Marki » C » orientalno - przyprawowe « Grupy

cynamonowy
dymny
miodowy
La Collection Couturier Parfumeur Mitzah Christian Dior dla kobiet Zdjęcia

La Collection Couturier Parfumeur Mitzah marki Christian Dior to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet. La Collection Couturier Parfumeur Mitzah został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Perfumy zawierają takie składniki, jak kolendra, cynamon, przyprawy, róża, francuskie labdanum, kadzidło, paczula i biały miód.

Kolendra Cynamon Przyprawy Róża Francuskie labdanum Kadzidło Paczula Biały miód

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about La Collection Couturier Parfumeur Mitzah by Christian Dior.

Ambre Sultan
Armani Privé Ambre Orient
Alambar
Miyako
Calamity J.

La Collection Couturier Parfumeur Mitzah Recenzje Perfum

gardenia

Muszę dodać coś do mojej poprzedniej recenzji.
Mitzah, po którą dziś przypadkowo sięgnęłam, w temperaturze 27 stopni, w pogodny wietrzny dzień lata pachnie na mnie lekko skórzanie, mięciutko kadzidlano-cynamonowo, ciepło, drewniano, ale to stare polerowane drewna coś a la długie wyświecone już od starości ławki w kościołach, dołącza się też przyprawowy pieprz i labdanum, które to odpowiada chyba za nieco skórzany i nostalgiczny rys.
Dziś siedząc wypoczęta na tarasie i wąchając Mitzah, przeniosłam się do lat 50 tych a może i do antykwariatu, gdzie czuć atmosferę przeszłych lat, lat świetności pięknych wymyślnych bibelotów, porcelanowych lampartów, kryształowych lamp i czasów, gdy kobiety dystyngowane nosiły turbany na głowach, wcięte w talii paliły długie papierosy w "fifkach".
No rozmarzyłam się, Mitzah w wysokiej temperaturze plus relaks na świeżym powietrzu pachną czymś z wyższej półki, czymś co nazwałabym dyskretnym urokiem arystokracji...ciekawe jak zmienia się nasz odbiór zapachów w zależności od sytuacji i pogody :)
Trwałość i projekcja dyskretne...ale wyczuwalne...jak dyskretny urok arystokracji...szkoda, że tak rzadko dziś spotykanej.

gardenia

Mitzah Bricard była muzą Diora, o której Mistrz twierdził, że urodziła się po to, by uosabiać elegancję. Uwielbiała wzorek w panterkę i nosiła chustkę w tymże wzorku owiniętą wokół dłoni, ponoć ukrywała bliznę. Nosiła też turban na głowie ( podobnie jak moja guru modowa Jadwiga Grabowska, pierwsza dyrektor kreatywna Mody Polskiej) no i w ogóle zadawała szyku.
Jeśli o mnie chodzi, to ja nie czuję się jakoś superelgancka w tymże zapachu, pisząc szczerze, muszę się na początku dość mocno wypsikać próbką, żeby coś poczuć, a to, co do mnie dochodzi do stara szufladka pełna kulających się przeterminowanych przypraw, raczej orientalnych, które po czasie przeistaczają się w miodkowo ciepły drewniany aromat - herbatkę na chore gardziołko z miodem i jakimiś ostrymi przyprawami. Całość robi wrażenie ciepłe, ale pociemniałe, coś jak liście jesienią czy właśnie wspomniana przeze mnie szufladka babuni, przy czym to nie jest zapach "babciowaty" o nie!
Cynamon też się przewija, ale moja złośliwa skóra miodzik z ostrymi przyprawami plus cynamon zamienia w zapach...Pronto do czyszczenia drewnianych powierzchni, dziwna woskowa a nawet lekko ścierkowa nuta. Nie dziwi mnie wcale taki bieg wypadków, mieszanki takie jak powyżej wychodzą na mnie nieładnie, nieciekawie, w dodatku Mitzah nie jest na mnie jakoś szczególne trwała czy wyczuwalna no i w ogóle mnie nie "rusza". Zastanawiałam się, czy powinnam w ogóle takie zapachy opisywać, czy to ma sens, bo zapach może jest piękny a ja go nie doceniam czy innych odstraszam? Jestem pewna, że wielbiciele np. Dolcelisir padną na kolana, na mnie bowiem ta delicja pachniała jeszcze intensywniej Pronto :/
No cóż, pozostaje mi jedynie na koniec dywagacja, czy ja aby się urodziłam po to, żeby być elegancką ;D

Osleidis
Osleidis

Zapach przepiękny. Zakochałam się od pierwszego pociągnięcia nosem. Cudowne kadzidło, co jakiś czas wychyla się nieśmiało ciepła paczula, a "pazura" całej kompozycji daje według mnie spora garść cynamonu, kolendry, przypraw. Słodyczy dodaje tutaj kilka kropelek miodu. Te przyprawy trochę gryzą w nos i to jest według mnie cały urok tego zapachu. Całość również kojarzy mi się z wypiekiem pierników i ja także otulona tym zapachem odpływam myślami do Torunia. Róży nie czuję w ogóle.

Mój faworyt.

Melitele
Melitele

Cudowna, ciepła paczula, okraszona cynamonem i miodem. Całość kompozycji dopełniają przyprawy oraz kadzidło. Róża praktycznie nie jest wyczuwalna. Naprawdę coś pięknego!

Moje skojarzenia powędrowały do Torunia gdzie uczyliśmy się wypieku prawdziwych pierników, które potrafią utrzymać świeżość przez wiele lat.
Ciasto było twarde i ciężkie do rozwałkowania. Nikt nam nie zdradził tajemnej receptury ale w moim odczuciu było mało słodkie, miodowe i mocno przyprawione cynamonem i symbolicznie goździkami.

Niestety gotowy wypiek był tak twardy, że można było nim szyby tłuc... :D Ale to nie dlatego, że kiepska ze mnie gospodyni - tak po prostu zachowuje się ten rodzaj ciasta.

Panująca tam "piwniczna" atmosfera, zapach drewna palonego w piecu oraz aromat piernikowego ciasta w moim odczuciu idealnie oddają to Dior-owe dzieło.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior La Collection Couturier Parfumeur Mitzah, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior La Collection Couturier Parfumeur Mitzah, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum La Collection Couturier Parfumeur Mitzah marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu La Collection Couturier Parfumeur Mitzah marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Serge Lutens Ambre Sultan Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel M. Micallef Gaiac Hermes Hermessence Ambre Narguile Serge Lutens Fille en Aiguilles Serge Lutens Rousse Majda Bekkali Sculptures Olfactives Mon Nom Est Rouge Piotr Czarnecki Sensei Yves Saint Laurent Nu Amouage The Library Collection Opus VI Guerlain Encens Mythique D'Orient Alexander McQueen Kingdom Diptyque Eau Lente Frapin 1270 Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Amouage Amouage Lyric Woman Parfum d`Empire Aziyade Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Fendi Fendi Theorema Byredo Pulp