Marki » C » orientalno - kwiatowe « Grupy

Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie Chanel dla kobiet

Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie Chanel dla kobiet

skórzany
dymny

Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie marki Chanel to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie został wydany w 2007 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Ernest Beaux. Nutami głowy są kwiat afrykańskiej pomarańczy, bergamotka i mandarynka; nutami serca są jaśmin, róża, ylang-ylang i nuty orientalne; nutami bazy są brzoza, skóra, tytoń i piżmo.

Kwiat afrykańskiej pomarańczy Bergamotka Mandarynka

Jaśmin Róża Ylang-ylang Nuty orientalne

Brzoza Skóra Tytoń Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie by Chanel.

Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie Recenzje Perfum

Aleksxs
Aleksxs

W tych perfumach można się pogubić. Znam tą kompozycję tylko z 2007 a niestety: Cuir de Russie Eau de Parfum z 2016 czy Cuir de Russie z 1924 już nie. Zatem nie porównam. Na stronie internetowej Chanel jest tylko zapach Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie Eau de Parfum.
Wodę perfumowaną jak i wodę toaletową miałam kilka razy (próbki). Obecnie nie mogę znaleźć wody perfumowanej więc kupuję toaletową. Oba warianty pachną tak samo, jeśli chodzi o nuty zapachowe. Woda perfumowana, pachnie na ciele około 8h a ich projekcja przez godzinę jest duża później kolejna godzina na długość ramion a reszta bliska ciału. Z kolei EDT tylko przez godzinę pachnie intensywnie a później projekcja jest bliska skórze. A zapach utrzymuje się około 4h
Co się tyczy kompozycji zapachowej to od początku czuć skórę, taką bardzo grubą, szorstką w odbiorze jakby gorzka, kwaśna. Ów zapach gorzkości, ostrości zawdzięcza też bardzo wyrazistym aldehydom. Na początku zdecydowanie czuć mocną skórę, szypr, które to zostały otulone tytoniem. Jednakże w tle występuje też brzoza, która delikatnie przemyca zapachowi słodycz, nawiązuje do żywic. Gdy perfumy te się rozwiną, zapach intensywnej, szorstkiej skóry zostaje złagodzony bardzo lekkim, trochę słodkim jaśminem, ylang-ylang. Jednakże tajemniczości zapachowi dodają nuty zwierzęce, które niewątpliwie tam istnieją.
Z kolei gdy perfumy te w pełni się rozwiną i złagodnieją, stają się delikatne pudrowe, lekko świeże dzięki bergamotce, mandarynce. Z kolei słodyczy lecz takiej delikatnej nadaje mu róża, ylang-ylang. Całość ta została mocno skropiona piżmem, które tu zdecydowanie dominuje. Aczkolwiek gdzieniegdzie wciąż można wyczuć nuty skórzane, tytoń jak i słodkie orientalne przyprawy, może ambra i wciąż brzozę. Zdecydowanie zapach godny polecenia ale wolę EDP. Perfumy te są uniwersalne, nadaję się nawet na lato.
Perfumy te to zdecydowanie Unisex, dla mężczyzn także będą idealne.

2017
agat1969
agat1969

Nie tylko Panie mogą się nim cieszyć.
Polecam panowie przetestujcie, ponoście, a możecie się miło zaskoczyć.
Zapach ten preferuję w wersji ekstraktu perfum, który najpiękniej oddaje charakter tego pięknego szypru.

Ode mnie ocena 6/6.

Przepiękny szypr - początek jest mocno skórzany, później łagodnieje - pojawiają się kwiaty, głównie jaśmin w otoczeniu pudrowych aldehydów. Razem ze skórą tworzą niezwykle elegancką mieszankę - kojarzy mi się z zapachem skórzanej torebki, w której rozsypał się luksusowy puder.

Testowałam współczesną wersję - bardzo chciałabym poznać wersję vintage, musi być nieziemska. Jedynym minusem jest jego delikatność i mała intensywność - choć nadgarstków trzymał się dzielnie przez większość dnia.

Arttemiss
Arttemiss

Osz kurcze skóra jak się patrzy! Niestety nie mam pojęcia jaka była onegdaj różnica między zapachem skóry rosyjskiej a hiszpańskiej i zdaje się, że współcześnie nikt tego już nie wie, ale jeżeli Cuir de Russie nie rozmija się z niegdysiejszą, rosyjską skórzaną rzeczywistością, to musiał być to twór w olfaktorycznym odbiorze "ostry", "chropowaty" i jakby trochę "surowy". Być może też długo wyprawiano ją z użyciem tradycyjnych technik: tak sprawione skóry wciąż jeszcze można powąchać w prostych, rzemieślniczych wyrobach przywożonych z Maroka i Algieru. Tyle tylko, że północna Afryka wskazywała by raczej na pokrewieństwo zapachowe ze skórami hiszpańskimi, zatem jestem w tzw. "kropce" i wiem, że nic nie wiem...

Cuir de Russie to perfumy bez tony wygładzaczy, bez zapędów do cywilizowania i bez schlebiania szerszej publiczności. Kto lubi zapach akcesoriów jeździckich, siodła, ogłowia, butów do jazdy konnej i torebek z grubej skóry powinien być wręcz wniebowzięty. Ja lubię i jestem. Nota bene takie zapachy powinien tworzyć Hermès, zważywszy na jego genezę i wciąż kultywowaną tradycję...

Ostra skóra o bardzo mocnym dominującym zapachu, sprawiająca wrażenie niedawno przybyłej z garbarni. Zastanawiam się - na ile wrażenie to uzyskano dodając przypraw w typie mieszanek rodem z arabskich bazarów (które kupuje się na wagę opatrzone o zgrozo opisem "les epices d`Asie") a które są tutaj więcej niż wyraziste, choć pracują bardziej jako podbicie skóry a nie jako wyemancypowany akord - a na ile dorzucając mieszankę tytoniu i słodkawych kwiatów. Kwiatów w postaci słabego ylangu i całkiem zdecydowanego jaśminu z lekką nutką animalistyczną. Nie sposób też nie wspomnieć o piżmie - piżmie w typie cielesnym, a nie "czystościowym". Całość zapachu podsumować można faktycznie jako opowieść o skórze i chociaż resztę składników ewidentnie można wychwycić, to skóra, adekwatnie do nazwy perfum, jest elementem przewodnim opisywanej kompozycji.

Czy dla kobiet? Raczej to unisex, chociaż "ostre laski", panie prezes i niejedna "domina" powinny być zadowolone. Podoba mi się, nie będę tu kłamać. I choć do żadnej z wymienionych grup pań raczej się nie zaliczam, to aż korci mnie aby pójść wygrzebać toczek i palcat gdzieś z dna starej, przepastnej szafy.

Trwałość i dyfuzja przeciętne.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Chanel Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Chanel Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie marki Chanel. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie marki Chanel reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Alexander McQueen Kingdom Yves Saint Laurent Nu Eau de Toilette Chanel Les Exclusifs de Chanel Sycomore Amouage Amouage Epic Woman Guerlain L'Heure Bleue Yves Saint Laurent Nu Amouage The Library Collection Opus I Majda Bekkali Sculptures Olfactives Mon Nom Est Rouge Guerlain Shalimar M. Micallef Ylang in Gold By Kilian Straight to Heaven Amouage Amouage Lyric Woman Montale Dark Aoud Piotr Czarnecki Sensei Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Mugler Womanity Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Serge Lutens Chergui Etat Libre d`Orange Fat Electrician Cartier Le Baiser Du Dragon