Marki » C » cytrusowo - aromatyczne « Grupy

Eau Sauvage Christian Dior dla mężczyzn

Eau Sauvage Christian Dior dla mężczyzn

Mam: 20 Miałem: 14 Chcę: 15 Ukochany zapach: 1

Eau Sauvage Christian Dior dla mężczyzn Filmy
Eau Sauvage Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Eau Sauvage Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Eau Sauvage Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Eau Sauvage Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Eau Sauvage Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Eau Sauvage Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Eau Sauvage Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Eau Sauvage Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Eau Sauvage Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Eau Sauvage Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia

Eau Sauvage marki Christian Dior to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Eau Sauvage został wydany w 1966 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Edmond Roudnitska. Nutami głowy są rozmaryn, kminek, nuty owocowe, bazylia, bergamotka i cytryna; nutami serca są kolendra, goździk (roślina), drzewo sandałowe, paczula, korzeń irysa, jaśmin i róża; nutami bazy są ambra, piżmo, mech dębowy i wetyweria.

Rozmaryn Kminek Nuty owocowe Bazylia Bergamotka Cytryna

Kolendra Goździk (roślina) Drzewo sandałowe Paczula Korzeń irysa Jaśmin Róża

Ambra Piżmo mech dębowy Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Eau Sauvage by Christian Dior.

Le Parfum de Therese
Collezione Privata Colonia Purissima
Fiero
Armani Eau d’Aromes

Eau Sauvage Recenzje Perfum

Kokos ;)
Kokos ;)

Sauvage czyli kawał świetnego starego klasyka.

Dior Sauvage został wydany w 1966 roku, a nie w 2015 ! Szkoda że dzisiaj nazwę po takich dobrych perfumach wykorzystuje się do propagowania takich gniotów, ale o tym niewypale napisałem gdzie indziej. Opisuję wersję najnowszą, starszej nie znam a patrząc na upływ lat reformulacje za pewne były. Zapach jest bardzo, bardzo klasyczny i co ważne nie dziadkowy ! Ja rozumiem że zapachem dla starszego pana jest Gentleman, lub Antaeus ale nie Sauvage. Całość ma świetny koloński charakter. Spośród bogactwa nut można wyróżnić na pewno cytrusy. Świeże, wytrawne i lekko słodkawe. Po świeżym wstępie następuję to co uwielbiam, czyli klasyczne połączenie cierpkich ziół i cytrusów. Sauvage po pewnym czasie staje się niesamowicie ziołowy. Mój nos czuję także ciepłe kwiaty. Jednak walić nuty, jak całość tworzy znakomitą mieszankę. Podczas tworzenia perfum nie jest najważniejsze to jakie składniki damy, tylko jak je zmieszamy. Łączenie akordów to jest sztuka o której dziś wiele marek zapomina. Idealne perfumy do pracy lub na uczelnie, gdyż tak jak mówię to nie są perfumy dla starszych panów. Projekcja i trwałość w najnowszym wypuście mogły by być nieco lepsze ale reformulacje były, w tym roku kolejna również.

Podsumowując: Świetne klasyczne perfumy, stworzone dla prawdziwych mężczyzn, nie dla kasy ;)

aegon
aegon

Zapach może urzec...Piękny, męski. Wyobrażam sobie, że tak mogli pachnieć gentlemani w latach 60-tych i wcale mi to nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie - jego siła tkwi w ponadczasowości. Z tego względu prawdopodobnie nie spodoba się młodzieży, ale cóż... Kompozycja świetnie ułożona: najwięcej w niej cytryny, ale przełamanej ziołami. Trwałość zadowalająca, projekcja także. Powiem tak: pozycja obowiązkowa dla każdego pasjonata.

marialisa
marialisa

Hmm, piramida jakaś dziwna. Gdzie jest imbir? W moim flakonie (najstarsza wersja, gazowy spray) jest bardzo dużo imbiru, mnóstwo bergamotki i cytryny, piękny, świetlisty jaśmin. Uwielbiam ten zapach, tak jak przede mną "70% mężczyzn, którzy nosili ten zapach to były kobiety", jak kiedyś zażartował twórca tego arcydzieła Edmound Roundnitska. Narkotyczny odświeżacz, woda kolońska pełna słońca, najbardziej energetyzujący budzik wszechczasów:))) Jedyny minus - jest bardzo nietrwały, ale i temu można zaradzić - trzeba częściej się polewać:)
Jeszcze jedno - błagam, nie kupujcie tego, co pod tą nazwą stoi w perfumeriach - mydlano-szorstkiej cynkowej tarki. To nie Eau Sauvage, to bluźnierstwo. Znajdźcie na allegro czy ebay starą wersję w brązowym pudełku - nie jest ona droga i przyniesie dużo więcej radości.

Raw
Raw

Klasyka męska. Tak mógłby pachnieć Sean Connery w filmach serii James Bond. Żadnej nachalności, żadnego zbędnego przymilania. Dior Eau Sauvage to pewny siebie, elegancki i dojrzały mężczyzna w butelce. Pachnie bardzo wyrafinowanie. Genialne połączenie nut cytrusowych, ziołowych i kwiatowych. Genialne ponieważ z takich nut stworzyć można było niczym nie wyróżniającego się świeżaka, a otrzymaliśmy ponadczasowe arcydzieło.

kjgeneral
kjgeneral

Posiadam nieco starszą wersję w smuklejszym flakonie i o niej będę pisał.
Ja akurat jestem miłośnikiem cytrusów i te w Eau Sauvage uważam za jedne z najlepszych. Cieszy mnie, że nie są słodkie, kremowe i przytulaste, a właśnie szorstkie i wytrawne, ożenione z ziołami i kwiatami w sposób, który owszem balansuje na granicy oldschoolowości i pewnie dla niektórych ją przekroczył. Dla mnie jeszcze nie (a np. w YSL Pour Homme już tak).
Na legendy jestem odporny, bo niewiele ich znam, więc na mój odbiór zapachu jako takiego nie mają wpływu (przełomowość, sława twórcy itp.). Zapach jest energetyzujący, ale i zrównoważony, elegancki. Z drugiej strony ma pazur. Kwiatowość, której zasadniczo nie lubię w perfumach męskich, tutaj jest doskonale wyważona i właśnie ultramęska, jeśli można to tak sklasyfikować.
Trwałość dobra. Baza utrzymuje się ponad 8 godzin i rzeczywiście jest zdominowana wg mnie przez mech dębowy, który dodaje kompozycji ciężaru i powagi. Ale na tym etapie zapach jest bliskoskórny. W ogóle projekcja nie razi i nie powala otoczenia, szybko też cichnie. No, ale to w końcu elegancki zapach, a nie kiler. Mnie osobiście to nie przeszkadza.
Podsumowując (w skali 1-6) - piątka z plusem, jeden z moich ulubionych, a w gatunku cytrusowo-świeżych nr 2 po Acqua di Colonia Villoresi'ego.

estabas
estabas

To cytrynowo rozmarynowe otwarcie jest na prawdę problemem dzisiejszego odbioru tego zapachu.Dzisiejsza młodzież czyli ci co nie mają jeszcze 20 lat bez wyjątku oceniają ten zapach negatywnie,jako niemodny.Kilka innych zapachów wzorowanych na tej kompozycji powstało poprzez zamianę jaśminu na fiołek a cytryny na bezpieczniejszą i już nie tak kulinarną bergamotkę.Ten zabieg wystarczy by odmłodzić ale też zupełnie zmienić kompozycję.Zastanawiający jest fakt że nadal w stacjonarnych perfumeriach ten zapach jest najdroższą propozycją Diora i sprzedaje się dość dobrze.

Seth
Seth

Zainteresowanie pierwszym męskim zapachem Dior, wciąż sprytnie udaje się podsycać kilkoma już interpretacjami. Wprawdzie zreformułowany, ale od 45 lat w stałej sprzedaży. Pod tym względem, jedynie chyba Aramis by Aramis jest w stanie mu dorównać. To musi działać na wyobraźnię i robić wrażenie. I działa na wielu, nie mogących się oprzeć presji legendy. Nie bez znaczenia wydają się być także; siła i prestiż marki, owiany nimbem sławy twórca, oraz przełomowo w męskiej kompozycji użyta – zarezerwowana dotąd jedynie dla kompozycji damskich – aromatyczna molekuła Hedione. Takie odium potrafi zaciążyć na niejednym osądzie. Czy jednak pierwszy i rzekomo przełomowy, oznacza piękny albo najlepszy, a może chociaż bardzo dobry? Moim skromnym zdaniem – w żadnym z wymiarów poniżej ocenianych – nie! Na mojej skórze zapach rozwija się w klasyczny sposób. Otwarcie eksploduje przenikliwie gorzkimi i wymagającymi dużej tolerancji nutami cytrusowo-ziołowymi, na szczęście szybko i bezpowrotnie mijając. W sercu leniwie się rozwija – rzeczywiście ciekawy i urodziwy – akord kwiatowo-drzewny, wyśmienicie zrównoważony. Niestety, również finisz zostaje całkowicie i bez echa zdominowany przez – wprawdzie mile ciepłą i miękką, jednak – bardzo jednoznacznie brzmiącą, dębową omszałość. Do charakterystycznej maniery twórcy, wyraźnie izolującego poszczególne fazy zapachu stosunek mam obojętny, jednak wymagający i charakterystyczny dla jego męskich kompozycji akord cytrusowo-ziołowy trudno uznać za uroczy. Dodatkowo, brzmi zadziwiającym dysonansem w stosunku do serca a podstawa sprawia wrażenie nieznośnie monotematycznej. W efekcie, ukazuje mdłe rysy wątpliwej urody oblicza, więc często spotykane określanie jej mianem arcydzieła wydaje się być nadużyciem. Tym bardziej, że przy założonym uniwersalnym charakterze, parametry użytkowe pozostawiają również wiele do życzenia. Dzieło Roudnitska eksplorując obszary zakreślone wcześniej przez Eau de Balenciaga, czy Monsieur Lanvin, również nigdy nie mogło uchodzić za wysoce oryginalne, chociaż z pewnością budziło sympatię wyróżniającą się wówczas niepokornością. Z dzisiejszej perspektywy wyraźnie widać, że czas nie obszedł się z nim łaskawie, zmazując ironiczny półuśmiech i gasząc filuterny błysk w oku. W skali (1-6): za kompozycję - 4; oryginalność - 5; intensywność - 3; trwałość - 4. Ocena końcowa: 4,00.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior Eau Sauvage, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior Eau Sauvage, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Eau Sauvage marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Eau Sauvage marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Givenchy Givenchy Gentleman Yves Saint Laurent Kouros Ralph Lauren Polo Chanel Antaeus Guerlain Vetiver Christian Dior Dior Homme Christian Dior Eau Sauvage Extreme Davidoff Zino Davidoff Yves Saint Laurent M7 Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui Versace Dreamer Christian Dior Fahrenheit Calvin Klein Obsession for Men Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Cartier Santos de Cartier Guerlain Guerlain L'Homme L'Eau Boisée Guerlain Heritage Eau de Toilette Hermes Terre d'Hermes Lalique Encre Noire Bentley Bentley for Men Intense