Marki » C » aromatyczno - przyprawowe « Grupy

Blue Encens Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn

Blue Encens Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn

ziołowy
dymny
Blue Encens Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Blue Encens Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Blue Encens marki Comme des Garcons to aromatyczno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Blue Encens został wydany w 2013 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak dzięgiel, kardamon, czarny pieprz, cynamon, kadzidło i ambra krystaliczna.

Dzięgiel Kardamon Czarny pieprz Cynamon Kadzidło Ambra krystaliczna

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Blue Encens by Comme des Garcons.

Blue Encens Recenzje Perfum

mimozka
mimozka

Interesująco przedstawiony dzięgiel.
Obdarty ze swej surowości. Sądzę, że gdyby był ukazany w sąsiedztwie oudu byłaby to mieszanka wybuchowa :)
Kolor flakonu jak i nazwa pachnidła jest adekwatna do jego zawartości.
Tuż po aplikacji wyczuwalny jest charakterystyczny aromat wyżej wspomnianej rośliny, ale w wersji łagodnej i gdyby nie domieszka orientalnego, słodkiego kardamonu i pikantnego czarnego pieprzu twórca Blue Ences nie osiągnąłby zamierzonego efektu. Bowiem miks wspomnianych składników plus spora szczypta delikatnego kadzidła daje w efekcie końcowym tytułowe niebieskie kadzidło. Czyli kadzidło unowocześnione, chłodne przywodzące na myśl kolor niebieski, a co za tym idzie kojarzące się z błogością, spokojem, relaksem.
Parametry użytkowe - dostateczne.

Argentum
Argentum

Niebieskie kadzidło od Comme des Garcons - jako maniak tego składnika, nie mogłem sobie odmówić wnikliwych testów. W końcu to specjaliści od kadzideł, w 2002 roku zapoczątkowali szeroko pojętą "kadzidłomanię".:)
Tutejsze kadzidło nie jest surowe, ascetyczne, czy sakralne. Zero kościelnych skojarzeń. To kadzidło doskonale noszalne, niedrażniące, subtelne i oryginalne. Bylica i kadzidło, to absolutnie nietypowe połączenie, przyznam, że byłem ciekaw, jak to wyjdzie na skórze. Okazało się, że oba składniki korespondują ze sobą całkiem nieźle. Choć każdy z nich chce grać pierwsze skrzypce, to jednak dochodzą do porozumienia i żyją w symbiozie. Jeden składnik ubogaca i wzmacnia drugi. Perfumy nie przywołują mi na myśl niebieskich odcieni, początek jest radosny i świetlisty, to bylica w połączeniu z płonącym kadzidłem tworzą kwaskowate opary, na myśl przychodzi mi kolor żółty. Dominanty kompozycji po dwóch godzinach pozwalają przebić się innym nutom. Bylica całkowicie nam umyka, zostają tylko niedopałki kadzidła. To co ubyło, zostało zastąpione przyprawowymi akordami. Kardamon i pieprz zazwyczaj dają pstryczka w nos, tutaj zostały okiełznane szczyptą cynamonu. Dopiero po odparowaniu świetlistych, początkowych nut, zaczyna się robić niebiesko. Perfumy dzielą się na dwie fazy - pierwsza, świetlista i kwaskowata, druga jest ciepła i przyprawowa.
Projekcja przeżywa swoje apogeum w fazie początkowej, im bliżej końca, tym słabsza lotność. Nie terroryzują otoczenia, nadają się na każdą porę roku, choć ja widzę je wiosną . Średnio trwałe - wytrzymują na skórze maksymalnie sześć godzin.

blueberry
blueberry

Mimo braku ekscytacji w recenzjach poniżej, wciąż miałam wielkie nadzieje związane z Niebieskim Kadzidłem - cudna nazwa (taka moja!), miły skład i wizualnie atrakcyjna butelka wybudziły mnie z perfumowego letargu, w jaki zapadłam kilka miesięcy temu. Zapragnęłam próbki i dzięki Fragrantikowemu Aniołowi, któremu niniejszym pięknie dziękuję, rychło ją otrzymałam, a kiedy już byłam gotowa na testy, okazało się co następuje: otwarcie Blue Encens nie napawa optymizmem, ponieważ pachnie ziołowo i kolońsko jak wiele zwyczajnych męskich wód z kategorii aromatycznej. Szczęśliwie to tylko chwile, które później rekompensuje mieszanka świdrującego w nosie pieprzu i zaczynającego smużyć, a nawet coraz mocniej dymić kadzidła.

Pomimo dodatku przypraw zwykle kojarzących się z rozgrzaniem, zapach utrzymano jednak w tonacji chłodnej i świeżej - "Blue" jak najbardziej pasuje, ale nie tylko z uwagi na odświeżenie i chłód, lecz medytacyjną i lekko melancholijną naturę kompozycji. Kiedy uwypukla się charakterystyczny, pylisty kardamon zapach szlachetnieje, nabiera głębi i ciężaru by trwać w tej fazie dobre 2 godziny. Na mojej skórze pachnie tak, że wyczarowuje obraz suchych, ciepłych od słońca i szorstkich niczym drobnoziarnisty pumeks kamieni, które ktoś polał aromatyczną cieczą, a te delikatnie parują, uwalniając przyjemną, odświeżającą woń, w której czuć metaliczny "posmak" kamienia. BE przywodzi mi na myśl także dziecięce wspomnienie rytuału ostrzenia kosy na piaskowej osełce, polewanej przez Dziadka wodą dla lepszego efektu. Jak tu nie lubić takich sentymentalnych perfum...

A gdy w końcu dołącza cynamon w bazie (dopiero tu go czuję wyraźnie), całość nieznacznie ociepla się, ale wciąż pozostaje chłodno-metaliczno-kadzidlana, co czyni kompozycję wybitnie letnią, by nie powiedzieć sielsko-wakacyjną i regenerującą. I choć preferuję kadzidła "na ciepło i słodko" to jest to chyba pierwszy po Infusion d'Homme chłodny i powściągliwy kadzidlak, który naprawdę mi odpowiada. Wydaje mi się, że w składzie jest bursztyn, a nie ambra, bo nie jest mięciutka ani przymilna - kojarzy mi się raczej z Ambar J.del Pozo. BE dają mi olfaktoryczną namiastkę owocnej medytacji, po której człowiek nabiera sił do życia. Uniseks dla osób szukających ochłody, świeżości, spokoju, wyciszenia i odpoczynku, a nie chcących czerpać tego z cytrusowych, kwiatowych, zielonych ani ogórkowych letniaków.

Projekcja delikatna, trwałość 6 h - tu mogło być lepiej, ale koniec końców zapach podoba mi się na tyle, że rozważam zakup w dalszej przyszłości.

perfumeholic88
perfumeholic88

Podpiszę się pod wypowiedzią MrGwyn, że Encens Blue to nie jest nic niezwykłego.Zapach ładny, miło się go nosi i to w zasadzie tyle.
Dużo tu kardamonu i kadzidła,a właśnie niewiele cynamonu i ambry i dla mnie jest bardziej męski aniżeli damski. Nie dodam nic więcej, bo i zapach nie wywarł na mnie jakiegoś niesamowitego wrażenia.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Comme des Garcons Blue Encens, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Comme des Garcons Blue Encens, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Blue Encens marki Comme des Garcons. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Blue Encens marki Comme des Garcons reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

L`Artisan Parfumeur Dzongkha Reminiscence Patchouli  L`Artisan Parfumeur Coeur de Vetiver Sacre Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Ginestet Botrytis Serge Lutens Jeux de Peau Serge Lutens Gris Clair Hermes Un Jardin En Mediterranee Michal Szulc Sale Perfume 01 Donna Karan Black Cashmere Comme des Garcons Black Santa Maria Novella Marescialla Annick Goutal Nuit Etoilee Annick Goutal Ambre Fétiche Gres Cabochard L`Artisan Parfumeur Mechant Loup L`Artisan Parfumeur Premier Figuier The Vagabond Prince Enchanted Forest Cartier Le Baiser Du Dragon