Marki » C » drzewno - aromatyczne « Grupy

Dior Homme Sport 2012 Christian Dior dla mężczyzn

Dior Homme Sport 2012 Christian Dior dla mężczyzn

Mam: 29 Miałem: 15 Chcę: 12 Ukochany zapach: 2

Dior Homme Sport 2012 Christian Dior dla mężczyzn Filmy
Dior Homme Sport 2012 Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Dior Homme Sport 2012 Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Dior Homme Sport 2012 Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia

Dior Homme Sport 2012 marki Christian Dior to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Dior Homme Sport 2012 został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Nutami głowy są cytron i kwiat imbiru; nutą serca jest irys; nutami bazy są nuty zielone i cedr.

Cytron Kwiat imbiru

Irys

Nuty zielone Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Dior Homme Sport 2012 by Christian Dior.

Dior Homme Sport
Latitude Longitude
Biotherm Homme Aquafitness

Dior Homme Sport 2012 Recenzje Perfum

icenumerocinq
icenumerocinq

W kategorii "Sport" te perfumy to ścisły top. Jednocześnie nie jest to zapach tylko i wyłącznie do luźniejszych ubrań. W gorący wieczór, spokojnie nada się również do garnituru. Umówmy się, jest to Dior Homme, a należąc do tej linii trzeba trzymać fason. I temu "świeżakowi" to się doskonale udaje. Jeśli ktoś jest minimalistą i chce mieć jeden zapach na kilka okazji, to te perfumy sprawdzą się wyśmienicie. Świeżość cytryny i ostrość imbiru świetnie odświeżają, a irys w nucie serca nadaje tym perfumom szlachetności i blichtru. Piękny flakon nawiązujący do całej serii, a atomizer to mistrzostwo. Porównując go do protoplasty – Diora Homme, trzeba powiedzieć, że jest bardziej uniwersalny i lepiej sprawdza się w wyższych temperaturach. Porównując do Diora Homme Cologne, jest głębszy i oprócz świeżości zapewnia również powiew luksusu oraz lepiej projektuje. Porównując do Diora Homme Eau jest bardziej wilgotny i odżywczy. W kwestii projekcji i trwałości – rewelacja, 9-10 godzin, spokojnie wyczuwalny przez cały dzień na skórze.

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Dior Homme Sport 2012 to wprost idealne ucieleśnienie zapachu typu „casual”, nadającego się na każdą okazję. Szczerze przyznam, iż z wielką przyjemnością widziałbym go w swej kolekcji właśnie w takiej roli, gdyby nie jeden mankament, eliminujący go z kręgu moich zainteresowań…
Po kolei – kompozycja rozpoczyna się połączeniem kwaśnych, delikatnie słodkawych cytrusów z aromatycznym imbirem. Owy duet kapitalnie poprawia humor i dodaje energii, odświeżając i wywołując poczucie czystości. Z czasem kwaskowatość z otwarcia łagodnieje (choć nie znika całkowicie), a do pierwotnego duetu dołącza irys, jakże inny od znanego mi z najbardziej „sztandarowych” zapachów linii Homme. Tutaj nie jest słodko-pudrowo-szminkowym klockiem, a przyjemnie kwiatowym akcentem, dodającym gładkości całej kompozycji i wspaniale ją urozmaicającym. W bazie pojawia się jeszcze trochę fajnego, acz jedynie delikatnie wyczuwalnego drewienka.
I jeśli chodzi o nuty, to by było właściwie na tyle. Należy jednak zaznaczyć, że pomimo autentycznej prostoty kompozycji, wszystko to razem wybrzmiewa naprawdę pięknie i co ważne, nie nudzi się nazbyt szybko. Świetnie zachowany jest również balans pomiędzy elegancją, a niezobowiązującym charakterem, dzięki czemu pachnidło to nada się dosłownie na każdą okazję – do biura, na plażę, czy zwyczajne wyjście do sklepu. Nosząc DHS 2012 czuć po prostu, że mamy na sobie świetne perfumy i mimo że nie są one jakimś szczytem oryginalności czy artyzmu, swoje zadanie wykonują wyśmienicie.
No i ostatecznie dochodzimy do owego, wspomnianego przeze mnie na początku mankamentu, a mianowicie parametrów użytkowych. A właściwie, ściślej rzecz ujmując – projekcji. O ile bowiem trwałość jest naprawdę dobra i bliskoskórnie sportowe wcielenie Diora Homme wyczuwalne jest nawet około 8h, to już z projekcją nie jest tak różowo… Po mniej-więcej 2-3h globalnego noszenia całkowicie przestaję go od siebie wyczuwać, nawet mimo naprawdę obfitej aplikacji. Moim skromnym zdaniem, jak na zapach z takiej półki cenowej, jest to wynik krótko mówiąc beznadziejny.
I w ten oto sposób, Dior Homme Sport 2012 dołącza (przynajmniej dla mnie) do zastępu pachnideł świetnych pod względem kompozycji, które zostały skutecznie zniszczone przez kiepawe parametry. Wielka szkoda…

Kokos ;)
Kokos ;)

Dior Homme Sport czyli nowoczesna elegancja.
Zazwyczaj jak słyszę znowu Sport i Aqua to dostaję rozwodnioną herbatkę lub marnego cytrusowego świeżaczka. Jednak Dior przełamał ten trend i pokazał że można wydać dobry zapach spod szyldu Sport, oczywiście za czasów kiedy tej marki nie dosięgnął mainstreamowy trend, któremu daje wyraz najnowszy Sauvage.

DHS to perfumy bardzo, bardzo uniwersalne i bardzo nowoczesne. Idealne na cały rok do pracy. Nikogo nie zaduszą a panie sekretarki, będą z pewnością z zaciekawieniem się za tobą oglądać. Styl Casualowy nie musi być wcale taki nudny jak by się mogło wydawać ;)

Jednak przejdźmy do samej kompozycji. Podobieństwa z klasykiem tutaj nie ma, więc traktuje to jako oddzielne perfumy. Otwiera się całość świeżą nutą irysa wraz z słodkim cytrusem. Jest odświeżająco i męsko. Dalej do nosa powoli zaczyna docierać ciepła korzenna nuta imbiru i drzewny akcent cedru. W tle wyczuwam również kwiatowe brzmienia, w moim odczuciu jest to lawenda z irysem, które nadają całości szykownego pudrowego charakteru. Jak dla mnie DHS jest uniseksem bez przechyłu w żadną stronę. Inaczej układa się na mężczyźnie i inaczej na kobiecie ale uwierzcie że obu pasuje tak samo. Oczywiście nie mam na myśli plastikowej rozklejonej nastolatki, bo ta wyglądała by co najmniej dziwnie ;)

Podsumowując: Dior Homme Sport, to elegancki i świeży zapach osoby nowoczesnej z dobrym gustem i manierami. Jest to osoba nieco poważna, ale za to lekka duchem i umysłem. Szukasz czegoś niemęczącego na co dzień do biura ? Chcesz intrygować często toporne na perfumy osoby lub może nawet idziesz do pracy szukać związku i być może kochanki ? Trafiłeś idealnie.

andrew.z
andrew.z

Genialne, eleganckie, energetyczne, optymistyczne, wprawiające w dobry nastrój. Wersja 2012 znacznie trwalsza od poprzedniej. Nazwa "sport" nie bardzo pasuje - w żadnym razie nie jest to pospolity sportowy świeżak. Kompozycja po reformulacji wręcz doskonała. Cytrusy i imbir znakomicie zgrane z cieplejszą, ale nie męczącą głebią. Elegancja i casual, dojrzałość i młody duch w jednym. Warto!

Marcin__
Marcin__

Zapach przez wielu uważany za gorszy od pierwowzoru, Dior Homme Sport 2008. A ja powiem inaczej: jest świetny, choć inny.

Dior Homme Sport (2008) to perfumy nietuzinkowe, inne od większości mających w nazwie dopisek "Sport". Ja sam bym ich sportowymi nigdy nie nazwał. Dwa główne akordy to cytrusy i imbir oraz odrobina żywic (elemi) i ziołowe dodatki (rozmaryn i lawenda), wszystko oparte na solidnej, drzewnej bazie (cedr i drewno sandałowe, w mniejszym stopniu wetyweria). Zapach, który śmiało można założyć latem zarówno do garnituru, jak i do koszulki polo i szortów. Kojarzy mi się z latem, mam po nim bardzo dobre wspomnienia.

W 2012 r zapach się zmienił. Teraz czuję w nim przede wszystkim imbir w otoczeniu irysa, całość pachnie niemalże jak krem imbirowy. Cytrusy są wyczuwalne na samym początku, ostrzejsze w porównaniu do poprzedniej wersji i szybciej cichną. W następnej fazie imbir i irys mieszają się z cedrem, co dodaje "kremowi" ostrości, bardziej zaostrzonych rysów.

Trwałość wynosi 9-10 h, przy wzmożonej aplikacji do 12 h. Projekcja zdaje się być nieco lepsza aniżeli w wersji sprzed reformulacji.

Myślę, że nie należy porównywać tej wersji z poprzednią. Sam zapach jest teraz, w moim przekonaniu, mniej "sportowy", nieco okrzepł, zyskał trochę na elegancji, co sprawia, że można go założyć nie tylko wiosną i latem, ale także jesienią i zimą. Jest bardziej uniwersalny.

Uwielbiam obydwa.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior Dior Homme Sport 2012, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior Dior Homme Sport 2012, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Dior Homme Sport 2012 marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Dior Homme Sport 2012 marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Dior Homme Christian Dior Dior Homme Intense Christian Dior Dior Homme Cologne 2013 Gucci Gucci Pour Homme II Chanel Bleu de Chanel Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Chanel Allure Homme Edition Blanche Hermes Terre d'Hermes Bvlgari Bvlgari Man In Black Lalique Encre Noire Thierry Mugler A*Men Chanel Egoiste Platinum Gucci Gucci pour Homme Chanel Allure Homme Sport Christian Dior Dior Homme Parfum Burberry London for Men Creed Aventus Loewe Loewe 7 Natural Christian Dior Dior Homme Christian Dior Dior Homme Intense