Marki » C » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Miss Dior Le Parfum Christian Dior dla kobiet

Miss Dior Le Parfum Christian Dior dla kobiet

Mam: 31 Miałem: 18 Chcę: 33 Ukochany zapach: 3

Miss Dior Le Parfum Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Miss Dior Le Parfum Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Miss Dior Le Parfum Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Miss Dior Le Parfum Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Miss Dior Le Parfum Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Miss Dior Le Parfum Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Miss Dior Le Parfum Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Miss Dior Le Parfum Christian Dior dla kobiet Zdjęcia

Miss Dior Le Parfum marki Christian Dior to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Miss Dior Le Parfum został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Nutę głowy stanowi mandarynka; nutami serca są róża turecka i róża bułgarska; nutami bazy są paczula, ambra i wanilia.

Mandarynka

Róża turecka Róża bułgarska

Paczula Ambra Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Miss Dior Le Parfum by Christian Dior.

Noir Pour Femme

Miss Dior Le Parfum Recenzje Perfum

Sincerita
Sincerita

Mam podobnie jak Malzka - niektóre z perfum Diora (czasami inne też) gorzej pachną na nadgarstku niż na szyi/dekolcie. W zgięciu łokcia już lepiej niż na nadgarstku. Mam te perfumy od około 2 lat, uwielbiałam je przez pewien czas zwłaszcza wiosną oraz w chłodniejsze letnie dni, ale chyba one przestały lubić mnie ;) Moja flaszka na pewno jeszcze jest dobra, bo ostatnio przywiozłam mamie odlewkę i na niej pachniały pięknie, tak jak na mnie dawniej. Od jakiegoś czasu próbuję dać im kolejne szanse, o różnych porach roku i ciągle to nie to. Na początku pachniały na mnie tak kwiatowo-świeżo-elegancko-kobieco. Najbardziej czułam różę lekko posłodzoną niespożywczą wanilią z dodatkiem mandarynki, ocieploną nieco bursztynem. Jakiś czas później, od razu po zastosowaniu zaczęłam wyczuwać ostrą, bardzo drażniącą mnie nutę. Myślę, że to paczula. Po kilku-kilkudziesięciu minutach zapach jednak łagodniał i znów stawał się piękny. Jak wspomniałam powyżej, od jakiegoś czasu jednak albo wcale nie zmieniają się w ten piękny zapach, albo trwa to zbyt długo. Nawet o tej samej porze roku co kiedyś bardzo mi odpowiadały. Nie wiem co się stało, chyba uszczęśliwię nimi mamę, bo bardzo jej się podobają. I mnie one na niej :)

GuessWho
GuessWho

Faktycznie skład mógłby wskazywać na Midnight Poison, jednak są to dwa całkiem inne zapachy. Trucizna jest mroczna, wytrawna, seksowna w zadziorny sposób, w pewnym sensie męska, dominująca, a Miss Dior Le Parfum to otulająca, dusząca niemal słodycz, jest w niej dużo ciepła. Seksualność jest tu raczej poddająca się, a nie chcąca dominować. Kupiłam Miss Dior w ciemno, pod wpływem pozytywnych recenzji. I była to bardzo dobra decyzja. Rzadko mi się zdarza, aby zakup perfum w ciemno okazywał się trafiony. O ile w Midnight Poison śmigam na co dzień, tak te perfumy będę używała raczej na specjalne okazje. Jest w nich jakiś szyk, dostojność. Większość bardzo słodkich perfum jest dla mnie w pewien sposób tandetna, czego o Miss Dior nie można absolutnie powiedzieć. Ten zapach ma wielką klasę i czuć to na kilometr. Trwałość i zasięg są tu porażające. Wystarczy jeden psik za każdym uchem. Niewskazana jest większa ilość, bo przedobrzymy. Długo szukałam perfum z mocno dominująca nuta ambry i znalazłam. Flakon pięknie się prezentuje na toaletce ( ale i tak trzymam moje perfumy w zaciemnionym ukryciu :) )

chjena
chjena

Całość nie może nie budzić skojarzenia z Midnight Poison. Mimo, że Le Parfum powiększyło grono święcącej triumfy serii Miss Dior, to szybki rzut oka na piramidę nut ustawia ten flakon raczej w rodzinie Trucizn. Też ambra, też paczula, też róża, też wanilia, też cytrusy... i tylko 5 lat różnicy.

A jednak oba zapachy są zupełnie inne. O ile Midnight Poison to eksplozja granatowego nieba w letni wieczór, odkryte plecy sukni i kieliszek szampana, tak Miss Dior Le Parfum to elegancka codzienność, zawsze idealnie umalowane usta i dyskretny urok burżuazji stonowanej biżuterii. Niesamowicie szykowna, dorosła odsłona perfum z 2005 r., które były radosne i figlarne, rozbrykane niczym młode źrebię. W 2012 r. Miss Dior Cherie zmienia się w Le Parfum, wie, że pewnych rzeczy robić już nie przystoi, zasłania usta dłonią gdy się śmieje, ale wciąż wzbudza zachwyt i mnóstwo sympatii w towarzystwie. Mężczyźni nie patrzą wyłącznie z pożądaniem, lecz z podziwem, a kobiety wiedzą, że z tych ust zawsze padnie cenna rada i słowo pociechy.

Idealnie podana ambra w owocowo-kwiatowym towarzystwie. Nie ma przegięcia w żadną stronę, jest miękko, aksamitnie, a w bazie trochę szyprowo-ostro, co nadaje całości charakteru i klasy. Na mojej przyjaciółce końcówka układa się wręcz animalnie, nie ukrywam, podoba mi się to nawiązanie do pewnego kanonu perfumiarstwa.

Choć nie jest to moja ulubiona propozycja Diora, ani nawet pierwszy wybór z serii Miss Dior, nie mogę jej nie docenić ani nie nosić z prawdziwą przyjemnością.

Annoida
Annoida

Na pewno nie jestem specjalistką czy nawet mizernym znawcą perfum, ale to co noszę pod postacią Miss Dior Le Parfum to kwintesencja wszelkich wyobrażeń o Sztuce perfumiarskiej. Dyskretne piękno tego zapachu, kobiecość, nienachalny luksus i elegancja, a zarazem dojrzała młodzienczość (wiem, trochę oksymoron) - nosi się go jak kreację od najlepszego projektanta (Diora?) P i ę k n o

Bardziej gęsta i słodsza wersja Miss Dior Cherie. Więcej tu kwiatów i paczuli – nie ma tu sztucznych truskawek i skarmelizowanego popcornu, którego nie znoszę. Zapach bardzo słodki, gęsty jak dżem, bardzo trwały i męczący.

nola
nola

Miss Dior Le Parfum nosi kobieta stanowcza. Nieco figlarna, trochę zadziorna, ale ponad wszystko - stanowcza. Doskonale wie czego chce i właśnie to bierze od życia. Nie pozwala decydować za siebie, nie pozwala też, żeby cokolwiek przydarzało się jej - ona świadomie kieruje swoim życiem, stąpając po ziemi mocno, ale z gracją.
Ciężki flakon ozdobiony metalową płytką z nazwą zapachu i kokardką świetnie pasuje do tych perfum. Solidna ambrowo-paczulowa baza jest pięknie połączona z różą i odrobiną świeższych nut.

Zapach jest charakterny i intensywny, noszę go tylko wtedy, gdy czuję się pewna siebie (co wciąż zdarza się zbyt rzadko). Ale wtedy - podbijamy świat.

Malzka
Malzka

Z perfumami Diora mam pewien kłopot. Kiedy testuję je na nadgarstkach zawsze są za mocne, za ostre, odrzucające jednym składnikiem. Po użyciu na szyję, totalna zmiana. Tak jest w przypadku Hypnotic Poison które uwielbiam, Addict i właśnie Miss Dior Le Parfum. Wącham butelkę - piękne kobiece, słodkawe. Na nadgarstkach ostry, kwaśny, gorzki aromat. Po aplikacji globalnej - znowu słodkawe, kobiece, eleganckie. Diora muszę po prostu nosić całą sobą, on nie znosi półśrodków :)
Wstęp kwaśnawo-paczulowo-lekko słodkawy, lekko szampański, po 30min bardziej słodkawy, delikatnie truskawkowy. Nie czuję róży ani wanilii, zostały wplecione w tę słodycz. Nie są to perfumy słodkie. Są natomiast eleganckie, mocne.
Projekcja - duża, aplikować z umiarem aby pozostały eleganckie a nie natarczywe
Trwałość - duża, na ubraniach nawet do prania
Flakonik - śliczny :)

Raisa
Raisa

Ochów i achów nie będzie. Ale respekt i pewna sympatia - tak.

Porównałam dziś Le Parfum z wersją Eau de Parfum z 2012 roku, która jest mocno paczulowa, mocno mandarynkowa i nie jest wcale ambrowa. W wersji Le Parfum ambra jest i - nic specjalnie odkrywczego - to ona "robi" ten zapach.

Miss Dior EdP 2012 jest jak kobieta w świetnie skrojonej biznesowej sukience, która siedząc na zebraniu, myśli tylko o tym, żeby ono się wreszcie skończyło. Są przecież ważniejsze rzeczy do roboty.

Miss Dior Le Parfum nosi tę samą sukienkę, a do tego nie tylko paznokcie ma mandarynkowe albo w kolorze ostatniej farby do włosów Katy Perry - ona jest tu, bo chce tu być. I kiedy trzeba, mówi: "Panie i panowie, przecież to wszystko zupełnie się nie zgadza i trzeba to zrobić inaczej". Ona chyba niedługo przestanie być "miss".

Niemniej jest to paczula. I trochę róży osłodzonej wanilią. Dla fanek paczulowych zapachów.

KasiaS
KasiaS

No, naprawdę fajne, jest to połączenie Miss Dior Cherie z paczulą, która jest tu całkiem wyraźna, daje to ogólny efekt naprawdę przyjemny. Nie skłania mnie co prawda do poezji ani filozofii, ale z przyjemnością przyznaję jak to mówiły "panie" w szkole: mocną czwórkę, i dodatkowy plus za niewątpliwą samiczą atrakcyjność ;) Chcecie, dziewczęta, kogoś uwieść, nie po wieśniacku ale i nie po hipstersku? Voila!
Ja osobiście jako stara, zgorzkniała poetka śpiewana z elementami filozofii pozostanę przy oryginalnej, zramolałej Miss Dior, ale muszę przyznać, że w tej kompozycji jest elan vital i jakiś ekscytujący, choć ciut tandetny 'x faktor'. Dodatkowo przy całej tej kobiecości nie czuję żeby mnie tak agresywnie spychała do szufladki "smaczne, polukrowane ciasteczko do zjedzenia (i wydalenia)" (co czynią inne mainstreamowe zapachy hiperkobiece), ma jakiśtam sznyt. Pasuje do fajnych, dizajnerskich sukienek i do pięknej Natalie Portman też!

mamufa
mamufa

Piękny, soczysty, intensywny, niezwykle kobiecy zapach. Zapach pełen erotyzmu, ale takiego ukrytego. Nic nachalnego. To zapach kobiety, która nawet bez najmniejszego dekoltu czy makijażu powoduje, że mężczyźni potykają się o krawężnik na chodniku oglądając się za nią.
Lubię zapachy świeże, ale w tym zakochałam się od pierwszego testu. Należy stosować bardzo ostrożnie - jest baaaaardzo intensywny.

To pierwszy zapach, na który mój mąż zwrócił uwagę w ciągu 13 lat naszego związku. Gdy miałam na sobie Le Parfum, złapał mnie i zaczął obwąchiwać pytając, co tak pięknie pachnie. I długo nie chciał puścić ;)

siemka2
siemka2

Piękny, kobiecy, cudowny zapach. Nie ma osoby, która by nie spytała czym pachnę, jak mam je na sobie. Uwielbiam je, jednym słowem opisując - kobiece.

Miss Dior Le Parfum by Christian Dior 3.98 out of 5 based on 53 ratings and 11 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior Miss Dior Le Parfum, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior Miss Dior Le Parfum, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Miss Dior Le Parfum marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Miss Dior Le Parfum marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Thierry Mugler Alien Essence Absolue Christian Dior Midnight Poison Chanel Chance Eau Fraiche Thierry Mugler Innocent Yves Saint Laurent Opium Lalique Amethyst Christian Dior Dior Addict Nina Ricci Ricci Ricci Kenzo Kenzo Amour Christian Dior Miss Dior (new) Agent Provocateur L'Agent Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Christian Dior Hypnotic Poison Lalique Lalique Le Parfum Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Thierry Mugler Alien Viktor&Rolf Flowerbomb Chanel Coco Eau de Parfum Guerlain Shalimar Parfum Initial