Marki » C » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Diorella Christian Dior dla kobiet

Diorella Christian Dior dla kobiet

Diorella Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Diorella Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Diorella Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Diorella Christian Dior dla kobiet Zdjęcia

Diorella marki Christian Dior to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Diorella został wydany w 1972 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Edmond Roudnitska. Nutami głowy są melon, nuty zielone, bazylia, bergamotka i sycylijska cytryna; nutami serca są marokański jaśmin, cyklamen, wiciokrzew, goździk (roślina), brzoskwinia i róża; nutami bazy są paczula, piżmo, mech dębowy i wetyweria.

Melon Nuty zielone Bazylia Bergamotka Sycylijska cytryna

Marokański jaśmin Cyklamen Wiciokrzew Goździk (roślina) Brzoskwinia Róża

Paczula Piżmo mech dębowy Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Diorella by Christian Dior.

Le Parfum de Therese
Cristalle Eau Verte
Cristalle Eau de Toilette

Diorella Recenzje Perfum

Karkki
Karkki

Cytrusy i szypr z klasycznej Miss Dior. Zapach całkowicie aseksualny, chłodny, zdystansowany, ale jednocześnie miękki i dyskretny.
Taki jest na mnie. Niestety znam osoby, na których skórze pachnie jak... brudny, mokry pies.
Nie polecam zakupów w ciemno. Wielbicielki nowoczesnych, cytrusowych pachnideł mogą być bardzo rozczarowane. Tu czuje się wyraźnie, że nie jest to współczesny zapach.
Niestety, Diorella ma dla mnie jedną wadę - po dłuższym stosowaniu muszę robić bardzo długie przerwy, bo zaczyna mnie przytłaczać. Sama w sobie jest niczym deszcz przynoszący przyjemne orzeźwienie po upalnym dniu. Ale deszcz padający przez miesiąc działa na mnie depresyjnie.
Trwałość znakomita - ponad 16 godzin.

Izabela
Izabela

Moje spojrzenie na te perfumy jest lekko odmienne.
Mimo, że są sklasyfikowane jako kwiatowo-szyprowe, ja prędzej określiłabym je jako mocno aldehydowe z lekkim, szyprowym wykończeniem.

W Diorelli dominują aldehydy, bazylia i cytrusy. Przez to zapach jest zielony, ale ma wytrawne zabarwienie.
Co ciekawe, mech nie jest mocno widoczny.
Perfumy mają bardzo widoczny vintage'owy rys. Na mnie dominująca jest nuta parnej, rozgrzanej skóry (np. po wyjściu z sauny) ;)
Charakterologicznie najbliżej im do aldehydowej Chanel No 5 niż do innych szyprowych kompozycji z mchem w roli głównej.
I ten rys mi przeszkadza, bo szypry lubię (nawet bardzo), ale nie przepadam za aldehydowcami.

Testowałam wersję vintage w podłużnym, żłobkowanym flakonie z niebiesko-szarym korkiem.

EJo
EJo

Diorella jest dla mnie lekko figlarna. Cytrusowo-bergamotowy początek w połączeniu z zielonymi nutami rozlewa się na skórze świetlistą wstęgą, zapach ma w sobie niezwykłą przestrzeń i nasuwa skojarzenia ze słonecznym dniem. Później przez mgnienie nosa czuć bazylię - taki leciutki żarcik twórcy. W środkowych nutach kwiaty delikatne - przede wszystkim chłodnawy jaśmin, pikantny goździk, cyklamen i odrobinka wiciokrzewu - róży nie wyczuwam. Ich kontrastujące aromaty pięknie łączą się z łagodniejącą bergamotką, która ciągle nadaje Diorelli lekkiej zadziorności. W dolnych nutach mech dębowy, paczula i wetyweria, z przewagą pierwszego - cudne połączenie.

Zapach z wielką klasą - p. Roudnitska (twórca przepięknej Femme) również w Diorelli zawarł cały swój kunszt. Szlachetny, świetlisty szypr, prosty i elegancki.Nie zestarzał się nic a nic.

vertigo
vertigo

Wciąż szukam idealnych 'klasycznych' perfum. W tym celu eksploruję głównie grupę szyprową - wiadomo, dlaczego.
Diorella w wersji vintage dla mnie jest bliska ideału. Jak tu ją opisać, hmm ... Szypr jak szypr :) Może jest mi trudno, ponieważ klasycznych szyprów doświadczam zawsze jako czegoś 'vintage', moje dzieciństwo i reszta życia przypadły później niż ich największa popularność.

Mimo to ten klimat dla mnie jest zupełnie wyjątkowy, kilka chmurek tworzy długi ogon niespotykany w towarzystwie - z dobrym szyprem nie można pozostać niezauważoną. Dodaje dużo pewności siebie.

Choć Diorella to dla mnie akurat szypr raczej w stylu 'casualowym'. Oprócz akordu szyprowego, mchowo-zielono-paczulowo-bergamotkowego, ma w sobie bardzo dużo cytryny i świeżych, czysto zielonych nut, oraz chrupkich niesłodkich kwiatów. To nadaje charakter trochę weekendowy, a na pewno niezupełnie elegancki, nieoficjalny.
Poszukiwań ciąg dalszy, a Diorella jest cudowna!
Pozycja obowiązkowa dla miłośników grupy 'chypre' :)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior Diorella, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior Diorella, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Diorella marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Diorella marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Clinique Aromatics Elixir Sisley Soir de Lune Sisley Eau du Soir Yves Saint Laurent Opium Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Yves Saint Laurent Nu Guerlain Shalimar Christian Dior Dolce Vita Estée Lauder Youth-Dew L`Artisan Parfumeur Dzing! Cartier Must de Cartier Yves Rocher Neonatura Cocoon Yves Saint Laurent Baby Doll Pierre Balmain Balmain de Balmain Alexander McQueen Kingdom Cartier La Panthere Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Cartier Le Baiser Du Dragon Lancome Magie Noire L`Artisan Parfumeur Nuit de Tubereuse