Marki » C » kwiatowe « Grupy

Diorissimo Christian Dior dla kobiet

Diorissimo Christian Dior dla kobiet

Mam: 11 Miałem: 16 Chcę: 22 Ukochany zapach: 1

mydlany
Diorissimo Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Diorissimo Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Diorissimo Christian Dior dla kobiet Zdjęcia

Diorissimo marki Christian Dior to kwiatowe perfumy dla kobiet. Diorissimo został wydany w 1956 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Edmond Roudnitska. Nutami głowy są zielone liście i bergamotka; nutami serca są rozmaryn, lilia, bez, jaśmin, boronia, zwartnica, ylang-ylang i konwalia; nutami bazy są drzewo sandałowe i cywet.

Zielone liście Bergamotka

Rozmaryn Lilia Bez Jaśmin Boronia Zwartnica Ylang-ylang Konwalia

Drzewo sandałowe Cywet

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Diorissimo by Christian Dior.

Flore

Diorissimo Recenzje Perfum

Kokos ;)
Kokos ;)

Nie lubię testować perfum na nadgarstkach . Na moich wszystko układa się nadzwyczaj dziwnie nieprzyjemnie, często totalnie inaczej niż w użyciu globalnym. Rok temu mama kupiła jako wspomnienie próbkę Christian Dior Diorissimo . Leciutko atomizerem maznąłem po nadgarstku i kropka wielkości ziarnka grochu pachniała przez 8 godzin, nawet projektowała ! Ale abstrahując od parametrów, cofnąłem się do dzieciństwa, zapachu codziennego poranku jaki się wypełniał w pokoju mamy, do porannego chodzenia po ogrodzie i wiosny. Diorissimo wprowadziło mnie w pewną błogość, to dla mnie zapach wspomnień i wszystkiego co najlepsze. Jednak skojarzenia - wspomnieniami, wspomnienia - skojarzeniami a sam zapach jest tak piękny ! Cudowna, świeża konwalia, miesza się z zapachem powietrza po burzy, charakterystycznej woni kwiatów po deszczu, tej niesamowitej duszności i magii chwili. Brzmi to banalnie ale czyż to nie jest piękna chwila ? W tle czuć zapach maja. Bez, chyba każdy zna ten piękny zapach kwitnącego bzu na wiosnę ? Jaśmin, świeży, ogrodowy, charakterystycznie duszny, zaś w tle unosi się zwiewnie reszta delikatnego kwiecia. W całość wpleciono, umiarkowaną ilość cywety, która daje nam wyraźnie znak że mamy do czynienia z czymś co nie powstało w 21 wieku. Czuć tutaj retro szynk, i klimat - cóż w końcu Diorissiomo powstało w drugiej połowie lat 50. Dodam że formuła tych perfum od mojego dzieciństwa, czyli drugiej połowy lat 90 prawdopdobnie nie uległa zmianie. To dalej ten sam wspaniały aromat.

Luizko
Luizko

Spodziewałam się, że będą bardziej konwaliowe, w taki naturalny, kwiatowy sposób. Przyjemnie się je nosi, ale pod względem "konwaliowości" można porównać je do yardleyowskich Lily of the Valley... Czyli lekki zawód, zwłaszcza po AA Lila Bella. Nie mniej, warto znać ten zapach, chociażby po to, żeby się nie łudzić, że jest królem konwaliowych kompozycji perfumeryjnych :) To oczywiście jedynie moja subiektywna opinia.

tofik1984
tofik1984

Mój najnowszy zakup, pojechałam po Kenzo Amour ale Diorissimo mnie zauroczył od pierwszego powąchania. Pachnie konwaliami, może czuć jeszcze odrobinę bzu,a inne nuty są daleko w tyle. Konwalie to niby "tylko konwalie" ale w Diorissimo są bardzo odurzające i zapierające dech w piersiach. Zapach silny, mocny i jednocześnie delikatny, prosty oddaje wiernie zapach konwali w 100%, naturalny. Nie czuć żadnych chemicznych dodatków i ulepszaczy. Mało słodki, wyczuwalna tylko taka słodycz pomięszana ze świeżością którą znajdziemy w świeżym bukiecie konwali. Zapach radosny, nie męczy, z dużą projekcją i trwałością. Bardzo dobrze zrobione perfumy, żadne tam pomyje gdzie trzeba się doszukiwać poszczególnych nut. Dużo ładniejsze niż większość nowości na rynku. Niestety mam również Diora na myśli:)
Polecam gorąco.

regndronning
regndronning

Piękny majowy bukiet pełen konwalii. Do tego w tle jaśmin i ach jeszcze bzy... cudny wiosenny sen, który trwa i trwa. Elegancki, nie przesłodzony. Ciepły niczym polana w lesie w majowy nagrzany dzień.

esk10
esk10

Najpiekniesza konwalia jaką znam, na bazie słodyczy wanili okraszona bukietem innych delikatnych kwiatów.

Kupiłam go córce gdy była na studiach i nadal po 10 latach uzywa tych perfum. Ja także czasami jej cos podbiorę bo tak pieknie pachnie tylko diorissimo.

To zapach cudny, spokojny, bez zadziorów, zgrzytów, on płynie, wolno, wolno roztacza swe piękno , spokój i majestat.

Nie jest to zapach ckliwy, może go nosić i nastolatka i dama, bo to KLASYK.

A do tego pachnie mocno i długo. serdecznie wszystkim miłosniczkom konwalii polecam.

amanda
amanda

Majowa świeża zieleń,konwalia i bez zostały bardzo żywo ujęte w tym zapachu.Również lilia, jej intensywny zapach nie przechodzi bez echa.
Początek może dla niektórych jest iście migrogenny. Bez,lilia,jaśmin już mówią same za siebie.One wraz z zielenią tworzą mocne wejście.
Może mam to szczęście,że na mojej skórze każda konwalia układa się bardzo zbliżenie do tej naturalnej.
Chociaż w naturze bardzo lubię zapach konwalii i bzu,to już w perfumach niekoniecznie. Po początkowej intensywności,od której sama byłam oszołomiona,zapach staje się delikatniejszy.
Szkoda tylko,że pozostaje monotematyczny i nic w nim dalej się nie zmienia.
Może tak właśnie miało być,chodziło o iście wiosenny konwaliowy zapach dla miłośniczek tego pięknego kwiatu,kojarzącego się z urokiem,delikatnością,bielą i wreszcie z rozkwitłą wiosną.

perfumeholic88
perfumeholic88

To zadziwiające jak okropnie Diorissimo układa się na mojej skórze! Początek to faktycznie lekkie nuty zielone z konwalią, ta ostatnia zostaje brutalnie przydeptana ciężkimi buciarami, wdepana wręcz w ziemię. I zaraz potem wychodzi coś strasznego... woń amoniaku i farby do malowania ścian! Nie mogłam uwierzyć, ale tak niestety jest. Szorowałam nadgarstki by się tego pozbyć. Nie dla mnie wiosenne konwalie...

Lincoln
Lincoln

Jeśli ktoś szuka perfum o zapachu kwiatu konwalii, to musi poznać Diorissimo.

Co więcej mogę napisać? Upojne, esencjonalne konwaliowe kwiecie. Hugo Boss ze swoją nędzną "konwalijką" Jour może się schować. Kobiety z mojej rodziny (mama z siostrą) są ogromnie zafascynowane tą piękną klasyką, ja z resztą również.

PS. wersja współczesna jest bardziej "kanciasta", vintage względem obecnej jest dla nosa jakby gładsza w odbiorze. Poza tym drastycznej różnicy na szczęście nie ma.

Ocena 5/5 .

EJo
EJo

Właściwie nie wiem, czy zdołam dodać cokolwiek odkrywczego do wcześniejszych recenzji ;) Diorissimo zdobył moje serce i nozdrza szturmem, po pierwszym podejściu. Na mnie monotematyczny, wydawałoby się niewyszukany - ot, pole leśnej, wonnej, uroczo delikatnej konwalii wtulonej w wąskie liście na jednej z wielu środkowoeuropejskich leśnych polanek. Pole po obfitym deszczu, w gorący dzień, kiedy wilgoć paruje szybko napotykając na promienie słońca lecz zachowując chłód poszycia lasu. Diorissimo tak chłodno się na mnie właśnie zaczyna - konwalia podszyta zielonymi liśćmi i wilgotna, odrobinę gorzkawa, lecz od początku mięĸka, beztroska, ogromnie kobieca. Ociepla się z czasem nabierając intensywności, gdzieś tam w tle błąka się leciutko bez i jaśmin, jakby onieśmielone i nie za bardzo chętne do współpracy - czego nie mam im za złe. Konwalia zdecydowanie jest w Diorissimo Królową - przypominają mi się słowa mojej Babci, która po powrocie ze spaceru zabraniała mi zasypiać w obecności tych delikatnych, podstępnych kwiatuszków. Bardzo żałuję, że znika ze mnie w tak szybkim tempie.

Reasumując - przepiękny, zapadający w pamięć zapach. Nie robi się już takich. Nienachalny, kobiecy, uwodzicielski w swej prostocie. Dziękuję patetico za starą wersję :)))

Najdoskonalsze odzwierciedlenie zapachu konwalii, jakie znam. Zapach odurzający i narkotyczny - nieco słodki, ale nie jest to słodycz wanilii, a naturalna, lekko zielona słodycz kwiatów.

Niestety jest na mnie koszmarnie nietrwały - znika po dwóch, trzech godzinach. Wielka szkoda, bo to przepiękny zapach, a konwalie to jedne z moich ukochanych kwiatów i zawsze chciałam tak właśnie pachnieć.

an1985ia
an1985ia

Bardzo lubię czytać recenzje perfum, które znam bo widzę jak różnie są odbierane przez różne osoby.
Uważam, że nie trzeba używać perfum przez 10 lat aby je poznać, mając trochę wiedzy lub prościej, nie zakatarzony nos i jedna wizyta w perfumerii w zupełności wystarczy. 2,5 butelki przez 10 lat to około 0,06ml dziennie czyli to 1 malutka kropla na kilka dni. To mocny argument w recenzji tak samo jak niby współczesność 14 letniego J'adore.
Bardzo lubię konwalie w Diorissimo ale tylko konwalie, nie znalazłam tak naturalnej konwalii w żadnym innym zapachu, jednak bardzo szybko dochodzą do głosu inne składniki, które odczuwam jako strasznie chemiczne i jak dla mnie całość jest za bardzo starodawna.
Dodam, że kupiłam je wiele lat temu na prezent mojej babci ale ona wielbicielka Chanel 5 oddała je koleżance mówiąc mi, że dusiły ją i powodowały migrenę.

patetico
patetico

Jest to najpiękniejsza konwalia, jaką znam w perfumach.
Moja wielka miłość od pierwszego kontaktu.
Wytrawny nos wyczuje tu z pewnością bez, lilię, jaśmin, czy aldehydy.
Ale dla mnie jest to konwalia, konwalia konwalia!!!
Jak prawdziwy bukiet tych kwiatów na wiosnę.
Zimą nawet ich nie wyjmuję, wiosną razem z Diorissimo wtapiam się w kiełkującą przyrodę...
Są przecudowne, nie mogę uwierzyć, że mają tyle lat!
Pierwsza wersja jeśli się nie mylę z 1951 roku, choć podawana data ukończenia to 1956, to już szmat czasu.
To podobno ukochane perfumy księżnej Diany, a ona była bardzo romantyczna i delikatna.
Według mnie zapach rzeczywiście pasuje do osób wrażliwych i sentymentalnych, takich, które kochają wiosnę.
W kwestii konwalii nie znalazłam nic równie pięknego.
Używam tych perfum od 13 lat i właśnie dopadłam kolejne 100 ml.
Najbardziej zadowolona byłam z ekstraktu, niestety nie mogę go dostać.
Perfumy przeszły reformulację (teraz szyjka wygląda jakby była owinięta takim srebrnym sznureczkiem/nitką, a flakon jest u dołu zwężony), a zapach, który opisuję to starsza wersja.
Nowej nie znam i na razie nie kupuję, bo się zwyczajnie boję rozczarowania.
W końcu Diorissimo to moja miłość:)
Doskonała trwałość i projekcja.
Polecam przede wszystkim wielbicielkom konwalii:)

Diorissimo by Christian Dior 3.53 out of 5 based on 41 ratings and 12 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior Diorissimo, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior Diorissimo, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Diorissimo marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Diorissimo marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Chanel Coco Eau de Parfum Givenchy Amarige Christian Dior Poison Tendre Christian Dior Dolce Vita Calvin Klein Eternity Lancome Poeme Balenciaga Balenciaga Paris Kenzo Kenzo Amour Christian Dior Dune Sisley Eau du Soir Estée Lauder Sensuous Christian Dior Dior Homme Parfum Gres Cabotine Calvin Klein CK One Calvin Klein Truth Bottega Veneta Bottega Veneta Guerlain Shalimar Issey Miyake L'eau d'Issey Tom Ford Sahara Noir Clinique Aromatics Elixir