Marki » C » drzewno - przyprawowe « Grupy

Egoiste Chanel dla mężczyzn

Egoiste Chanel dla mężczyzn

Mam: 35 Miałem: 20 Chcę: 27 Ukochany zapach: 2

Egoiste Chanel dla mężczyzn Filmy

Egoiste marki Chanel to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Egoiste został wydany w 1990 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Polge. Nutami głowy są mahoń, sycylijska mandarynka, brazylijskie drzewo różane i kolendra; nutami serca są goździk (roślina), cynamon i róża damasceńska; nutami bazy są skóra, drzewo sandałowe, wanilia, tytoń i Żywica bursztynowa.

Mahoń Sycylijska mandarynka Brazylijskie drzewo różane Kolendra

Goździk (roślina) Cynamon Róża damasceńska

Skóra Drzewo sandałowe Wanilia Tytoń Żywica bursztynowa

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Egoiste by Chanel.

Egoiste Recenzje Perfum

Marcin__
Marcin__

Chanel Egoiste sprzed reformulacji vs produkt poreformulacyjny:

Stara wersja ma bardzo mocne "wejście". Osobiście czuję mieszankę dobrej jakości tytoniu i skóry. Można powiedzieć, że to najbardziej męska część tych perfum. Środkowa faza to przepiękny mix róży, drewna różanego, wanilii i cynamonu. Tutaj z kolei jest nieco lżej, ale wciąż męsko. Baza to przede wszystkim gładkie, nieco kremowe drewno sandałowe, przy czym składniki z poprzednich faz są wciąż wyczuwalne, głównie wanilia, cynamon, skóra, róża i tytoń - można powiedzieć, że te pięć ingrediencji wraz z szóstym drzewem sandałowym niejako buduje całą kompozycję. Trwałość wynosi 12 h, projekcja jest doskonała przez ponad 6 h, potem przeciętna.

Nowa wersja nie ma tak wyraźnie wyszczególnionych trzech faz, jest bardziej monolityczna, jest też, mam wrażenie jakby bardziej "matowa" w porównaniu z poprzednią, jakby "gumowa". Trwałość na mojej skórze wynosi 6 h, projekcja jest słaba.

perfumebitch
perfumebitch

Nigdy nie ciągnęło mnie do męskiej półki Chanel, po klasycznym Bleu, które nie było złe, ale za serce nie chwyciło i kazało skierowac się w inną stronę. Jakże wielkie było moje zaskoczenie, kiedy niby od niechcenia, poznałem to pachnidło i zakochałem się.

Róża w męskim zapachu, jeszcze w dodatku wiodąca prym? Wydawało mi się, że jest to pudrowe kwiecie, idealne wprost dla kobiety, nieco sztampowe, ale chcąc nie chcąc, podkreślające jej zwiewną stronę. W Egoiste róża też jest lekko pudrowa, ale pachnie absolutnie męsko. Cynamon rozgrzewa i moim zdaniem jest wyczuwalny tak mocno jak róża. Drzewo sandałowe dodaje kremowości, a skóra daje drzewny efekt mchu. Trwałość i projekcja bardzo dobre, ale to raczej typ dyskretnego faceta. Podstępnego. Trochę wyniosłego i pretensjonalnego. Ale kiedy się już zakocha, to nie odpuści. Tak mi sie kojarzy. Nie wiem czy do końca mój, ale coś ciągnie mnie do tego flakonika za każdym razem gdy jestem w perfumerii. Warto spróbować.

Lincoln
Lincoln

Choć się w Egoiste nie zakochałem (posądziłby mnie o zboczenie i dałby mi co najmniej w twarz ;-) ) jest wręcz jednym z elementów mojego życia. Gdyby producent nie popełnił zbrodni polegającej na potwornej kastracji, byłby moim signature scent, dla którego na dobrą sprawę mógłbym poświęcić miłość do innych zapachów. W tej sytuacji jestem zmuszony oszczędzać każdą kroplę partii z 2009 roku, i używam go od czasu do czasu. Egoiste to moja ukrywana przed otoczeniem miłość, dla której jestem w stanie zrobić wiele.

Tradycjonalistyczny, bardziej francuski niż wieża Eiffla orient, w stricte paryskim wydaniu. Egoiste to czarujący, pewny siebie, cyniczny brunet z dwudniowym zarostem, któremu nie można stawać na drodze. Te perfumy dają niemal tak duże poczucie pewności siebie, że noszenie przy sobie broni bywa zbędne. Chciałbym za jakiś czas kupić unikalną wersje Concentree. Jestem obsesyjnym egoistomaniakiem, po prostu.

Argentum
Argentum

Recenzja w oparciu o starą miniaturkę. Czemu o tym wspominam? Ponieważ miałem wątpliwą przyjemność spotkać nowego Egoistę w wersji "fit". Rozgoryczenie wielkie, bo poznałem kastrata po wnikliwej analizie protoplasty. To, co widzimy teraz na półkach perfumerii, to silnie odchudzony pierwowzór - pachnie bardzo podobnie, ale parametry to jakiś żart. Nie mogę się zgodzić z powszechnie utartą opinią, która głosi, że młodemu chłopakowi ten zapach nie przystoi. Wiecie co ja na to? Guzik mnie ona obchodzi! Użyłem dwa razy globalnie, dziewczyny były zaintrygowane, a ja czułem się jak Johny Depp, który przypadkiem wstąpił do pobliskiego liceum. Prawdą jest, że to perfumy niebywale eleganckie, ale może je nosić każdy chłopak z klasą - nieważne, czy jeździ BMW, czy "maluchem". To zapach inteligentnego, twardo stąpającego po ziemi faceta z dobrymi manierami. Pachnidło idealne na spotkanie z wymagającą kobietą, już widzę siebie skropionego Egoistą, czekającego z pękiem czerwonych róż na obiekt moich westchnień.:)
Pierwsze nuty są odurzające, to mieszanka drzewnych, wyrafinowanych aromatów w towarzystwie kolendry. Mahoń to mój drzewny numer jeden, ex aequo z hebanem. Drzewne uderzenie nie trwa długo, po kilku chwilach wszystko się uspokaja i wycisza. Do głosu dochodzi najpopularniejszy męski kwartet tego wspaniałego okresu sztuki perfumeryjnej: róża, goździk, cynamon i skóra. Bijące serce, które zna każdy mężczyzna, choć trochę zorientowany w perfumach tego okresu. Po kilku godzinach robi się słodko i kremowo, za sprawą ciepłych nut drewna sandałowego i wanilii. Całość w dalszym ciągu pozostaje pod batutą skóry, goździka i cynamonu, róża opuściła scenę.
Egoiste siedzi na skórze dobre 8 godzin. Jego cynamonowo-skórzane wyziewy, raczą swoim aromatem nie tylko nas, ale i nasze bliskie otoczenie - umiarkowana projekcja.

Ponoć Egoiste należał kiedyś do ekskluzywnej linii butikowej Chanel. Po lekkiej modyfikacji składu, został wypuszczony na rynek perfumerii sieciowych. Wierzę w to, kompozycja jest genialna.

Grygo
Grygo

Jeden z piękniejszych zapachów jakie miałem przyjemność używać. Elegancki, rasowy, męski, kusząco-intrygujący jak mawiała moja piękniejsza połowa.Dość zobowiązujący - na pewno nie do luzackiego stylu ubierania i nie na urlopowe wypady. Kojarzy się z elegancją, wyrafinowaniem, klasą.Rarytas na rynku męskich zapachów.

jackk
jackk

Zapach nie dla każdego ale napewno genialny!

yhmmma
yhmmma

Jest to zdecydowanie GENIALNE pachnidlo w kazdym calu ! Intryguje i zaskakuje przez caly czas! Nie przypominam sobie bym kiedykolwiek wachal cos tak pieknego, wyrafinowanego i zlozonego. Zapach kojarzy mi sie ze swietami. Pewnie przez nute cynamonu, ktorej o dziwo w perfumach nie znosze, jednak tu mi jak najbardziej odpowiada. Otwarcie bardzo mocne - zdecydowane, mnie az glowa bolala - dlatego nie zostal w mojej kolekcji. U siebie czuje wyraznie nute cynamonu i rozy. Nie jest to zapach dla byle kogo, dla chlopcow. W moich oczach to zapach dla pewnego siebie, eleganckiego mezczyzny +30. Trwalosc ponad 12h ! Projekcja rowniez na najwyzszym poziomie caly czas mocno go czuc. Zdecydowanie na zime, latem nie wyobrazam sobie by go nosic. Mimo tego, ze dla mnie jest za mocny podziwiam to pachnidlo i stwierdzam, ze jest zdecydownie w czołówce najlepszych meskich pachnidel.
Pisze o wersji sprzed reformulacji bo tylko taka mialem i testowalem :)

Seth
Seth

Intrygujący, zdecydowany, lecz bardzo sensualny. Obsesyjnie przyciągający uwagę, jednak głęboko osadzony w tradycji, wręcz szowinistycznie męski zapach. Na mojej skórze leniwie ewoluuje, otwierając się intensywnie świeżym akordem cytrusowo-drzewnym z frapującą nutą zmiażdżonych nasion kolendry, powoli gasnącej w niejednoznacznie kwiatowej, przyprawionej wyraźnie cynamonem woni, nurzającej się w głębokim, ciepłym i lekko słodkim aromacie tytoniowo-skórzanym. Szykowny zapach dla indywidualistów, którzy nie dbają o opinię otoczenia, lecz w sposób błyskotliwy i szarmancki dostosowują otoczenie do siebie. Przeprowadzona reformulacja poprzez ograniczenie ekspozycji i trwałości – wprawdzie zachowująca oryginalną urodę kompozycji i czyniąca ją bardziej uniwersalną – usunęła jednak element wyjątkowości. Zapach ubrano w świetnie się prezentujący, jubilersko szlifowany na krawędziach flakon. Polecałbym na wszelkie okazje: jesień/zima/wiosna. W skali (1-6): za kompozycję - 4; oryginalność - 5; intensywność - 5; trwałość - 5. Ocena końcowa: 4,75.

Egoiste by Chanel 4.34 out of 5 based on 65 ratings and 8 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Chanel Egoiste, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Chanel Egoiste, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Egoiste marki Chanel. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Egoiste marki Chanel reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Coupon Code Fragrantica
Gucci Gucci Pour Homme II Gucci Gucci pour Homme Hermes Terre d'Hermes Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Yves Saint Laurent M7 Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Lalique Encre Noire Burberry London for Men Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Chanel Egoiste Platinum Chanel Antaeus Dior Dior Homme Intense Yves Saint Laurent Kouros Givenchy Givenchy Gentleman Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Chanel Allure Pour Homme Creed Aventus Givenchy Pi Gucci Envy for Men Montale Red Vetiver