Marki » C » cytrusowo - aromatyczne « Grupy

Cristalle Eau de Toilette Chanel dla kobiet

Cristalle Eau de Toilette Chanel dla kobiet

Cristalle Eau de Toilette Chanel dla kobiet Zdjęcia Cristalle Eau de Toilette Chanel dla kobiet Zdjęcia Cristalle Eau de Toilette Chanel dla kobiet Zdjęcia Cristalle Eau de Toilette Chanel dla kobiet Zdjęcia Cristalle Eau de Toilette Chanel dla kobiet Zdjęcia Cristalle Eau de Toilette Chanel dla kobiet Zdjęcia

Cristalle Eau de Toilette marki Chanel to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet. Cristalle Eau de Toilette został wydany w 1974 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Henri Robert. Nutami głowy są bergamotka i sycylijska cytryna; nutami serca są hiacynt i brazylijskie drzewo różane; nutami bazy są mech dębowy i wetyweria.

Bergamotka Sycylijska cytryna

Hiacynt Brazylijskie drzewo różane

mech dębowy Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Cristalle Eau de Toilette by Chanel.

A Scent by Issey Miyake
Jade
Private Collection Jasmin White Moss
KAORIshiro
Sisley Eau de 1

Cristalle Eau de Toilette Recenzje Perfum

pachniewitch
pachniewitch

Przyciagaja -odpychaja bo jednak retro..jednak mocno unixeksowe, chropowate , zakurzone ..ale na koncu pachna mi skora ...i to taka wyprawiona , lisa ...

Takie mam skojarzenie i nie jest ono nieprzyjemne, wrecz przeciwnie...
W lesniczowce mego dziadka wisialy na strychu skory lisie ...
I tak wlasnie pachnialy ..:)

Mam ogrom sentymentu do zapachow nieco brudnych, gorzkich ,
jak Roma , ktora pachnie mi lasem i mrowiskiem:)

Nie czuje sie w nich sexy , wogole nie ma w nich slodyczy ale
musze stwierdzic co Chanel to Chanel - maja klase i szyk.
Zero kokieterii, zapach dystansuje :)Dla pani jezdzacej konno, badz lesbijki w meskim garniturze ...A jednak ..musze napisac sa piekne :)

Blablabla123
Blablabla123

Ten szypr bardzo lubię! Jest taki swiezocytrusowy,ale miękki ,pierwsze 5 minut jest bardzo retro, tylko dla amatorów, pozniej rozpływa sie w taka wilgotna, cytrusowa łagodność. Wakacje , upał, las i filozoficzna mroczność tego zapachu... Byłby jednym z moich ulubionych, bo uroczy,niepopularny, kobiecy,ale ta karygodna trwałość, a raczej nietrwałość! Co 2 godziny obowiązkowy psik, jeśli chcemy pachnieć. Mam jakas słabość do Cristalle, wiec co jakis czas musze kupić i sie nasycić tym zapachem, na co dzień to jednak wole cos o lepszej trwałości. Np. apaszki pachnącej czymś trwałym cristalle nie przebija nawet po tygodniu używania. Ach, nie rozstalybysmy sie z Cristalle, gdyby trwałość była lepsza ... Ale warto poznać zapach.

Edit: nie wiem o co chodzi, ale moja opinia była do eau de parfum, i tam tez wisiała pare miesięcy i nagle dzis patrzę, a ona pod edt! Zreszta wydaje mi sie , ze nie tylko ona jedna zmieniła miejsce, czyli cristalle edp na cristalle edt!!!

Izabela
Izabela

Nazwa pięknie je opisuje. Mają w sobie pełno nut krystalicznie czystych, wręcz chłodnych.
Otwarcie jest zdecydowanie cytrusowe, wyraźnie czuć goryczkę cytryny. Do tego cytrusowego akordu dochodzi hiacynt, świeży, radosny, obficie skropiony deszczem.
Jeszcze nie wszystkie cebulki rozkwitły.
Całość jest zmiksowana po mistrzowsku, czuć rękę Madame Chanel. Kompozycja jest z rodziny szyprów, ale ta ma w sobie pełno musujących cytrusów.
Od razu czuć powiew wielkiego świata, elegancja tych perfum jest niepodważalna.
Jednakże ze wszystkich perfum tej marki moje serce podbiły Chanel No 19. Cristalle są śliczne, ale aż tak serce mi do nich nie bije!

MrGwyn
MrGwyn

Jestem zaskoczony. Nie myślałem, że będzie to mech dębowy w wersji light i to słodki mech light.
Myślałem, że będą właśnie jak kryształ: zimne, gładkie, ale i chropowate, i z ostrymi krawędziami oraz orzeźwiające.
Niestety. Mech jest spokojny, właściwie spokojny, bo słaby. Psuje, albo nie ratuje go słodycz, które razem wybrzmiewają jak kurz.
Cytrusy nie mają gatunkowego zabarwienia, tylko zimną świeżość znikającą zdecydowanie zbyt szybko. Nieco wetiweru i przeschłe na bezbarwne wióry drzewo różane.
Zero ziemistości pyłku hiacynta.
Lubię, ale wolałbym kochać. Niestety, nie mam takiej mocy, by przedzierzgnąć moje wyidealizowane wizje w rzeczywisty wymiar.

f_aa
f_aa

Na początku muszę się do czegoś przyznać: nie lubię w perfumach nut cytrusowych - kojarzą mi się z taką zbyt oczywistą świeżością, a ja lubię zaskoczenie. I Cristalle EDP mnie zaskoczyła, bo niby świeżo, ale wcale nie lekko; niby radośnie, ale trochę na poważnie. To zapach, który wspaniale rozwinie się także na męskiej skórze - czytam właśnie zbeletryzowaną biografię Zeldy Fitzgerald i to raczej na Scotcie poczułabym Cristalle: widzę go, jak siedzi a tarasie rezydencji z obowiązkowym kieliszkiem szampana w dłoni i robi ostatnie poprawki do "Wielkiego Gatsby'ego"...a wokół niego unosi sie zapach Cristalle.Cóż, też chcę się czasem poczuć jak genialny artysta...

kenzo
kenzo

Wypas!!!!
W skałkach jurajsko-częstochowskich!
Idealna do jw.

Las i ziemia. Ziemia i las.
Dół i góra. Góra i dół.

SAMA NATURA. KOCHAM I NIKOMU NIE ODDAM.

amanda
amanda

Obawiałam się ekspansji szypru, jestem taka,że trochę się go obawiam,ale sięgam po takie perfumy nawet za cenę nie spodobania, ale poznam i wyrobię sobie opinię.
Tutaj szypr okazał się dla mnie łaskawszy i zarazu ukazał zielone oblicze.
Ponieważ od samego początku skojarzył mi się z zielenią ,jej zapachem pomiesznym z delikatnym mchem zza ,którego wyłaniają się bergamotkowo cytrynowe tony. Są gdzieś w oddali i dobrze komponują się w tej zieleni bez zbytniej intensywności. Raz pojawiają się by za chwilę zupełnie schować swoją świeżość i w nieoczekiwanym momencie znów ją ukazać.
Szypr bardzo przyswajalnyi łagodny, wręcz świeży, wymykający się z poza ram tradycyjnego szypru.
Cały zapach zrobił na mnie jak najbardziej pozytywne wrażenie jako świeży i lekki idealny na wiosenne dni, które za niedługo nadejdą.

aistionnelle
aistionnelle

Piękny, klasyczny i jakże chanelowski w swoim charakterze szypr !
Z gatunku hesperydowych, otwiera się świeżością cytrusów,jakby lekko przemrożonych,niezbyt dojrzałych cytryn..Za nimi podąża król i centrum tej kompozycji-hiacynt.Docenią go osoby, które wiedzą jak pięknie pachną te kwiaty, a zarazem jak intensywnie( czasem nachodzi mnie u schyłku zimy tęsknota za nimi, a kilka dni później wydaje się, że trudno wytrzymać w zamkniętym pomieszczeniu z rozkwitłymi cebulkami;)W tej fazie jednak, w pomieszaniu hiacyntów z drzewem różanym Cristalle wydaje się najpiękniejsze.Zamknięty w kompozycji chłód, świeżość i zieleń niewymienionego w składzie galbanum powodują, że nasze skojarzenia wiodą ku chłodnemu przełomowi zimy i wiosny z resztkami śniegu i ubrudzonymi ziemią, wciąż nierozpuszczonymi kryształkami tegoż. Gdzieś między sercem a bazą daje się uchwycić odgłos tego jak spadają, jak porywa je górski potok.Może stąd nazwa perfum -Cristalle? Gdzieś spod nich, tych odbijających światło, potrącanych stopą bryłek przebijają pierwsze kwiaty, może są to przebiśniegi, jak to bywa w polskich górach, a może jak w wierszu The Waste Land T.S Eliota właśnie hiacynty?
Tego nie wiemy. Dążąc ku klasycznej, szyprowej bazie (mech dębowy, wetiweria) kompozycja staje się statyczna, osiada na skórze, wycisza się. I trwa co najmniej kilka godzin. Trwałość jest więc nienaganna, projekcja od umiarkowanej do bliskoskórnej po dłuższym czasie od aplikacji. Spodoba się wszystkim, którzy tęsknią za wiosną, nie ma tu ograniczeń wiekowych, za nieprawdziwe uważam stereotypy, że to klasyczna kompozycja dla dojrzałych Pań. Równie pięknie rozwinie się na młodej dziewczynie, odzwierciedlając jej pęd ku życiu, optymizm i wiarę w siebie!
Nie mogę nie wspomnieć w recenzji o dwóch wersjach zapachu: lżejszym, bardziej cytrusowym i trwalszym EDT oraz zielonym, cięższym, jakby przybrudzonym ziemią EDP. Eau Verte to już zupełnie inna bajka: świeża, ale i lekko dosłodzona i niestety pozbawiona drapiącego uroku leśnych, wilgotnych mchów, którego w klasycznej wersji nie brakuje.

gardenia
gardenia

Wczoraj zajrzałam "przypadkiem"do perfumerii w biało-czarne pasy...Przetestowałam nowości na wiosne i nie mogłam uwierzyć,tyle przyjemnego słodko-wodnego plastiku w tak wysokiej cenie.No dobrze,perfumeria wysokopólkowa,to i ceny takowe.We flakony przynajmniej zainwestowali...
I już chciałam opuścić tenże pachnacy przybytek -zastanawiając się,czy to ze mna cos nie tak,czy to nowe czasy,gdy wpadła mi w oko jakaś znajomo nieznajoma flaszeczka-Chanel Cristalle,to znam,ale nie w takim flakonie.Bardzo ładny,prosty,elegancki,chanelowski.
Cristalle-Eau de Parfum-ta nieznana mi jeszcze wersja zaskoczyła mnie bardzo,tym razem bardzo pozytywnie!
Swieże,cytrusowe otwarcie,ale nie kolońskie,tylko takie madame-"elegąckie",zaraz po tym wyczuwam bukiet równie świeżych,dopiero co przyniesionych z ogrodu wiosennych kwiatów-myślę i myślę-taak,to moje ulubione hiacynty,mmmmmhhhhh,tu wcale nie powalają mocą,lecz oczarowują mnie swą młodzieńczą siłą,kobiecością i optymizmem.
Nie czuję się w nich jednakże jak podlotek,tylko jak dama,przed laty,gdy nie było jeszcze wielkich logo na torebkach,a liczyła się jakość,ta na lata.
Pod komiec Cristalle robi się trochę suche,lekko chłodnawe i pudrowe,czuję troszkę ziemi,to może wetyweria i mech dębowy.Drewno wyczywam,ale takie,jak politura z drewnianego stolika,przetartego wilgotna szmatką.No i hiacynty,delikatne,ale wyrażne.
Dla mnie super odkrycie-lekkie,eleganckie,kobiece i oryginalne perfumy,szczególnie na wiosnę!Trwałośc mogłaby być trochę lepsza.
Jak dla mnie-must have :)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Chanel Cristalle Eau de Toilette, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Chanel Cristalle Eau de Toilette, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Cristalle Eau de Toilette marki Chanel. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Cristalle Eau de Toilette marki Chanel reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Kenzo Le Monde Est Beau Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Dune Guerlain Samsara Eau de Parfum Chanel Chanel N°19 Gres Cabotine Christian Dior Poison Tendre Bottega Veneta Bottega Veneta Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Guerlain Shalimar Cartier Le Baiser Du Dragon Sisley Soir de Lune Christian Dior Poison Christian Dior Dolce Vita Chanel Cristalle Eau Verte Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Cruise Collection - Escale a Portofino Lancome Tresor