Marki » C » cytrusowe « Grupy

Les Exclusifs de Chanel Eau de Cologne Chanel dla kobiet

Les Exclusifs de Chanel Eau de Cologne Chanel dla kobiet

Mam: 1 Chcę: 1

Les Exclusifs de Chanel Eau de Cologne marki Chanel to cytrusowe perfumy dla kobiet. Les Exclusifs de Chanel Eau de Cologne został wydany w 2007 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Polge. Nutami głowy są cytrusy, cytryna, bergamotka i nuty zielone; nutami serca są petitgrain, neroli i nuty przyprawowe; nutami bazy są piżmo i fasolka tonka.

Cytrusy Cytryna Bergamotka Nuty zielone

Petitgrain Neroli Nuty przyprawowe

Piżmo Fasolka tonka

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Les Exclusifs de Chanel Eau de Cologne by Chanel.

Les Exclusifs de Chanel Eau de Cologne Recenzje Perfum

adaszek
adaszek

François Demachy, naczelny nos (jak to dworzańsko brzmi :D) Diora od roku 2006. Zmieszał co prawda z Annick Menardo Hypnotic Poison Extrait de Parfum (po jej własnym wypuście z 1998) dla tego domu mody w milenijnym roku 2000 (jeden zespół techno Scooter stworzył utwór komentujący to zjawisko, polecam wspisać w youtube lub google słowo Scooter i Millenium :P), ale na stałe wpisał się w ich estetykę w czasach dalszych, a z naszej perspektywy to bliższych :) François, urodzony w Grasse - zajął bardzo ciekawe stanowisko w kwestii kolońskiej. Stwierdził on bowiem, że kategoria ta jest wyzwaniem w perfumerii, czymś niemożliwym do oszukania jeśli chodzi o ukrycie nut. Taka prawda, zgadzam się z nim. Dzieje się tak za sprawą pewnych standardów, pewnych ram których się nie opuszcza – dla przykładu Frédéric Malle Cologne Indélébile, Etat Libre d`Orange Cologne, A Lab on Fire Sweet Dreams 2003, Chanel Allure Homme Sport Cologne – wszystkie te zapachy są podobnie zmieszane i nawet pachną w tym samym duchu, w podobnym świetle. Znam jednak osobę która wyszła poza ten wspólny stół i stworzyła coś na granicy kolońskości, a zarazem nietypowego. To Mark Buxton i jego Cologne Noire dla Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire – z tym że ja wspominałem kiedyś o jego nieszablonowym podejściu. François też poniekąd sięgnął po cięższy arsenał np. w Cruise Collection Escale a Parati, dzięki czemu powstała już bardziej ta klasyczna, cięższa woda. Ociężała. W tej kategorii czy też nurcie jest cienka granica pomiędzy nowoczesnością, a klasycznością. Łatwo zatem tutaj przekombinować staczając kompozycje w mocno klasyczne tory. Dziś idzie się piramidą (cytrusy - neroli, petitgrain; białe kwiaty - kwiat pomarańczy, jaśmin oraz zwieńczające wszystko piżmo). W klasyce natomiast dodaje się przyprawy, drzewa, żywice, mech dębowy. Roztacza się to jak ciasto wałkiem. Chcąc uzyskać odpowiednią jakość kompozycji posiłkuje się składnikami naturalnymi, pracując na wysoko jakościowych olejkach (cytrusowych i kwiatowych), korzystając i opierając rdzeń kompozycji na niezwykle klarownych nutach. To niezwykle utrudnia ich połączenie oraz uzyskanie chociażby akceptowalnej trwałości. Bowiem to składniki syntetyczne stosowane są jako utrwalacze w perfumerii, stąd chcąc nie chcąc potrzeba tutaj zaczepienia. Jednak jest pewien szkopuł, osoba zakorzeniona w latach takich jak Demachy nie będzie miała problemów gdyż zna sztuczki perfumiarzy tamtego okresu, ale ktoś kto zaczyna dzisiaj będzie mógł popaść w brak pomysłu i zwykłą rutynę. Jak tu ugryźć ten temat po raz setny gdy wiem, że w tej kategorii zbytnio nie mogę się wychylić. Tak jak szycie na maszynie które wymaga długotrwałej nauki i obeznania oraz pewnego ‘fachu’, czucia tematu. Z dnia na dzień to nie przyjdzie, no chyba że dostaniemy maszynę w spadku po babci :) ale to nie wszystko. W ogóle François ma już 67! lat. Jakby żył w Polsce, mógłby teraz starać się przejść na emeryturę za czasów ostatniej żądlącej w oczy władzy. Ja bym coś zwąchał jeszcze od niego, to może lepiej niech zostanie tam gdzie mieszka. Mamy więc tutaj do czynienia ze standardową kolońską jakich wiele, w której cena ma być przekładnikiem luksusu i jego wykładnikiem. A dopóki jest popyt, będzie i podaż. Nowoczesną i bardzo naturalną jak twarz bez makijażu z rańca albo włosy w typie curly bez kręcenia samemu, przeważnie u rudych dziewcząt. Tak właśnie powinny pachnieć te cytrusy, w sposób naturalny jak te makaronowe świderkowe włosiska. Nie zebrane w jakąś pulpę jak zupa krem z groszku - tylko czysto, jasno, musująco, rozdzielczo jak ludzie w autobusie MPK i wspólnie zarazem, bo przecież zachowana zostaje odległość do ewentualnego kontaktu oraz włączenia gadki ;) Jak to O.S.T.R. nawijał ‘Niby wszyscy razem, a każdy osobno’. I te cytrusy tutaj mają pewną ciekawą sprawę, to błysk zauroczenia w pierwszym look'u spotkanej osoby (pierwsze wrażenie zawsze powstaje raz!), sympatycznie błyszczącej i wybijającej się dla nas pośród tłumu jak lamówka w tiulowej firance :] Mięsień sercowy zaczyna żwawo pracować, mrowieje nam całe ciało choć mrówek na nim ni ma, czujemy ciepło zwłaszcza na policzkach choć ciepło to mamy na dworze, ale wewnętrzne również się pojawia (to są te dwa gołąbki przylegające do siebie na gałęzi, ciepło którego się nie wytworzy tak jak nie można wytworzyć krwi, nadal trzeba ją spuszczać z ludzi). Zaczyna brakować nam tchu tak jakby nas w „dołek” brzucha ktoś uderzył z piąchy, oczy się powiększają jak pięciozłotówki, a ja mówię na to pięcioblaszki :P – trochę podobny stan do biegunki tylko tam dech nie ustępuje, a raczej przyśpiesza. Btw. autobus z firankami, ale by to fajnie wyglądało! Klasyka! Może byłaby większa motywacja żeby pogadać/mniej narzekać na korki gdyby okna pozasłaniali. Ale my tu teraz w nowoczesności posoborowej :P hehhe. Chanel Les Exclusifs Eau de Cologne rozpoczyna się lemoniadą cytrusowa która się potrafi zasłodzić (zawstydzić) ze swojej permanentnej kwaśności i surowości twarzy, w przejrzystą - jak widok ludzi z autobusu bez firanek hehhehhe. Cytrusy są w swojej pierwotnej formie, niedojrzałej lecz schyłkowej – schyłkowej do zebrania. Czyli już tuż lada moment… lada dzień.. będzie maj hej! Wylegują się na drzewach w promieniującym słońcu, czekając na zbiór. Wznosi je i umila nam przymilaśnie mrugnięcie oczkiem tej dziewczyny, siedzącej w przedniej części autobusu twarzą do nas – a plecami do kierowcy. Wysiadła na tym samym przystanku co my, skoro tak się złożyło, to odważyliśmy się zagadać i poznaliśmy jej imię, to Bergamota :) ale kompozycja odtwarza bardziej limonkowo-cytrynową osobowość za sprawą cytryny oraz nut zielonych. Okazało się, że autobus miał myte szyby spryskiwaczem o godzinie 5, przed porannym wyjazdem na trasę. Wcale się nie dziwie ludziom i sobie samemu takich skojarzeń przy kolońskich. Z reguły nie podobają się tak podane cytrusy, stąd trafiają się wrażenia że to wszystko jak odświeżacz do kibla pachnie. No tak to wygląda z tymi cytrusami - nie są pełne miąższu, to nie grejpfrut, pomelo czy arbuz który rozlewa się swoim aromatem. Do tego wszystkiego dochodzi głos neroli wsparty przez podobnie pachnący petitgrain – dobrze i płynnie się zaczęła ta rozmowa. Wyczuwamy podobieństwo charakterów, wspólne tematy i motylki w brzuszku czy tam muszelki z plaży hehe leżące na dnie naszego przełyku – ona ma włosy w kolorze leśnej jagody ładnie ułożone, a on zapomniał je zapuścić :P Pytamy się czy to odżywka jest, a ona na to że to Taft Hair Spray :) no ok, pustynia, deszcz, czy śnieg – nic nie zmąci tej fryzury dzięki temu sprayowi! Jemu też nie :D Wspaniale uzupełniła się ta pani z tym panem :) Po wielu latach wspólnego życia okazało się, że nadszedł kres. Jedno z nich było w szpitalnej piżamie, a więc nieodziane w sposobie takim jak przyszło im się spotkać. Wyprana pościel, przyparta do łóżka… obok innych łóżek i twarzy. Jedno z nich właśnie umiera i nie ma już dla niego nadziei – to działania czysto paliatywne, uśmierzające ból (plastry przeciwbólowe, morfina – w Polsce nie stosuje się marihuany jako niwelowania bólu w żadnym hospicjum). Ale jakby ona jest… nadzieja… na to, że nie odejdzie się samemu, w pustce, w agonii. Bo miłość najważniejsza jest. Do samego końca.. kompozycji jest naga jak już pośmiertne ciało, nienaruszona czasem bo się nie da, on już nie płynie dalej, stanął jak zegar bez baterii. Nie zagra jego dzwon, zagra dzwon kościelny. Co dalej? Kości nie przestaną się starzeć, myśli nie przestaną się starzeć, czas nie przestanie biec, świat nie zapłacze gdy się poddasz. Trzeba utrzymać życie w toku, w toku bycia i rozmów poza tłokiem autobusowym. To dziewicze, niezobowiązujące jeszcze wtedy spotkanie było niczym kompozycyjne piżmo, nienasycone i nieskonsumowane, było obtartym ledwo naskórkiem przez jej bluzkę z koronkowym wykończeniem oraz tonkowym śladem ust na szyi, których czucia się nie zapomni. Jak komar który wlazł na nas i kichnął. Nie do poznania jego obecność, dopóki nie dziabnie.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Chanel Les Exclusifs de Chanel Eau de Cologne, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Chanel Les Exclusifs de Chanel Eau de Cologne, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Les Exclusifs de Chanel Eau de Cologne marki Chanel. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Les Exclusifs de Chanel Eau de Cologne marki Chanel reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy cytrusowe
L`Artisan Parfumeur Mandarine Tout Simplement Mexx Mexx Woman Davidoff Cool Water Woman Summer Fizz Cattier Eau de Matin L`Erbolario Bergamot L`Erbolario Citrus Boadicea the Victorious Energizer Creed Bois de Cedrat So...? So...? Into the night Bond No 9 Texas Jo Wood Organics Langa Gump`s Baroque Pearl