Marki » C » drzewno - kwiatowo - piżmowe « Grupy

Dior Homme Intense Christian Dior dla mężczyzn

Dior Homme Intense Christian Dior dla mężczyzn

Mam: 65 Miałem: 23 Chcę: 29 Ukochany zapach: 7

Dior Homme Intense Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Dior Homme Intense Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Dior Homme Intense Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia

Dior Homme Intense marki Christian Dior to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla mężczyzn. Dior Homme Intense został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Nutę głowy stanowi lawenda; nutami serca są irys, ambrette (piżmo ambrowe) i gruszka; nutami bazy są wetyweria i cedr virginia.

Lawenda

Irys Ambrette (piżmo ambrowe) Gruszka

Wetyweria Cedr Virginia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Dior Homme Intense by Christian Dior.

Dior Homme Intense
Dior Homme
9.0 Zara

Dior Homme Intense Recenzje Perfum

gabkap
gabkap

Co za cudowny zapach: przede wszystkim irys, potem czuję nuty skóry,a jeszcze potem zapach łagodnieje, robi się pudrowy. Jest i, trochę czekolady i cynamonu oraz nuty drzewne. Nie mogę się nadziwić, ze to męski zapach, bo jest idealny dla mnie.

Marcin__
Marcin__

Osobiście gruszki tu nie czuję...

Gwoli wyjaśnienia, wersja, którą opisuję, była dostępna w sprzedaży mniej więcej od połowy 2011 do mniej więcej połowy 2013 roku. Potem Dior Homme Intense przeszedł jeszcze jedną reformulację, ale o tym później.

Otwarcie na mojej skórze to "syrop z irysa", czyli jak kto woli, szminka albo puder (ja mam skojarzenia ze szminką). Od razu dodam i podkreślę, że żadnej gruszki tu wg mnie nie ma. Jeśli już, to syrop, w którym jest więcej cukru, niż ww. gruszki. Wspomniany syrop pojawia się po kilku godzinach, zmieszany z kakao i wanilią. Stosunkowo dość słabo (czasem wcale) czuję tu drewno (mam na myśli cedr i wetywerię) - czasem myślę sobie, że go tu nie ma. Dalej w zasadzie zapach jest liniowy, podobnie jak w wersji pierwotnej.

Wersja produkowana ok. od maja 2013, która obecnie jest w sprzedaży, charakteryzuje się wg mnie większą "czekoladowością", większą zawartością kakao. Jest też nieco słodsza.

Parametry wersji produkowanej do, jak i po V 2013 są na mojej skórze fenomenalne. 3 psiknięcia (uwaga, chmura-gigant) pozwalają mi się cieszyć zapachem przez ok. 12-15 h.

Kocham Diora Homme Intense.

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Dior Homme Intense – mocniejsze, słodsze i bardziej wieczorowe wcielenie klasycznego Homme. Jednocześnie, wydaje mi się że zdecydowanie prostsze i bardziej jednoznaczne.
Prostsze, bowiem mamy tu do czynienia niemal z wyciągiem z irysa, irysowym absolutem, w którym nikt inny, a właśnie irys rozdaje karty, rządzi i dominuje nieprzerwanie. W poprzedniku irys także był najważniejszym składnikiem, jednak towarzyszyło mu sporo innych nut, które urozmaicały mieszankę i fajnie łagodziły kwiatowość zapachu. Tutaj nasz kwiatek jest właściwie non-stop na pierwszym planie – słodki, charakterystycznie pudrowy, niekiedy budzący skojarzenia z jakąś gumą balonową irys. Poza irysem, wyczuwam jedynie trochę aromatycznej lawendy, dużo słodyczy i przyjemne ciepło, pochodzące zapewne od piżma ambrowego. Generalnie, DHI wybrzmiewa dość linearnie. Nie jest tak zniuansowany jak pierwotna wersja, zdaje się grać „na jedno kopyto” i według mnie jest nudniejszy. Przy czym wcale nie oznacza to, że to zły zapach. Wręcz przeciwnie – to świetne pachnidło, zachowujące konwencję pierwowzoru i ukazujące jeszcze więcej tego jedynego w swoim rodzaju, „diorowskiego” irysa, za którym liczne nosy przepadają.
Na plus również parametry, które są zdecydowanie lepsze niż w starszym bracie, czyniąc z bohatera tej recenzji ciekawszą propozycję na wszelakie sytuacje wieczorowe i chłodniejsze dni. Trwałość na mojej skórze uplasowała się na poziomie około 9-10h, przy mocnej, „balowo-imprezowej” projekcji przez pierwsze ~3h.
Tak jak w wypadku Homme, uważam że DHI poznać trzeba, bo to kapitalny zapach. Mniej go sobie cenię niż wersję podstawową, przede wszystkim z powodu większej prostoty i krańcowej wręcz „irysowości”. O ile jestem w stanie tolerować na sobie irysa z klasycznego Homme, tego z DHI już nie zdzierżę :D Ale nie sugerujcie się moim gustem – każdemu podoba się co innego, a Homme Intense jest pachnidłem na tyle godnym polecenia, że niniejszym z przyjemnością to czynię.
Polecam!

jasiek
jasiek

Ta sama historia, co u Diora Homme, tyle że bez lawendy, a z wanilią. Uwielbiam zapach wanilii, który przed tydzień utrzymuje się na koszuli (specjalnie zwlekam z praniem :D ). Jest to wersja Diora Homme do garnituru.

Niszka
Niszka

Dior Homme Intense to irys, irys i jeszcze raz irys, poglądowy zapach dla tych, którzy nie wiedzą jak ten składnik pachnie, a chcą poznać wszystkie jego oblicza. Zapach jest słodkawy, nieco aromatyczny, niebywale elegancki, teatralno - kostiumowy, balowy. Otwiera się charakterystycznym aromatem świeżej, soczystej marchewki (jedna z cech irysa), aby już po chwili przeistoczyć się w kwintesencję elegancji. Perfumy są pudrowe, ale równocześnie przypominają zapach szminki i kobiecych kosmetyków, co nie znaczy, że nie są męskie, to podkreśla ich teatralne, nieco retro oblicze. Zapach garderoby teatru lat 20-tych ubiegłego stulecia, absolutnie obowiązkowa pozycja w kolekcji elegantów. Nadaje się na zapach formalny na chłodniejsze dni, od późnej jesieni po wczesną wiosnę. Efektywna trwałość na skórze ok. 8 godzin, projekcja na długość ramion, chociaż początkowo dużo lepsza.

kuba5566
kuba5566

Zapach po prostu inny od starszej wersji. Nie można go ocenia przez pryzmat poprzednika. Tytanowy irys górą, w otwarciu nuty gruszki próbują się przebić, ale to irys jest tu panem. Tak samo jest z nutą cedru w bazie. Trwałość zaskakująco dobra, 8 - 9 h, a nawet dłużej.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior Dior Homme Intense, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior Dior Homme Intense, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Dior Homme Intense marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Dior Homme Intense marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Dior Homme Christian Dior Dior Homme Cologne 2013 Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Hermes Terre d'Hermes Thierry Mugler A*Men Gucci Gucci pour Homme Christian Dior Dior Homme Intense Christian Dior Dior Homme Carolina Herrera 212 Men Christian Dior Dior Homme Parfum Gucci Gucci Pour Homme II Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Burberry London for Men Creed Aventus Lalique Encre Noire Yves Saint Laurent M7 Chanel Allure Homme Sport Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Bvlgari Bvlgari Man In Black