Marki » C » orientalno - przyprawowe « Grupy

rumowy
lekko korzenny
wodny
Fahrenheit Le Parfum Christian Dior dla mężczyzn Filmy
Fahrenheit Le Parfum Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Fahrenheit Le Parfum Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia

Fahrenheit Le Parfum marki Christian Dior to orientalno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Fahrenheit Le Parfum został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Nutami głowy są lukrecja, sycylijska mandarynka i zamsz; nutami serca są liść fiołka, rum, kolendra i kmin; nutą bazy jest wanilia bourbon.

Lukrecja Sycylijska mandarynka Zamsz

Liść fiołka Rum Kolendra Kmin

Wanilia bourbon

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Fahrenheit Le Parfum by Christian Dior.

Fahrenheit Le Parfum Recenzje Perfum

BlueJeans
BlueJeans

Wg mnie w porownaniu do klasycznego Fahrenhaita EDT wersja perfumowana wypada slabo pod wzgledem zapachu i wcale nie przypomina mi klasyka... Brakuje mi tutaj chociazby tej szorstkosci emanujacej ze skory, muszkatolowca i wetywerii. Wersja ta zostala skomercjalizowana pod wspolczesne slodziaki.

Blablabla123
Blablabla123

Dawno temu, ponad 20 lat kupiłam klasycznego Fahrenheita mojemu ówczesnemu facetowi. Prawie równo dawno temu burzliwie zakończyliśmy znajomość, ale nie wpłynęło to w żaden sposób na moj szacun dla kompozycji. Przez ten czas zawsze ta nuta zapachowa zwracała pozytywnie moja uwagę. Jakas butelka czy pare butelek przewinelo sie przez ręce męża i teścia, ale choć ciagle piękny , juz mi sie troszke znudził. I nagle doznałam olśnienia i odkrycia wąchając w perfumerii Le parfum! Sa wspaniałe! Przede wszystkim bardzo, ale to bardzo trwałe , bite pół dnia każde przejście obok mnie męża pozostawia obłok zapachu. I to jakiego zapachu! Stary , dobry zamsz Farenheitowski, ale taki dojrzały, jak dojrzali sa dzis ci mężczyźni, którzy ponad 20 lat temu zaczynali z pierwszym F. Wytrawność rumu, łagodność i zmysłowość zamszu i upajająca słodycz wanilii. Nawet lekko kobieca ta wanilia, choć tylko przez chwilke, bo jednak dominują 300% męskie nuty! Genialna kompozycja!

Kokos ;)
Kokos ;)

Możecie mi równo pojechać za to napiszę ale baza tych perfum jest bardzo podobna do YSL M7 Oud Absolu.Mandarynka jest tutaj podana w bardzo podobny sposób.Moim zdaniem po oryginalnym Fahrenheit to najlepszy jego flankier. Trwałość i projekcja na najwyższym poziomie. Dior pokazał klasę przy tworzeniu tego zapachu.

Marcin__
Marcin__

Nigdy nie przepadałem za klasycznym Fahrenheitem, mimo, że doceniam kompozycję, jak na czasy, w jakich powstał, były to perfumy stanowiące pewien przełom. J.L. Sieuzac stworzył arcydzieło.

Ze wszystkich flankerów najbardziej odpowiadał mi właśnie Absolute. Eksplorował on rejony zupełnie inne niż pierwowzór, łączył go z nim tylko fiołkowy początek, brak w nim również było słynnej nuty "benzynowej"(fiołek+skóra), zaś obecne były elementy orientalne(kadzidło, mirra) i drzewne(oud, czyli żywica agarowa).

Le Parfum przez pierwszą godzinę leciutko zbliża się do klasyka, delikatnie prezentując fiołka. Potem pojawiają się nuty orientalne, ale zupełnie inne niż w Absolute, a są to wanilia, lukrecja i rum. Wszystko owocową aurą spowija mandarynka. Całość pachnie bardzo słodko. Z czasem słodycz słabnie, a pojawiają się elementy drzewne( nie jestem pewien, czy są w składzie, ale ja je czuję). Wtedy zapach zbliża się w 90% do Absolute.

Trwałość jest rewelacyjna, na mojej skórze 12 h z bardzo dobrą projekcją.

Dla mnie jesto to Absolute done better. Poważnie zastanawiam się nad nabyciem flakonika na zimę.

Marciu
Marciu

Z klasykiem bym go w życiu nie porównywał. Le Parfum to (choć zupełnie inny kompozycyjnie) Absolute "na sterydach". "Benzyna" na mojej skórze wypływa na kilka pierwszych minut, potem całość coraz bardziej zbliża się do Absolute'a. Mandarynka jest rzeczywiście uwypuklona.

Trwałość jest fantastyczna - na mojej skórze 12-15 h.

Fajne pachnidło, choć nic nowego :)

gurlen87
gurlen87

To o wiele mniej oktanowa benzyna w porównaniu z klasykiem, ale kompozycja w całościowym ujęciu broni się. Ciecz poddano delikatnej kuracji odmładzającej i staruszek Fahrenheit odżył na nowo… i to z jaką pompą :)! Oczywiście to przemyślana strategia. Staremu zabrakło już gazu :D - słupki mu spadły, więc kolei na młodsze pokolenie. Rzeczywiście FP znajdzie aktualnie większą rzesze adresatów , celuje on w młodszą, biznesowo rozwojową grupę wiekową 25-30. Jest to typowy produkt urodowy naszych czasów o pożądanej przez wszystkich koncentracji EDP, wyposażony w mosiężną(fajnie leży w dłoni), charakterystycznie czerwoną butlę. Myślę, że młody nie przyniesie wstydu staruszkowi ,bo pachnie całkiem nieźle- trochę skórą, trochę przyprawami ( sentyment dawnych lat ), uatrakcyjnieniem jest spora dawka wanilii( w bazie) ! jest w tym wszystkim doza elegancji/nutka szarmancji. W ogólnym rozrachunku otrzymujemy udaną kontynuację linii Fahrenheit.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior Fahrenheit Le Parfum, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior Fahrenheit Le Parfum, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Fahrenheit Le Parfum marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Fahrenheit Le Parfum marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Thierry Mugler A*Men Lalique Hommage a L'Homme Christian Dior Fahrenheit Absolute Chanel Bleu de Chanel Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Hermes Terre d`Hermes Parfum Tom Ford Tobacco Vanille Christian Dior Fahrenheit Bentley Bentley for Men Burberry London for Men Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Christian Dior Dior Homme Intense Tom Ford Grey Vetiver Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Loewe Loewe 7 Natural Bentley Bentley for Men Intense Creed Aventus Christian Dior Dior Homme Cologne 2013 Hermes Terre d'Hermes Yves Saint Laurent Opium Pour Homme