Marki » C » orientalno - kwiatowe « Grupy

Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie Chanel dla kobiet

Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie Chanel dla kobiet

skórzany
dymny

Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie marki Chanel to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie został wydany w 2007 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Ernest Beaux. Nutami głowy są kwiat afrykańskiej pomarańczy, bergamotka i mandarynka; nutami serca są jaśmin, róża, ylang-ylang i nuty orientalne; nutami bazy są brzoza, skóra, tytoń i piżmo.

Kwiat afrykańskiej pomarańczy Bergamotka Mandarynka

Jaśmin Róża Ylang-ylang Nuty orientalne

Brzoza Skóra Tytoń Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie by Chanel.

Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie Recenzje Perfum

agat1969
agat1969

Nie tylko Panie mogą się nim cieszyć.
Polecam panowie przetestujcie, ponoście, a możecie się miło zaskoczyć.
Zapach ten preferuję w wersji ekstraktu perfum, który najpiękniej oddaje charakter tego pięknego szypru.

Ode mnie ocena 6/6.

Przepiękny szypr - początek jest mocno skórzany, później łagodnieje - pojawiają się kwiaty, głównie jaśmin w otoczeniu pudrowych aldehydów. Razem ze skórą tworzą niezwykle elegancką mieszankę - kojarzy mi się z zapachem skórzanej torebki, w której rozsypał się luksusowy puder.

Testowałam współczesną wersję - bardzo chciałabym poznać wersję vintage, musi być nieziemska. Jedynym minusem jest jego delikatność i mała intensywność - choć nadgarstków trzymał się dzielnie przez większość dnia.

Arttemiss
Arttemiss

Osz kurcze skóra jak się patrzy! Niestety nie mam pojęcia jaka była onegdaj różnica między zapachem skóry rosyjskiej a hiszpańskiej i zdaje się, że współcześnie nikt tego już nie wie, ale jeżeli Cuir de Russie nie rozmija się z niegdysiejszą, rosyjską skórzaną rzeczywistością, to musiał być to twór w olfaktorycznym odbiorze "ostry", "chropowaty" i jakby trochę "surowy". Być może też długo wyprawiano ją z użyciem tradycyjnych technik: tak sprawione skóry wciąż jeszcze można powąchać w prostych, rzemieślniczych wyrobach przywożonych z Maroka i Algieru. Tyle tylko, że północna Afryka wskazywała by raczej na pokrewieństwo zapachowe ze skórami hiszpańskimi, zatem jestem w tzw. "kropce" i wiem, że nic nie wiem...

Cuir de Russie to perfumy bez tony wygładzaczy, bez zapędów do cywilizowania i bez schlebiania szerszej publiczności. Kto lubi zapach akcesoriów jeździckich, siodła, ogłowia, butów do jazdy konnej i torebek z grubej skóry powinien być wręcz wniebowzięty. Ja lubię i jestem. Nota bene takie zapachy powinien tworzyć Hermès, zważywszy na jego genezę i wciąż kultywowaną tradycję...

Ostra skóra o bardzo mocnym dominującym zapachu, sprawiająca wrażenie niedawno przybyłej z garbarni. Zastanawiam się - na ile wrażenie to uzyskano dodając przypraw w typie mieszanek rodem z arabskich bazarów (które kupuje się na wagę opatrzone o zgrozo opisem "les epices d`Asie") a które są tutaj więcej niż wyraziste, choć pracują bardziej jako podbicie skóry a nie jako wyemancypowany akord - a na ile dorzucając mieszankę tytoniu i słodkawych kwiatów. Kwiatów w postaci słabego ylangu i całkiem zdecydowanego jaśminu z lekką nutką animalistyczną. Nie sposób też nie wspomnieć o piżmie - piżmie w typie cielesnym, a nie "czystościowym". Całość zapachu podsumować można faktycznie jako opowieść o skórze i chociaż resztę składników ewidentnie można wychwycić, to skóra, adekwatnie do nazwy perfum, jest elementem przewodnim opisywanej kompozycji.

Czy dla kobiet? Raczej to unisex, chociaż "ostre laski", panie prezes i niejedna "domina" powinny być zadowolone. Podoba mi się, nie będę tu kłamać. I choć do żadnej z wymienionych grup pań raczej się nie zaliczam, to aż korci mnie aby pójść wygrzebać toczek i palcat gdzieś z dna starej, przepastnej szafy.

Trwałość i dyfuzja przeciętne.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Chanel Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Chanel Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie marki Chanel. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie marki Chanel reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - Pivoine Angel Yves Saint Laurent Cinema Festival d`Ete Jean-Louis Scherrer Scherrer 2 Mauboussin Histoire d`Eau Jette Joop Dark Sapphire Montana Samar Pierre Balmain Eau d'Amazonie de Balmain Torrente L'Or Blanc de Torrente Rasasi Busaina Blumarine Bellissima Parfum Intense Lulu Beauty Marlena Florascent Aqua Orientalis Casbah