Marki » C » drzewno - kwiatowo - piżmowe « Grupy

Egoiste Platinum Chanel dla mężczyzn

Egoiste Platinum Chanel dla mężczyzn

Mam: 95 Miałem: 45 Chcę: 41 Ukochany zapach: 11

Egoiste Platinum Chanel dla mężczyzn Filmy
Egoiste Platinum Chanel dla mężczyzn Zdjęcia Egoiste Platinum Chanel dla mężczyzn Zdjęcia Egoiste Platinum Chanel dla mężczyzn Zdjęcia Egoiste Platinum Chanel dla mężczyzn Zdjęcia

Egoiste Platinum marki Chanel to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla mężczyzn. Egoiste Platinum został wydany w 1993 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Polge. Nutami głowy są rozmaryn, lawenda, neroli i petitgrain; nutami serca są galbanum, szałwia muszkatołowa, jaśmin i geranium; nutami bazy są ambra, drzewo sandałowe, mech dębowy, wetyweria i cedr.

Rozmaryn Lawenda Neroli Petitgrain

Galbanum Szałwia muszkatołowa Jaśmin Geranium

Ambra Drzewo sandałowe Mech dębowy Wetyweria Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Egoiste Platinum by Chanel.

Eau de Passion Men
Eau de Grey Flannel
Eternity For Men
Bentley For Men Azure
Legend Spirit

Egoiste Platinum Recenzje Perfum

ganczar666
ganczar666

Zapach kultowy - Klasyka Chanel. Świeżo,męsko,metalicznie. Raczej nie spotkacie osoby która go skrytykuje,zapach uniwersalny. W zapachu wyczuwam coś pokrewnego z Azzaro Chrome.Ta metaliczność. O popularności świadczy ilość - naśladowców oraz podróbek. :-)

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Platynowy – kultowa, zapachowa kreacja od Chanel, która doczekała się rzeszy naśladowców i znana jest chyba niemal przez każdego przedstawiciela gatunku ludzkiego, świadomie bądź nie. I podobnie jak większość propozycji tej marki, w moim odczuciu niespecjalnie porywająca, mimo że uroku i gracji odmówić jej nie można.
Biorąc pod uwagę sukces, jaki owa kompozycja odniosła i jak ikoniczną pozycją się stała, można by ją wręcz nazwać w pewien sposób genialną. Jednoznacznie męskie, niezwykle charakterystyczne połączenie akordu kwiatowego, w postaci naprawdę solidnej ilości geranium wraz z aromatyczną lawendą i dopełniającymi całości ziołami, mchem dębowym i nutami drzewnymi, daje w efekcie trudny do pomylenia z czymkolwiek, ponadczasowy zapach. Może i z lekka syntetyczny (znam tylko nową wersję, po reformulacjach), niemniej przemyślany od początku do końca i wzbudzający poczucie obcowania z czymś „na poziomie”. Najbardziej boli mnie w Platynowym monotonia, z jaką wybrzmiewa podczas swej egzystencji na nosicielu, bowiem w moim odczuciu nie ewoluuje on zbytnio na przestrzeni czasu, przez co dość szybko się nudzi. Ponadto wydaje mi się zbyt popularny i „powszedni”, żebym mógł wyłożyć dość niebagatelną kwotę, jaką żąda sobie za niego Wszechmocny Szanel – winne są temu głównie te wszystkie, mniej lub bardziej zbliżone interpretacje, a nawet takie produkty jak żele do kąpieli czy pianki do golenia, charakteryzowane na Platynowego, których na rynku nie brakuje… Ten zapach zwyczajnie niczym nie zaskakuje i choć nosi mi się go naprawdę komfortowo i przyjemnie, to brakuje tego „czegoś”.
Parametry typowe dla większości mainstreamowych, męskich świeżaków – około 6-7h trwałości z dobrą projekcją przez pierwsze ~3h. Rewelacji nie ma, ale da się przeżyć.
Nie pozostaje mi nic innego jak polecić testy wszystkim tym, którzy jeszcze jakimś cudem nie znają Platinum Egoiste, bowiem znać go po prostu wypada. Pomimo odczuwanych i wymienionych przeze mnie wyżej wad, Platynowy to wciąż niezwykle solidne, uniwersalne, wręcz „casualowe”, męskie perfumy, które dla wielu facetów okaże się świetną, podstawową pozycją zapachową na każdy dzień.
Ja mimo że lubię, to nie czuję potrzeby posiadania i dużo bardziej cenię sobie podstawowe wcielenie Chanel Egoiste – ale o nim innym razem :)

BlueJeans
BlueJeans

Bardzo przyjemny siwezy, nieco ziolowy zapach. W pewnym momencie po aplikacji przypominami CK Eternity natomiast nie jest to 100% kopia. W kazdym razie zapach zdecydowanie pasuje dla facetow z klasa, eleganckich. Smialo mozna go uzywac do pracy oraz przy wazniejszych spotkaniach. Projekcja tych perfum jest na dobrym poziomie poniewaz przez pierwsze 2h smialo mozna wyczuc ten zapach z kilku metrow co do samej trwalosci jest ona rowniez zadowalajaca - w moim przypadku ok. 8h na skorze.

Kokos ;)

Sprawdziłem dziś najnowszą wersję w nowym kwadratowym flakoniku. Klasycznie męsko - metaliczny. Świeży, elegancki i mega uniwersalny. W zasadzie na każdą porę dnia i roku. Sam zapach określił bym jako świeżo-drzewny. Petigrain nadaje pięknej cytrusowej świeżości, zaś zioła i akcenty mszysto-drzewne nadają mu prawdziwie klasycznej męskości. Trwałość i projekcja, takie jak trzeba. Zapach jest dobrze wyczuwalny i przede wszystkim dobrze działa na płeć piękną. Rano zaaplikowany wystarcza aż do godzin wieczornych. Może i stara wersja pachniała lepiej ale nowa myślę że jest na prawdę dobra :) Idealnie trafi w gusta osób młodych i osób o niewyrobionych jeszcze nosach.

Rysio
Rysio

Zapach sam w sobie jest bardzo męski i mi się podoba, ale trwałość i projekcja woła o pomstę do nieba. Toż to Chanel, marka która powinna coś sobą reprezentować, a tu tylko cena została Chanelowska. Po 30 minutach nie czuje zapachu. Może to mój nos już taki jest i nie chce Egoisty czuć. Podobnie było z Bleu de Chanel EDT, zapach super ale tylko na dwie, góra trzy godziny. Buteleczka Egoisty kupiona w bardzo dobrym sklepie, nigdy wcześniej nie miałem problemów z zakupami w tym sklepie.

Marcin__

Zasadniczą kwestią jest to, czy miał zupełnie gładkie dno, czy może posiadał wyżłobione napisy...

Kokos ;)

@Marcin. Nie wykluczone.W Douglasie gdzie czasem bywam często są perfumy sprzed 1-2 lat.Dopiero teraz po 4 godzinach coś tam lekko się zaznacza na nadgarstku ale i tak go prawie nie wyczuwam.Flakon który testowałem wyglądał tak samo jak ten powyżej.

Marcin__

@Kokos - prawdopodobnie natknąłeś się na "środkową" wersję czyli z lat 2011-2013. Charakteryzują się one, moim zdaniem, najgorszymi parametrami.

Kokos ;)

Nie wiem nic rozumiem.Może w Douglasie była podróbka albo pora jest nieodpowiednia ale ja Platinum Egoiste absolutnie nie czuję.Nie jestem w stanie wyczuć żadnego zapachu.Dałem 4 potężne chmury na nadgarstek i jedyne co wyczułem to powietrze.Znajomi tylko potwierdzają tą opinie.Być może zapach przeszedł kolejną reformulację?Nie wiem.Trochę mi szkoda ponieważ chciałem poznać tego klasyka ale cóż poradzę.
EDIT:Sprawdziłem kilka innych perfumerii i efekt ten sam.

Marcin__

Od tego zapachu zaczęła się na dobre moja przygoda z perfumami. Przewąchałem już trochę i niedawno sobie "odświeżyłem" Platinum. No cóż, mój nos najwyraźniej przeszedł metamorfozę, gdyż... "Platynowy" mi się spodobał! I to bardzo. Myślę, że spokojnie można go nazwać "nowoczesnym fougere", mimo tego, iż ma już 20 lat. Rzeczywiście, "brzmi" nieco "metalicznie" na mojej skórze, to chyba zasługa połączenia galbanum, rozmarynu, lawendy, jaśminu i wetywerii z mchem dębowym, a przynajmniej mi się tak wydaje.
Dwie rzeczy są "in minus" i nie będę owijał w bawełnę. Po pierwsze - cena, a po drugie - jakość. Nie idą one niestety ze sobą w parze. Zdaję sobie sprawę, że na przestrzeni tych 20-tu lat musiała zajść reformulacja, szkoda tylko, że cena nie uległa reformulacji...
EDIT: Do trwałości tego zapachu nie mogę się przyczepić. Co prawda muszę go obficie aplikować na skórę(5 aplikacji z flakonu), ale wtedy uzyskuje trwałość rzędu 12 h. Co innego projekcja - tu moim zdaniem jest nie najlepiej. Perfumy projektują dobrze przez ok. 3 godziny, potem jakby przyklejaja się do skóry i są wyczuwalne tylko przy bliskim kontakcie.

Platinum Egoiste sprzed reformulacji vs produkt poreformulacyjny:

Bardzo niedawno miałem okazję kupić używany flakon Platinum Egoiste sprzed reformulacji. Oto garść wskazówek jak je rozpoznać:
Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na dno butelki. Mówię o tych jeszcze przed zmianą kształtu na obecny. Wersja po reformulacji - czyli z roku 2012 lub 2013 ma całkowicie gładkie dno, przy czym starsze wersje mają wyżłobione na dnie flakonu CHANEL i pojemność (czyli 100 ML 3,4 FL OZ lub 50 ML FL OZ). Według mojej wiedzy – te z wygrawerowanym dnem były produkowane do końca 2011 roku. Jednak, niestety, reformulacja miała miejsce wcześniej. Owszem, perfumy z 2011 roku pachną lepiej niż te z 2012 roku, jednak ja zaobserwowałem już „cięcia” w kompozycji – zapach jest mniej przenikliwy, bardziej płaski, mniej przestrzenny, jest też jakby bardziej „pomarańczowy”, a mniej ziołowy. Nowa wersja ma znacznie mniejszą trwałość i projekcję, choć nie ukrywam, może to być kwestia skóry i jej chemii/reakcji z zapachem. Kolejnym, łatwym do zauważenia faktem jest miejsce, z którego wychodzi wężyk - stare wersje miały ten element dużo dłuższy (jest to biały „dzyndzelek”, który łączy wężyk z atomizerem) – w starych wersjach był dłuższy, bardziej podłużny i „rurkowaty”, natomiast w nowych – krótszy, bardziej owalny, czy też raczej okrągły. Sam wężyk w starszych wersjach był zauważalnie grubszy niż w nowych. Stare wersje miały też szerszy otwór atomizera.

Dodam jeszcze, że wg mnie Platinum Egoiste ostatnią reformulację przeszedł wraz ze zmianą kształtu flakonów, nastąpiło to albo pod koniec 2013 r, albo na początku 2014. I z przyjemnością powiem, że tym razem była to reformulacja "na plus". Perfumy znów odzyskały moc, pachną głęboko, są jakby "ziołowe", mają kopa, zupełnie tak, jak produkty sprzed reformulacji produkowane w latach 1993-2010. Trwałość też jest dużo lepsza w porównaniu np. do produktu z 2012 r.

Na koniec – powiem, iż najnowsze wypusty, już po zmianie kształtu flakonu (wyglądają tak, jak niegdyś woda po goleniu) są bardziej zbliżone do wersji z 2010 niż z 2012. Tak więc, przypuszczam, że pod koniec 2013 lub 2014 nastąpiła kolejna reformulacja. Na szczęście, w mojej opinii, jak już wspomniałem przed chwilą, jest to reformulacja „na plus” (te zdarzają się niezwykle rzadko) – zapach z tego okresu bardziej przypomina mi ten z 2010, aniżeli z 2012 roku.Tym niemniej, każdemu zalecam solidne testy i wyrobienie sobie własnej opinii.

Lincoln
Lincoln

Testując za każdym razem cynamonowego, starszego brata, którego bardzo lubię, nie mogłem kompletnie zaakceptować Platinum. W końcu wylewanie na siebie protoplasty znudziło mnie do tego stopnia, że postanowiłem dać Platynowemu szansę. Nie żałuję.

Niebanalny, posiadający ponadczasowy charakter świeżak. Takie świeże zapachy lubię. Nazwa, która odróżnia go od pierwowzoru pasuje idealnie, bowiem zapach ten nasuwa skojarzenia z jakimś sterylnym, ostrym narzędziem, wykonanym ze stopu metali szlachetnych.

Jeśli Twój styl jest zaprzeczeniem obecnie panujących, metroseksualnych trendy, nosisz skórzaną kurtkę i uchodzisz za zagorzałego fana Depeche Mode, to jest to zapach dla Ciebie.

yhmmma
yhmmma

Bezkompromisowy egoista ! Dla mnie to pewnego rodzaju ikona meskosci. Ten zapach mimo tego, ze juz ma 20 lat dla mnie jest nowoczesny. Nie mozna go pomylic z niczym innym. Jest intrygujacy, seksowny, elegancki, ale zarazem swiezy, subtelny ! Zostawia ogon ! Zwraca uwage na osobe, ktora nimi pachnie. Moglbym go wachac i wachac ! Na mnie niestety nie pachnie tak dobrze jak czulem go na innych. Moze tez musze dojrzec do niego ;) Najbardziej meski zapach jaki znam ! Trwalosc - powala! 12 h , prysznic itp. nic jest mu straszne - na drugi dzien moja kobieta mowila, ze nadal go na mnie czuje. Projekcja 10 ! Po prostu niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju pachnidlo ! Platynowego egoiste trzeba znac.

Marciu
Marciu

Musze sie uderzyc w piersi. On przy pierwszym kontakcie faktycznie, pachnial tanio, ale ten zapach jest glebszy. Na pewno za pierwszym razem nie odkryje sie jego zlozonosci. Trzeba kilku co najmniej globalnych uzyc. Do tej pory trudno mi go "rozebrac" na czynniki pierwsze, troche tu ziol, drewna, ambra... Calosc robi jednak wrazenie. Nie chodzi tu o to, ze czuc "drogie" perfumy, ale wlasnie jest taki... metaliczny. Mysle, ze platyna to dobre porownanie. Zaznaczam, ze wypowiadam sie o nowej wersji, starej kompletnie nie znam. Niestety, minusem reformulacji jest to, ze trzeba go uzyc naprawde sporo, zeby byl dobrze wyczuwalny i pachnial dosc dlugo. Jakies 5 chmur na 7-8(gora) godzin wystarczy. Minusem zdecydowanie jest cena, ale rekompensuje ja troche to, ze to przeciez zapach caloroczny, wiec moze byc "tym jedynym" w garderobie.
Ocena: trwalosc: 3/5, projekcja 3/5, zapach 5/5. Ogolnie - 7/10

gilbert
gilbert

Platinum Egoise, to taki w pełni poprawny zapach, z dobrymi parametrami użytkowymi, ale trudno się nad nim zachwycać.

Myślę, że odpowiedni dla osoby, która niekoniecznie interesuję się perfumami, nie ma kolekcji xx flaszek, ale chce w sposób przyjemny i nie narzucający się otoczeniu pachnieć. Pachnieć bardzo dobrze i gustownie. Ja go lubię, czuć w nim trochę klasycznego sznytu, a całość ma bardzo uniwersalny charakter.

Oceniam na 5.

Czytałem, że wersja po reformulacji jest zdecydowanie gorsza, jak to niestety często się zdarza.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Chanel Egoiste Platinum, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Chanel Egoiste Platinum, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Egoiste Platinum marki Chanel. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Egoiste Platinum marki Chanel reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Hermes Terre d'Hermes Christian Dior Fahrenheit Lalique Encre Noire Carolina Herrera 212 Men Gucci Gucci Pour Homme II Chanel Egoiste Gucci Gucci pour Homme Christian Dior Dior Homme Kenzo Kenzo pour Homme Olivier Durbano Black Tourmaline Creed Aventus Lalique Lalique White Creed Green Irish Tweed Christian Dior Dior Homme Intense Loewe Loewe 7 Burberry London for Men Chanel Bleu de Chanel Christian Dior Dior Homme Cologne 2013 Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Christian Dior Dior Homme