Marki » C » kwiatowe « Grupy

1881 Cerruti dla kobiet

Mam: 73 Miałem: 102 Chcę: 21 Ukochany zapach: 2

ziołowy
1881 Cerruti dla kobiet Filmy
1881 Cerruti dla kobiet Zdjęcia 1881 Cerruti dla kobiet Zdjęcia 1881 Cerruti dla kobiet Zdjęcia 1881 Cerruti dla kobiet Zdjęcia 1881 Cerruti dla kobiet Zdjęcia 1881 Cerruti dla kobiet Zdjęcia 1881 Cerruti dla kobiet Zdjęcia

1881 marki Cerruti to kwiatowe perfumy dla kobiet. 1881 został wydany w 1995 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Claire Cain. Nutami głowy są mimoza, irys, fiołek, frezja, jaśmin, konwalia, bergamotka i róża; nutami serca są kolendra, tuberoza, irys, rumianek, galbanum, jaśmin, brazylijskie drzewo różane, kwiat pomarańczy, geranium i narcyz; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, piżmo, wanilia i cedr.

Mimoza Irys Fiołek Frezja Jaśmin Konwalia Bergamotka Róża

Kolendra Tuberoza Irys Rumianek Galbanum Jaśmin Brazylijskie drzewo różane Kwiat pomarańczy Geranium Narcyz

Drzewo sandałowe Ambra Piżmo Wanilia Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about 1881 by Cerruti.

1881 Recenzje Perfum

samsara
samsara

Sielsko-anielska woń, kojarzy mi się z ciszą, z ukojeniem skołatanych nerwów, rozluźnieniem mięśni, swobodną, powolną wędrówką myśli, wspomaganą podgryzaniem polnej trzcinki...uff, wypuść powietrze, ten zapach to ulga. Mając go na sobie, mam wrażenie, że czas wolniej płynie a szufladki w mojej wiecznie nieuporządkowanej głowie zaczynają samoistnie wskakiwać na właściwe miejsca. Ten zapach to spokój, wieś, wschód słońca, slow motion. To łany zboża smagane wiatrem, chmary ptaków wzbijające się w powietrze i refleksja o tym jak niewiele potrzeba do szczęścia i jak wiele z tego, co mamy i co mieć pragniemy jest nam całkowicie zbędne. Zapach resetuje, ale i jest pułapką - on rozleniwia i rozgrzesza. Jest tak bardzo nie mój. Próbuje mnie zabrać na rehab, but I won't go, go, go. Jego spokój wprawia mnie w zakłopotanie, tak bardzo kłóci się z moim wiecznym niepokojem, że aż chcę go oddać...chociaż jest piękny...

chjena
chjena

Mam wrażenie, że to bardzo niedoceniany zapach, trochę z przypiętą łatką "perfum, które zawsze stoją na półce w drogerii w przyzwoitej cenie", w związku z czym nikt się nad nimi specjalnie nie rozpływa ani nie sięga po nie, bo przecież jakby co to one zawsze będą. Biję się w pierś, bo i ja o Cerruti 1881 tak myślałam, aż przyszła mi fantazja upolować uroczą miniaturkę.

Spędziłam cały weekend i dzisiejszy dzień w towarzystwie 1881 i jestem pod wrażeniem, jak idealnie odwzorowano tutaj dziką łąkę. Te perfumy to weekend za miastem, pole przesuszonego już nieco sierpniowym słońcem rumianku, gdzieniegdzie czerwienią się resztki maków, trzymam w ręku bukiet róż, który jednak nie jest w stanie zdominować tej woni otaczającej mnie natury. Ubrana koniecznie w sukienkę w krateczkę vichy, żeby było odpowiednio sielsko, rustykalnie wręcz, ale momentami i romantycznie. Tej kompozycji w pewien sposób odjęto świeżość zamieniając ją na charakterystyczne "przesuszenie", dzięki temu stała się odrobinę nostalgiczna, przywołuje wspomnienia.

Bardzo trafne jest także porównanie w jednej z poprzednich recenzji do kwiatów zamkniętych w kostce lodu, mimo, że kwiecia tu sporo, to w upały nie należy się go bać - faktycznie te perfumy potrafią schłodzić nosicielkę!

Z jednej strony w ramach uruchomionego projektu "denko" chciałabym wysączyć tę uroczą miniaturkę jak najszybciej, z drugiej strony chyba mi będzie do niej tęskno... Ech, ale przecież zawsze mogę wrócić, bo póki co Cerruti 1881 dzielnie obstawia półki sklepowe.

Arsenicum
Arsenicum

1881 to dla mnie nic innego, jak noszalny i dopracowany Eden. Jest tu ogrom kwiatów, jednak nie gumowych - te są lekko musujące, zasuszone, nieco pyliste. Sam zapach nie męczy ani trochę, jest naturalny i pomimo dość poważnego, jak na swoją kategorię wydźwięku, uroczy i ładny. Nie potrafię Wam nic więcej powiedzieć, bo dla mnie, to po prostu wygładzona i ładna wersja Cacharel Eden. Do tego w o wiele lepszym flakonie.

newelka
newelka

Pudrowy, cieplutki, otulający. Właśnie taki, ciepły i słodki. Taki jest na mojej skórze.

Czy chciałabym tak częściej pachnieć? Waham się. Bo jest w tym zapachu coś irytującego. "Mamowego". "Pamiętasz by zabrać czapkę?", "A mówiłam Ci przecież żebyś nie...". Taka nuta której się spodziewasz i nawet jak o niej zapomnisz zaraz znowu świdruje głowę, zawsze i wszędzie. Nie daje o sobie zapomnieć. Może to temu że są jak dla mnie zbyt pudrowe, a ta nuta zawsze kojarzyła mi się z domem, bezpieczeństwem. Duszę się w nich; w samym środku tej "kulki zapachu", jaki wokół mnie tworzy. Chociaż wyczuwając go na innych bardzo mi się podoba.

Ale tak sobie teraz myślę że to chyba tylko kwestia mojego wewnętrznego odbioru - inni ten zapach na mnie odbierają jako delikatny i elegancki.

Dlatego, mimo swojej delikatności, mi perfumy podobają się na wieczór. Początek pudrowo-kwiatowy, oszałamiający, obezwładniający (w negatywnym tego słowa znaczeniu niestety), za to baza piękna, dokładnie z takich jak lubię.

Określiłabym je w całości: dojrzalsza łagodność.

Sylwia74
Sylwia74

Kolejny wieczór próbuję przekonać się do tego zapachu, ale niestety. Udało mi się kupić używany flakonik, pamiętam, że bardzo dawno temu podobał mi się na koleżance. Niestety na mnie pachną starszą panią. Żadnej tu elegancji tylko puder i kwiatki. Dla mnie zapach męczący i mdlący, czym dużej wącham nadgarstki tym bardziej mnie mdli. Zagościł aż tydzień na mojej toaletce. Z przyjemnością puszczę dalej w świat.

blawatekb
blawatekb

Jest to jeden z przyjemniejszych zapachów. Zdecydowanie na późną wiosnę i lato. Tak na ciepłą nagą skórę. Jest bardzo świeży, wręcz zimny, czuć w nim mnogość kwiatów, ale sprawiają one wrażenie jakby były zamknięte w kostce lodu. W pierwszej chwili bardzo dokładnie czuć rumianek, potem powolutku do głosu dochodzi wymrożona róża oraz cały jej królewski orszak złożony z innych kwiatów. całość jest otulona nutami drzewnymi, co nadaje kompozycji klasycznego, eleganckiego charakteru.
Do zapachowego spełnienia brakuje mi w tym zapachu jednego: cieplejszej bazy,może więcej piżma, może ambry....no ale wtedy Cerruti 1881 nie byłby Cerruti 1881!I tak jest jednym z moich piękniejszych zapachów!

Zapomniałam wspomnieć o trwałości. jak na EDT bardzo dobra. Do samego wieczora na nadgarstku tańczą mroźne kwiatki otulone drewnem.

Izabela
Izabela

Piszę recenzję od nowa, bo uważam, że te perfumy zasługują na więcej.
Cerruti 1881 to zapach, z którym mam wspaniałe wspomnienia, pamiętam, jaką robił furorę, gdy wszedł na rynek. Były ze mną od początku. Nie znaczy, że miałam je zawsze, ale myślę, że ze wszystkich swoich perfum, wracałam do nich najczęściej.
Tak i tym razem. Nastała wiosna, poszłam do perfumerii, psiknęłam na rękę i znowu wiedziałam, że muszę je mieć. Pachną wiosną, lekkością, uśmiechem i witalnością.
Zapach z pozoru jest niepozorny, ot mieszanka rumianku, kwiatów i nut drzewnych... Ale jaki efekt - trwają i trwają na skórze, a w pomieszczeniu zostawiają delikatny obłoczek (nie chmurę jak np. orienty lub oud).
Myślę, że przeszły reformulację, ale nie przeszkadza mi to. I tak są wspaniałe i niezmiennie wprowadzają mnie w dobry humor.
Zaopatrzona w kolejny flakonik cieszę się z nadchodzącej wiosny, słońca i z życia. Ot – działanie perfum. Po prostu dobrze się z nimi czujesz i mają dobry wpływ na Twój nastrój.

Anmalea
Anmalea

Zapach ładny, nie za ciężki, pudrowy. Bardzo przyjemnie się go nosi.
Wyczuwam w nim wyraźnie rumianek, różę i bergamotkę.
Nie wiem czemu, ale Cerruti (a konkretnie ten zapach) zawsze kojarzył mi się z dystyngowaną kobietą po 40-stce. Ale mimo swoich dwudziestu paru lat i tak lubiłam go nosić... Do czasu.
Niestety dla mnie Cerruti okazał się zapachem, który na dłuższą metę jest męczący i mdlący. Nie mogłabym nosić na sobie codziennie, bez przerwy. Jest w nim jakaś taka dziwna nuta, która po jakimś czasie zaczęła mnie drażnić.

Zużyłam 1/3 opakowania i oddałam mamie
Może jeszcze kiedyś zdecyduję się na ich kupno. Chociaż na rynku jest wiele innych perfum-piękniejszych i bardziej godnych polecenia (i noszenia ;))
Plus za trwałość (ok. 6-7h).

fraupilz
fraupilz

Kwiaciak pastelak, przyjemny i nienarzucający się, za to poprawiający humor. Wydaje mi się, że czuję głównie drzewo różane z bergamotką, mimozę i frezję, ale nie jestem ekspertem od nut zapachowych. To jeden z tych zapachów, które na początku kojarzą mi się z "jakąś panią", obcą kobietą, ktoś mi tym pachniał w dzieciństwie. Na mnie to coś pomiędzy świeżym bukietem prosto z kwiaciarni a herbatą z dodatkiem płatków kwiatów. Na wiosnę do pracy, do zwiewnej białej bluzki i spódnicy w kolorze pastelowego różu, albo w charakterze antidotum na chandrę, do zalegania w łóżku, w zestawie z czekoladą i kotem.

monika690
monika690

Kwiatowo- drzewny miks, faktycznie lekko musujący, zapach bardzo przyjemny i niesamowicie trwały, roztaczający wokół przyjemną aurę. Według mnie zapach całoroczny, dla wielbicieli zapachów kwiatowych. Mam odlewkę i bardzo chętnie jej używam, jak mi się skończy, nie wiem czy nie zakupię flaszki :)

hedera_helix
hedera_helix

Za dużo cytrusów, za dużo nut drzewnych. Szczególnie wyczuwalna jest nuta drzewa sandałowego. Zapach jest bezpieczny, na dzień, nie zwracający uwagi otoczenia. Nie podoba mi się jak pachnie na mojej skórze. Pachnie jak cytrusowe mydełko.

amanda
amanda

Na mnie ten zapach pachnie po prostu pięknie , nie ma osoby , która by go nie skomplementowała gdy nim pachnę .
Jest ciepły , nasycony słońcem i miksem kwiatowym z ciepłym drzewnym wykończeniem.
Jest zarazem zapachem eleganckim w stosunkowo niskiej by nie powiedzieć śmiesznej cenie , do tego bardzo trwałym i wydajnym,mnie wystarczą dwa psiknięcia i zapach ciągnie się za mną ogonem przez długie godziny.
Ale nie jest to ogon nachalny czy przytłaczający , ale ogon zwiewny muskający przyjemnie nosy w otoczeniu.

kaka
kaka

A ja nie rozumiem tej kompozycji. Jest tu wszystko co kocham w perfumach:frezja,konwalia,jaśmin,goździk,ambra,drzewo sandałowe...i nic z tego nie czuję, a całość pachnie na mnie męsko, ostro, wyjątkowo nieprzyjemnie. Po 20 minutach zapach składa się wyłącznie z galbanum, piżma i róży z bergamotką,którą również lubię,ale tu pachnie jak w taniej męskiej wodzie po goleniu...Jak to jest możliwe żeby z takich składników robił się taki zapachowy koszmar??? Galbanum występuje również w Miss Dior Eau Fraiche, które kocham, więc nie jest to składnik dyskwalifikujący perfumy..co więc tutaj tak śmierdzi?

Lady Mitsouko
Lady Mitsouko

Te perfumy są jak musujący, świeży, lekki, kwiatowo-owocowy szampan :) Może to trochę bez sensu porównanie, ale nie mogę się oprzeć - właśnie taka wizja nawiedza mnie zaraz po aplikacji. Nosząc je, czuję się elegancko i optymistycznie zarazem, gdybym kiedyś miała wyruszyć w szpilkach na podbój Świata, to tylko z Cerruti 1881.
To taki uroczy i czarujący zapach, a jednocześnie perfumy z klasą. Odejmuje lat :) Niby dyskretny, niemęczący, ale o dobrej projekcji - trudno go przegapić.
Zaczyna się taką właśnie "musującą", cytrusowo świeżą nutą bukietu różano-fiołkowo-mimozowego, potem kwiaty robią się bardziej pudrowe, w bazie czuć ciepłe drewna... Dla mnie to przede wszystkim właśnie taka ewoluująca róża: od rześkiej, fiołkowo-cytrusowej, przez delikatną pudrową, po drzewną (drewno różane i sandałowiec).
Boski jest ten zapach, pastelowy i delikatny, a jednocześnie łatwo rozpoznawalny. Nie drażni otoczenia, poprawia nastrój :)
Flakon piękny, cudownie leży w dłoni.
Nie przestaje mnie zadziwiać niska cena, bo na mnie te perfumy sprawiają wrażenie luksusowych, skomponowanych ze składników wysokiej jakości.

Tam
Tam

Oto propozycja dla tych, co zrazili się do perfum kwiatowych z powodu zbyt dosłownego podania nut i wwiercania się ich w nos, jak świder.
W 1881 kwiaty podane są w pastelowym, nieprzeładowanym bukiecie, zachowującym długo świeżość. Jak w bukiecie wstawionym przed chwilą do wazonu na stoliku pokrytym świeżym, wykrochmalonym obrusem na lekko ocienionej werandzie gdy budzi się ciepły dzień, jeden z wielu radosnych wiosennych dni, w który nie musisz się spieszyć i masz czas na dostrzeżenie piękna wokół. Dociera zapach łąk i wilgoci lasu, kory drzew, mchu i także dzikich kwiatów.
Mnie ten zapach nastraja bardzo pozytywnie, działa relaksująco, ma wiele odsłon - zawsze uśmiechniętych i do tego, co ważne, nie jest infantylnym kwietnym pachnidełkiem dla Lolitek.
Testuję go zimą bardzo zadowolona z tego, że "kwietuch" tak pięknie się zimą prezentuje, choć wyobrażam sobie(jak wyżej), że wiosną i latem wybrzmiewa najlepiej. Lubię bardzo delikatne nuty leśnej wilgoci i mchu oraz...herbaty, której w składzie nie ma. Na mojej skórze raz tańczy frezja, raz róża, to znów leśna konwalia, ale cichutko i na puentach.
Z innych zalet zapachu podkreślę jego elegancką dyskrecję, bo spowija właściciela delikatnym woalem, o wykręcaniu nosów osobom towarzyszącym mowy nie ma. Świetny na codzienne używanie oraz przy okazjach, gdy pachnieć trzeba, ale nieinwazyjnie.
w sumie ogromnie cieszę się, że mnie tym zapachem obdarowano, gdyż chodzę koło kwietnych propozycji jak pies wokół jeża i zadowolić mnie w tym segmencie zapachów jest niezwykle trudno, tym razem się udało :)

Zakupowe okazje

StrawberryNET.com
48.50 USD
Cerruti Cerruti 1881 Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
Cerruti Cerruti 1881 Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Cerruti 1881, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Cerruti 1881, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum 1881 marki Cerruti. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu 1881 marki Cerruti reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Calvin Klein Eternity Christian Dior Poison Tendre Christian Dior Midnight Poison Chanel Chance Eau Fraiche Kenzo Kenzo Amour Christian Dior Dolce Vita Christian Dior Dune Giorgio Armani Armani Code for Women Calvin Klein Truth Thierry Mugler Alien Lolita Lempicka Si Lolita Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Gucci Envy Lancome Miracle Kenzo Le Monde Est Beau Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Yves Rocher Secret d`Essences Neroli Lolita Lempicka Lolita Lempicka Thierry Mugler Innocent