Marki » C » orientalno - kwiatowe « Grupy

Dior Addict Eau de Parfum (2014) Christian Dior dla kobiet

Dior Addict Eau de Parfum (2014) Christian Dior dla kobiet

Dior Addict Eau de Parfum (2014) Christian Dior dla kobiet Zdjęcia Dior Addict Eau de Parfum (2014) Christian Dior dla kobiet Zdjęcia

Dior Addict Eau de Parfum (2014) marki Christian Dior to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Są to nowe perfumy, Dior Addict Eau de Parfum (2014) został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Nutami głowy są liść mandarynki i kwiat pomarańczy; nutą serca jest jaśmin wielkolistny; nutą bazy jest wanilia bourbon.

Liść mandarynki Kwiat pomarańczy

Jaśmin wielkolistny

Wanilia bourbon

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Dior Addict Eau de Parfum (2014) by Christian Dior.

Dior Addict
Dior Addict Eau de Parfum

Dior Addict Eau de Parfum (2014) Recenzje Perfum

chjena
chjena

Mam chyba wyjątkowe szczęście, bo znajomość z wykastrowanymi wersjami Addicta mnie jakoś ominęła i udało mi się przetestować z całego szeregu wypustów od 2002 r. do dnia obecnego jedynie wersję najstarszą, przedrefolmulacyjną i tę 2014, która ponoć do tej pierwotnej jest najbardziej podobna.

O ile w 2002 r. Addict zaskakiwał zwierzęcą wręcz agresją, niebezpiecznie uzależniał w tempie szalonym, niczym przytknięcie do twarzy chustki nasączonej toksyczną substancją i hyc, człowiek omdlewa, tak ten 12 lat młodszy jest ewidentnie jego rodzeństwem, bo czuć tu jakość składników, jest moc i siła rażenia, ale nie gryzie ani nie drapie, raczej osadza się miękko na skórze i towarzyszy przez cały dzień, będąc zauważanym przez otoczenie, lecz nie wzbudzając kontrowersji. Tak, jakby z niesfornego urwisa wreszcie wyrósł dżentelmen, a przystojniacha-łamacz serc damskich w końcu postanowił się ustatkować z miłością swojego życia.

W wersji z 2014 r. znacznie wyraźniej wyczuwam białe kwiaty (na szczęście te tolerowane przeze mnie, jaśmin, kwiat pomarańczy są dla mojego nosa jak najbardziej ok), niezaprzeczalnie jest też tu pewna świeżość, zieloność liści mandarynki. Mnie osobiście 2014 podoba się bardziej niż klasyczny Addict, choć jeśli ktoś był fanem tej animalistyczno-mentolowej wanilii to będzie nową wersją rozczarowany... Ech, tak wącham i wącham... Będzie flakon...?

Malutka100
Malutka100

Nie znam pierwotnej wersji Addicta z 2002 roku, dlatego do tej podchodziłam z czystą ciekawością, bez żadnych konkretnych oczekiwań dotyczących podobieństwa do pierwowzoru.

Addict jest niewątpliwie zapachem charakterystycznym, nie da się go pomylić z żadnym innym. Jaśmin w połączeniu z wanilią Bourbon- głównie te nuty są dla mnie wyczuwalne. Na początku nieśmiało przebija się kwiat pomarańczy, ale słodycz pozostałych składników skutecznie go dominuje.

W moim odczuciu Addict plasuje się w kategorii zapachów słodko-orientalnych. Słodycz Addicta nie jest ulepna, landrynkowa, jest to słodycz upojna, otulająca i odurzająca. Momentami wyczuwam cięższe, wręcz kadzidlane nuty, ale właśnie to dodaje temu zapachowi tego charakterystycznego pazura.

Addicta używałam zarówno do pracy ( w rozsądnych ilościach…) jak i na wieczór, zapach dobrze się nosi niezależnie od pory dnia. Użyty w zbyt dużej ilości może zmęczyć, także otoczenie.

Addict to zapach z klasą, nie do podrobienia. Moc i trwałość- na najwyższym poziomie. Chmurka zapachu towarzyszy mi przez cały dzień, na apaszce jest wyczuwalny jeszcze dłużej.

tofik1984
tofik1984

Addict jest zapachem jedynym w swoim rodzaju, bardzo rozpoznawalny, jest jak róża wśród stokrotek.
Jest to zapach który zachwyca mnie za każdym razem gdy go czuję. Wspaniała projekcja i trwałość.
Zapach nowoczesny, bardzo wytworny, pachnie drogo i charakterystycznie.

Addict z 2014 ma moja bratowa:)
Pamiętam, że w lipcu przy upałach ponad 30 stopniowych spotkałyśmy się w kościele na ślubie kuzynki. I wtedy zdecydowanie najpierw poczułam Addicta a potem zobaczyłam w ławce z tyłu bratową:)
Marzenia każdej kobiety to właśnie mieć taki swój signature scent, a Addict to właśnie pięknie wizytówka.

Kilkakrotnie sprawdzałam jak pachnie na mnie, podobno też bosko ale co ciekawe to jest to zapach który idealnie przylega do skóry i ja sama (bratowa podobno również tak ma) nie czuję go na sobie ani troszkę.
Duży plus, bo nie męczy i tak łatwo się go nosi, a jednocześnie tak zachwyca się nim otoczenie - jednakże głównie budzi zachwyt u kobiet, mężczyznom wydaje się być obojętny.

Addict to wielkie marzenie, szkoda że cena taka wysoka, ale nie wątpliwie jest jej warty.

Lara_Idalia
Lara_Idalia

Zmysłowy, elegancki, seksowny, wieczorowy... cudowny. Dior addict to dla mnie zapach niezwykły, jest bardzo intensywny, niezwykle erotyczny, być może nawet momentami wyzywający. Intensywny granat flakonu zapowiada zapach z kategori wieczorowo zmysłowej i to dokładnie otrzymujemy, chociaż do odpowiedniej oprawy pasuje również w ciągu dnia.

Wanilia bourbon należy do jednej z moich ulubionych, a tutaj mamy jej bardzo dużo, jest gęsta, wytrawna, dojrzała a jej połączenie z jaśminem, liściem mandarynki i kwiatem pomarańczy daje musujący, świdrujący i ultrakobiecy efekt. Lubię perfumy, które posiadają piramidę zapachową złożoną z niewielu akordów, ponieważ wtedy mam odczucie intensywności i wyrazistości poszczególnych nut w całej okazałości. Zapach jest ciężki, jednak nie przytłaczający. Jest niczym droga, diamentowa kolia, zwieńczenie wyrafinowanego stroju.

Wąchając addicta, widzę kobietę femme fatale, w oscarowej, jedwabnej, granatowej albo czarnej sukni, gładko zaczesanych do tyłu włosach w elegancki kok. Kobieta addict jest niezwykle pewna siebie, epatuje zmysłowością, wie, że noc należy do niej :) Chyba... uzależniłam się...

Edi
Edi

Pierwowzór nosiłam długo i ciągnął się za mną tak, że większość moich znajomych rozpoznawała mnie po tym zapachu. Gdy zobaczyłam na szklanych półkach w perfumerii znowu Addicta, w kolejnej, nowej wersji musiałam i tego spróbować.
Ta wersja jest miękka i waniliowa, jest ciężka i charakterystyczna i utrzymuje się bardzo, bardzo, bardzo długo. Jednak ten zapach już nie jest dla mnie, nie wiem czy to znudzenie charakterną nutą, czy coś innego bardziej kwaśnego, mniej słodkiego w nutach głowy czy też ciągła chęć poszukiwania nowego, innego, ciekawe zapachu dla siebie, ale nie kupię tej wersji, nie chcę jej, jednak nie, chyba nie... nie??

kadanka
kadanka

a mnie z kolei ta wersja zdecydowanie bardziej lezy niz 2002. jest bardziej noszalna na codzien, delikatniejsza, swiezsza, kwiat pomaranczy oraz krótki, prosty skład robią swoje. to jest zapach cieply, ale lekki, a nie bogaty czy wrecz przeladowany. stary Addict byl taki slodko-mroczny, typowy cięzki zapach na wieczor i raczej na chlodne pory roku. Addict 2014 spokojnie nadaje sie do biura (ale klimatyzowanego;) nawet w lecie - oczywiscie uzyty z umiarem. jest taki otulajacy ale w delikatny sposob - ten rodzaj ciepłego otulenia kojarzy mi sie z zapachem "Hale Berry". Sekretem tego, aby pozostal subtelny i nie zmienił sie w duszacy ulepek jest bardzo delikatne uzycie maly psik w dekolt/za ucho i zupelnie wystarczy, na caly dzien. Zaryzykuje stwierdzenie, ze zapach jest naprawde oryginalny, charakterystyczny, ale jednoczesnie nie zestarzeje sie szybko. To jest ten rodzaj ciepla, "orientu" jak najbardziej wspolczesny, ktory przejdzie do klasyki. moze dlatego ze bardzo malo orientu w tym oriencie:) i zapach po prostu da się nosic na codzien, do ludzi.

Amber92
Amber92

Cudowny zapach ! Od zawsze ciągnęło mnie do tej granatowej wieży ;> Miałam nosa, bo to są moje ukochane nuty zapachowe, podane w dość ciężkiej , raczej na wieczór , kompozycji. Kwiat pomarańczy otumania od początku , wtóruje mu jaśmin - ten pachnie trochę jak zgniecione jego płatki . Wanilia - chyba jedna z moich ulubionych perfumowych. Akurat to jest jeden z moich ukochanych składników i lubię go w niemal każdej kompozycji ( te spożywcze cukrowe też ). Ta tutaj jest bardziej wytrawna , nie jest jej zadaniem przesadne osłodzenie całości . Zapach naprawdę narkotyczny i uzelażniający, a jakże.
Muszę zaznaczyć , że nie znam się z wersjami poprzednimi.

vertigo
vertigo

Dior idzie w zaparte ze swoimi reformulacjami i reformulacjami reformulacji.
Widząc neroli i kwiat pomarańczy w składzie pomyślałam, że wszystko stracone, idzie nowe i należy pogodzić się z odejściem legendarnego Addicta.
A tu - zaskoczenie! Nie dość, że Dior Addict Eau de Parfum 2014 przypomina Dior Addict z 2002, to jeszcze przypomina mi go bardziej niż Dior Addict Eau de Parfum z 2012 roku.

Spryskanie nadgarstka wywołało u mnie uśmiech rozpoznania i ulgi. Dla mnie to wciąż Addict, choć o znacznie słabszych parametrach. Addict: seksowny i zmysłowy waniliowo-kwiatową przytłumioną słodyczą, z pazurem, który wodzi za nos, a nie wiadomo czym tak naprawdę pachnie.
Jednak oprócz mocy i trwałości oryginału, brak mu jeszcze czegoś: tajemniczości i magii Królowej Nocy.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum (2014), ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum (2014), możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Dior Addict Eau de Parfum (2014) marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Dior Addict Eau de Parfum (2014) marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Midnight Poison Christian Dior Dior Addict Estée Lauder Sensuous Noir Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Thierry Mugler Alien Essence Absolue Cacharel LouLou Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Lancome Hypnose Thierry Mugler Alien Hermes Elixir des Merveilles Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Torrente L`Or de Torrente Bvlgari Jasmin Noir Kenzo Kenzo Amour Guerlain L'Instant de Guerlain Givenchy Organza Givenchy Hot Couture Christian Dior Dune Jean Paul Gaultier Classique