Marki » C » orientalno - drzewne « Grupy

Bois des Iles Chanel dla kobiet

Bois des Iles Chanel dla kobiet

aldehydowy
Bois des Iles Chanel dla kobiet Zdjęcia

Bois des Iles marki Chanel to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet. Bois des Iles został wydany w 1926 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Ernest Beaux. Nutami głowy są aldehydy, kolendra, brzoskwinia, bergamotka, neroli i mandarynka; nutami serca są irys, bez, korzeń irysa, jaśmin, ylang-ylang, konwalia i róża; nutami bazy są ambra, drzewo sandałowe, fasolka tonka, opoponaks, piżmo, benzoes, wetyweria i wanilia.

Aldehydy Kolendra Brzoskwinia Bergamotka Neroli Mandarynka

Irys Bez Korzeń irysa Jaśmin Ylang-ylang Konwalia Róża

Ambra Drzewo sandałowe Fasolka tonka Opoponaks Piżmo Benzoes Wetyweria Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Bois des Iles by Chanel.

Samsara Eau de Parfum
Samsara Eau de Toilette

Bois des Iles Recenzje Perfum

Początek piękny – aldehydy, bardzo podobne do tych w Piątce, ale nie tak ostre i chemiczne, bardziej miękkie i mydlane. Szybko dołącza nuta kremowego drewna sandałowego i odrobina pudrowego irysa.

Zapach luksusowy niczym dotyk beżowego aksamitu. Niestety, jest bardzo delikatny i nietrwały.

amanda
amanda

Też z pewnością wącham zapach po jego renowacji, bo tyle lat w stanie pierwotnym by się na tym świecie nie uchował po prostu.
Pomimo tych przemian zachował coś z dawnego szyku,elegancji i dobrego gatunku perfum.
Ma w sobie taką słono drzewno surowość na początku.
Brak jakiejkolwiek słodyczy pozbawia w pewnym stopniu te perfumy,przytulności i zażyłości.
Ale to ma być elegancja przez duże E,więc przytulność nie jest za bardzo na miejscu.
To dystans,lekka wyniosłość lecz nie wynikająca z pychy.
Aldehydy ułożyły się w takie odczucie. Aldehydy doskonale pasujące do dawnych elegantek w ciężkich futrach,etolach,grubych tkaninach.
Z pewnością dawniejsza wersja perfum była idealnie dopasowana do czasów kiedy one powstały.
Teraz mamy to wspomnienie, kilkakrotnie przefiltrowane przez pryzmat naszych czasów.
Jednakże cień przeszłości pozostał. Delikatna drzewność podszyta aldehydami to nie wszystko.
Można też dostrzec irysa, bo trochę pudru srzepuje się z jego płatków, piżmowe mydełko równiez pozostawia delikatny ślad.
Krótko podsumowując, elegancka zwiewność.

vertigo
vertigo

Piękny zapach.
Bardzo elegancki, dojrzały i poważny - nie będąc przy tym ani kompozycją szyprową, ani mocno kwiatową, co zwykle mogłoby się kojarzyć z takim zestawem określeń.

Bois des Iles (choć zapewne po reformulacjach, moja próbka jest nowa) to zapach aldehydowo-drzewny, odrobinę mydlano-irysowy. Otacza noszącą osobę jak półprzejrzysty, lejący szal. Aldehydy w nim są takie mgliste, świetliste - niby dodają świeżości, ale takiej jakby lekko przydymionej. Drewno - łagodne, ciepłe, gładkie. I trochę mydlany w charakterze irys.

Piękne to, proste i ponadczasowe, jak biała koszula.
Elegancja i klasa.
To jak na razie jedyna kompozycja Chanel, w której bym siebie widziała. Ale tylko na specjalne okazje.
Do białej koszuli właśnie, którą noszę ekstremalnie rzadko. Na przykład dziś :)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Chanel Bois des Iles, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Chanel Bois des Iles, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Bois des Iles marki Chanel. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Bois des Iles marki Chanel reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Samsara Eau de Parfum Bond No 9 New Haarlem Yves Rocher Neonatura Cocoon Christian Dior Dune Michal Szulc Sale Perfume 01 Cartier Le Baiser Du Dragon Serge Lutens Jeux de Peau L`Artisan Parfumeur Coeur de Vetiver Sacre Lubin Idole Eau de Parfum Reminiscence Patchouli Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Molinard Habanita Carner Barcelona Rima XI Amouage Amouage Lyric Woman Piotr Czarnecki Sensei Hermes Elixir des Merveilles Guerlain L'Heure Bleue M. Micallef Patchouli M. Micallef Gaiac Hermes Un Jardin En Mediterranee