Marki » C » orientalno - przyprawowe « Grupy

8 88 Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn

8 88 Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn

8 88 Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia 8 88 Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia 8 88 Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia 8 88 Comme des Garcons dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

8 88 marki Comme des Garcons to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. 8 88 został wydany w 2008 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Antoine Lie. Nutami głowy są kolendra, ostryż i papirus; nutami serca są kadzidło, szafran i geranium; nutami bazy są ambra i paczula.

Kolendra Ostryż Papirus

Kadzidło Szafran Geranium

Ambra Paczula

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about 8 88 by Comme des Garcons.

Or du Serail

8 88 Recenzje Perfum

Izabela
Izabela

Szafran - najdroższa wagowo przyprawa świata zamknięta w złotym flakonie symbolizującym jeden z najcenniejszych metali szlachetnych. Plus do tego nazwa składająca się z ósemek - symbolu nieskończoności (odwrócona) lub liczba uważana w Chinach za szczęśliwą.
A jaki jest zapach?
Z pewnością czuć, że jest to zapach "na bogato". 8 88 pachną jak... milion dolarów (nie mylić z 1 Million Paco Rabanne) ;)
Zapach jest przyprawowo-kadzidlano-żywiczny. Moim zdaniem to głównie miks szafranu zatopiony w ciepłym, żywicznym aromacie ambry. Całość jest owiana dyskretnym aromatem kadzidła.
Powiedziałabym, że jest lekko słodkawy - nie tak wprost -nie cukrowy, ale taki żywiczny.
Bardzo ciekawy zapach, początkowo ma w sobie mały element metaliczności.
Są oryginalne, ciepłe i bardzo klimatyczne. Nie spotkałam nikogo tak pachnącego, co jest kolejnym ich plusem - nie są popularne :)
Nadchodzi dla nich najpiękniejszy czas - złota, polska jesień wydobędzie z nich najpiękniejsze akordy.

amanda
amanda

Tak,coś w nim jest złotego,ciepłego i szczęśliwego.
Kiedy pierwszy raz je powąchałam dostając swoją odlewkę z rozbiórki nie przedstawił mi się w pełni.
W sumie nie wyczuwałam nic konkretnego,postanowiłam więc odłożyć go na inny dzień.I dziś właśnie w sobotni wolny poranek kiedy osadził mi się na skórze i zaczyna wygodnie,powoli mościć się, Ósemki zaczynają pokazywać swoje piękno.
Są ciepłe dzięki cynamonowi,złote dzięki kurkumie i szczęśliwe bo wąchając ten zapach trudno nie odczuwać spokoju,bezpieczeństwa,pełni szczęścia.
Bardzo lubię cynamon w perfumach ,jednakże zbytnia jego ilość bywa po prostu męcząca.Tutaj dzięki kurkumie,szafranowi i geranium został on świetnie wyważony a i posiada ociupinkę goryczki,która tylko jest zaletą dla zapachu.
Cynamon praktycznie jest bardziej tłem i bardzo dobrze bo daje ciepło i miękkość jednakże z czasem nie męczy.
Według mnie świetny zapach,delikatny przyprawowy orient nikomu nie wchodzący w drogę a pięknie otula noszącą osobę.
Myślę,że ten zapach będę zakładać jedynie w wolne od służbowych obowiązków dni ,kiedy mam czas i nigdzie nie muszę pędzić ,bo wyczuwam w nim tyle spokoju,sielanki i szczęścia po prostu.

Li
Li

Bardzo przepraszam, że postanowiłam dodać swoje trzy grosze, kiedy akurat trwa rozbiórka tego zapachu. Ale spieszę dodać, że bardzo zazdroszczę osobom, na których ten zapach wypada tak pięknie, jak to jest opisywane w wątku rozbiórkowym (i nie tylko w nim).
Dla mnie jest to zapach wyjątkowo traumatyczny. To był połowiczny zakup w ciemno. Połowiczny, bo nie znałam go na sobie, ale testowała go przy mnie przyjaciółka i potem strasznie narzekała - między innymi padły słowa, że pachnie jak Off na komary.
Jakiś czas później trafiła mi się okazja zakupu w bardzo sympatycznej cenie. Pamiętałam narzekania, ale uznałam, że może moja skóra jakoś bardziej przychylnie przyjmie ten zapach. O naiwności...! Nie wiem, na jakiej podstawie doszłam do tego wniosku, skoro moja skóra jest wybitnie trudna i cechuje się kompletnym brakiem łaskawości względem perfum?
Czekałam jak na szpilkach jakiś czas, a kiedy przesyłka nadeszła, niemal rozdarłam ją na pół, tak mi się spieszyło do testów. Pierwszy psik - i katastrofa. Niemal wykręciło mi nos. Potężna ilość geranium z przepotężną ilością szafranu (wyjątkowo niemetalicznego, a bardzo suchego, zupełnie jakbym wciągała wprost do nosa szafranowy proszek z opakowania z przyprawą) i kolendry. Do całości szybko dołącza bardzo ziemista paczula, w związku z czym zapach nabiera ciężkiego, bardzo pylistego charakteru. I tak sobie ta mieszanka siedzi na mojej skórze, nie zmienia się ani na jotę, nie mięknie, nie ociepla się, nic nie robi. Straszy mnie tylko wonią przypominającą geranium rozdeptane ubłoconym butem. Odstąpiłam go siostrze, też nie dała rady (zastanawiające, że znowu usłyszałam porównanie do Off - z którego nie korzystam, więc nie wiem, jak pachnie, bo jestem zwolennikiem bezwzględnego mordowania komarów raidem wpinanym do kontaktu - a on akurat pachnie ładnie), ostatecznie podobno znalazła kogoś, komu się spodobał i kto go przygarnął. Oby, bo wcale tym perfumom źle nie życzę - usłyszałam lub przeczytałam tyle pozytywnych opinii, że absolutnie przyjmuję do wiadomości, że problem leży we mnie, a nie w tej kompozycji. Chciałam jednak, żeby i ci niezadowoleni także mieli swój głos w recenzjach.

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

Łagodny, szlachetny, złoty, szczęśliwy. Zapach, który noszę, gdy mam refleksyjny, ale pogodny nastrój. Zdecydowanie przyprawowo-balsamiczny zapach. Ów ostryż to po prostu kurkuma, ta wspaniała gorzka złota kurkuma, którą dodaję do potraw, gdy potrzebuję złotej barwy i nieco orientalnej goryczy. Pamiętając, jak wiele ma potwierdzonych właściwości prozdrowotnych. Jej goryczka jest nieco inna niż ta w naszym swoiskim lubczyku czy tymianku. Ósemka z kolei to ulubiona, szczęśliwa cyfra Japończyków, wybrana zapewne przez Rei Kawakubo liderującej CdG. Złoty to znowuż nasz europejski kolor szczęścia i powodzenia. Podsumowując, koncept 8 88 jest przemyślany od początku do końca i zrealizowany po mistrzowsku przez wielce oryginalnego perfumiarza, jakim jest Lie. Zapach, który przylega do noszącego jak druga skóra. Poprawia nastrój. Ten zapach to rzeczywiście sukces w wielu wymiarach.
Edit:
Ciekawe dla tego zapachu jest połączenie ogólnego wrażenia słodyczy z wyraźnie odczuwaną na samej skórze kwaskową nutą geranium. W tym harmonijnym złożeniu kontrastowych nut postrzegam największą wartość 8 88.

8 88 by Comme des Garcons 2.25 out of 5 based on 22 ratings and 4 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Comme des Garcons 8 88, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Comme des Garcons 8 88, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum 8 88 marki Comme des Garcons. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu 8 88 marki Comme des Garcons reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

The Vagabond Prince Enchanted Forest Guerlain L'Heure Bleue Diptyque L'Ombre Dans L'Eau Comme des Garcons Amazingreen Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Guerlain Guerlain L'Homme L'Eau Boisée Amouage Memoir Man Montale Greyland The Different Company Sublime Balkiss Christian Dior Dior Homme Comme des Garcons Comme des Garcons Series 2 Red: Harissa Olfactive Studio Flash Back Olfactive Studio Autoportrait Houbigant Fougere Royale (2010) Estée Lauder SpellBound Byredo Bal d'Afrique M. Micallef Mon Parfum Cristal Serge Lutens Cedre Hermes Eau de Gentiane Blanche James Heeley Cardinal