Marki » C » kwiatowo - zielone « Grupy

Chanel N°19 Chanel dla kobiet

Chanel N°19 Chanel dla kobiet

Mam: 20 Miałem: 18 Chcę: 16 Ukochany zapach: 1

Chanel N°19 Chanel dla kobiet Filmy Chanel N°19 Chanel dla kobiet Filmy Chanel N°19 Chanel dla kobiet Filmy Chanel N°19 Chanel dla kobiet Filmy Chanel N°19 Chanel dla kobiet Filmy Chanel N°19 Chanel dla kobiet Filmy
Chanel N°19 Chanel dla kobiet Zdjęcia Chanel N°19 Chanel dla kobiet Zdjęcia Chanel N°19 Chanel dla kobiet Zdjęcia Chanel N°19 Chanel dla kobiet Zdjęcia Chanel N°19 Chanel dla kobiet Zdjęcia Chanel N°19 Chanel dla kobiet Zdjęcia Chanel N°19 Chanel dla kobiet Zdjęcia Chanel N°19 Chanel dla kobiet Zdjęcia Chanel N°19 Chanel dla kobiet Zdjęcia

Chanel N°19 marki Chanel to kwiatowo - zielone perfumy dla kobiet. Chanel N°19 został wydany w 1970 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Henri Robert. Nutami głowy są galbanum, hiacynt, neroli i bergamotka; nutami serca są irys, korzeń irysa, jaśmin, ylang-ylang, konwalia, róża i narcyz; nutami bazy są skóra, drzewo sandałowe, piżmo, mech dębowy, wetyweria i cedr.

Galbanum Hiacynt Neroli Bergamotka

Irys Korzeń irysa Jaśmin Ylang-ylang Konwalia Róża Narcyz

Skóra Drzewo sandałowe Piżmo Mech dębowy Wetyweria Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Chanel N°19 by Chanel.

Silences
Cristalle Eau de Parfum
O de Lancome
PG24 Papyrus de Ciane
Vert Boheme

Chanel N°19 Recenzje Perfum

Nan
Nan

Chanel no. 19 to drugie po No. 5 najbardziej wyszydzane przez młode osoby perfumy tej marki. Szczególnie utkwiła mi w pamięci recenzja przeczytana w jednym ze sklepów internetowych, głosząca że to „zapach rozgniecionej pluskwy”. Kiedy już skończyłam turlać się ze śmiechu, pomyślałam sobie, że opis ten jest zaskakująco trafny. No. 19 to przede wszystkim zielone, chropowate, mszyste galbanum, a „zielony” to słowo-klucz do tej kompozycji. No. 19 jest zapachem trudnym i zimnym. Nie nadaje się do wabienia samców, ani na szaloną imprezę. Jest zapachem dostojnym, stwarzającym zdecydowany i niełatwy do pokonania dystans. Dodatek irysa, wetywerii i mchu dębowego odpowiada za ziemistość kompozycji i jeszcze bardziej ją ochładza. W przypadku wersji EDT początek jest szczególnie trudny do przebrnięcia – eksplozja surowej, nieprzystępnej, lodowatej zieloności. Przypuszczam, że w tym momencie większość osób odpuszcza sobie dalsze testy. Niesłusznie, gdyż potem zapach się uspokaja, nieco wycisza i dopiero staje się sobą. Zdecydowanie warto dać mu trochę czasu.

Zawarłam znajomość z No. 19 dzięki przyjaciółce z liceum, która chętnie pozbyła się swojej miniaturki. Zapach mnie fascynował i fascynuje do tej pory. Nie sądzę, bym odkryła wszystkie jego tajemnice, nie wiem zresztą czy jest to możliwe. Rzadko spotyka się perfumy z taka głębią jak 19-tka. Najchętniej używam ich na przedwiośniu i upalnym latem. Przedwiośnie to ich naturalne środowisko – stamtąd ten zapach pochodzi. Latem zaś daje ochłodę, nie będąc przy tym sztampowym świeżakiem. O nie, No. 19 to coś znacznie więcej. Nie dziwi mnie, że nie podoba się młodzieży. Gdy ja zawierałam z nim znajomość miał niecałe 20 lat i już wtedy był dość trudny. Obecnie ma ich 46 i to moim zdaniem wiele tłumaczy. Dla mnie te perfumy były odkryciem zieloności w sztuce perfumiarskiej, potem szukałam jej jeszcze wiele razy, ale nigdzie nie spotkałam w tak bezkompromisowym wydaniu jak tu.

Izabela
Izabela

Początek jest zaskakujący.
Kwaśne neroli z bergamotką piżmem prawie odbierają ochotę na ich dalsze poznawanie. A to byłaby strata.
Muszę przyznać, że przez tę kwaskowość prawie miałam ochotę czym prędzej je zmyć. Tymczasem zajęłam się czymś (na szczęście) i zapomniałam o poprzednim zamiarze.
Po jakimś czasie powąchałam rękę jeszcze raz, potem drugi i trzeci... Nie chciałam uwierzyć, że zapach tak się zmienił.
Stał się szyprowy - z mchem na czele - ale jednocześnie delikatny, zwiewny. W tej fazie bardzo przypominają mi Masumi. Są cudowne.
Co ciekawe, Masumi miało swoją premierę 3 lata wcześniej niż 19. Czy ktoś się wzorował na nich? Pewnie tak.
Ale dodano do nich również klasę, elegancję tak charakterystyczną dla Chanel.
Pomimo, że są od 45 lat na rynku nie tracą nic z aktualności, zachwycają kolejne pokolenia.
Są po prostu ponadczasowe.

Topola
Topola

Dostaję alergii w perfumerii, dlatego też perfumy kupuję w ciemno czytając opinie tutaj:) Chanel 19 też tak kupiłam. Stara wersja jeszcze sprzed reformulacji leży na mnie jak ulał. Piękny anielski delikatny zapach. Luksus i czystość. Gdybym miała go namalować, byłby to lekki zielonkawy szal falujący nad łąką. Zapach, który można nosić cały dzień. Nie męczy, nie nudzi i trwa. Bardzo trwały na mnie. Na ubraniach utrzymuje się kilka dni. Wtapia się i rozwesela w zimowy pochmurny dzień. Obok Piątki, Dziewiętnastka jest drugim zapachem Chanel, który mogę nosić bez bólu głowy.

f_aa
f_aa

Pamiętacie "Pokutę" w reż. Joe Wrighta? Właśnie sceny z tego filmu mam w głowie, gdy czuję zapach Chanel no 19. Przepiękna szmaragdowa suknia Cecylii - jedwab ocierający się o drewniane półki w bibliotece, kiedy ramiona dziewczyny obejmują Robbiego; stopa wysuwająca się z pantofelka w jednym krótkim spazmie. Tak, zapach ten ma w sobie duszność i kurz biblioteki, ale również nutę bardzo intymną, woń rozgrzanego emocjami ciała. I jest bardzo retro.
Ech, to chyba tłumaczy mój lekko nieobecny wzrok, gdy spryskuję się Chanel no 19.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Chanel Chanel N°19, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Chanel Chanel N°19, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Chanel N°19 marki Chanel. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Chanel N°19 marki Chanel reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Guerlain Shalimar Christian Dior Poison Chanel Chanel N°5 Christian Dior Dune Pierre Balmain Vent Vert Original Guerlain L'Heure Bleue Chanel Coco Eau de Parfum Bottega Veneta Bottega Veneta Christian Dior Poison Tendre Chanel Cristalle Eau de Toilette Cacharel LouLou Chanel Cristalle Eau Verte Rochas Femme Rochas Cartier La Panthere Lancome Tresor Lalique Perles De Lalique Christian Dior Dolce Vita Givenchy Organza Indecence Sisley Soir de Lune