Marki » C » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Miss Dior Christian Dior dla kobiet

Miss Dior Christian Dior dla kobiet

Miss Dior Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Miss Dior Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Miss Dior Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Miss Dior Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Miss Dior Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Miss Dior Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Miss Dior Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Miss Dior Christian Dior dla kobiet Zdjęcia

Miss Dior marki Christian Dior to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Miss Dior został wydany w 1947 roku. Miss Dior stworzyli Jean Carles i Paul Vacher. Nutami głowy są aldehydy, gardenia, galbanum, szałwia muszkatołowa i bergamotka; nutami serca są goździk (roślina), irys, korzeń irysa, jaśmin, neroli, konwalia, róża i narcyz; nutami bazy są labdanum, skóra, drzewo sandałowe, ambra, paczula, mech dębowy i wetyweria.

Aldehydy Gardenia Galbanum Szałwia muszkatołowa Bergamotka

Goździk (roślina) Irys Korzeń irysa Jaśmin Neroli Konwalia Róża Narcyz

Labdanum Skóra Drzewo sandałowe Ambra Paczula mech dębowy Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Miss Dior by Christian Dior.

Byc Moze...Pariz
Jil Sander Woman I (Woman Pure)
Intimate

Miss Dior Recenzje Perfum

chjena
chjena

Wyobrażam sobie czym te perfumy musiały być w roku 1947, kiedy to dom mody Christian Dior dopiero otwierał swoje podwoje i jeszcze nie zdążył zaskoczyć innowacyjnością, rozpasaniem materiałowym, bogactwem i zbytkiem nieprzystającym do powojennych, trudnych czasów. Miss Dior była propozycją dla fanek stylu new look, tych kobiet, które nosiły rozkloszowane do przesady spódnice, szyte z kół o średnicy wręcz nieprzyzwoitej. W Miss Dior nie czuję dystyngowania czy powściągliwości, a często właśnie tak odbiera się tę wodę toaletową, choć porównując ją do zawartości dzisiejszych półek w perfumeriach, trudno się dziwić. Miss Dior to raczej energiczne tupnięcie nogą i niemy krzyk "hej, tu jestem!", jakby spódnica niemieszcząca się w drzwiach nie mówiła sama za siebie.

Każdy składnik jest jakby przeciągnięty, co sprawia, że aldehydy są nieznośnie wyostrzone, szypry zbyt przykurzone, a na dodatek całość nieźle przypudrowana. Na domiar złego, cała ta plejada składników układa się na mnie w sposób najgorszy z możliwych dla retro kompozycji, czyli dość potliwie...

Miss Dior to ciekawy eksperyment poznawczy, ważny punkt na osi czasu mody. Ciekawa jestem, jak za 50 lat zmieni się postrzeganie figlarnej Miss Dior Cherie...

Karkki
Karkki

Gdy byłam mała, zawsze zazdrościłam koleżankom, których Babcie rozpieszczały łakociami. Moja tego nigdy nie robiła.
Moja Babcia nie pachniała konfiturami, ciasteczkami czy ciepłym kakao. Moja Babcia pachniała Miss Dior.
I zawsze powtarzała "Kobietę poznaje się po zapachu i sposobie poruszania, a nie po ubraniu. Możesz oszczędzać na odzieży, ale nigdy nie na wodzie z mydłem i perfumach."
Pamiętam toaletkę z trzema kryształowymi lustrami i specjalną, osłoniętą półeczką na pachnidła. Była niczym ołtarzyk przy którym Babcia odprawiała swoje własne rytuały.
Na osiemnaste urodziny podarowała mi flakonik Miss Dior. Wtedy tego nie doceniłam. Teraz rozumiem Ją i doceniam podarunek.
Ponadczasowa, zmysłowa elegancja zamknięta w szlachetnym flakonie. Świeże, szyprowe, intensywne lecz nienachalne. Na mojej skórze przybierały różne oblicza i czasami potrafiły mnie zaskoczyć. Bardzo je lubiłam i od czasu do czasu wracałam do Miss Dior.
Widząc resztki we flakonie, pobiegłam do perfumerii i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłam Miss Dior Esprit de Parfum. Ale niestety, to już nie jest Miss Dior. Owszem, niby przypomina klasyka, ale bardzo mocno okrojonego i rozwodnionego.
Wielka szkoda.

amanda
amanda

Stary dobry szyprowiec, którego lata świetności minęły.
Nadeszła era nowego Miss Diora przystosowanego do obecnych odbiorczyń, lecz szyprowiec mchem podszyty z ostrymi korzonkami wetywerii, irysa, galbanum z mocnym aldehydowym frontem to klasyk wśród szyprowej braci i w nim tkwi siła i nieśmiertelność .
Niechby sobie powstało z dziesiątki jego potomków zawierających pierwiastek czasów w których powstaną, to klasyk jest nieśmiertelnym dumnym protoplastą rodu.
Zielno gorzkawo aldehydowy, oj trzeba kochać i zrozumieć te niełatwe dawniejsze odcienie szyku i elegancji by móc go nosić lekko i swobodnie.

SZYPR
SZYPR

Kocham, kocham, kocham!
Opis EJo zawiera wszystko. Nic dodać, nic ująć.

EJo
EJo

Miss Dior jest klasykiem, z którym nie wszystkim po drodze, ale jak to z szyprami - czasami należy dać więcej niż jedną szansę ;) Ja ją uwielbiam. Intensywne, szyprowe otwarcie - szałwia i bergamotka na mojej skórze zupełnie nie złagodzone kwiatową wonią gardenii, której zupełnie nie wyczuwam, zaraz potem pojawia się świeży mech dębowy, dominujący w całej kompozycji. Ale jakże piękna to dominacja - kiedy zapach zaczyna łagodnieć, jego nuty przepięknie przeplatają się z kwiatowymi nutami środkowymi, idealnie zbilansowanymi - nie potrafię przyznać pierwszeństwa ani jaśminowi, ani róży, ani konwalii czy neroli. Wyobrażam sobie natomiast, jak wszystkie te kwiaty zerwano w ich pełnym rozkwicie i wraz z gałązkami szałwii rozrzucono na mszystym dywaniku w dość pochmurny dzień :) MD wtapia się w skórę i w miarę upływu czasu rozgrzewa, pozostając harmonijną kompozycją - w bazie paczula i wetyweria, odrobina skóry, ambry i cały czas mech dębowy.
MD piękna jest naprawdę - niedzisiejsza, dyskretna mimo swojej mocy, otulająca. Gorzka, ziołowa, chłodna na początku, potem coraz bardziej zmysłowa i miękka. Zero w niej słodyczy i dosłownej kokieterii obecnie tworzonych zapachów. Perfekcyjne zrównoważenie tak różnych składników dało ponadczasową kompozycję. Wielka klasa.

vega.80
vega.80

Zapach należący do klasyki perfum.
Delikatny, pudrowy, pięknie się rozwija na skórze. Szyprowe, dość męskie początkowe nuty nie zachwycaję mnie, ale kiedy zapach ewoluuje, pojawia się przepiękna elegancka kwiatowo - pudrowa nuta. Zapach jakby stapia się ze skórą, otula niczym obłok i trwa w nieskończoność.
Bardzo go lubię, bo jest dyskretny - wyczuwalny, ale nie zwraca na siebie uwagi otoczenia, nie rozprasza. Idealny na dzień, do pracy i spotkania biznesowe.
Trwałość, jak już pisałam, rewelacyjna. Buteleczka i opakowanie są prześliczne.
Warto go kupić, bo jest zupełnie inny niż popularne dziś owocowo - waniliowe kompociki stojące na półkach perfumerii. Ma klasę.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior Miss Dior, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior Miss Dior, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Miss Dior marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Miss Dior marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Shalimar Yves Saint Laurent Opium Chanel Coco Eau de Parfum Hermes 24 Faubourg Christian Dior Dolce Vita Fendi Fendi Theorema Gres Cabochard Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Guerlain Samsara Eau de Parfum Cartier Must de Cartier Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Chanel Allure Guerlain Shalimar Parfum Initial Hermes Eau des Merveilles Jean Paul Gaultier Classique Sisley Eau du Soir Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Chopard Wish Kenzo Le Monde Est Beau Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum