Marki » C » kwiatowo - owocowe « Grupy

Les Exclusifs de Chanel No 18 Chanel dla kobiet

Les Exclusifs de Chanel No 18 Chanel dla kobiet

Mam: 2 Chcę: 3

Les Exclusifs de Chanel No 18 marki Chanel to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Les Exclusifs de Chanel No 18 został wydany w 1997 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Polge. Perfumy zawierają takie składniki, jak ambrette (piżmo ambrowe), nuty owocowe, irys, kwiaty i nuty drzewne.

Ambrette (piżmo ambrowe) Nuty owocowe Irys Kwiaty Nuty drzewne

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Les Exclusifs de Chanel No 18 by Chanel.

Les Exclusifs de Chanel No 18 Recenzje Perfum

Arsenicum
Arsenicum

Osiemnastka, to bardzo tajemnicze perfumy, znalazłem zaledwie pięć recenzji, z których cztery należą do naszych użytkowników. Trochę mnie to dziwi, gdyż No 18, to prawdziwe "dziwadełko", a one przecież mają wzięcie w naszych kręgach!

Najdziwniejsze otwarcie, z jakim miałem do czynienia. Mnóstwo genetycznie modyfikowanych owoców, w metalicznej poświacie... Trudno mi opisać to zjawisko, gdybym miał użyć jakiegoś bardziej obrazowego porównania, to powiedziałbym, że to cytrusy z solidną domieszką gumy (tej białej, która zostawia na rękach trochę pyłu) i zapachów "high tech". Dziwne, unikalne doznanie. Nuta białej, przemysłowej gumy przewija się tu praktycznie cały czas, a futurystyczne owoce umykają po kilkunastu minutach. W sercu, zaczynają się schody - nie mam pojęcia, jak pachnie ambrette - składnik, który jest najmocniej wyczuwalny według użytkowników portalu F.com. Owszem, jest tu coś nowego, coś dziwnego, jednak piżmo ambrowe to nuta bardzo rzadka, w dodatku znienawidzona przez IFRĘ (---> zakazana), zatem nie jestem w stanie się do niej odnieść. Jedno jest pewne, że... że "to coś" tutaj jest, gdyż dawka nowości, jakie serwują 18 jest przeogromna.
Dzięki tej kompozycji, przekonałem się w 100% o mojej kompatybilności z irysami. Irysy bardzo lubią biesiadować na mojej skórze - jest głośno, a wszystko za sprawą metalicznych dźwięków, którymi dyryguje chemia mojej skóry. Irys jest najbardziej wyczuwalny w bazie, to jego metaliczna i piękna (jak na tę nutę) odsłona, a co ciekawe, w kontekście poniższych recenzji, których zróżnicowanie świadczy o klasie tych perfum, bez grama marchewki.
Globalnie nie testowałem, jednak osiem testów nadgarstkowych załatwiło sprawę - nie odczułem potrzeby testów globalnych, gdyż Numer Osiemnaście, to olfaktoryczny monolit, który podczas każdego testu, zachowywał się na mojej skórze tak samo, co również zaliczam do fenomenów.
Średnia projekcja, przy pięciu godzinach trwałości.

perfumeholic88
perfumeholic88

Ja tu nie czuję niestety żadnych owoców. Nic, co by nadawało tej kompozycji jakieś oryginalności. Dla mnie to całkowity przeciętniak nie wart uwagi. Co gorsza za bardzo wybija się na mnie okropny marchewkowy irys,( a takiej wersji irysa nie jestem w stanie udźwignąć) w parze z ambrette i to by było na tyle. Nie podoba mi się kompletnie w dodatku trwałość i projekcja pozostawiają wiele do życzenia.

kwiatek
kwiatek

Poznałem No 18 dzięki przemiłej użytkowniczce maborysa, z tego miejsca pozdrawiam ;) Dla mnie 18stka nie pachnie ani świeżo, ani ciężko, nie ma tu radości ani smutku, jest za to profesjonalizm. Widzę zadbaną kobietę na odpowiedzialnym stanowisku, która nie musi niczego udowadniać. Nie chce też narzucać się innym i krzyczeć: spójrzcie na mnie jestem kimś ważnym!
Osiemnastka to jej signature, stopiło się z jej skórą i w zasadzie wszyscy w firmie myślą, że tak pachnie skóra owej pani. Czy widzę je na mężczyźnie? Jasne, że tak. Sam bez obaw czy dyskomfortu nie raz założyłbym No 18.
Dla mnie one mają w sobie coś wyjątkowego, coś co zapada w pamięć. Czuję tutaj głownie irysa w otoczce czegoś zielonego. Być może moja skóra jest hojna dla tej kompozycji bo czułem ją z łokcia bez problemu i zbliżania nosa, ba, nawet gdy założyłem bluzę czułem szanelkę wydobywającą się spod materiału. Trwałość i lotność oceniam na bardzo dobrą.

vertigo
vertigo

Dziwny zapach, i na pewno mi się nie podoba.
Dopiero po spryskaniu nim skóry przypomniałam sobie, że już kiedyś go testowałam - perfumy są bardzo charakterystyczne i jednocześnie bardzo trudne do opisania i - dla mnie - do noszenia.
Na początku czuję jakby suche i mokre gałązki, świeże, trochę detergentowe cytrusy, delikatne kwiaty. Nie mam pojęcia jak pachnie ambrette, ale nie czuję ani piżma, ani ambry ;) W notesie zapisałam "cytrynowe szuwary".
Ale No 18 nie jest w pełni naturalny, ma w sobie jeszcze taką chłodną, jedwabną jakość jakichś wysublimowanych, trudnych do uchwycenia, lśniących molekuł.
Nie potrafię przypisać No 18 do żadnej konkretnej okazji, osoby, miejsca... Zapach jest w sumie dość futurystyczny, może jego czas i miejsce dopiero nadejdzie.

Izabela
Izabela

Zdecydowanie inne niż Chanel no 5. Zapach kwiatowo-owocowy z drzewną bazą. Przypominają mi Florabotonicę Balenciaga. Trwałość przeciętna, trzyma się blisko skóry. Zapach kobiecy, nie denerwujący, ale jednocześnie nie zapadający w pamięć. Niby wszystko ok, ale... No właśnie, to nie taki zapach, który musisz mieć. Po prostu przetestowałam, fajerwerków nie było, więc go nie kupię.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Chanel Les Exclusifs de Chanel No 18, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Chanel Les Exclusifs de Chanel No 18, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Les Exclusifs de Chanel No 18 marki Chanel. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Les Exclusifs de Chanel No 18 marki Chanel reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Oscar de la Renta Red Orchid Max Mara Max Mara Silk Touch Giorgio Beverly Hills G Paul Smith Paul Smith Story Avon Island Vibe Escada Chiffon Sorbet Perfumer`s Workshop Samba Morgane le Fay Yellow Voluspa Pink Fatale Strenesse Strenesse Gabriele Strehle LR Beauty Queen Sorelle Fontana If for Women