Marki » C » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Aromatics Elixir Clinique dla kobiet

Aromatics Elixir Clinique dla kobiet

Mam: 44 Miałem: 21 Chcę: 17 Ukochany zapach: 1

Aromatics Elixir Clinique dla kobiet Zdjęcia Aromatics Elixir Clinique dla kobiet Zdjęcia Aromatics Elixir Clinique dla kobiet Zdjęcia Aromatics Elixir Clinique dla kobiet Zdjęcia

Aromatics Elixir marki Clinique to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Aromatics Elixir został wydany w 1971 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bernard Chant. Nutami głowy są aldehydy, kolendra, rumianek, szałwia muszkatołowa, werbena cytrynowa, bergamotka, brazylijskie drzewo różane i geranium; nutami serca są goździk (roślina), tuberoza, kwiat pomarańczy, korzeń irysa, jaśmin, ylang-ylang i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, paczula, piżmo, mech dębowy, wetyweria i kadzidło.

Aldehydy Kolendra Rumianek Szałwia muszkatołowa Werbena cytrynowa Bergamotka Brazylijskie drzewo różane Geranium

Goździk (roślina) Tuberoza Kwiat pomarańczy Korzeń irysa Jaśmin Ylang-ylang Róża

Drzewo sandałowe Paczula Piżmo mech dębowy Wetyweria Kadzidło

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Aromatics Elixir by Clinique.

La Perla
Aoud Red Flowers
Genny

Aromatics Elixir Recenzje Perfum

madamii8
madamii8

Piękne i kapryśne jak młoda dziewczyna.Trzeba mieć do nich cierpliwość bo po dniu kiedy bywają nieznośne,głośne,niemal ordynarne- nagle i niespodzianie-ubierają białą sukienkę,rozpuszczają włosy i beztrosko z uśmiechem pląsają po łące pełnej rumianków...Nie zawsze za nimi nadążam ale obejść się bez nich-nie potrafię.

chypre
chypre

Aromatics Elixir to pierwsze perfumy, w które się wwąchiwałam z zamkniętymi oczyma. Miałam próbkę, którą aż żal mi było używać. Wyciągałam ją sobie z szuflady, otwierałam koreczek i wąchałam a potem chowałam z powrotem. Aż wreszcie przyszedł dzień, że nabyłam pełnowymiarową flaszeczkę i to jeszcze taką sprzed reformulacji. Cudowne! Co prawda nie są to perfumy na co dzień, ale nie wyobrażam sobie by ich nie mieć. Choć czasem przeszkadza mi ich "kwaśność" (do dziś nie wiem co za nią odpowiada), to jednak tło tych perfum jest dla mnie idealne. Prawdziwa aromaterapia :)

aranka
aranka

Zapach bardzo mocny ,używam od...chyba 15 lat,ale wode toaletową!
Jestem wielką zwolenniczką "starych"szyprów .
Te zapach to wyjątkowo piękna i trwała kompozycja . Paniom lubiącym zbliżone klimaty poleciłabym również Knowing E.Lauder(nieco kwiatowe)oraz Diva Ungaro(bardziej wytrawne) i Black Jade Lubin-bardziej "nowoczesny"szypr.

Nie opisuje wyczuwalnych nut w A.E. -cóż ta kompozycja ma "wiele twarzy" zależnie od pory roku czy dnia a nawet nastroju:)

Roma
Roma

Odkad dowiedzialam sie o istnieniu tych perfum, bardzo chcialam je poznac, moze ze wzgledu na obecnosc kadzidla, ale przeciez nie tylko...
Aromatics elixir to dosc wiekowa woda, ale bez przesady, znam starsze, pachnie oblednie i mlodo... jak wampirzyca zapewne;-] Duszaca, upojna macicielka umyslow, kuszaca, podkrecona ziolami, pachnaca tym, co lubie: lasem, drzewami, mchem debowym - wolnoscia...
To pachnidlo jest niepokojace, budzi lekka obawe, co dalej moze sie stac... gdy zapuszczalam sie w te otchlan bylo jeszcze widno - teraz jest polmrok... i powoli zywe nuty rumianku, szalwii muszkatolowej i werbeny ustepuja ciemnej paczuli i klaczu irysa. Sa i kwiaty: gozdzik, ylang-ylang, caly czas - "na bogato", ale glownie to okres panowania mchu debowego...
Kompozycja piekna, tajemnicza, juz malenka minikropelka daje niesamowite doznania, jesli ktos, jak ja, lubi ciemne, nostalgiczne, ziolowe nuty perfum, umiejetnie podkrecone kwiatami, rozswietlone aldehydami...
Wspaniale kadzidlo zas wienczy (doskonale) dzielo.
Tak wlasnie wyobrazalam sobie, "czytajac z nut", Blue Grass - E. Arden, takich woni szukam i odnalazlam te tajemna moc natury tu, w Aromatics Elixir;-)
To swiezy, suchy jakby od lisci, od kory drzew, zapach, jest w nim lekkie slonce, jest mila, kobieca slodycz, zlamana delikatna goryczka ziol. Moj ideal.
Wciaz do do zdobycia, a jego cena w miare OK., wiec kiedys kupie. Trwale, piekne, niebanalne perfumy, stare a jakze jare;-]
Poznane dzieki Savanoi;-)

agusia12321
agusia12321

Kocham tę charakterystyczną nutę mchu, która niestety dla mojej rodziny jest nie do przyjęcia. A szkoda, wielka szkoda. Moim członkom rodziny ten zapach kojarzy się jednoznacznie - z uryną...Mocne, gęste pachnidło od mchu, rumianku, kadzidła...nieco szorstkie w obyciu, jakby zadymione, dla mnie piękne..

Albalonga
Albalonga

Na początek powiem krótko - Aromatics Elixir zwala z nóg pod każdym wzgledem.

Mam szczęście bo szypry bardzo mnie lubią, czego nie testowałabym z tej grupy to leży na mnie tak jak ma leżeć. Co z tego jak ja, niewdzięcznica, za szyprami nie przepadam. Mitsouko to tylko wyjątek od reguły.

Właściwie co jest nie tak z Aromatics Elixir? Trudno to jasno określić. W tym zapachu jest wszystko co lubię. Patrząc na piramidę wiedziałam, że to będzie coś. Otwarcie to zioła, suche liście, las jesienią i słońce rozgrzewające bardzo suchą ziemię. Wchodzę do kolorowego lasu, zachwycam się wszystkim dookoła, jest pięknie i sielankowo. Życie to jednak nie bajka a natura potrafi być brutalna. Aromatics Elixir staje się gorzkie, gęste, mroczne ale równocześnie nieodparcie fascynujące. Idę głębiej w las. Kończą się ścieżki które znam, nie potrafię się zatrzymać i naglę zdaję sobie sprawę, że nie zdążę wyjść spośród drzew zanim zajdzie słońce. Jest już ciemno, zimno i nic nie widzę, ale za to słuch i węch pracują doskonale. Tracę poczucie bezpieczeństwa. Jestem przerażona.

W Aromatics Elixir czuję się jak zagubiona w lesie istotka. Fascynacja pozostaje ale gorzkość tego zapachu i głęboka, niepokojąca czerń czająca się za złotymi rumiankami sprawiają, że nie mogę na dłuższą metę go nosić. Może gdybym kiedyś należała do ZHP ciemny las kojarzyłby mi się zupełnie inaczej ;).

Edit: Jak ja się cieszę, że zaryzykowałam kupno wersji wody toaletowej. To jest to! Odrobina oddechu i światła odsłania urok tych perfum w całej okazałości. Otwarcie - cierpki sok pigwowy wlany go gorzkiej rumiankowej herbaty. Serce - przekwitająca, słodka dzika róża, ścięta listopadowym przymrozkiem w towarzystwie aromatycznych liści orzecha. Baza - to już niemal wyłącznie ognisko, palone liście i niespodziewanie - iście guerlianowski korzeń irysa pojawiający się przy przejściu z serca do bazy. Bajeczny zapach. Piękna i tajemnicza jesień zamknięta z całym swym bogactwem zjawisk, smaków i kolorów w prostej, niemal aptecznej butelce. Jestem oczarowana.

kolorowo13
kolorowo13

Dla mnie ten zapach jest bardzo energetyzujący. Można nawet powiedzieć, że perfumy te dają mi niezłego kopa. Uwielbiam je, pomimo, że w kolekcji mam przewagę zapachów ciepłych i intensywnych. Moim zdaniem są bardzo eleganckie i trochę staroświeckie. Nie potrafię wyodrębnić poszczególnych nut, ale chyba czuję polny rumianek z dodatkiem czegoś soczyście zielonego. Właściwie ten rumianek, zwykle trochę gorzko-mdły przełamany jest zielenią - może to wetiweria i mech?. Zapach iskrzy, żyje i jak na EDT ma długą projekcję. Z przyjemnością używałam ich, i chętnie do nich wrócę.

karolkowa
karolkowa

Cóż to za cudowny zapach jest! Początek jest faktycznie trudny - wyczuwam głównie aldehydy oraz rumianek -lecz po kilku minutach zapach na mojej skórze uspokaja się. Wyraźnie wyczuwam kwiat pomarańczy oraz różę lecz pierwsze skrzypce gra mech dębowy oraz paczula. Zapach jest gęsty, bardzo kobiecy i zdecydowanie wyróżnia się na tle innych zapachów - zwraca na siebie uwagę

Intrygujący i fascynujący zapach, choć nie potrafię go nosić.

Początek jest kwaśny i gorzki - kojarzy mi się z wilgotną ziemią, leśnym mchem. Momentami pojawia się też nuta tytoniowego dymu i kwiatowego mydła. Baza jest pudrowa, ale wciąż obecne są ciężkie, wytrawne, ziemiste nuty.

To szypr pełną gębą - i tak jak inne szypry na mojej skórze balansuje pomiędzy wyniosłą elegancją a nieprzyzwoitością.

Bardzo go cenię.

marta34
marta34

Popieram poprzedniczkę zapach magiczny, na początku mnie odrzucił swoją mocą, do tego stopnia że sprzedałam, jednakże było to w czasach gdy zachwycały mnie słodkie landrynkowce. Teraz dojrzałam, tzn mój nos dojrzał do zapachów cięższych, innych, oryginalnych...i chcę go znowu mieć! Ale uwaga z aplikacją jeden psik jest wystarczający na cały dzień, dwa, trzy uśmiercą wszystkie muchy w pobliżu 3 km...;D

EJo
EJo

No i przepadłam - kolejny raz ;) Zielony i ziołowy szypr, surowy i intrygujący, słonawy, miękki i szorstki zarazem, ziemisty i fizjologiczny, zarówno elegancki jak i intymny - tak bardzo, iż najpiękniej pachnie na lekko wilgotnej skórze. Doskonale się układa, wtapia i współistnieje z osobą, która go nosi. Pierwsze nuty drapią w gardle - geranium, szałwia, rumianek zanurzone w poszyciu leśnym, otoczone wilgotnością dopiero co spadłego deszczu - jest to las, z którego nie chce się wychodzić, pierwotny, zapuszczony, nieuporządkowany. Początek dostarcza emocji ekstremalnych, później jest już jak u Hitchcocka ;) Szypr gra pierwsze skrzypce, jakżeby inaczej. Zapach łagodnieje ale nie zanika - bez jakiejkolwiek nuty słodkości, pojawia się na chwilę kwiat pomarańczy, czuję też suchą różę - środkowe nuty jednak poddają się łatwo supremacji cudnego mchu dębowego, paczuli i wetywerii, z leciutkim mgnieniem kadzidła - lecz jest to raczej dym palonych w lesie liści, niż kadzidło.

AE jest niezwykły, wcale się nie dziwię, iż jego twórca stworzył Estee, którą też nabyłam. Bardzo esencjonalny, dosłowny, zupełnie nie-kokieteryjny - lecz przyciąga uwagę otoczenia. Dla mnie bliski w wyrazie najpiękniejszym szyprom, które posiadam - mają w sobie podobną słoność, głębię i tajemnicę, pewne "rozczochranie" i ekscentryczność ;)

Piszę o wersji edp, która jest mega trwała. Przetrzyma nawet prysznic i całą noc.

Zakupowe okazje

Clinique Aromatics Elixir Eau De Toilette Spray 45ml 1.5oz
Clinique Aromatics Elixir Eau De Toilette Spray 45ml 1.5oz
Gift Set 1.5oz
85.00 USD
Clinique Aromatics Elixir Coffret Parfum Spray 45ml 1.5oz Body Smoother 75ml 2.5oz Bag 2pcs 1bag
Parfum 3.4oz
Sephora.com, Inc.
72.00 USD
CLINIQUE Aromatics Elixir 3.4 oz Eau de Parfum Spray
CLINIQUE Aromatics Elixir 3.4 oz Eau de Parfum Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Clinique Aromatics Elixir, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Clinique Aromatics Elixir, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Aromatics Elixir marki Clinique. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Aromatics Elixir marki Clinique reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Sisley Soir de Lune Estée Lauder Knowing Estée Lauder Youth-Dew Molinard Habanita Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Cacharel LouLou Guerlain Shalimar Hermes 24 Faubourg Lancome Magie Noire Yves Saint Laurent Opium Yardley Chique Sisley Eau du Soir Slava Zaitsev Maroussia Emanuel Ungaro Diva Christian Dior Dune Christian Dior Poison Cartier Le Baiser Du Dragon Lanvin Arpege Cartier Must de Cartier Rochas Femme Rochas