Marki » C » szyprowe « Grupy

Dioressence Christian Dior dla kobiet

Dioressence Christian Dior dla kobiet

Dioressence Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Dioressence Christian Dior dla kobiet Zdjęcia

Dioressence marki Christian Dior to szyprowe perfumy dla kobiet. Dioressence został wydany w 1979 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Guy Robert. Nutami głowy są aldehydy, pomarańcza, nuty owocowe, paczula, nuty zielone i bergamotka; nutami serca są goździk (roślina), tuberoza, cynamon, fiołek, korzeń irysa, jaśmin, ylang-ylang, róża i geranium; nutami bazy są piżmo, paczula, benzoes, wanilia, mech dębowy, wetyweria i styraks.

Aldehydy Pomarańcza Nuty owocowe Paczula Nuty zielone Bergamotka

Goździk (roślina) Tuberoza Cynamon Fiołek Korzeń irysa Jaśmin Ylang-ylang Róża Geranium

Piżmo Paczula Benzoes Wanilia mech dębowy Wetyweria Styraks

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Dioressence by Christian Dior.

Jil Sander Woman III

Dioressence Recenzje Perfum

EJo
EJo

Zapomniałam, ze je mam, a niewarte są zapomnienia. Szyprowo - zaczepne i kobiece, gładkie, harmonijne. Otwarcie zielone i aldehydowe, cierpkie za sprawą bergamotki, paczulowe - ten ostatni składnik zresztą przewija się również w rozwinięciu zapachu, lekko złagodzony. Środkowe nuty na mojej skórze to zbilansowana woń białych kwiatów, róży, odrobina kłącza irysa, zostające w tyle za goździkiem i geranium - piękne, bo charakterne. Jest też odrobina kory cynamonowej, nie na tyle jednak intensywna by zdominować zapach. Tym bardziej, iż oczywiście pojawia się mech dębowy biorący Dioressence w swe władanie, wetyweria, styraks i odrobina piżma. W końcówce zapach znacznie łagodnieje i trochę się wysładza, staje się bliskoskórny, intymny - jak większość szyprów. Bałam się wanilii, ale jej na szczęście nie czuję ;)
P. Guy Robert stworzył też Caleche i Madame Rochas, które miałam przyjemność poznać - mimo, iż z różnych kategorii zapachy wydają się mieć wspólny mianownik - i jest to chyba owa gładkość i spójność, a pewnie i trochę "niedzisiejszość" ;) Cieszę się, że Dioressence są tak mało popularne.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior Dioressence, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior Dioressence, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Dioressence marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Dioressence marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Prada Prada (Amber) Serge Lutens Ambre Sultan By Kilian Straight to Heaven Christian Dior Diorella Thierry Mugler Alien Eau de Toilette Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Donna Karan Black Cashmere Reminiscence L'Incroyable Patchouli Clarins Eau des Jardins M. Micallef Patchouli Reminiscence Patchouli Chanel Coco Eau de Parfum Mauboussin Mauboussin Frapin 1270 Gucci Gucci Rush Chanel Allure Tom Ford Sahara Noir Hermes Un Jardin Sur Le Nil Givenchy Amarige Yves Saint Laurent Opium