Marki » C » drzewno - kwiatowo - piżmowe « Grupy

Dior Homme Christian Dior dla mężczyzn

Dior Homme Christian Dior dla mężczyzn

Mam: 69 Miałem: 25 Chcę: 30 Ukochany zapach: 3

kakaowy
Dior Homme Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Dior Homme Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Dior Homme Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia Dior Homme Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia

Dior Homme marki Christian Dior to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla mężczyzn. Dior Homme został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Nutami głowy są lawenda, szałwia i bergamotka; nutami serca są irys, ambra i kakao; nutami bazy są wetyweria, paczula i skóra.

Lawenda Szałwia Bergamotka

Irys Ambra Kakao

Wetyweria Paczula Skóra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Dior Homme by Christian Dior.

Armani Eau de Nuit
Paul Smith Man
Dior Homme Eau for Men
Dior Homme Intense
D600

Dior Homme Recenzje Perfum

BlueJeans
BlueJeans

Piękny męski skórzany zapach. Klasa sama w sobie, idealny na chłodniejsze pory roku oraz na wieczorne wyjścia. Perfumy te są dość intensywne oraz długo wyczuwalne na skórze. Polecam

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Dziś, Dior Homme to już swego rodzaju klasyk. Od premiery pierwszej wersji minęło 10 lat, a jego popularność jakoś nie chce maleć... Czy to dobrze, czy nie – nie wiem. Wiem natomiast, że jest to świetny, genialnie skomponowany, a także dość niszowy zapach, na tle tego co znajdziemy na półkach perfumerii.
Nikogo chyba nie zaskoczę stwierdzeniem, że „irysem Dior Homme stoi”. To właśnie ten charakterystyczny aromat diorowskiego irysa jest filarem kompozycji i właśnie dzięki niemu, ciężko pomylić to dzieło z czymkolwiek innym. Na początku dominuje (niemal zawsze wspominany przy okazji tego pachnidła) efekt szminkowo-pudrowy. Słusznie wspominany, bo bez niego Dior Homme nie byłby tym, czym jest. Irys jest wtedy najmocniejszy, jakby świeżo wyrwany z ziemi, bardzo pełny i esencjonalny. Z biegiem czasu zapach zaczyna się wygładzać, a nasz kwiatek staje się nieco bardziej kremowy. Pojawia się słodkawe kakao, przyjemna, choć bardzo delikatna nuta skóry oraz ciepła ambra. Ciężko jednoznacznie wyłuskać poszczególne składniki, albowiem całość wybrzmiewa niezwykle harmonijnie, tworząc zgraną, słodkawo-kwiatowo-pudrową mieszankę.
Muszę nadmienić, że nie zgadzam się z twierdzeniem o rzekomym braku męskiego pierwiastka w tych perfumach, czy wręcz ich zniewieścieniu. Powiem więcej – Homme może być bardzo męski, wystarczy jedynie wiedzieć, jak go używać. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż jest to zapach zdecydowanie elegancki. W związku z tym, nadaje się do bardziej formalnego stroju i sytuacji – stosowany w codziennych warunkach, rzeczywiście może „wyglądać” kuriozalnie. Z kolei na niedojrzałych chłopcach, czy „mężczyznach” w rureczkach, może wydać się pedalski… On po prostu nie pasuje do każdego, wymaga choć minimalnej świadomości olfaktorycznej nosiciela i pewnej dojrzałości.
Nie mam zastrzeżeń co do parametrów – Homme trzyma się mojej skóry około 7h, przy dobrej, acz nie przesadnej projekcji (zakładając umiarkowaną aplikację). Biorąc pod uwagę fakt, iż jest to bardziej „dzienny” zapach, niż jego brat zwany Intense, wyniki są zadowalające.
Celowo starałem się nie wyrażać swojej opinii we wcześniejszych akapitach, bowiem jest ona tutaj najmniej istotna. Dior Homme to co najmniej bardzo udane perfumy – świetne jakościowo, kompozycyjnie, a także pod względem oryginalności i ogólnego „pomysłu” autora. Chciałbym poznać kiedyś pierwotną wersję Oliviera Polge’a, bo podejrzewam że jest jeszcze lepsza. Co ja tu będę dużo gadał o swoich odczuciach, jak ja nawet irysa nie lubię… Prawdę mówiąc, bardzo rzadko potrafi mnie owa nuta uwieść, a najczęściej wręcz wzbudza mą irytację. Tak też jest (przynajmniej po części) w wypadku tego pachnidła – źle mi się go nosi, nie przemawia do mnie i kompletnie nie wstrzela się w mój gust. Trudno.
Mimo to, muszę z czystym sercem przyznać, że Dior Homme to dzieło niemal genialne, które poznać po prostu trzeba. Polecam!

aegon
aegon

Dla mnie to zapach pt."Garderoba Gwiazdy". Co mam na myśli, już spieszę z wyjaśnieniami.
Na scenie oglądamy super show Gwiazdy, którą otacza aura niezwykłości. Aplauz publiczności, uwielbienie, krzyk ekstazy i fruwające staniki, ale nadchodzi koniec koncertu i Gwiazda schodzi ze sceny. Gdybyśmy zajrzeli w tej chwili do jej garderoby, naszym oczom ukazałby się jakże odmienny widok: zmyty makijaż i smutek na twarzy, strój estradowy w szafie, a na grzbiecie wymięty szlafrok. Samotność i cisza w garderobie, czar prysnął, została zwykłość, przeciętność, a Król Dior Homme jest nagi (choć w szlafroku)!
Dior Homme jest wspaniały, gdy na niego patrzymy i gdy go wąchamy tuż po aplikacji. Lawenda, irys i kakao...hmm, cudowne zestawienie. Jednak, gdy schodzi ze sceny po paru chwilach, zostaje pustka...taka przeciętność, że głowę sobie łamać trzeba, za co żeśmy go tak wielbili przed paroma chwilami. Czary-mary...cudownie było i się skończyło.
Cóż, może to moja przypadłość, że po 20 min. czuję tę (czy tą?) pustkę, możliwe, że w partnerskiej relacji moja skóra – mój nos, któreś z nich odmawia przekazu niezwykłości. Niewykluczone. Tym bardziej, że nie znalazłem nieprzychylnej recenzji pod spodem. Ale nic nie poradzę, zasadzam się do tej Gwiazdy po raz enty i ciągle tylko: krótkie, choć na wysokim poziomie show, a później bezbarwność, niepozorność i banał.

Jednakże zwracam się z uprzejmą prośbą do Szanownej Publiczności o wysupłanie paru złotych i pójście na koncert tej Gwiazdy. W końcu, gdy fan naprawdę pokocha swojego idola, żadna siła nie zmieni jego uwielbienia, a dostrzeżenie w Gwieździe zwykłego człowieka, jeszcze bardziej zacieśnia emocjonalną pętlę.
Spróbujcie, przecież koncert może odbyć się wszędzie, a kto wie, czy nie zapiszecie się do fanklubu...

jasiek
jasiek

Jest to pierwszy dobry zapach, jaki poznałem - pierwsza wizyta w Douglasie i od razu podszedłem do półki z Diorami. Pierwsze wrażenie przy otwarciu - trochę damski, słodki, metroseksualny (mam tu inne słowo na myśli, ale bez przesady). Poszedłem dalej i powąchałem rękę ponownie. Po godzinie zapach się zmienił i stał się piękny, bardziej "męski". Jest to moje top5 na co dzień. Na co dzień, ale do koszuli, chinosów. Nie do t-shirtu, bo jest to zapach stosunkowo elegancki. Może być to unisex, ale wg. mnie za damski uznają go tylko ci, dla których marynarka w kratę lub broguesy są dla frajerów.

Kokos ;)
Kokos ;)

Znalazłem go w Douglasie nie wiem którą wersję ale o dziwo prawdopodobnie starą albo nową po ponownej reformulacji. Otwarcie to intensywny zapach szminki zapewne za sprawą irysa który wraz z biegiem czasu stopniowo ustaje. Dalej zapach robi się słodszy. Czuję kakao oraz skórę, w tle przebija się także zapach ambry i wetywerii jednak są one mocno schowane i tylko wypełniają zapach. Ogółem są to bardzo udane perfumy które otoczenie odbiera bardzo pozytywnie i można usłyszeć sporo komplementów. Projekcja jest bardzo intensywna zaś trwałość bardzo duża. Wynosi ponad 12 godzin. Polecam go szczególnie na Jesień i Zimę.

Marcin__
Marcin__

Wersja sprzed reformulacji otwiera sie wyraznym akordem szminki, ja to nazywam "pudrowa szminka", podejrzewam, ze to za sprawa irysa, ktory jest glowna czescia Diora Homme. Nie czuje w ogole bergamotki, ktora jest w otwarciu. Ten szminkowy element zostaje juz do samego konca. Nastepnie zapach coraz bardziej sie wysladza, czuje duzo kakao, ale takze wanilie, ktorej nie ma w skladzie. Poszczegolnych nut bazy (paczula, wetyweria) nie wyczuwam, moze odrobine skory, ktora dodaje "pudrowosci temu zapachowi oraz troche ambry, ktora ociepla calosc. Trwalosc wciaz testuje, ale niestety(albo stety) wynosi ona ok. 6-7 godzin na mojej skorze, projekcja jest wieksza niz na dlugosc ramion.

Nowa wersja w otwarciu to praktycznie inny zapach. Od razu po aplikacji czuc cytrusa przelamanego ziolami. Po jakiejs godzinie zapach zmierza w dokladnie ta sama strone co poprzednia wersja. Duzo czekolady/kakao, rowniez czuje wanilie. Projekcja - maly ogonek, trwalosc zas na mojej skorze jest wieksza niz 12 godzin!

Wniosek: kocham Diora Homme bez wzgledu na to, co z nim sie stalo. Wg mnie reformulacja mu wcale nie zaszkodzila. W mojej kolekcji ma zapewnione stale miejsce.

oksytocyna
oksytocyna

To jest zapach, do którego recenzji długo czułam się "niegodna". I nadal prawdopodobnie jestem.
Częstowanie próbką Dior Homme u wszystkich kobiet, którym go pokazałam, objawia się w niesamowity sposób: najciekawszy jest ten wyraz twarzy - niezależnie od wieku, 'badana' przybiera tajemniczy uśmiech, błysk w oku, coś na kształt rozmarzenia połączonego wręcz z zawstydzeniem... Nagle jakby zaczyna traktować zapach 'na poważnie', 'zatrzymuje' się na nim, nawet jeśli zajęta była czymś innym. To jest ladykiller, drodzy Panowie. To on we mnie rozbudził miłość do perfum. Nie ma drugiego takiego zapachu. Jest doskonały, to dzieło skomponowane z wirtuozerią. Każdy etap jego rozwoju na skórze jest pełny, głośny i skondensowany. On uzależnia, jak muzyka której trzeba słuchać w kółko i książka, którą szkoda kończyć czytać.
Ma rewelacyjną trwałość - nawet na ubraniu pozostaje przez wiele dni. Warto też dodać, że nie do każdego mężczyzny pasuje; zupełnie nie jest męskim 'brutalem'. Jest dżentelmenem, który wie, czego chce, delikatnym z pozoru, ale bezwzględnie rzucającym na kolana.
Jaki jest jego sekret? Nie wiem. Poddałam się; i to jest w nim chyba najprzyjemniejsze.

gurlen87
gurlen87

Uwielbiam ten marchewkowy kąsek. Jeden z lepszych smakołyków stajni Diora. Majstersztyk pod każdym względem. Połączenie irysa i kakao robi piorunujące wrażenie na moim nosie, a gęstość zapachu jest niemal namacalna. Rozpływawając się w ochach i achach polecam:).

Krzysztof M.
Krzysztof M.

Premera tego zapachu była świętem. Mnóstwo reklamy. Pamiętam zapowiedzi i ogólna euforię. Kilka wizyt w perfumeriach i niestety stosownej premiery w Polsce nie było. Udało mi się kupić tester w makabrycznej cenie.
Szumne słowa o pierwszym kwiatowym zapachu dla mężczyzn (wg mediów) od dawna, były nader intrygujące. I wyobraźcie sobie ten pierwszy psik. Upadłem na kolana, nie byłem w stanie utrzymać "pół" pionowej pozycji i poległem na twarz :)
Był przepiękny, kwiatowy, nieśmiało przyprawiony z idealnie ciepłą skórzaną nutą i słodką bazą. Do samego końca olśniewający i lśniący, Tracił serce nie tracąc mojego uwielbienia. Zatrzymał się w najlepszej chwili...i tak pozostał. Czas goni, muszę podsumować. Piękno absoulutne.
PS Paul Smith ze 4 lata poźniej zrobił coś skojarzonego, ale nie pięknego!!!

Dior Homme by Christian Dior 4.14 out of 5 based on 95 ratings and 9 user reviews

Zakupowe okazje

Cologne 6.8oz
119.99 USD
Dior Homme New by Christian Dior Cologne Spray 6.8 oz for Men
Dior Homme New by Christian Dior Cologne Spray 6.8 oz for Men

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior Dior Homme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior Dior Homme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Dior Homme marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Dior Homme marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Dior Homme Intense Hermes Terre d'Hermes Gucci Gucci pour Homme Lalique Encre Noire Burberry London for Men Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Christian Dior Dior Homme Intense Christian Dior Dior Homme Gucci Gucci Pour Homme II Creed Aventus Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Christian Dior Dior Homme Cologne 2013 Thierry Mugler A*Men Carolina Herrera 212 Men Chanel Bleu de Chanel Chanel Egoiste Platinum Yves Saint Laurent L'Homme Loewe Loewe 7 Natural Kenzo Kenzo pour Homme Chanel Egoiste