Marki » C » aromatyczno - fougere « Grupy

Fahrenheit 0 Degree Christian Dior dla mężczyzn

Fahrenheit 0 Degree Christian Dior dla mężczyzn

Fahrenheit 0 Degree marki Christian Dior to aromatyczno - fougere perfumy dla mężczyzn. Fahrenheit 0 Degree został wydany w 2003 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bertrand Duchaufour. Nutami głowy są gałka muszkatołowa, paczula, piżmo, fiołek i grejpfrut; nutami serca są skóra, drzewo sandałowe, mandarynka i frezja; nutami bazy są kminek, ambra i cedr.

Gałka muszkatołowa Paczula Piżmo Fiołek Grejpfrut

Skóra Drzewo sandałowe Mandarynka Frezja

Kminek Ambra Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Fahrenheit 0 Degree by Christian Dior.

Fahrenheit 0 Degree Recenzje Perfum

don Pedro
don Pedro

Od czasu do czasu tęskno mi do jakiegoś porannego świeżaka. Takiego, którego żywot i projekcja pozwalają na zasmakowanie w innym aromacie w godzinach późniejszych. W zaspokojeniu tej zachcianki pomógł mi dzisiaj Desire Blue Dunhilla, ale o nim będzie zapewne przy innej okazji. Aplikacja tej wody przypomniała mi tylko o zupełnie odmiennej kompozycji i jej to właśnie postanowiłem poświęcić kilka słów zaczerpniętych z pamiętnika zapachów noszonych.
Wszystko zaczęło się od klasycznego już Fahrenheita, którego premiera miała miejsce pod koniec lat 80-tych. Po jego światowym sukcesie przyszła kolej na następne z tej serii. Dior wydał ich w sumie 10, z których ze mną pomieszkiwało w różnych okresach 6. Może zabrzmi to śmiesznie, ale było w tym coś ze zwykłego zbieractwa, a jedynym kryterium doboru, z wyjątkiem pierwowzoru, był walcowato-stożkowy kształt flakonów z kolorowego szkła. Ostatnio miałem podobny przypadek z zakupem Pace Jaguara.
Nie będę tu czynił żadnych porównań, to bezcelowe jak w przypadku większości flankerów dowolnego zapachu, ale o jednym z nich wspomnę. To młodszy o lat 15 kuzyn klasyka - Fahrenheit 0 Degre.
0 w skali Fahrenheita to w konwersji około -17,7 stopni w skali Celsjusza. Temperatura odpowiadająca mniej-więcej obecnym warunkom atmosferycznym w niektórych regionach Polski podczas nocy. Duży mróz w powietrzu. Takiego zmrożenia trudno by wymagać, bo i po co, od Fahrenheit 0 Degre Diora, ale jakiegoś odczuwalnego schłodzenia już można. Czy te oczekiwania spełniły się?
Poniekąd tak. Efekt intensywnego efektu lodowego na skórze po goleniu jest obecny i przyjemnie koi podrażnienia, ale trwa krótko. U mnie raczył zwykle zaistnieć od kilku do rzadziej kilkunastu minut. Samo odświeżenie miało przy tym jakieś słodko-pikantne akordy z echem mokrego drewna i zimnie metalicznej rdzy. Nim zdążyłem się nim nacieszyć, pojawiała się cytrusowa, gorzka nawałnica z wyczuwalnym fiołkiem, który tę gorycz troszeczkę temperował. Dalej aromat się ocieplał i stawał słodszy, balsamiczny, ale z jakąś kontrą w odcieniu suchych ziół i lekko mdławego anyżu, średnio-smacznie, ale dzięki tym brzmieniom zapach wciąż zachowywał świeżość i energetyzujący sznyt.
W sumie klasycznie-tradycyjne oblicze dobrej wody kolońskiej w początkowej fazie. Dalej aromat skręca w słodkie, kwiatowe i korzenne obszary. Wszystko to dość syntetycznie sztuczne i ostre. Trwałość to zwykle około 3 godziny, w porywach do 5 w sprzyjających i cieplejszych okolicznościach, z blisko-skórną projekcją po szybkim wygaśnięciu bardziej inwazyjnej z otwarcia. Nic porażającego i bardzo daleko od mrozu sugerowanego w nazwie, ale od wody kolońskiej nie wypada wymagać czegoś więcej.
Wydaje się rozsądnym wyborem po porannej toalecie, a przed aplikacją właściwej wody na resztę dnia.
I jeszcze słów kilka o samym flakonie, chodzi mi o jego kolor. Dla mnie są to rdzawo-metaliczne przebarwienia, które istotnie wyczuwam i o których pisałem. Dla bliskiej memu sercu damy jest to kolor w tonacji brudny róż (?!). Myślę, że jak większość mężczyzn w sprawach dotyczących koloru powinienem uwierzyć jej na słowo i wierzę, ale jeśli chodzi o zapach, to pozostanę przy swoim odbiorze.

2017

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior Fahrenheit 0 Degree, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior Fahrenheit 0 Degree, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Fahrenheit 0 Degree marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Fahrenheit 0 Degree marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Fahrenheit Christian Dior Fahrenheit Absolute Amouage Amouage Epic Man Hermes Terre d`Hermes Parfum Montale Red Vetyver Yves Saint Laurent M7 Creed Bois du Portugal Creed Original Vetiver Atelier Cologne Philtre Ceylan Christian Dior Aqua Fahrenheit Lubin Idole Parfum d`Empire Fougere Bengale Hermes Voyage d'Hermes Parfum Hermes Voyage d`Hermes Davidoff Zino Davidoff Cartier Declaration Gucci Gucci Pour Homme II Gucci Gucci pour Homme Lalique Terres Aromatiques Eutopie No 6