Marki » C » drzewno - kwiatowo - piżmowe « Grupy

Fahrenheit Christian Dior dla mężczyzn

Mam: 96 Miałem: 80 Chcę: 42 Ukochany zapach: 4

skórzany
ozonowy
Fahrenheit Christian Dior dla mężczyzn Filmy Fahrenheit Christian Dior dla mężczyzn Filmy Fahrenheit Christian Dior dla mężczyzn Filmy
Fahrenheit Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Fahrenheit Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Fahrenheit Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Fahrenheit Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Fahrenheit Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia

Fahrenheit marki Christian Dior to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla mężczyzn. Fahrenheit został wydany w 1988 roku. Fahrenheit stworzyli Jean-Louis Sieuzac i Maurice Roger. Nutami głowy są lawenda, mandarynka, głóg, kwiat muszkatołowca, cedr, bergamotka, rumianek i cytryna; nutami serca są gałka muszkatołowa, wiciokrzew, goździk (roślina), drzewo sandałowe, liść fiołka, jaśmin, konwalia i cedr; nutami bazy są skóra, fasolka tonka, ambra, paczula, piżmo i wetyweria.

Lawenda Mandarynka Głóg Kwiat muszkatołowca Cedr Bergamotka Rumianek Cytryna

Gałka muszkatołowa Wiciokrzew Goździk (roślina) Drzewo sandałowe Liść fiołka Jaśmin Konwalia Cedr

Skóra Fasolka tonka Ambra Paczula Piżmo Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Fahrenheit by Christian Dior.

Fahrenheit Recenzje Perfum

SylviaInVogue
SylviaInVogue

Słynny Fahrenheit wedle nazwy powinien kojarzyć się z korzenną gorączką. Co dostajemy w zamian? Dużo ogórka doprawionego cedrem i słodką tonką. Z czasem gdzieniegdzie prześwituje lawenda i skóra. Całość świeża, ale charakterna. Zapada w pamięć.

Mnie osobiście zapach nie przekonuje, bo mi coś w nim zgrzyta. Trudno powiedzieć, czy to ten ogórek czy coś innego. Gdy podstawiłam Fahrenheita pod nos mojemu facetowi (24 lata), skwitował szybko, że nie chciałby tak pachnieć. Tutaj jesteśmy jednogłośni.

Tak swoją drogą - nie mogę uwierzyć, że to już tak dawno stworzony zapach! Pozostaje pogratulować twórcom ponadczasowego dzieła. Mimo, że to nie moja bajka, to jednak darzę ten klasyk szacunkiem bo rozumiem, że może się podobać. No i trwałość - jest znakomita, więc zapach będzie doskonały dla tych, który lubią pachnieć wyraziście przez wiele godzin.

BlueJeans
BlueJeans

Zapach ten jest ciekawy na poczatku przypomina mi obsmarowana smarem scierke u mechanika po czym stopniowo uwalniaja sie fiolek a nastepnie galka muszkatolowa. Obecnie testuje nasobie projekcje oraz trwalosc i musze przyznac ze spodziewalem sie wiekszego killera po EDT. Jutro planuje testowac EDP. Tak czy siak zapach jest ponadczasowy.

ale chop
ale chop

@Michael
Nie zgadzam się.
Dla mnie to tak jakby powiedzieć, że noszenie jeansów i skórzanej kurtki to brak indywidualizmu i nuda.
Fahrenheit nie musi niczego udowadniać.
Co z tego, że jest oklepany ale kipi charakterem jak mało który.

snakesoncane
snakesoncane

Mnie Fahrenheit odrzuca. Zwykle lubię zapachy zielone, kwiatowe też ujdą, ale nie cierpię wetywerii i wydaje mi się, że właśnie dlatego nie wyszło nam z Fahrenheitem. Rozpoczyna się strasznie świeżo, ogórkowo, potem jest wetywerowo, bursztynowo i nawet przyjemnie, lecz i tak nic nadzwyczajnego. Niestety, wersja dostępna w perfumeriach (najnowsza reformulacja) jest okropnie nie-trwała, ponieważ po 4-5 godzinach zapach znika prawie w całości, zostaje tylko ledwo wyczuwalne skórzane paczuli. 3/5 - może za kilka lat inaczej na niego spojrze.

Chefren
Chefren

Fahrenheit - zapach dla wszystkich, ale nie dla każdego. Tak bym go określił. Nie każdy zrozumie kunszt tego produktu. Mimo upływającego czasu nie stracił na swojej oryginalności. To jedna z tych wód toaletowych dzięki którym w ogóle zainteresowałem się posiadaniem więcej niż jednej na specjalne okazje. Jedyny w swoim rodzaju Le classique des classiques.

kjgeneral
kjgeneral

Wszystko już właściwie zostało napisane, więc nie będę powtarzać wypowiedzi poprzedników, określę się tylko jako zwolennik Fahrenheita i dodam od siebie, że wolę starsze wersje tej wody. Czuć w nich więcej fiołka, nut zielonych i kwiatowych. Nuta benzynowa dopełnia kompozycję i to jest genialne. W nowej wersji benzyna dominuje zapach, zagłusza wszystko inne i staje się bezwzględna dla mojego nosa. Dlatego nowej wersji nie mogę nosić. Poza tym oczywiście doceniam ponadczasowość, oryginalność, przełomowość w sztuce perfumeryjnej et caetera, etc.

Marcin__
Marcin__

Fahrenheit to jeden z tych ultrapopularnych niegdyś i podrabianych do bólu zapachów. Właściwie mógłbym powiedzieć, że miał już swoje 5 minut i że jego czas przeminął. Ale nie powiem.

Otóż, jest to jeden z tych zapachów (obok Chanel - Antaeus, YSL - Kouros, Gentleman - Givenchy), których nie ima się czas. Lata lecą, a Fahrenheit był i jest. I będzie.

Jak na zapach tak złożony (a niewątpliwie Fahrenheit nim jest), nie sposób ocenić go po jednym teście. To jedne z tych perfum, które poznaje się latami, i można ich do końca nie odkryć, lub też odkryć i stwierdzić, że to właśnie jest ten Graal, którego tyle lat się szukało.

Na mojej skórze wszystkie nuty nie ukazują się. Niewątpliwie jest tu skóra, która w połączeniu z liśćmi fiołka daje tę piękną charakterystyczną, sygnaturową wręcz "benzynową" nutę temu zapachowi. Jest słodka mandarynka, są kwiaty (podane w bardzo męski sposób) - ja najbardziej czuję goździki. Wreszcie - na wskroś męska baza, z której nie potrafię wyodrębnić żadnej nuty.

Trwałość na mojej skórze to dobre 10 h, projekcja jest dobra przez 3 h.

Obok Kourosa YSL to jedne z tych perfum, w których widziałbym siebie tylko w garniturze. Inaczej - czułbym się w nim dziwnie. Jako wieczorowy - jak najbardziej, z tym, że minimum to smart casual. Do dresów czy bluzy z kapturem on po prostu nie pasuje. Być może się mylę, ale taką mam "wizję" Fahrenheita i nic na to nie poradzę....

Beata Maria
Beata Maria

Doskonały, ponadczasowy, klasyczny, elegancki.
Jedyny, jaki z damsko- męskiej stajni Diora lubię. Od momentu jak się pojawił, a minęło już sporo czasu :-) aż do dzisiaj niezmiennie świadczy o klasie samej w sobie. Przeszedł już do historii perfumiarstwa- i brawo, niewiele jest takich dzieł. Flakon, kolor i zapach- dzieło geniusza. Polecam.

paninatalia66
paninatalia66

Niesamowity,trwały i nieprzeciętny. Choć z damskimi zapachami diora nie zawsze było mi po drodze,ten uwielbiam na Panach. Styl i klasa.

Piodr
Piodr

Fahrenheit jest dopełnieniem idealnie ułożonych włosów, zadbanego zarostu, białej koszuli i ogólnej elegancji, jaką powinien prezentować noszący te perfumy. Bo choć nie jest "dziadkowy", to też nie widzę go na dwudziestolatku w dżinsach i koszuli z motywem ceraty.

Znam go od dawna i nawet lubię, ale nigdy nie przeszło mi przez myśl żeby nabyć flakon. Mnie nie porwał. Mimo wszystko szacunek się należy.

Kokos ;)
Kokos ;)

Ten zapach to perfumowy Geniusz.

Bardzo charakterystyczny i niestety często podrabiany.
Niewiele zapachów może mu się równać.

yhmmma
yhmmma

Poznałem go pierwszy raz kiedy w gimnazjum poczułem go kilka razy u ojca. Potem podbierałem mu te perfumy żeby pachnieć jak on. Fahrenheit już wtedy był dla mnie genialny, pachniał jak nic innego. Nadal tak jest. Te perfumy nie mają sobie równych. Mimo tego, że mają miliony podróbek nic im to nie ujmuje - bo Fahrenheit jest tylko jeden i nie da się podrobić tego zapachu. Zapach dla faceta + 30 pewnego siebie, dojrzałego. Nie dla jakiegoś chłopca. Idealnie pasuje do skórzanej kurtki, czy idealnie skrojonej marynarki. Trwały, z dobrą projekcją. Całość dopełnia piękny flakon, prosty, ale oddaje charakter zapachu. Został stworzony tyle lat temu, a nadal jest ponadczasowy i aktualne kompozycje nie dorastają mu do pięt.

Johno
Johno

Niestety przykra będzie ta recenzja, osoby pachnące fahrenheitem omijam największym możliwym łukiem, powiem więcej zdażyła się sytuacja kiedy miałem klienta spryskanym tym obrzydlistwem, odrazu poszedł telefon aby obsłużył go ktoś inny. Moja perfumowa trauma, chciałbym cofnąć się do czasu, kiedy mój nos go jeszcze nie znał.

pawelota
pawelota

No cóż. Klasyka, która wzorowała się na Geoffrey Beene Grey Flannel. Zapach całkowicie inny, ale skonstruowany w podobnym charakterze. Główny składnik w obu przypadkach to fiołki. Na pewno zapach rozpoznawalny i nietuzinkowy. Jego największą wadą jest duża popularność i masa podróbek na rynku. Pamiętajmy jednak, że Fahrenheit miał być zapachem damskim. Dodano do niego wiciokrzew (którego nienawidzę z całego serca)i przerobiono na męski. Ta elegancka różana męskość wydaje mi się czasami, trywialna i tandetna. Ma własny charakter, a to jest ważne. Jednak to nie mój ogródek i wolę jego protoplastę Grey Flannel Geoffrey Beene. Zapach mroczniejszy, ale bardziej wysublimowany i oryginalny. A co najważniejsze rzadko spotykany na ulicy.

kwiatek

Pomimo tylu lat nie zestarzał sie ? Heheh prednie.
On się dawno zestarzał ale wstrzykneli mu trochę botoksu, kazali iść na siłkę, solarkę i założyli trampki, tak by dalej był trendy. Stary Fahrenheit nie miałby racji bytu. Ten nowy jest dalej spoko i dalej jest jednym z najlepszych zapachów do skórzanej kurtki na wieczór.

Lincoln
Lincoln

Klasyka prawie dla każdego o wręcz niszowym charakterze, która nigdy nie będzie "walić starocią". Kiedyś totalnie nie rozumiany przeze mnie, dziś planuję zakup całego flakonu.

PeterPan
PeterPan

Od 1988 nie stracila na wartosci. Wazna woda w mojej kolekcji, kojarzy mi sie z pewnym ciekawym wyjazdem. Mysle, ze nadaje sie na kazda pore roku i jest dosc uniwersalna jak na pore roku.
Co do dopasowania, mysle, ze biuro, praca lub jakas podroz :)
Wiek, napewno nie polecam dla mlodszych mezczyzn.

j-23
j-23

Doskonałe perfumy, które mimo 25 lat nie zestarzały się. Niestety nadal są bardzo popularne.

Roq
Roq

Naprawdę piękny zapach i nie wyobrażam sobie mojej kolekcji bez Fahrenheita.
Jestem w posiadaniu starej jego wersji, jak i nowej, po reformulacji.
Osobiście wolę tę nową. Stara lekko pachnie mi "trupem".
Fahrenheit to jeden z kamieni milowych perfumiarstwa i nie da się tego nie polecić.
Już w momencie swojej premiery, znacznie wyprzedzał swoją epokę. Na tle ówczesnej "lawendowej bandy dziadów" wyglądał, jak król. Dla mnie nadal nim pozostał...

perfumeholic88
perfumeholic88

Niestety ani mnie ani mojego męża ten słynny zapach nie ujął. Lubię nutę skórzaną, ale tu przechodzi w dziwaczną woń, która przypomina mi dokładnie swąd spalenizny i zagłusza to wszystko inne. Jednak mojemu Tacie ten zapach wyjątkowo się podoba.

gurlen87
gurlen87

To bezwzględna klasyka i to w dobrym wydaniu:), jednak dla Pana +30. Przez rzesze młodzieży i perfumowych ignorantów może być kompletnie niezrozumiany. Jeden z lepszych zapachów od Diora obok Homme i Homme Intense.Polecam wyłącznie koneserom

robe
robe

Fahrenheit nigdy mi sie nie podobał.Do dzisiaj nie przekonałem się do tego zapachu.Kojarzy mi się z ogórkami.Masa ludzi tym się wypachnia a mnie coraz bardziej odrzuca od Dior Fahrenheit.

Seth
Seth

W momencie ukazania się, zachwycił mnie i uwiódł bez reszty. Kupiłem go jednak tylko raz, gdyż zaczęła mi doskwierać zbytnia jego popularność. W zasadzie, zarówno impresję dotyczącą zapachu, jak i przemyślenia dotyczące jego umiejscowienia i roli całkowicie podzielam z FourOfKind. Daruję, więc sobie pełną recenzję i dodam jedynie swoim zwyczajem w uzupełnieniu poniższego, że doskonały balans pomiędzy gęstością brzmienia a przestrzenią akordów oraz bardzo dobra projekcja i trwałość tej pionierskiej kompozycji czyni ją wyjątkowo uniwersalną, stosowną na różne okazje i każdą porę roku. W skali (1-6): za kompozycję - 5; oryginalność - 6; intensywność - 5; trwałość - 5. Ocena końcowa: 5,25.

pknbgr
pknbgr

O tak, arcydzieło przez duże A.
Nowa wersja jest zdecydowanie bardzo mocna, więc ta stara to musiało być total inferno.

kwiatek

No gdybyś pknbgr jeszcze potestował wersję przedreformulacyjną to byś dołożył do tego siebie oblanego benzin w ucieczce z tego płonącego tanksztela ;) Ogółem nalezy dopisac arcydzieło i klasyk w jednym.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior Fahrenheit, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior Fahrenheit, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Fahrenheit marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Fahrenheit marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Chanel Egoiste Platinum Hermes Terre d'Hermes Gucci Gucci Pour Homme II Kenzo Kenzo pour Homme Burberry London for Men Yves Saint Laurent M7 Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Lalique Encre Noire Carolina Herrera 212 Men Thierry Mugler A*Men Gucci Gucci pour Homme Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Yves Saint Laurent Kouros Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Davidoff Zino Davidoff Creed Aventus Christian Dior Dior Homme Intense Jean Paul Gaultier Le Male Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme