Marki » C » orientalno - waniliowe « Grupy

Fève Délicieuse Christian Dior dla kobiet i mężczyzn

Fève Délicieuse Christian Dior dla kobiet i mężczyzn

Mam: 7 Miałem: 4 Chcę: 17 Ukochany zapach: 1

Fève Délicieuse Christian Dior dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Fève Délicieuse marki Christian Dior to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Fève Délicieuse został wydany w 2015 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Nutami głowy są lawenda i mięta; nutami serca są czereśnia, frezja i jaśmin; nutami bazy są benzoes, karmel, cedr, ziarno kakaowca, fasolka tonka, skóra, drzewo sandałowe, wanilia, mleko i pralina.

Lawenda Mięta

Czereśnia Frezja Jaśmin

Benzoes Karmel Cedr Ziarno kakaowca Fasolka tonka Skóra Drzewo sandałowe Wanilia Mleko Pralina

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Fève Délicieuse by Christian Dior.

Tonka Imperiale
Fourreau Noir
In Black

Fève Délicieuse Recenzje Perfum

fortissimo1603
fortissimo1603

Feve Delicieuse to piękny zapach. Niby kolejny słodziak, lecz nie taki jak każdy inny, bo ma swój unikalny charakter.
Jest niesamowicie zmienny. Otwarcie, serce i baza różnią się diametralnie, lecz wciąż posiadają wspólny mianownik, którym jest tonka. W otwarciu genialnie osmużona miętowo-lawendowym dymkiem. W sercu zatapia się w karmelu zmieszanym z płynnym benzoesem. W bazie, zaś nabiera dużo większej wytrawności w porównaniu do początku, za sprawą skóry i drewienek.
Nie wiem czy to dobre porównanie, ale kojarzy mi się klimatem z Pradą Candy, za sprawą nut gourmand’owych przełamanych żywicznością. Z tym, że Prada jest słodsza. W Feve zmieszano słodkość z wytrawnością w proporcjach 1:1, gdzie karmelowo-waniliowe akordy współgrają z wysuszonymi ziarnami tonki, drewnianymi drzazgami i wysokiej jakości szorstkim zamszem.
Bardziej niż jego cena boli mnie chyba to, że Dior ten zapach stworzył na potrzeby ekskluzywnej linii, a na przykład mógł zrobić z niego nową truciznę. To byłby dopiero świetny, „odmłodzony” Poison. Wybaczcie tą dywagację, ale musiałam.
Jedynym mankamentem jest ich bliskoskórność. Za taką cenę dla mnie to nie dopuszczalne, ale odlewką nie pogardzę :)

Tsukichan
Tsukichan

Fève Délicieuse to typowy zapach-przytulacz. Słodki, i puchaty.
Prawdę mówiąc, nie wyczuwam tu mięty. Jest za to sporo słodkości. Jest sporo tonki, karmelu, benzosesu i kakao, oraz orzechowych czekoladek i wanilii. Fève Délicieuse przypomina przepyszczny deser, w początkowej fazie przypomina nieco Montale Chocolate Greedy. Lawenda pojawia się nieco później wychodzi za to na pierwszy plan. Całość jest otlulająca, ale jednocześnie dość ducha. Dla mnie to jeden z tych perfum, które w pierwszych minutach wydają się piękne i czarujące, jednak po kilkunasti minutach czy kilku godzinach okazują się raczej męczące. Podsumowując, mimo długiego oczekiwania i ekscytacją wywołaną spisem nut, przeszłam koło Feve dość obojętnie. Do tego trwałość Feve Delicieuse nie jest tu zbyt zadawalająca, a biorąc pod uwagę cenę, zdecydoanie parametry rozczarowują.

Osleidis
Osleidis

Otwarcie to uderzenie aromatu mięty i jakiegoś kwiatu - może to lawenda, może jaśmin, a może obie rośliny? Już po krótkiej chwili do głosu dochodzi skóra, taka zamszowa, miękka, osłodzona karmelem i pralinami maczanymi w mleku. Soczysta mięta to pojawia się, to znika, teraz już przeplata się z dojrzałą czereśnią, która co jakiś czas nieśmiało się wychyla. W tle ciągle coś do powiedzenia ma lawenda i jaśmin, nie dają się tak łatwo zbyć ;) Po dłuższej chwili odstawiamy mleko i zamieniamy je na gorzkie kakao, którego aromat co jakiś czas uderza nas w nozdrza. Po około dwóch godzinach w końcu u boku zamszu pojawia się wanilia - prawdziwa, trochę cierpka, na pewno nie spożywcza.
Zapach elegancki, kobiecy, nie widzę go na mężczyźnie, ale może...? ;) Słodkawy, ale nie do końca. Czuć tam wiele, ale niezmiennie ciągle wyczuwam skórę - nową, zamszową, miękką, ciepłą.
Trwałość ok 6-7 godzin, raczej bliskoskórny. Pięknie ewoluuje, szczególnie pierwsze dwie godziny to majstersztyk.
Polecam!

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior Fève Délicieuse, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior Fève Délicieuse, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Fève Délicieuse marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Fève Délicieuse marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Montale Intense Cafe Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka L`Erbolario Dolcelisir L`Artisan Parfumeur Caligna Estée Lauder Sensuous Noir Prada Prada Candy The Different Company Sublime Balkiss Hermes L’Ambre des Merveilles Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Estée Lauder Sensuous Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - La Rose Angel Guerlain La Petite Robe Noir La Perla Dark Extacy Carner Barcelona Tardes Yves Rocher Rose Absolue Thierry Mugler Womanity Liqueurs de Parfum Keiko Mecheri Loukhoum Eau Poudree Guerlain Samsara Eau de Toilette Serge Lutens Fille en Aiguilles Prada Prada Candy L'Eau