Marki » C » orientalno - waniliowe « Grupy

Hypnotic Poison Eau de Parfum Christian Dior dla kobiet

Hypnotic Poison Eau de Parfum Christian Dior dla kobiet

lekko korzenny
migdałowy
Hypnotic Poison Eau de Parfum Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Hypnotic Poison Eau de Parfum Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Hypnotic Poison Eau de Parfum Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Hypnotic Poison Eau de Parfum Christian Dior dla kobiet Zdjęcia

Hypnotic Poison Eau de Parfum marki Christian Dior to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet. Są to nowe perfumy, Hypnotic Poison Eau de Parfum został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Nutami głowy są lukrecja i migdał; nutami serca są jaśmin wielkolistny i kwiat pomarańczy; nutami bazy są fasolka tonka i wanilia.

Lukrecja Migdał

Jaśmin wielkolistny Kwiat pomarańczy

Fasolka tonka Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Hypnotic Poison Eau de Parfum by Christian Dior.

Hypnotic Poison Eau Sensuelle
Hypnotic Poison Extrait de Parfum
Hypnotic Poison
L`Elixir Hypnotic Poison
Hypnotic Poison Eau Secrete

Hypnotic Poison Eau de Parfum Recenzje Perfum

Harlem Nocturne
Harlem Nocturne

Do niedawna Hypnotic Poison były dla mnie jedną z najmniej interesujących Trucizn. Podświadomie unikałam testerów w perfumeriach oraz możliwości dłuższego obcowania z tymi perfumami, bo niby co miałoby mnie do nich ciągnąć? Słodka wanilia z migdałami? Jak mówi stare przysłowie - tego kwiatu jest pół światu - perfumeryjnego.
W końcu jednak pomyślałam sobie - przełam się, spróbuj, nawet ciepła, waniliowa klucha zasługuje na szansę. W końcu to jeden z tych przypadków, które stanowiły krok milowy w historii świata perfum. Poznałam wersję podstawową, nie oszalałam z zachwytu, ale odkryłam, że czasami (choć nie zawsze) nosi się ją łatwo i przyjemnie.
Zapragnęłam więc poszerzyć hipnotyczne horyzonty i poznać wodę perfumowaną. Wchodzę na stronę, paczę - lukrecja. Zgroza i blady strach. Szczerze nie znoszę lukrecji, w jakiejkolwiek postaci. Niech fani mi wybaczą, ale to straszne paskudztwo, na samą myśl o lukrecji robi mi się słabo.
Mimo możliwości wystąpienia nieprzyjemnych skutków ubocznych, postanowiłam spróbować. Skoro klasyk przekonał mnie do siebie, to może i tej wersji uda się ta sztuka?
Cóż, udała się. Z tego względu, że lukrecji tu po prostu nie ma. Nie na mojej skórze. Nie wyczuwam ani odrobiny tego znienawidzonego zapachu.
Woda perfumowana pachnie jak klasyk podrasowany charakterystyczną dla fasoli tonka chropowato-syropową, pudrową słodyczą. Po kwiatach nie ma śladu.
To oznacza tyle, że Hypnotic Poison Eau de Parfum są miękkie, słodkie, gęste, leniwe, trochę przyciężkie, ale w uroczy, infantylny sposób. Bardzo komfortowe i bezpieczne. Żadna hipnoza, uwodzenie, zmysłowość, erotyzm. Nic z tych rzeczy. HP EDP to według mnie taka podrasowana, ulepszona wersja comfort zone, w jakiej zamyka mnie HP EDT.
Trwałość i moc - jeszcze większe niż w przypadku klasyka, czyli zachwycająco ponadprzeciętne. Przedawkowane mogą obezwładnić - pamiętajcie, że istnieje coś takiego jak bycie zbyt miłym.

Malzka
Malzka

HP uwielbiam ale po około 2 godzinach od aplikacji. Wcześniej bardzo przeszkadza mi ostra woń lukrecji, która na szczęście się ulatnia. Perfumy na wstępie ostre, intensywne, po czasie stają się pociągające, miłe, ciepłe, słodkawe, sexowne. Jak kobieta, która z obcej i zdystansowanej staje się bliższa sercu kiedy już się zdobędzie jej zaufanie i bliżej ją pozna. Bardzo trwałe, na ubraniach potrafią przetrwać kilka dni w tej swojej najmilszej postaci. Odstrasza cena ale tester z korkiem można kupić w okazyjnej cenie. I warto. Nawet niekoniecznie na zimne dni. Na letni wieczór także. Jak chce się np. kogoś uwieść a potem pokazać, że wcale nie jest się taką do końca wyrafinowaną ;)

chjena
chjena

Jest to jeden z przykładów EDP, które znacząco różnią się od EDT, nie tylko tradycyjnie trwałością lub projekcją.

W jednym z wątków na wizażu zgłosiłam gotowość do przyłączenia się do rozbiórki Hypnotic Poison, mając na myśli wersję klasyczną. Pewna użytkowniczka napisała do mnie, że rozbiera EDP. Pomyślałam - czemu nie? I poprosiłam o 5 ml.

Nie jest to oda do migdału skąpnego w wanilii, jaką znamy od lat. Tutaj dodano mnóstwo lukrecji i tonki, dzięki czemu zapach jest ostry i nieco... wiekowy. Od samego początku kojarzy mi się z pełną przepychu butlą Organzy Indecence, która od lat stoi na toaletce mojej mamy, używana wyłącznie na specjalne okazje. Dla mojego nosa jest to zapach wręcz bliźniaczo podobny.

Z czasem zapach traci na ostrości i przyprawy wietrzeją, jednak do samego końca - a ten, jak przystało na Trucizny, następuje po dobrych kilku, jeśli nie kilkunastu godzinach - pozostaje znacznie bardziej charakterną wersją klasyka, wzbogaconą dodatkowo kwiatem pomarańczy.

Hypnotic Poison EDT lubię jednak nie ze względu na charakterność, stąd bez żalu się z tą odrobiną EDP rozstałam z zamysłem, że gdy zatęsknię, zawsze mogę podebrać Organzę mamie. W końcu po co dublować zapachy na i tak już zapchanej szafce...

Hypnotic Poison Eau de Parfum by Christian Dior 3.92 out of 5 based on 32 ratings and 3 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior Hypnotic Poison Eau de Parfum, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior Hypnotic Poison Eau de Parfum, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Hypnotic Poison Eau de Parfum marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Hypnotic Poison Eau de Parfum marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Kenzo Kenzo Amour Christian Dior Hypnotic Poison Estée Lauder Sensuous Noir Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Chopard Casmir Keiko Mecheri Loukhoum Eau Poudree Guerlain Shalimar Christian Dior Midnight Poison Cacharel LouLou Aramis Perfume Calligraphy Rose Diptyque L'Ombre Dans L'Eau Yves Rocher Rose Absolue Guerlain Eau de Shalimar Nobile 1942 La Danza delle Libellule Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Chanel Allure eau de parfum Juliette Has A Gun Miss Charming Serge Lutens Ambre Sultan Christian Dior Miss Dior Le Parfum Aquolina Gold Sugar