Marki » C » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Ma Griffe Carven dla kobiet

Ma Griffe Carven dla kobiet

Mam: 3 Chcę: 7

Ma Griffe Carven dla kobiet Zdjęcia Ma Griffe Carven dla kobiet Zdjęcia

Ma Griffe marki Carven to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Ma Griffe został wydany w 2013 roku. Nutami głowy są bergamotka, cytryna i gardenia; nutami serca są jaśmin, drzewo sandałowe, róża i ylang-ylang; nutami bazy są wetyweria, piżmo, fasolka tonka i styraks.

Bergamotka Cytryna Gardenia

Jaśmin Drzewo sandałowe Róża Ylang-ylang

Wetyweria Piżmo Fasolka tonka Styraks

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Ma Griffe by Carven.

Ma Griffe Recenzje Perfum

seeandsmell
seeandsmell

Moje pierwsze starcie z tymi perfumami zakończyło się grymasem na twarzy i wyrzuceniem blottera do kosza. Drugie — niewiele lepiej, psiknęłam dwa razy w zgięcie łokcia i szybko poszłam się umyć. Ale trzy razy sztuka: po kąpieli spróbowałam Ma Griffe raz jeszcze. Odważnie, bo spryskałam się za uszami, na nadgarstkach i na dekolcie. Tym razem mnie oczarował i odtąd regularnie po niego sięgam.

Ma Griffe to zieleń mchu i biel płatków gardenii. To zieleń młodego lasu, skąpanego w białej mgle. To szypr i aldehydy. Zarówno w oryginale, jak i w najnowszej interpretacji. Nowe Ma Griffe mają początek nieco bardziej mydlany i gorzki, goryczą cytrusowej skórki. Pierwowzór jest łagodniejszy i miększy, jaśniej zielony, choć finalne nuty otwarcia wybrzmiewają dość cierpko. Oba są niezwykle eleganckie w sercu, zdystansowane i chłodne, choć nie brak im swoistej zmysłowości (szczególnie starszej wersji). Przytulają się do skóry poduszeczką ciemnego mchu, głaszczą aksamitem białych płatków, a w końcu intrygują żywicznym szeptem. Klasyk jest odrobinę subtelniejszy. Trzyma się bliżej mojej skóry niż nowa wersja, która wyczuwalna jest na odległość ramienia. Jest też trochę mniej trwały (w moim przypadku 5-6 zamiast 6-7 godzin).

„Ma Griffe” można przetłumaczyć z francuskiego jako „mój pazur”, ale też jako „mój podpis”. Moim zdaniem oba znaczenia dość dobrze wyrażają naturę tego zapachu, ale dopiero ich połączenie oddaje w pełni jego sedno. Bo Ma Griffe to nie stereotypowy drapieżny, lubieżny, orientalny pazur. To też nie zamaszysty podpis, zaznaczający terytorium jego autorki. To wydrapane na parkowej ławce albo korze drzewa drobnymi literami imię — ukradkiem, przez dziewczynę, po której na pierwszy rzut oka nikt by się tego nie spodziewał. To zapach damy, ale z charakterkiem.

Ten charakterek szczególnie dobrze oddaje najnowsza wersja zapachu. Jest prostsza, ale więcej w niej przestrzeni i goryczy. Tymczasem oryginał jest bogatszy, bardziej pluszowy (i nie mam tu na myśli pluszowego misia, a aksamitne obicia starych mebli). Znacznie więcej jednak je łączy niż dzieli i muszę przyznać, że nowe Ma Griffe to świetna wersja klasyka, doskonale skrojona na miarę naszych czasów. Nie oznacza to, że schlebia masowym gustom — od tego jest bardzo daleka, bo to wciąż zapach dość trudny, odmienny od zalewających perfumeryjne półki mieszanek „cukru, słodkości i różnych śliczności”.

laguuna
laguuna

Wyobraź sobie, że jesteś w starym kinie. Kurtyna podnosi się. Jakież jest Twoje zdziwienie, gdy na ekranie ukazuje się czarno-biały obraz. Kobieta rodem z lat dwudziestych patrzy przenikliwie na Ciebie. Czujesz jej zapach, inny, niedzisiejszy. Nagle do jej źrenicy zbliża się ostra brzytwa. Przechodzą Cię ciarki. Zamykasz oczy. Na siedzeniu obok siada sam mistrz Dali. Wdychasz aromat jego wykrochmalonej koszuli. Tak, ,,Pies andaluzyjski”. Nie na to czekałeś, jeszcze chwilę temu po prostu liczyłeś na odrobinę relaksu. Nagle kurtyna opada, koniec seansu. Już tylko przyjemny półmrok kina, gdzieś obok zakwita gardenia. Już jest spokojnie, ale pozostajesz czujny. Zaskakujące, niełatwe, staromodne, ostre w otwarciu, upojnie kwiatowe po czasie, uzależniające, piękne, tak je odbieram.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Carven Ma Griffe, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Carven Ma Griffe, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Ma Griffe marki Carven. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Ma Griffe marki Carven reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy szyprowo - kwiatowe
Lolita Lempicka The Heart-Catcher Givenchy Ange ou Demon Tendre Mypa Madonna Nudes 1979 Kiss Gres Cabaret Cerruti Cerruti 1881 Lumieres d`Ete Estée Lauder Aliage Dolce&Gabbana D&G Anthology La Lune 18 Otto Kern Noa Noa Ayala Moriel Schizm Christian Dior Miss Dior Cherie Eau De Toilette 2010 Princesse Marina De Bourbon A La Francaise MOR Peony Flower