Marki » C » cytrusowo - aromatyczne « Grupy

Eau Sauvage Parfum Christian Dior dla mężczyzn

Eau Sauvage Parfum Christian Dior dla mężczyzn

dymny
Eau Sauvage Parfum Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Eau Sauvage Parfum Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia

Eau Sauvage Parfum marki Christian Dior to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Eau Sauvage Parfum został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Nutę głowy stanowi bergamotka; nutą serca jest wetyweria; nutą bazy jest mirra.

Bergamotka

Wetyweria

Mirra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Eau Sauvage Parfum by Christian Dior.

Vie de Chateau Intense

Eau Sauvage Parfum Recenzje Perfum

Archadam
Archadam

San Francisco lata 70. Inspektor Harry Callahan ze swoim rewolwerem S&W model 29, kaliber 44mm w pogoni za przestępcami. To właśnie jego zapach, jak i całej reszty bezkompromisowych policjantów z wydziału kryminalnego SFPD.
Projekcja dość subtelna ale wyczuwalna z kilku metrów. Trwałość, do 4 godzin na wysokim poziomie ale po 12 godzinach dalej wyczuwalna przy skórze.
Zaraz po otwarciu dominuje bergamotka by po niecałej godzinie zupełnie odpłynąć. Wetyweria z mirrą stoją w tym zapachu jakby w sprzeczności jednocześnie się uzupełniając, by po dwóch godzinach pozostawić na ciele subtelny zapach mirry, niby wytrawny ale słodki, choć nie przesłodzony, ciepły. Nie ma tu spójności zapachowej, jest jakieś rozwarstwienie poszczególnych nut, choć to przyjemne rozwarstwienie. Sauvage to woda kolońska w starym stylu. Raczej dla faceta po czterdziestce.

Dodam, że ten zapach fajnie się układa na... palaczach. Zapach palonego papierosa ewoluuje Diora w jakiś taki intrygujący rustykalny klimat.

HeavyUser
HeavyUser

Ja krótko, bo perfumy to dla mnie ważna część życia, ale brak mi wiedzy oraz chęci do bajecznych opisów innych użytkowników.

Ten zapach rzeczywiście mógłļy kosztować znacznie więcej. Prostota złożenia jest iście niszowa. Zapach jest klasyczny z ostrym zębem zdecydowania i pewności siebie. Mimo różnicy wieku, jego klimat kojarzy mi się z męskimi propozycjami Toma Forda. Moim zdaniem jest to zapach całoroczny dla mężczyzny 30+ z klasą. Rano, wieczór - wszystko jedno. Zawsze mówi o właścicielu to samo. Wg mnie zapach jest zupełnie nie Diorowski.

Jezza
Jezza

"Mówi się, że to oficjalny zapach bossów chińskiej Triady,
oraz, że podają go dożylnie czołowym aktorom indyjskiego Bollywood...

Ja wiem tylko, że to Christian Dior Eau Sauvage Parfum!"

Dior Eau Sauvage Parfum - jedna z najbardziej niedocenianych kompozycji, głównie za sprawą nieprzemyślanej polityki dystrybucyjnej w naszym kraju, a szkoda, bo z takimi parametrami mógłby konkurować z niejednym niszowcem. Legendarny dom mody, legendarne nazwisko - znane mi dobrze i za sprawą olfaktorycznej elegancji, jak również dzięki kosmetycznej perfekcji, której koneserką była kobieta, która miała przygarnąć moje nazwisko. Nasze ścieżki się rozeszły, podobnie jak moja droga z Diorem.

Wynoszony do rangi kultowego Dior Homme nie kupił mnie ani na chwilę - szminka, irys, szminka, irys, puder, irys. Jedni to kochają, inni mniej (w tym ja). Fahrenheit? Kompozycja piękna, skojarzenia już mniej. A perfumy, w istocie, to nie tylko mieszanka składników, ale też (i może nawet przede wszystkim) wypadkowa wspomnień, skojarzeń, wizualizacji - to autointerpretacja wyrażona akordami poszczególnych nut. Fafarafie nie mówię "żegnaj". Mówię "do zobaczenia wkrótce". Trwa bowiem era orientalnego krewnego.

Krewnego dzikiego, trzeba dodać, acz tylko powierzchownie. Każdy zna osobę, która na pierwszy rzut oka wydaje się zakręcona jak stado kolorowych słoików na jarmarcznym straganie. Taką, która ni stąd ni zowąd przypomni, że "Baśka miała fajny biust" na widok teściowej Barbary, lub z manierą Markowskiego odśpiewa Niepokonanych na własnej rozprawie rozwodowej. Definicja szaleństwa - szybko w kaftan, chować klamki! Taki właśnie jest dzikus od Diora, który z iście chirurgiczną precyzją aplikuje naszym nozdrzom ściśle wyselekcjonowane, ciężkie i pełne głębi, choć wciąż wyjątkowo świeże, dzikie cytrusy.

Do czasu. Dość krótkiego, przyznam, bo liczonego w minutach, po których z kochanowskiej fraszki staje się mickiewiczowskim trzynastozgłoskowcem. Klasa! Takiej transformacji to ze świecą szukać. Polecam dużo świec w zapasie, bo to misja godna Indiany Jones'a i jego wyprawy do Świątyni Zagłady.

Wizualizacją Eau Sauvage Parfum jest Orient Express - 2880 kilometrów z Paryża do Konstantynopola, luksusowa nitka łącząca francuską stolicę z dzisiejszym Stambułem. Kulturalny tygiel położony na dwóch kontynentach, orientalna mieszanka tego co najlepsze w obu częściach świata. Taka podróż trwa, tak samo trwa i Dior. Mirra, w delikatnych, acz narastających objęciach wetywerii potrafi "wgryźć" się w nosiciela na bardzo długo. Tak długo, że wielokrotnie przestałem mierzyć czas. Pełne 12 godzin euroazjatyckiego mariażu to absolutne minimum na mojej skórze. Projekcja? Porównywalna mocą do ulicznej woni curry z przydrożnej restauracji w centrum Bombaju. Klasa!

Chowajcie matki, żony i córki - tygrysy nadchodzą. Lub święte krowy - jak kto woli.

Tyle tytułem luźnej, pseudointelektualnej impresji - przejdźmy do konkretów:

Trwałość: Genialna - powyżej 12 godzin. 10/10
Projekcja: Bardzo dobra - około 2 m. 8/10
Kompozycja: Bardzo dobra - europejski orient. 8/10
Cena/jakość: Bardzo dobra - 205 zł za 100 ml. 8/10

Aplikacja: 2-3 strzały.
Ogon: Tak - długi i mocny.

Ocena ogólna: 9/10

Sugerowane zastosowanie: Świetny zapach do biura i na dłuższą podróż, jednak trzeba uważać, by nie przesadzić z aplikacją, gdyż może lekko poddusić. Oficjalne eventy, podczas których trwałość i żywotność perfum ma znaczenie (z pewnością przebije się przez dym papierosowy).

Stałe miejsce w kolekcji: Tak.

Marcin__
Marcin__

Zapach inny niż wszystkie, tak bardzo inny od wszystkiego co można znaleźć na półkach w Sephorze i Douglasie, że spokojnie mógłby być sprzedawany przez jakąś niszową markę i kosztować 3-4 razy więcej niż kosztuje.

Otwarcie to nawiązanie do starego dobrego Eau Sauvage. Cytrusy rzeczywiście są bardzo autentyczne i "soczyste". Jednak po 15-20 minutach ich aromat ulatnia się, a "na ich miejsce" powoli wkracza mirra. Wg mnie tutaj mamy, obok Gucciego PH II najpiękniej podaną mirrę w mainstreamie. Nie jest to mirra "kościelna", raczej orientalna, przez moment wydawało mi się, że czuję wanilię, to znowu inne orientalne przyprawy. Monotonii w tym zapachu nie ma. Ta faza trwa bardzo długo, bo ok. 8-12 h i pozostaje do końca trwania zapachu na mojej skórze. Ostatnia faza to faktycznie wetyweria, ale zupełnie inaczej podana. Nie jest ani mineralna, ani mroczna, a raczej sucha, choć jeszcze zielona. Jakby drzewo, które jeszcze intensywnie rośnie i wciąż jego gałązki są jeszcze zielone.

Całość jest absolutnie unikalna i przepiękna. Wg mnie Demachy stworzył arcydzieło na miarę Eau Sauvage z 1966 roku.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior Eau Sauvage Parfum, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior Eau Sauvage Parfum, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Eau Sauvage Parfum marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Eau Sauvage Parfum marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Eau Sauvage Extreme Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Chanel Egoiste Christian Dior Eau Sauvage Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Boucheron Jaipur Homme Christian Dior Dior Homme Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Lalique Lalique White Bentley Bentley for Men Guerlain Vetiver Burberry London for Men L`Occitane en Provence Eau des Baux Guerlain Habit Rouge Eau de Toilette Bentley Bentley for Men Intense Bentley Bentley For Men Absolute Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Christian Dior Fahrenheit Le Parfum Guerlain Heritage Eau de Toilette Chanel Antaeus