Marki » C » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Comme des Garcons 2 Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn

Comme des Garcons 2 Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn

Mam: 26 Miałem: 10 Chcę: 13 Ukochany zapach: 1

aldehydowy
Comme des Garcons 2 Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Comme des Garcons 2 Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Comme des Garcons 2 Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Comme des Garcons 2 marki Comme des Garcons to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Comme des Garcons 2 został wydany w 1999 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Mark Buxton. Nutami głowy są aldehydy, mandarynka, herbata, dzięgiel i mate; nutami serca są gałka muszkatołowa, magnolia, kolendra, cynamon, laurowiec indyjski, atrament i kminek; nutami bazy są paczula, cedr, kadzidło, wetyweria, ambra i labdanum.

Aldehydy Mandarynka Herbata Dzięgiel Mate

Gałka muszkatołowa Magnolia Kolendra Cynamon Laurowiec indyjski Atrament Kminek

Paczula Cedr Kadzidło Wetyweria Ambra Labdanum

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Comme des Garcons 2 by Comme des Garcons.

Collection Extraordinaire Cologne Noire

Comme des Garcons 2 Recenzje Perfum

monika690
monika690

Bardzo przyjemny zapach, przestrzenny, nie przytłaczający i w moim odczuciu nieco futurystyczny, lekko metaliczny i sterylny niczym laboratorium. Początek bardziej męski, ale im dalej tym bardziej przechyla się w damską stronę. Nie rozkładam go na czynniki pierwsze tylko delektuję się całokształtem. Polecam miłośnikom nieszablonowych, nietypowych zapachów.

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Srebrna Dwójka to zapach trudny do jednoznacznego zdefiniowania. Elegancki, aldehydowy szypr, ale w żadnym wypadku nie staromodny, przeciwnie – powiedziałbym, że bardzo nowoczesny, wręcz futurystyczny w swoim brzmieniu.
Mamy tu do czynienia z kompozycją z rodzaju tych złożonych, napakowanych składnikami, a na dodatek świetnie zmieszanych i wymykających się standardowym ramom czy próbom zgrabnego ich opisania. Mimo to, pewne składniki wysuwają się przed szereg, stanowiąc punkty zaczepienia dla mojego biednego, ogłupiałego z powodu zapachowego bogactwa nochala :) Pierwsza taka ingrediencja to aldehydy, dużo aldehydów. Nie lubię ich i tutaj również mi się nie podobają, aczkolwiek podane są w sposób względnie łagodny, dodają przestrzenności i nie męczą zbytnio. Kolejny dominant – cedr i jednocześnie akord, nazwijmy to - „leśny”. Nawiasem mówiąc, dla mnie ten zapach ma właśnie taki ciężki do określenia, leśno-przestrzenny charakter. Jakby „las przyszłości”, czy coś w ten deseń... Trzeci wyróżniający się składnik, to kadzidło – dziwne, kwaskowate i jedyne w swoim rodzaju. Za tą charakterystyczną kwaśność, odpowiada według mnie to coś, co w piramidce nut określone jest jako atrament. Bardzo specyficzna, lekko industrialna i trudna do zdefiniowania nuta się w Dwójeczce przewija i myślę, że to właśnie to. Poza wymienionymi wyżej składnikami, w kompozycji pełno jest innych akordów – jakiś kwiat się od czasu do czasu pojawi, sporo przypraw, czy trochę wetywerii. Bez dwóch zdań ciężko się przy tym zapachu nudzić…
Na dodatek parametry użytkowe nie zawodzą. Około 7-8h trwałości, przy dobrej projekcji przez pierwsze kilka godzin, to wyniki całkowicie zadowalające i pozwalające w pełni cieszyć się aromatem.
CdG 2 to niezwykle interesujący zapach, a moja żałosna próba opisania owego pachnidła, zdecydowanie nie oddaje pełni wrażeń, jakimi nas ono raczy. To po prostu trzeba powąchać… Unisexowe, z lekkim przechyłem na stronę damską. Totalnie inne od wszystkiego co do tej pory wąchałem, intrygujące i innowacyjne – Buxtonowi należy się wielkie chapeau bas, za to co tutaj stworzył. Fakt, że to kompletnie nie moja bajka, jest całkowicie nieistotny… Srebrna Dwójeczka od Comme des Garcons zasługuje na uwagę i wszystkim Wam, radzę tą uwagą ją obdarzyć. Warto, naprawdę warto :)

karinawu
karinawu

Zadzwiajace,bo moja historia z dwojka byla zupelnie odwrotna,niz Poziomki;)
Poczatkowo zapach wydawal mi sie intrygujacy, ale zupelnie go nie wyczuwalam na skorze.
Aldehydowo przyprawowy kisiel. Doslownie.
Psikalam sie wiec coraz wiecej i moje odczucia nie zmienily sie w ogole.
W koncu poddalam sie i odlozylam go na jakis czas. Zeby bylo jasne, pora roku nie zdazyla sie zmienic.
Jakiez bylo moje zdumienie po czasie,gdy znowu wzielam sie za testy, zapach byl piorunsko mocny, bardzo elegancki,chlodny,z wyczuwalna kolendra,laurem,dziegielem, okraszony aldehydami i na BOGA Z WYCZUWALNYM ATRAMENTEM.
Moze nie rozwija sie jakos zabojczo,ale pieknie sie zmienia w czasie:) I uwielbiam,kazda faze tych perfum.
Dla mnie mega nowoczesny szypr,genialnie zbudowany,absolutny majstersztyk i bardzo oryginalny.
Kolejna niespodzianka TRWALY,naprawde trwaly.
Polecam, ale radze przetestowac przed zakupem.
Dla mnie jedne z najlepszych perfum na swiecie, w scislej piatce;)

Pozzzziomka
Pozzzziomka

Od szokującego zaskoczenia do bolesnego rozczarowania - taka droga tego zapachu w moich oczach, a raczej w doznaniach węchowych.
1sze zetknięcie - agrest, którego w nutach nie ma, tzn. w nutach oficjalnie podanych.
Dostałam ten zapach jako zgadywankę, żeby m.in. po wyczuwalnych nutach namierzyć sprawcę zamieszania i 1sze co wyczułam to owy agrest i jakie nadzieje zaczęłam pokładać w tym zapachu.
Bowiem szukam już od jakiegoś czasu perfum bardzo agrestowych, dosyć bezskutecznie.
Ten zapach mógł okazać się strzałem w 10tkę, niestety w użyciu globalnym odczucia były agrest+chemikalia.

Arsenicum
Arsenicum

Rok 1999... Mark Buxton otwiera drzwi do przyszłości. Magiczne drzwi - przekraczasz je w roku 2010 i... jesteś w przyszłości! Przekraczasz je 5 lat później… i znowu lądujesz w przyszłości! Te perfumy zaginają olfaktoryczną czasoprzestrzeń, według mnie to koronne dzieło ostatniego dziesięciolecia XX wieku, naprawdę. Kompozycyjnie lepsze niż wszystko. Czy ładne? Nie wiem, ja uwielbiam je nosić . Są zaskakujące, oryginalne i jak już wspomniałem, z każdym dniem otwierają te same drzwi - drzwi do przyszłości, a jak wszyscy wiemy, każdy dzień przyszłości jest inny. Tak samo jest z każdym dniem używania CDG 2 - codziennie mamy do czynienia z innymi perfumami. Otwarcie, to ostre aldehydy, jednak nowoczesne, wyznaczające nowy trend, obrazujący przyszłość - przyszłość należącą właśnie do aldehydów i kadzidła. Bo po ostrych, może nawet troszkę mydlanych aldehydach jest kadzidło. Kwaśne, nieliturgiczne, ciężkie. Do tego... "mokre". Trudno to ująć słowami, jednak czarny, wilgotny akord tworzy z oparami kadzidła dość śliską, atramentowo-kwaskowato-dymną mieszankę. Weź tu człowieku zgrabnie opisz te perfumy, jeśli one są po prostu szalone! Jest tylko jedna osoba, która stanowi konkurencje dla Duchaufoura w kwestii wyznaczania trendów - to właśnie Buxton.

O! Coś mi zaświtało! Mokra kartka zapisana niebieskim, grubo piszącym długopisem.

Czy to ekstremalne, nienoszalne dziwadło? Absolutnie nie! To awangarda dla każdego, intrygująca i wzbudzająca emocje, ale są to pozytwne emocje.

Umiarkowana projekcja, nie trzeba się bać atomizera.
Lato odpada - chyba, że mówimy o wieczorach. Reszta pór roku, jak najbardziej.

Melitele
Melitele

Bogata, genialna kompozycja. Takie zestawienie przeróżnych składników dało ciekawy efekt.
Jest elegancko, ale nie staromodnie.
Na mojej skórze cedr, atrament i magnolia są w tej kompozycji najintensywniejsze.
Towarzyszy im wetyweria, gałka, kolendra oraz przyjemne dla nosa, lekko kwaskowe aldehydy.
W tle wyczuwalna jest herbata, kadzidło, mandarynka i cynamon.
Początkowo zapach ten ma sporą projekcję, ale za chwilę staje się bliskoskórny.

justyna.neyman
justyna.neyman

2 CdG to zapach, który zdobył moje serce od pierwszego powąchania - a jednak bywa, że omijam go szerokim łukiem, i to miesiącami, żeby potem rzucić się zachłannie, z okrzykiem "o, jakiś ty mój!".
W pierwszej chwili wydaje się staromodny, w stylu dawnych aldehydowców, ale wcale nie jest typowo i grzecznie. Bowiem to, co stanowi o jego istocie, to dwie cechy - pierwsza - woń rzeczywiście atramentowa, drugą charakterystyczną nutę mój mąż nazywa "aluminiowym garnkiem" a ja po prostu metalicznością. Można powiedzieć, że akordy kwiatowo - przyprawowe zostały przykryte powłoką, spod ktorej wyzierają, owszem, w miarę "naturalne" składniki, ale uwięzione i zaklęte (no trudno, emfaza była mi potrzebna - ale to ścisła czołówka moich zapachowych "topów" i czuję się usprawiedliwiona).
Dla mnie ma w oddziaływaniu coś niepokojącego, niejednoznacznego, ale - poza mężem - spotyka się z ciepłym przyjęciem.
Komuś, kto nie czuje dziwaczności Dwójki, wyda się ona zapewne po prostu miła i komfortowa. Może nawet retro. Ja nie mam wątpliwości co do ekstrawaganckiego charakteru owych perfum - po prostu nie "zieją" nowoczesnością. Ich wielowarstwowość trzeba posmakować - wtedy okazuje się, że - również dzięki trwałości i niezłej projekcji - Dwójka może zaspokoić pragnienia niespełnione przez setki innych perfum.
A - jest zupełnie innym typem zapachu niż Dwójka w piwnym flakonie (skądinąd doskonała).

EdytaZ
EdytaZ

W pierwszej chwili pomyślałam, ze ten zapach to kpina w zestawieniu z wizerunkiem marki znanej z nowatorskich kompozycji. Tak ładny, tak przystępny, tak bez charakteru. Jeżeli ktoś ma obiekcje wobec aldehydów to tu nie ma się czego obawiać. Wydaje mi się, że zapach nie możne się nie podobać, najwyżej zostanie odrzucony jako nie spełniający oczekiwań. Po dłuższym czasie przebywania w jego oparach stwierdziłam jednak, że podoba mi się bardziej niż mogłabym się tego spodziewać, roztacza aurę spokoju i bezpieczeństwa. Podobnie odbierałam Simply Clinique. Teraz mam dylemat, bo na flakonie mimo wszystko mi nie zależy, ale nie potrafię tez tak po prostu odhaczyć tej pozycji i przejść do dalszych testów. W odniesieniu do wypowiedzi poniżej, na mnie pachną słodkawo.

W nutach na pierwszym miejscu są aldehydy, ale na mojej skórze to całkiem interesujący, kwaśnawy szypr, trochę w klimacie Rive Gauche YSL. W tle nieco przypraw, paczuli i cedru. Dość trwały.

Comme des Garcons 2 by Comme des Garcons 3.70 out of 5 based on 30 ratings and 9 user reviews

Zakupowe okazje

Eau De Parfum 3.4oz
131.00 USD
COMME DES GARCONS Comme Des Garcons 2 3.4 oz Eau de Parfum Spray
COMME DES GARCONS Comme Des Garcons 2 3.4 oz Eau de Parfum Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Comme des Garcons Comme des Garcons 2, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Comme des Garcons Comme des Garcons 2, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Comme des Garcons 2 marki Comme des Garcons. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Comme des Garcons 2 marki Comme des Garcons reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Serge Lutens Fille en Aiguilles L`Artisan Parfumeur Dzongkha L`Artisan Parfumeur Caligna Serge Lutens Santal Majuscule Olivier Durbano Black Tourmaline The Vagabond Prince Enchanted Forest Lalique Encre Noire Serge Lutens Daim Blond Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Hermes L’Ambre des Merveilles Olivier Durbano Amethyst The Different Company Sublime Balkiss Olivier Durbano Heliotrope Serge Lutens Five O`Clock Au Gingembre Olivier Durbano Jade Tom Ford Sahara Noir Annick Goutal Ninfeo Mio L`Artisan Parfumeur Timbuktu L`Artisan Parfumeur Noir Exquis Serge Lutens Jeux de Peau