Marki » C » drzewno - kwiatowo - piżmowe « Grupy

21 CoSTUME NATIONAL dla kobiet i mężczyzn

21 CoSTUME NATIONAL dla kobiet i mężczyzn

21 CoSTUME NATIONAL dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

21 marki CoSTUME NATIONAL to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. 21 został wydany w 2007 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest IFF. Nutami głowy są kwiat pomarańczy, ambra, mleko, drzewo kaszmirowe i szafran; nutami serca są labdanum, kminek, mech dębowy, bergamotka i pieprz; nutami bazy są fasolka tonka, paczula, wanilia, szałwia muszkatołowa, wetyweria, cedr i piżmo.

Kwiat pomarańczy Ambra Mleko Drzewo kaszmirowe Szafran

Labdanum Kminek Mech dębowy Bergamotka Pieprz

Fasolka tonka Paczula Wanilia Szałwia muszkatołowa Wetyweria Cedr Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about 21 by CoSTUME NATIONAL.

Scent Intense

21 Recenzje Perfum

Savanoja
Savanoja

Intrygował mnie ten biały flakon i nuty zapowiadające nietuzinkową kompozycję. Pierwszy test wypadł mi latem i była to totalna klapa, nie rozwijał się prawidłowo, ba, chciał zadusić! Ale na szczęście próbka ponownie wpadła w moje ręce teraz, zimą i... oszalałam na ich punkcie.
Otwarcie bardzo ostre, ziemiste, mocno świdrujące w nosie, męskawe. Im dalej tym cieplej, drzewno - mlecznie, ambrowo i piżmowo. Przepiękna to kompozycja, utkana z tak wyrazistych nut, a jednak efekt końcowy uzyskano zadziwiająco łagodny. Nie jest to zapach biały,czysty, momentami daje wrażenie rozgrzanego, spoconego ciała, ambrowo kremowy a przy tym pikantny.
Myślę, że to doskonały uniseks.
Projekcja średnia, za to trwałość bardzo dobra.

adaszek
adaszek

21 ulubionych nut Ennio Capas’y na 21 lecie marki. Ciekawa idea, chociaż trudna do zmieszania i mogła wyjść z tego klapa. Trzeba było to wyważyć, rozłożyć poszczególne akcenty, aby nie przekroczyć granicy zapachu i jego noszalności. Pewnie stąd niektóre nuty są bardziej wyczuwalne, inne z kolei mniej. Biały kolor, który pomalował mi w głowie.. na biało :) Patrząc na flakon, na zapach i na zdjęcie reklamowe, mam dwa skojarzenia, całkiem skrajne od siebie. Łączy je biały kolor. Jedno dotyczy flakonu i zapachu, drugie dotyczy flakonu i zdjęcia reklamowego. Zacznę od pierwszego, powiązanego z zapachem i flakonem, wyglądającym jak ząb, który będziemy leczyć. Zarówno, gdy wącham atomizer jak i po aplikacji czuję dentystyczno-sterylny wydźwiek. Dla mnie to zapach gabinetu dentystycznego ze wszystkimi narzędziami oraz z jego wyposażeniem. To wrażenie tworzy pudrowy kwiat pomarańczy (podobny do tego w APOM pour Homme Maisona Francisa Kurkdjiana), szafran i faktycznie akord, który przypomina mleko. Ale takie dopiero gotowane, jeszcze nie cieple choć już nastawione na ‘gazie’. Gdzieś w tle przebić się próbuje bergamotka i jej kwaśne oblicze, nie daje większej rady. Jest też sporo kminu, ale potliwości nie wyczuwam. Ten początek w ogóle mnie nie odrzuca, jest bardzo pociągający i niebanalny. Co nie zmienia faktu, że kojarzy mi się z wizytą u dentysty i jego przeglądem naszej jamy ustnej przy pomocy zgłębnika stomatologicznego. Zastanawiam się czy nie użyto oud’u (nie podanego w składzie), bowiem kompozycja ma metaliczny i techniczny charakter. Całość swoim zapachem przypomina mi oczyszczanie ubytków zwane borowaniem, gdzie ściera się wiertłem próchnicę lub zabieg profilaktyczny zwany scaling’iem, czyli usuwanie kamienia nazębnego, gdzie opada zaległy osad z zębów. W tym momencie CN 21 pachnie mocno aromatycznie i przyprawowo, szorstko i trochę gorzko w tle – domniemam od paczuli i być może od ciągłej obecności kminu, który rozstrzela kompozycję. My z kolei nadal siedzimy u dentysty i czekamy aż w końcu minie ta często przykra dla ludzi czynność. Nie jesteśmy na znieczuleniu. Po wszystkich wykonanych działaniach, których nie będę już opisywał ;) dentysta zakłada nam plombę zapobiegając dalszemu poszerzeniu się dziury. Czujemy jak ząb twardnieję i robi się pełny. Kompozycja też nabiera takiej formy, robiąc się obła. Zaczyna pojawiać się słodka wanilia, ale to nie ona tu rządzi. Na mnie wychodzi bardzo dużo tonki z ambrą. Mam wrażenie przeładowania. Totalnie przejmują stery, ta zmiana w bazie względem otwarcia jest bardzo wyraźna, czuję się jakbym założył dwa różne zapachy. I bardzo mi się to podoba, choć jest wymagające w noszeniu. CN 21 jest obłudnie trwały, jeden z najbardziej trzymających się skóry zapachów jakie nosiłem na sobie. No i faktycznie można go uznać za biały, pudrowy, aromatyczny i ciepły na końcu. Drugie skojarzenie o którym chciałem napisać, to obraz szatana i jego różnego oblicza. Zdjęcie reklamowe przypomina mi tego z filmu ‘Pasja’ Mela Gibsona, który przybrał ludzką postać. Dlaczego jest tak groźny? Bo jest zbuntowanym aniołem, który poznał dobrze Boga. Zagraża człowiekowi, powodując jego zatracenie. Flakon wygląda mi w tym odniesieniu jak jego kopyto. Twarde, ciężkie i jasne. Jest białego koloru tak jak szatan, który pozornie jest biały, o jasnej karnacji. Tak naprawdę to jego przykrywka, bo biały kolor ma to do siebie, że szybko się brudzi. Pokazuje fałsz, oddziela go od czystej prawdy i jest jego wyznacznikiem. Dlatego musi on ciągle zmieniać swoją postać, by wciąż wpływać na człowieka. I siać zniszczenie.

amanda
amanda

Na mnie z kolei po pierwszym przyprawowym dość krótkim przejściu,mocno zaznacza się na skórze paczula.
Jednak to nie koniec wędrówki nut,bo następnie pojawia się żywiczne labdanum.
Jest i wanilia,labdanum,fasolka tonka,ambra i jeszcze by tak można wyliczyć parę nut,a zapach nie jest przesycony ich ciepłem.
Początkowo na to się zanosiło gdy pojawiły się przyprawy,lecz wraz z ich przycichnięciem,stopniowo ciepło gasło.
Zapach jest lekko słodki staje się mleczno waniliowy z niewielką ilością fasolki tonka.
Przyprawy są tak delikatne ze zdystansowanym ciepłem,że bez problemu można nosić i latem,byle nie w upały,rzecz jasna.
Nie wiem jak u innych,ale ich prokjekcja jest dość marna u mnie.Gdybym nie spojrzała,że to uniseks,pomyslałabym,że damskie.

Melitele
Melitele

W moim odczuciu to zapach lepiej prezentujący się na męskiej skórze. Jest gęsty, przyprawowo-korzenny, mocny, zadziorny. Świdruje w nosie. Podgryza jak mały piesek który zaczepia na ulicy i szczypie w nogawkę przy tym ujadając niemiłosiernie.
Zapach dla jednych denerwujący a dla innych bardzo intrygujący. Nie należy do łatwych w odbiorze.

Tam
Tam

Jak można zgromadzić "ciepłe" składniki i skomponować je tak, by wiały lekkim chłodem? Ano można, jak wskazuje przykład 21. Późnojesienna, nostalgiczna to snujka, przygotowująca na nadejście pierwszych śniegów. Nie jest słodko, o nie!, jeszcze nie czas na pierniczkowe słodycze z dzwonkiem sanek w tle, nie ma też w nich złotych liści i słońca, czas złotej jesieni już za nami. Mogę poznać te perfumy w porę dla nich znakomitą, w listopadzie, w oczekiwaniu na pierwszy śnieg. Niezwykle udatnie wpasowują się właśnie w ten zimny czas. Jest dużo pieprzu, jest szafran, bergamotki też sporo, wetyweria, cedr,ale niemal nie wyczuwam wanilii. Bardzo to udana kompozycja, z przestrzenią, zadumą, tęsknotą? Doceniam takie zapachy, poruszają moja duszę.

vertigo
vertigo

21 przypomina mi mieszankę Jungle Homme i Lumiere Blanche.
Dla mnie jest drzewno-przyprawowy, aromatyczny. Dość mocny, linearny i prosty w przekazie. Słodki, ale wolałabym go czuć na mężczyźnie niż na kobiecie - ma w sobie dużo z klasyki grupy fougere - wyczuwam sporą ilość fasoli tonka. Jednak zamiast reszty nut typowych dla fougere 21 posiada mocno wysłodzone wanilią przyprawy: pieprz, szafran, wydaje mi się też, że kardamon, cynamon i gałkę muszkatołową. Ta mieszanka przywodzi na myśl przyprawy używane do aromatyzowania zimowych napojów, albo wprost: masala chai. Jest też element chłodno-kremowy, może coś podobnego do mleczka anyżowego.
Chyba ze względu na element fougere powstał w mojej głowie proces myślowy: fougere - klasyczny męski zapach - tytoń = 21 jako coś do palenia :)

Krótko mówiąc, niezmiernie przyjemny, łagodnie przyprawowy, drzewny zapach na dzień w sezonie chłodnym.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum CoSTUME NATIONAL 21, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu CoSTUME NATIONAL 21, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum 21 marki CoSTUME NATIONAL. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu 21 marki CoSTUME NATIONAL reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lubin Idole Eau de Parfum Amouage Jubilation for Men Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Yves Saint Laurent M7 Christian Lacroix Tumulte pour Homme Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu M. Micallef Gaiac Serge Lutens Fille en Aiguilles Juliette Has A Gun Lady Vengeance Hermes Hermessence Ambre Narguile Parfum d`Empire Cuir Ottoman 2 2 Ginestet Botrytis Thierry Mugler A*Men Michal Szulc Sale Perfume 01 Montale Dark Aoud L`Erbolario Dolcelisir Tom Ford Tuscan Leather Frapin 1270 Lalique Encre Noire