Marki » C » cytrusowo - aromatyczne « Grupy

Eau Sauvage Cologne Christian Dior dla mężczyzn

Eau Sauvage Cologne Christian Dior dla mężczyzn

Eau Sauvage Cologne Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia

Eau Sauvage Cologne marki Christian Dior to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Eau Sauvage Cologne został wydany w 2015 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Nutami głowy są kalabryjska bergamotka, mandarynka i grejpfrut; nutami serca są petitgrain, hedione, galbanum i różowy pieprz; nutą bazy jest wetyweria.

Kalabryjska bergamotka Mandarynka Grejpfrut

Petitgrain Hedione Galbanum Różowy pieprz

Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Eau Sauvage Cologne by Christian Dior.

Allure Homme Sport Cologne Sport
Dior Homme Cologne 2013

Eau Sauvage Cologne Recenzje Perfum

Marcin__
Marcin__

Dziś pierwszy test. W zasadzie, to nie jest pora na ten zapach, ale wcześniej jakoś nie miałem dostępu do próbki, przespałem też rozbiórki, gdzie ESC był rozlewany.

Czuję w nim... Zielony groszek, a zwłaszcza kwiaty. Ten zapach znam bardzo dobrze i jego aromatu nie pomylę z niczym innym. Oprócz tego, cytrusy i jaśmin z klasyka.

Eau Sauvage Cologne jest zapachem dość prostym (a przynajmniej taki się wydaje), ale pachnie bardzo dobrze. Wcale nie dla mężczyzn z "jakiejś" kategorii wiekowej.

Powiedziałbym, że są to perfumy nadające się do biura przez cały rok, ja nosiłbym je jednak głównie wiosną i latem.

W marcu chyba zapoluję na flakon.

Artplum
Artplum

Zapach mi się podoba. Zresztą, jest tak skonstruowany, że raczej większości będzie się podobał.
Może to nie jest dla niego komplement, ale tak go odbieram - bardzo przyjemny, rześki, lekko słodkawy zapach.
Nowoczesna interpretacja kolońskości, która oddala się od kanonu, ale oferuje uniwersalny, świeży, męski zapach bez tzw dziada.
Co w nim czuć? Z grubsza to, co w składzie. Na początku najwięcej słodkawej mandarynki podbitej lekko gorzkim grejpfrutem i bergamotką. Potem zapach zaczyna lekko świdrować (coś jak pieprz, może imbir?) i skręcać w stronę nut kwiatowych. Sądzę, że to efekt aromamolekuły hedione, której w postaci "czystej" nie miałem okazji wąchać, ale czytałem, że to właśnie takie delikatne, a'la kwiatowe klimaty. Na pewno czuć też petitgrain, który wydaje się wzmacniać mandarynkę z otwarcia i dodawać jej nieco "ciężaru"oraz zielone galbanum.
Po jakimś czasie daje się też wyczuć wetywerię, ale taką ułagodzoną, nie ziemistą, nie brudną, raczej cierpką i leciutko dymną.
No i tak to sobie aromatycznie flukuuje przez parę godzin, otaczając nosiciela aromatyczną chmurką "smakowitej świeżości".
Dla mnie to godny konkurent takich współczesnych a'la kolońskich kompozycji jak Dior Homme Cologne czy Chanel Allure Homme Sport Cologne.
Szczerze mówiąc, gdybym nie wiedział, że to Dior ESE to nie skojarzyłbym go z klasycznym Eau Sauvage.
Wiedząc, podświadomie i całkiem świadomie szukałem podobieństw i różnic.
Cóż, jak dla mnie, to dalekie pokrewieństwo - coś jak cioteczny stryjek z wujecznym bratankiem ;)
Robiłem testy porównawcze i niby jakieś tam wspólne brzmienie występuje, ale to jednak inne kompozycje.
W ESC usunięto cytrynę i rozmaryn z otwarcia oraz mech dębowy z bazy, czyli pozbyto się "dziadka".
Cytrusowo-aromatyczny charakter uzyskano dzięki mandarynce, grejpfrutowi, duetowi petitgrain-galbanum i hedione.
Dzięki tym zabiegom zapach zyskał zdecydowanie nowocześniejszy od klasyka sznyt, natomiast zachował klasowe, eleganckie brzmienie.
Lubię klasyka i czasami używam. Czuję się w nim jednak jakoś tak poważniej, nieco sztywniej, dostojniej. Z ESC nie mam tego wrażenia - czuję się elegancko, ale na luzie. I włosów mam więcej ;)

Prorok
Prorok

Porywając się na ten zapach oczekiwałem nowoczesnej a zarazem ponadczasowej wody kolońskiej dla mezczyzny w wieku 30 + .
Moje nadzieje zostały zostały w pełni spełnione .
Utrzymany w tonacji cierpkawo - gorzkawo - wytrawnej.
Chłodny , zdystansowany , szlachetny .
Skojarzenia : czystość , biel , świeżość , dojrzała elegancja.
Piękna nuta grapefruitowa .
Na pewno przypadnie do gustu miłośnikom Dior Homme Cologne 2013 , Chanel Allure Cologne Sport , Dior Homme Sport , Eau de Rochas , Armani Prive Vetiver Babylone , Prada Luna Rossa , Creed Neroli Sauvage , Profumum Roma Acqua Viva .
Jak na cytrus zapach ma bardzo dobrą trwałosć - 6-8 godzin . Projekcja na odległosc ramion . Bez problemów wyczuwalny przez otoczenie .

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior Eau Sauvage Cologne, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior Eau Sauvage Cologne, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Eau Sauvage Cologne marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Eau Sauvage Cologne marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Chanel Allure Homme Sport Cologne Sport Christian Dior Eau Sauvage Guerlain Guerlain L'Homme L'Eau Boisée Moschino Uomo? Creed Aventus Christian Dior Eau Sauvage Extreme Michael Kors Michael for Men Christian Dior Dior Homme Parfum Tom Ford Neroli Portofino Chanel Pour Monsieur Yves Saint Laurent Kouros Salvador Dali Salvador Dali Pour Homme Guy Laroche Drakkar Noir Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Creed Green Irish Tweed Chanel Allure Homme Edition Blanche Amouage Jubilation for Men Dolce&Gabbana D&G Adidas Adidas Active Bodies Hermes Concentre d`Orange Verte