Marki » C » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Chanel No 19 Poudre Chanel dla kobiet

Chanel No 19 Poudre Chanel dla kobiet

Mam: 18 Miałem: 16 Chcę: 34 Ukochany zapach: 1

Chanel No 19 Poudre Chanel dla kobiet Zdjęcia Chanel No 19 Poudre Chanel dla kobiet Zdjęcia

Chanel No 19 Poudre marki Chanel to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. Chanel No 19 Poudre został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Polge. Nutami głowy są neroli, galbanum i mandarynka; nutami serca są irys i jaśmin; nutami bazy są wetyweria, piżmo i fasolka tonka.

Neroli Galbanum Mandarynka

Irys Jaśmin

Wetyweria Piżmo Fasolka tonka

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Chanel No 19 Poudre by Chanel.

Chanel No 19 Eau de Parfum
Infusion d'Iris
Infusion d`Iris Eau de Toilette
Eau de Fleurs Capucine

Chanel No 19 Poudre Recenzje Perfum

Lizbet
Lizbet

Chanel no. 19 Poudre to uwspółcześniona wersja klasycznej 19. Zaczyna się podobną, lekko starawą, zieloną, nutą znaną z wody toaletowej, ale tu ta nuta szybko znika: "oj tak, mamy wspólne korzenie, tak tylko chciałam przypomnieć, ale ja jestem kobietą współczesną". Potem robi się przyjemnie. Bardzo mocne nawiązanie do wersji perfumowej no. 19 - klasyczna, chłodna elegancja. Lekko zdystansowana. Wersja poudre tym się różni, że jest mniej zielona, a bardziej piżmowo-irysowa.

Czyli: intensywny irys, wetyweria nadająca całości zielony charakter, ostrawy charakter, piżmo. W tle delikatne nuty znane z klasycznych perfum, idealnie zmieszane, trudne do rozróżnienia, ale dając to uczucie: znam to, to dobre perfumy. Takie chanelowskie ozdobniki unoszące się w kompozycji. Niestety, trwałość do 3 godzin max.

Czy wersja poudre prześcignęła swoje starsze rodzeństwo? Odpowiem tak: stałam przy półce w perfumerii i wąchałam nadgarstki tłukąc się z myślami, kupić poudre czy eau de perfum no. 19? Klasyczne perfumy wydawały się piękniejsze, bardziej wyrafinowane, eleganckie, zdystansowane, doskonałe. A jednak kupiłam wersję Poudre ;)

Izabela
Izabela

Kiedyś napisałam, że Montale to Montale. Teraz to samo mogę powiedzieć o Chanel. Bo to marka ma w sobie coś specjalnego, wyrafinowanego i baaardzo charakterystycznego.
Początkowo wyłania się irys w towarzystwie neroli. Jak ten duet pięknie ze sobą współgra!
Nie jestem przesadną fanką irysa, w zasadzie lubię, jak jest schowany, ukryty - dlatego też tutaj tak mi przypadł do gustu, bo neroli go fajnie odświeża.
Później kompozycja traci swoją wytrawność i zmierza w kierunku "Maksimum kobiecości". Irys staje się eteryczny i otulony pudrowym piżmem z dodatkiem wetywerii.
Jest mi błogo.
Chyba dorosłam do Chanel (choć klasyczna 5. nadal nie zdobyła mojego serca).
Ale uwielbiam tę markę za minimalizm, który świadczy o jej klasie.
Bo w tych perfumach czuję się piękna! I czuję się 100% kobietą. I nawet moje dżinsy stają się bardziej eleganckie :)

hasi
hasi

Właśnie je wykończyłam i chwilowo muszę od nich odpocząć, ale pewnie za jakiś czas zacznę się rozglądać za nową butelką.
Zapach jest piękny, nie lubię tylko początku- przez pierwsze 30 minut udaję, że nic nie czuję. Kiedy jednak 'doleci' ta jakaś dziwna zielono-ziemista nuta to nie jest przyjemnie.
Na szczęście potem pojawia się urzekający irysowy puder i robi się naprawdę ładnie. Są eleganckie i takie bardzo Chanel- to nie moja stylistyka, ale tutaj ładnie grają ze mną, nie czuję się przebrana w zapach.
Trwałość dobra, projekcja bliskoskórna.

grudzienszal
grudzienszal

Nowoczesny, elegancki zapach będący połączeniem nut kwiatowo-szyprowo-pudrowych.Chanel No 19 Pudre to odskocznia od klasycznej, zakurzonej i mocno zielonej 19stki.
Początek mocny,ale dość szybko wyczuwalne charakterystyczne pudrowe nuty. Zapach kojarzy się z czystością, niewinnością, świeżością ale w tonacji iście pudrowej

fabiolkaa
fabiolkaa

Nie potrafię zrozumieć, dlaczego panuje taka ignorancja wobec tego zapachu.
16 osób oceniających, 2 komentarze..(?!)
Może ten niezrozumiały dla mnie stan rzeczy wynika z braku dostępności testerów - sama się nachodziłam zanim znalazłam perfumerię gdzie go mają. To chyba jedyny powód.. bo te perfumy nie zasługują na taką obojętność ..

Sa bardzo eleganckie, stonowane i tak bardzo Chanel, że chyba już bardziej nie można.
Początek jest ostry, dla mnie wręcz nieprzyjemny, całe szczęście trwa króciutko i po chwili zapach przechodzi totalną metamorfozę. Staje się kremowy z nutką cytrusów. Irys na mojej skórze ujawnia się póżniej - ale muszę przyznać, że to najpiękniejsza jego odsłona z jaką miałam doczynienia.

Podsumowując dla mnie to zapach ideał - przepiękny, klasyczny , trwały, zaskakujący i skandalicznie malo popularny. :)

amanda
amanda

Powiem,że przyjemne nawet na lato.
Myślałam ,że rozłożą mnie teraz na łopatki a tu zapachniało mi letnią zielenią skąpaną w słońcu.
Zielenią,którą idąc parkiem zagłębiamy się alejkami w jej coraz większe ostępy,gdzie rzadziej zagląda słońce.
A jej delikatny chłód pomieszany z zapachem liści i korzonków daje wspaniałe ochłodzenie.
Jest w nich też piękna delikatna pudrowość i ogólna zwiewność.

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony mamy zieloną ziemistość i gorzkość klasyka, z drugiej delikatny irysowy puder.

Ale przez to dziwne połączenie nie ma w sobie ani zimnej wytworności No 19, ani luksusowej miękkości i przytulności typowo pudrowych zapachów. Takie ni to ni owo, brak mi tu zdecydowania. I jest niestety nietrwały.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Chanel Chanel No 19 Poudre, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Chanel Chanel No 19 Poudre, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Chanel No 19 Poudre marki Chanel. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Chanel No 19 Poudre marki Chanel reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Dune Chanel Coco Eau de Parfum Bottega Veneta Bottega Veneta Chanel Coco Noir Prada Infusion d'Iris Fendi Fendi Theorema Cartier La Panthere Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Guerlain Shalimar Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Chanel Chanel N°5 Kenzo Le Monde Est Beau Christian Dior Dolce Vita Guerlain Shalimar Parfum Initial Estée Lauder Sensuous Noir Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Mauboussin Mauboussin Jean Paul Gaultier Classique Laura Biagiotti Roma Tom Ford Black Orchid