Marki » C » drzewno - aromatyczne « Grupy

Allure Homme Sport Eau Extreme Chanel dla mężczyzn

Allure Homme Sport Eau Extreme Chanel dla mężczyzn

Mam: 16 Miałem: 10 Chcę: 6 Ukochany zapach: 1

Allure Homme Sport Eau Extreme Chanel dla mężczyzn Filmy Allure Homme Sport Eau Extreme Chanel dla mężczyzn Filmy Allure Homme Sport Eau Extreme Chanel dla mężczyzn Filmy Allure Homme Sport Eau Extreme Chanel dla mężczyzn Filmy
Allure Homme Sport Eau Extreme Chanel dla mężczyzn Zdjęcia Allure Homme Sport Eau Extreme Chanel dla mężczyzn Zdjęcia

Allure Homme Sport Eau Extreme marki Chanel to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Allure Homme Sport Eau Extreme został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Polge. Nutami głowy są szałwia, mandarynka, mięta i cyprys; nutą serca jest pieprz; nutami bazy są piżmo, drzewo sandałowe, cedr i fasolka tonka.

Szałwia Mandarynka Mięta Cyprys

Pieprz

Piżmo Drzewo sandałowe Cedr Fasolka tonka

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Allure Homme Sport Eau Extreme by Chanel.

Allure Homme Sport
Vanilla Musk
Amyris Homme
Eros

Allure Homme Sport Eau Extreme Recenzje Perfum

Artplum
Artplum

„Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme” – nazwa długa jak pełny tytuł ruskiego cara 
Ale czy adekwatna do zawartości eleganckiego flakonu?

Czy te perfumy są „allure”? O, tak! To powab w sprayu. Miks słodkawych cytrusów z delikatną miętą doprawiony pieprzem w otwarciu… Ciepłe i słodkie, tonkowo-sandałowe serce… Równie ciepła i słodkawa baza dodatkowo podbita piżmem… To po prostu musi się podobać – słodkie, ciepłe, otulające, a przy tym niepozbawione świeżości. Niby delikatne, a jednak nasycone. Pociągające, przyjemne, zmysłowe…

Czy są „homme"? Tak, ale to taki bardzo współczesny „homme". Taki, co to liczy kalorie, czyta „Logo”, bywa u kosmetyczki i w solarium, wie co jest trendy w modzie, ma udrapowaną fryzurę, depilowane pachy i przyciasną marynarkę, a jak mu ktoś da w mordę, to dzwoni po Policję.

A „sport”? Jak najbardziej, tyle, że to sport rozumiany jako oglądanie transmisji w pubie, czasami pojawienie się na gali mma, z nartami na Krupówkach i czasami na siłce, żeby nad kaloryferem troszkę popracować. A, oczywiście we wszystkie te miejsca „homme" podjeżdża terenowym samochodem

„Eau”? Bez wątpienia 

A co z „Extreme”? Cena jest extreme! Nawet bardzo extreme, jak za to, co otrzymujemy ;-)

No i pytanie zasadnicze – czy to ciągle jeszcze Chanel? Owszem, ale ten już nowoczesny, oferujący dobre, choć bardzo mainstreamowe i – niestety – dość syntetyczne pachnidła w wygórowanych cenach.

adaszek
adaszek

Kontynuując przegląd męskiej linii Allure, sięgam po tego zawodnika sportów ekstremalnych. Jakby to redaktor Kołtoń w Cafe Futbol powiedział - 'muszę Cię skontrować', drogi Chanelu. Jedyny sport ekstremalny jaki tu widzę, to wyjadanie czekolady na noc i liczenie, że może się nie odłoży :) Jakkolwiek to zabrzmi przy marce Chanel, która trzyma swoje ceny nie schodząc poniżej obranego poziomu, zapach jest ubogi. Ubogi olfaktorycznie. Z marketingowego punktu widzenia, jego byt i ciągły pobyt jest mi uzasadniony. I uważam, że ten ruch wprowadzenia go na rynek miał być jak dobry, pomyślny, sprzyjający wiatr pomagający zerwać się do ponownego rejsu, dmuchający w żagle. To szach ze strony Chanela dla rynku perfum, prawie że wygrana - a mat należy do kupujących :) Ja ze swojej strony odpowiem w sposób patowy. Bo jest to właściwie sport który już świat miał okazję poznać wcześniej bez napisu 'Eau Extreme', wymownie dociążony tonką. Tyle. Gdybym patrzył natomiast na niego indywidualnie, bez odniesień wstecznych, to jako kompozycja mało tu przestrzeni i miejsca, za to uderzająca mnie elementarność. Ja wychodzę z założenia, że stworzono wersję, która miała zachęcać do zakupu poprzez swoją uniwersalność, przystępność, będąc jednocześnie bezpieczną także na prezent. Sugerowaną do zakupu i nabywaną dla panów przez Panie. Właśnie przez tą dominującą tonkę, wciągający składnik, bo zmysłowy, erotyczny, ale nie tak sugestywnie erotyczny i wyzwalający bezpośrednio pożądanie, tylko uatrakcyjniający noszącą go osobę. Perfumy te pachną przychylnie i bardzo dobrze odbierane są przez otoczenie. Chcąc oceniać je przez pryzmat poprzedników Allure co jest w jakiś sposób nieuniknione, wypadają dla mnie najgorzej ze wszystkich. Nie powiem, miałem niezłe zakłopotanie z tą mandarynką. Skąd ona się tam wzięła? Patrzyłem na skład i nie pojmowałem, że może mieć swoje miejsce w kompozycji. Owszem jest pewna cytrusowość, ale nawet nie potrafiłbym tego nazwać czym to pachnie. Jeśli to jest mandarynka to tak słabej nie napotkałem. W ogromnym pędzie jak japońskie metro pojawiające się na stacji niemal co do sekundy, wpada tonka zmiękczona drzewem sandałowym. Już taką jego miękkawość czułem w Udenie od Xerjoffa. Trochę dziwne wrażenie tak jakby nam wiotczała skóra na szyi :) Jeśli chodzi o tonkę i jej czekoladowość, to tutaj jest bardziej czekoladopodobna, zapewne przez to połączenie powyższe wraz z kształtującym całą serię Allure podpisem Polge'a, czyli piżmem. Z którego skorzystał powściągliwie i chyba nawet dobrze. Ten zapach to taki wieczny dyplomata, szybko wyraził swoje zdanie, a właściwie to z perspektywy słuchającego (wąchającego :)) nie przekazał nic. Doskonale wpisuję się za to w pewną scenę ze Świata Według Kiepskich, notabene pojawiającą się w kilku odcinkach tego serialu. Przy kolejnym, nieuwzględniającym porażki i zwiastującym kapuchę po czoło pomyśle Ferdka. Była już chęć realizacji plana :D ale trzeba było się jakoś nazwać. Siedzieli we czterech jak mieli w zwyczaju tj. Boczuś :) Waldi, Paździoch i Ferdynand. 'Ale zaraz, jak my się nazwiemy?' - wyłożył Paździoch. Nagle Waldek wypalił swoją głupkowatą propozycję śmiejąc się po sufit, aż kafelki w kuchni zadrgały ;) Na co Ferdek: 'To jest dobre Walduś! Tylko że słabe.' I tak też myślę o tym zapachu. Dobry, tylko że słaby. Różnica? Ferdek na swoich pomysłach nie zarobił, a Chanel pewnie zarobi. Ja robię pat.

Prorok
Prorok

Skrzyżowanie Allure Homme z Allure Homme Sport.Nazwa zapachu jest dla mnie myląca. Sport Eau Extreme kojarzy mi sie z jakas ekstremalną swieżoscią . Tymczasem zapach do świeżaków nie należy. Tym bardziej że dominującą nutą jest w nim fasola tonka .Idzie w przeciwnym kierunku niż chociażby ekstremalnie swiezy Allure Cologne Sport . Sprawia wrażenie jakby do klasycznego Allure Homme dodać metaliczną nutę z AHS. Zapach ma świetne parametry uzytkowe - zarówno trwałośc jak i projekcję . Bardziej pasuje mi do eleganckiego stroju aczkolwiek jest bardzo uniwersalny - zarówno co do pory roku , pory dnia czy wieku uzytkownika . Powinien przypaśc do gustu miłośnikom męskiej linii Allure - odnajdą w nim bez trudu znajome elementy. Pytanie jednak brzmi : czy skuszą sie na wydanie niemałych przecież pieniedzy za zapach , którego nie sposób uznać za oryginalny czy przełomowy a wrecz przeciwnie - pachnacy mocno znajomo ?

PeterPan
PeterPan

Allure Sport Extreme, po prostu jest szokujaco swietny, bynajmniej ja to odczuwam. Minelo juz 12 godzin od momentu kiedy go 'wlozylem' na siebie i wciaz go czuje.
Podczas aplikowania czulem troche ordynarny zapach cytrusu i miety. Ten zapach bardzo szybko zostaje zdominowany wanilia, i zaczynam czuc cos slodkiego.
Trwalos jest niesamowita, jak juz wspomnialem, co do projekcji to nie jest to London by Burberry czy JPG Le Male, jednak woda ta dyskretnie dociera tam gdzie ma. Mysle, ze jest ona dobra dla tych, ktorzy nie chca azeby bylo ich czuc a dopiero potem widziec.
Na pewno nie jest to typowa woda sportowa, choc nie wiem jak reaguje ze spoconym cialem bo jeszcze nie probowalem jej w ekstremie.
Polecilbym ja dla kazdego, kto lubi byc dyskretnie zauwazony, ktos kto idzie na randke z dziewczyna na ktorej on chce zrobic wrazenie a nie to jak od niego pachnie. Nadaje sie do pracy, wlasciwie kazdej, co do por dnia, nie ma znaczenia. Wiek uzytkownika, hmm ciezko ocenic, ale nie mysle, ze jest to woda dla uczniow liceum czy mlodziezy. Cenowo nie nalezy do najtanszych, ale wiadomo skad pochodzi. W mojej dopiero co raczkujacej kolekcji dalbym w skali od 1-10 spokojnie 9.25.

vertigo
vertigo

Ach, ten Allure Sport...
To był zawsze taki miły, ułożony chłopak z sąsiedztwa. Zadbany i atrakcyjny w oczywisty sposób.

Teraz wyprowadził się od rodziców, dalej dba o siebie, ale chyba przesadza z ilością proszku do prania ...

Allure Homme Sport Eau Extreme to świeżość syntetyczna, typu właśnie środka do prania, tak skoncentrowana, że aż ciężka, dusząca, bardzo natarczywa. Coś okropnego. W fazie środkowej zaczyna dominować tonka z cyprysem, ale co to za akord! Agresywny, sztuczny, rodem z typowych, wybaczcie, męskich wód po goleniu. A myślałam, że gorzej nie będzie.
Dopiero kiedy ten cały chaos opada, po około 4 godzinach, zaczyna pachnieć jak 'stary', dobry Allure Homme Sport, świeżo-wodnie, trochę słodko. Na mojej skórze zaskakująco trwały! Ponad 8 godzin.
Mimo to odradzam :)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Allure Homme Sport Eau Extreme marki Chanel. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Allure Homme Sport Eau Extreme marki Chanel reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Dior Homme Cologne 2013 Chanel Allure Homme Edition Blanche Chanel Allure Homme Sport Christian Dior Dior Homme Intense Chanel Bleu de Chanel Nasomatto Black Afgano Chanel Bleu de Chanel Eau de Parfum Christian Dior Dior Homme Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Christian Dior Higher Thierry Mugler A*Men Ultra Zest Versace Versace Pour Homme Chanel Egoiste Platinum Givenchy Pi Carolina Herrera 212 VIP Men Christian Dior Dior Homme Sport Amouage Jubilation for Men Creed Aventus Joop! Joop! Homme Christian Dior Dior Homme Parfum