Marki » C » orientalno - drzewne « Grupy

V for Men Clive Christian dla mężczyzn

V for Men Clive Christian dla mężczyzn

dymny
V for Men Clive Christian dla mężczyzn Zdjęcia V for Men Clive Christian dla mężczyzn Zdjęcia

V for Men marki Clive Christian to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. V for Men został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christian Provenzano. Nutami głowy są Żywica elemi i cytrusy; nutami serca są irys, gałka muszkatołowa, czarny pieprz, różowy pieprz i biały pieprz; nutami bazy są ambra, cedr, agar (oud), wetyweria, olibanum, wanilia i drzewo bursztynowe.

Żywica elemi Cytrusy

Irys Gałka muszkatołowa Czarny pieprz Różowy pieprz Biały pieprz

Ambra Cedr Agar (oud) Wetyweria Olibanum Wanilia Drzewo bursztynowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about V for Men by Clive Christian.

Armani Prive Cologne Spray Bois d'Encens
mb03

V for Men Recenzje Perfum

Arttemiss
Arttemiss

Sophisticated

Ostry, jakby ziołowy kadzidlano-olibanowy początek, wprowadza jakąś szlachetną gorycz, elegancję oraz chłód - i to jest dobra zapowiedź całości, bo własnie takie te perfumy będą. Zdystansowane, mocne i zdecydowane choć kompletnie nie narzucające się; i aż ciśnie mi się na usta anglosaskie sophisticated! Nie wyobrażam sobie ich na niechlujnie ubranym facecie, na "przedizajnowanym" miejskim wyjadaczu, na gościu z żelem we włosach, czy na kolesiu we flanelowej koszuli. Są zbyt eleganckie, trochę nie z naszego, zwykłego świata. Nie z mojego przynajmniej. Komponowały by się znakomicie na gentlemanie zmierzającym do klubu lub na posiadaczu własnej loży w Royal Opera House. Albo na kobiecie ubranej nad-nad-wyraz-elegancko...

Chyba jednak zioła, które w pewnym momencie znikną. Olibanum suche, aromatyczne i dymiące na biało, które będzie trwać. Kropla cytrusów, ale nie cytryny, która zniknie a potem znów się pojawi ze zdwojoną mocą. Pieprz, z przewagą czarnego i szczyptą czerwonego, który bardzo złagodzi czarny. Bardzo dużo elemi, które też nie zniknie. Wreszcie irys, lekko metaliczny, zimny, pięknie współgrający z żywicą i olibanum. Szara ambra którą kocham, dodająca gładkości i tła pozostałym składnikom. Oud- prawie niezauważalny, wprowadzający lekko mroczny wydźwięk całości, pracowicie udający, że go nie ma. Wreszcie wetiweria demi-sec - oraz cedr - cedr dobijający po jakimś czasie do reszty. Jedyny słowem: wysublimowany, arystokratyczny cud objawiony.

U miłośników mocnych wrażeń nie znajdzie uznania. U pasjonatów standardowych orientali raczej także nie. Ciepłym uczuciem prędzej obdarzą go miłośnicy rodziny fougere i zwolennicy kadzideł i żywic w wersji nie słodkiej. Nie krzyczy, nie awanturuje się, nie zaczepia - po prostu jest, ale obecności tej nie można zignorować. Gentleman, albo piękna niedostępna dama w czerni - very sophisticated.

Trwałość duża. Projekcja - przeciętna. Raczej po męskiej stronie mocy, ale nosiła bym, oczywiście, że bym nosiła. Przy czym są to jedyne perfumy od Clive Christian jakie znam, które nazwała bym wartymi swojej skandalicznej przecież ceny.

Tripod
Tripod

Na kim jeszcze wychodzą "gówienka" na skórze po aplikacji ? Tak, tak mam taką dolegliwość , jednoskładnikowe zapachy kadzidlane pachą u mnie odchodami. Biały pieprz podobnie. Zapach dość prosty w odbiorze. Mało składników. Trwałość i kwasowość powala wszystko. Są lepsze kadzidłowce za korzystniejszą cenę !

Podobnych kadzidlaków na rynku jest więcej i to lepiej oszlifowanych !

kjgeneral
kjgeneral

Kompozycja piękna. Po kilkunastu minutach od aplikacji wyraźnie czuję żywicę jodły balsamicznej, ewentualnie innego iglastego drzewa - bardzo realistyczna!
Pieprzu jest dużo. Jest też pewna kwasowość, nie wiem, co za nią odpowiada, może cytrusy... Po dwóch godzinach od aplikacji robi się drzewnie, cedrowo-olibanowo-kadzidlanie. Mimo istotnego wkładu kadzidła i olibanum, zapachu nie sklasyfikowałbym jako kadzidlanego, jest raczej... tartaczny? Żywiczny? A na pewno niejednoznaczny. Może być uznany za terapeutyczny, bo dobrze robi na stres...

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Clive Christian V for Men, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Clive Christian V for Men, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum V for Men marki Clive Christian. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu V for Men marki Clive Christian reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lubin Le Vetiver Serge Lutens Fille en Aiguilles Yves Saint Laurent M7 Tom Ford Grey Vetiver Nasomatto Black Afgano  Amouage Memoir Man Montale Dark Aoud Montale Red Vetyver Jovoy Paris Private Label Amouage Fate for Men Amouage The Library Collection Opus VII Histoires de Parfums 1828 Parfum d`Empire Fougere Bengale Olivier Durbano Black Tourmaline Profumum Roma Arso Montale Full Incense Cacharel Cacharel Pour Homme Profumum Roma Acqua di Sale Guerlain Heritage Eau de Toilette