Marki » C » orientalno - drzewne « Grupy

Fahrenheit 32 Christian Dior dla mężczyzn

Fahrenheit 32 Christian Dior dla mężczyzn

Fahrenheit 32 Christian Dior dla mężczyzn Filmy
Fahrenheit 32 Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Fahrenheit 32 Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Fahrenheit 32 Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia

Fahrenheit 32 marki Christian Dior to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. Fahrenheit 32 został wydany w 2007 roku. Fahrenheit 32 stworzyli Francois Demachy i Louise Turner. Nutę głowy stanowi kwiat pomarańczy; nutą serca jest wetyweria; nutą bazy jest wanilia.

Kwiat pomarańczy

Wetyweria

Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Fahrenheit 32 by Christian Dior.

EIGHT & BOB

Fahrenheit 32 Recenzje Perfum

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Fafarafa 32 to jeden z tych flankerów, które niekoniecznie flankerami być powinny. Zapach ten, nie ma właściwie nic wspólnego ze swoim pierwowzorem i wydaję mi się, że sporo by zyskał na „odrębności” od całej reszty Fafków. Jest to bowiem pozycja nadzwyczaj udana, a niestety niezbyt rozpoznawalna i w pewnym sensie nieodkryta, przyćmiona sławą swych braci.
Kompozycja z pozoru może wydać się prosta. Przecież to tylko 3 składniki, co tu może być niezwykłego, nuda – pomyślałby ktoś na pierwszy rzut oka. A jednak – sposób w jaki owe składniki zostały zaaranżowane, sklejone ze sobą, naprawdę robi wrażenie. Na początku Dior serwuje nam powiew świeżości. Energetyczne, momentami cytrusowe wręcz neroli podkreśla swoją obecność, jest bardzo wyraźnie wyczuwalne i przyjemnie pobudzające. Po pewnym czasie ujawniać zaczyna się akord wanilii. Delikatnie słodkawy, jednak nie przesłodzony. Dodający „pełności” mieszance, lecz nie zamulający. Twórcy udało się idealnie zrównoważyć te dwie nuty, tak aby żadna z nich nie dominowała, nie wybijała się przed szereg. Neroli pięknie kontruje ciężar wanilii, a wanilia nie pozwala neroli ucieć w nudne, pospolite, zielone rejony. Całość sprawia wrażenie aksamitnej, białej masy – emanującej klasą i niebanalną męskością. W kompozycji przewija się jeszcze wetyweria, szczególnie wyczuwalna w dalszych etapach egzystencji zapachu na skórze. Jak już ktoś kolega Marcin_ zdążył zauważyć, mamy tu do czynienia z wetywerią „drzewną”, bez pierwiastka zieleni czy ziemistości, stanowiącą ostateczny szlif, ostatnie pociągnięcie pędzla na pięknym obrazie.
Pod względem koncepcji całego zapachu, Farenhajt 32 automatycznie skojarzył mi się z Fleur du Male J.P. Gaultier’a. W obu wypadkach mamy do czynienia z dominującym połączeniem nut neroli i wanilii, różnią się tylko akordy akompaniujące. Oba zapachy tworzą swoistą otoczkę bieli wokół nosiciela, oba łączą nuty świeże ze słodkawymi, na dodatek ze świetnym efektem końcowym. Gdybym jednak miał wskazać swojego faworyta, to bez zastanowienia wybrałbym Diora – przede wszystkim za lepszą harmonię wybrzmiewania i brak tego „fizjologicznego” akcentu. Dior to czystość pełna klasy i elegancji, natomiast w JPG występuje dodatkowo ten „brudno-zadziorny” element, co mi niespecjalnie odpowiada.
Parametry 32-ki stoją na bardzo dobrym poziomie. Wytrzymuje na mej skórze nawet do 8-9h, przy mocnej projekcji przez pierwsze 2-3h.
Fahrenheit 32 to naprawdę świetny (zarówno kompozycyjnie jak i jakościowo) zapach. Miałem okazję nosić go kilkukrotnie do białej koszuli – w tej roli sprawdza się wręcz idealnie. Jeśli chodzi o warunki atmosferyczne, to najlepiej prezentować się będzie w niezbyt ciepłe, wiosenne dni. Aczkolwiek, myślę że każda, bardziej formalna okazja powinna być dobra, aby go przywdziać. No może za wyjątkiem letnich upałów – wtedy wanilia może zmęczyć i z deczka przytłoczyć.
Zdecydowanie polecam się z tym wcieleniem Farafary zapoznać. Aż dziw bierze, że jeszcze nie został wycofany… Wąchać, dopóki jest szansa! :)

xentrix
xentrix

mocno niedoceniany to zapach . W spisie nut tylko trzy składniki a ile radości. Motyw przewodni to kremowa wanilia z dodatkiem kwiatu pomarańczy oraz wetiweru. Pachnie to świetnie. Składniki zastosowane w tej kompozycji są wysokiej jakości.Sztuczności tutaj nie uświadczysz.W porównaniu do innych waniliowców zapach jest zupełnie odmienny. Nie jest słodki a jesli ktos wyczuwa słodkość to jest ona bardzo, bardzo delikatna. Najlepiej sprawuje sie na wiosnę ten zapach.Parametry świetne - trwałość ok. 10 godzin i spora projekcja. Dodam jeszcze ,ze zapach powinien byc wydany pod całkiem inną nazwą niż Fahrenheit,bo z klasykiem nie ma nic wspólnego.Świetne pachnidło.

Marcin__
Marcin__

Perfumowe haiku, totalnie minimalistyczny skład, a efekt? Doskonały!

Przekonanie się do tych perfum zajęło mi dobrych kilka lat, łącznie ze zużyciem całego flakonu.

Nazwa wskazuje na temperaturę zamarzania wody - czyli powinien to być zapach odświeżający. Cóż, jest nim i jednocześnie nie jest.
Otwarcie to dość mocna i ciężka, biorąc pod uwagę charakter całej kompozycji, wanilia. Wanilia dość naturalna w odbiorze i pachnąca dla mnie bardzo kremowo. Czuć ją od początku do końca, wg mnie stanowi ona podstawę tych perfum(myślę F32->skojarzenie z wanilią). Następna faza podoba mi się najbardziej. Pojawia się kwiat pomarańczy, choć ja czuję raczej skórkę pomarańczową (aromat pomarańczowy do ciast też przychodzi mi na myśl). Robi się bardzo ciekawie. Całe szczęście - ta faza trwa najdłużej i za nią wyłapuję komplementy.Baza to wetyweria, ale w ujęciu nie zielonym ani nie mrocznym - a drewnianym. Gdybym nie znał składu, strzelałbym, że to cedr.

Trwałość jest zmienna i zależy od pory roku. Wiosną i jesienią trwa na mnie najdłużej, bo ponad 8 h, projekcja dobra przez pierwsze 3. Zimą utrzymuje się jakieś 5 h, zaś latem - 3-4 h... Zdecydowanie wiosenne wieczory służą mu najlepiej.

Ostatnio coraz częściej (i coraz lepiej!) wspominam ten zapach, co zapewne skończy się zakupem butelki w najbliższym czasie...

Arsenicum
Arsenicum

Niedoceniony zapach, przykryty kurzem zapomnienia. Czas na porządki! Kompozycyjnie - mistrzostwo. Ogólnie - trudno powiedzieć, 32 bardzo mi się podoba, jednak znacie motto moich recenzji: to, czy coś mi się podoba, jest najmniej istotne. Wydaje mi się, że niełatwo polubić te trudne perfumy o aksamitnej fakturze. Pierwszy raz czuję taką delikatność w męskim pachnidle, świetny efekt. To nie jest zapach kojarzący się z typowym, "zarośniętym" facetem i szorstkim usposobieniem. Czuję tu jakąś dziwną wrażliwość, miękkość, to porównanie będzie dziwne, jednak całokształt kojarzy mi się z młodym, odpowiedzialnym ojcem, który nie pozwoli, by jego synowi stało się coś złego. Dziwne - wiem, jednak ta sfera bezpieczeństwa, którą ten zapach zaplata z najwyższej jakości delikatnej wanilii i łodyżek wetywerii, nie pozwala mi skojarzyć go z niczym innym. Znacie Petits et Mamans Bvlgari? Myślę, że 32 to męski odpowiednik tego zapachu dla mam... Też wyczuwam tu różne białe, czyste akcenty, a to wszystko podkreślone kremem do golenia. Na pewno każdy z nas pamięta swoje "pierwsze golenie" z tatą - wysmarowaliśmy pianką całą twarz i próbując naśladować ojca, "goliliśmy się palcem" - piękny obraz mi wymalował ten Dior, życzę Wam tego samego.
Teraz trochę o kompozycji, która mimo ascetycznej (ale kompletnej!) piramidzie nut, jest niebywale trudna do rozszyfrowania. Kwiat pomarańczy występuje gościnnie w otwarciu, jednak jest to ujęcie bardziej cytrusowe, "typu neroli", dzięki temu nie ma mowy o zakwalifikowaniu 32 do perfum damskich. Wszystko na aksamitnej podstawie, co już w otwarciu daje unikalny efekt. W sercu króluje delikatność i biel - przepiękna wanilia, ośmielę się powiedzieć, że to najlepsza wanilia, jaką w życiu wąchałem. Zero konotacji ze słodyczami, to ujęcie jest genialne. Prawdę powiedziawszy, wyczuwam tu jeszcze mnóstwo migdałów najwyższej jakości, zmiksowanych na najdrobniejsze wiórki. Kolejny ideał do białej koszuli... Piękny, czysty, unikatowy i trwały. Czego chcieć więcej?
Siedem godzin trwałości, przy projekcji typowej dla "białokoszulowca".

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior Fahrenheit 32, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior Fahrenheit 32, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Fahrenheit 32 marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Fahrenheit 32 marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Yves Saint Laurent M7 Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Thierry Mugler A*Men Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Gucci Gucci pour Homme Davidoff Zino Davidoff Christian Dior Dior Homme Cologne 2013 Serge Lutens Fille en Aiguilles Calvin Klein Obsession for Men Loewe Loewe 7 Natural Tom Ford Grey Vetiver Christian Dior Fahrenheit Absolute L`Occitane en Provence Eau des Baux Chanel Allure Pour Homme Lalique Hommage a L'Homme Thierry Mugler B*Men Amouage Amouage Epic Man Rochas Rochas Man Masaki Matsushima Aqua Mat Homme Givenchy Pi