Marki » C » orientalno - drzewne « Grupy

Santos de Cartier Cartier dla mężczyzn

Santos de Cartier Cartier dla mężczyzn

Santos de Cartier Cartier dla mężczyzn Zdjęcia Santos de Cartier Cartier dla mężczyzn Zdjęcia

Santos de Cartier marki Cartier to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. Santos de Cartier został wydany w 1981 roku. Nutami głowy są lawenda, jagody jałowca, bazylia, werbena cytrynowa i bergamotka; nutami serca są rozmaryn, gałka muszkatołowa, pieprz, wetyweria i geranium; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, paczula, kokos, wanilia i cedr.

Lawenda Jagody jałowca Bazylia Werbena cytrynowa Bergamotka

Rozmaryn Gałka muszkatołowa Pieprz Wetyweria Geranium

Drzewo sandałowe Ambra Paczula Kokos Wanilia Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Santos de Cartier by Cartier.

Must II

Santos de Cartier Recenzje Perfum

Jol
Jol

Pamiętam krem do golenia, którego używał mój dziadek. Nadkładał go najpierw na pędzel, potem na twarz. Czarna aluminiowa tubka, mocny zapach. Podobne nuty otwierają Santosa. Na szczęście te nuty prędko komponują się w piękny ciężki zielono-kremowy zapach. Wyczuwam drzewo sandałowe, nuty drewna i gałkę muszkatołową. Czuć bazylię, wanilię i podszycie cytrusowe. Niektórzy powiedzą, że dziadkowy i będą mieli rację. To perfumy przeznaczone dla dojrzałego nosiciela, młodzikowi dodadzą lat. Klasa w stylu lat 80. Z tej samej półki, co Armani Eau Pour Homme i Cartierowa Pasha, choć Pasha jest świeższa, nie jest tak balsamiczna jak Santos.

Kokos ;)
Kokos ;)

Santos, męska klasyka lat 80, rok powstania ten sam co legendarny i ponadczasowy Kouros oraz odpowiedź na jego czyli Antaeus.
Kompozycja, nie dla osób młodych, jestem przeciwnikiem teorii mówienia o zapach dla dziadków itd, ale do Santosa trzeba dojrzeć, trzeba swoje przeżyć i prowadzić prawdziwie męski tryb życia. Santos to gangster, to ciemność, czarny kolor, mrok i bezkompromisowość. Nie wiem kto jest odpowiedzialny za skład ale to co tutaj widnieje, powoduje we mnie śmiech porównywalny ze śmiechem Waldusia Kiepskiego, o ile ktoś kojarzy o kim mówię ;) Santos, to dla mnie przede wszystkim skóra, tytoń i mech. Do tego liczne suche zioła i coś zwierzęcego, może kastoreum ?. Nikt mi nie wmówi że jest inaczej. Jednak komuś było mało, miał niedosyt i do całości dolał suchego świdrującego pieprzu. Zaś dla "złagodzenia" kompozycji dodano niewinnej gałki muszkatołowa. Jeżeli jest kokos - to jego zbutwiała, zleżała odmiana. To kokos, który zamiast do sklepu warzywnego lub marketu, trafił do sklepu z tytoniem, gdzie swoje już przeleżał.

Ziołowo, dymnie - męsko.

Dziewczyny
jak chcecie poznać tego klasyka to tylko testy nadgarstkowe bo inaczej na ulicy faceci będą przed wami uciekać. Tak proszę państwa pachną lata 80, tak pachnie wytworny luksus i jakość :)

Lincoln
Lincoln

Ja z kolei w Santos de Cartier nie wyczułem żadnego smrodu ''starca''. O ile Kouros czy Number One pachną faktycznie epoką 80's (co wcale nie ma negatywnego wydźwięku), tak w przypadku Cartiera nie dopatrzyłem się żadnej muzealności, choć oczywiście, wyraźnie czuć że to nie jest dzieło aktualnych trendów tworzenia perfum i komu rzeczywiście może najlepiej pasować to dojrzałej osobie. Testuje aktualnie na zgięciu łokcia omawianą tutaj kompozycje i dla porównania na drugiej ręce mam Kourosa, gdybym nie był wtajemniczony ktoś mógłby mi wmówić ze S.d.C jest o 10 lat młodszy od YSL, mimo że oba zostały wydane w 1981 roku.

Teraz moje spostrzeżenia na temat samego zapachu: pierwotnie wydawał mi się dość monotonny i anemiczny, lecz po czasie zdołał mnie do siebie przekonać. Pachnie jak kubańskie, przesycone wanilią, tlące się cygaro. W rozsądnych dawkach pięknie ewoluuje na skórze. Projekcja i trwałość wzorcowe. Czuję w nich nostalgiczny spokój i jeszcze coś, czego nie znajdę w żadnych perfumach. Rozważam zakup 50-mililitrowego flakonu, do niedawna byłem zdania że ta ilość wystarczy mi na bardzo długo, ale ostatnio odkrywam, że są dni, w których nie wyobrażam nic innego na sobie oprócz Santosa.

Scentrack: The Broadcast - I've Been in Love Before

gilbert
gilbert

Zapach przede wszystkim mnie nie porwał i nie odnalazłem w nim nic, co by było przesadnie interesujące.
Początek trochę w stylu One Man Show, nieco syntetyczny i mydlany. Na szczęście nie trwa to zbyt długo.
Potem robi się 'ciemniej'. Rzeczywiście nuty dymne są, ale niezbyt nachalne.
Wszystko otoczone wanilią, która nadaje słodki sznyt. Oczywiście nie jest to żaden słodziak.

Nie ma wątpliwości, że wąchamy klasyka. Nie mniej nie jest to strasznie odczuwalne w noszeniu.

Całościowo odbieram na plus, tylko tak jak już wspomniałem, absolutnie nie widzę tu geniuszu.
Daje 4.

Prorok
Prorok

Zapach jak dla mnie kapitalny. Klasyka z 1981 roku. Co ciekawe zapach nie wydaje sie byc staroswiecki .Rzeklbym ze jest ponadczasowy Pachnie jak kubańskie cygaro zamoczone w kremie waniliowym w poblizu kominka z delikatnie plonacym drewnem i przyprawami w tle .Jestem oczarowany.

belor
belor

Santos jest zapachem bardzo przyjemnym, ciepłym, kokosowym nawet. Niecodzienne to jak na perfumy z ósmej dekady, a jednak. Minusem dość nietypowym jak na tamten okres jest słaba trwałość i niezbyt ujmująca projekcja. Ponoć tej wady pozbawiona jest wersja "concentree", niemniej żeby ją zdobyć trzeba by mocno poszperać w sieci. Aż tak szukać chyba by mi się jednak nie chciało.

Krzysztof M.
Krzysztof M.

Podobnie napiszę jak przy Antaeusie. Santos to arcydzieło. Jest ciepły i pro zimowy. Trudno mi samemu powiedzieć, który z tych zapachów podoba mi się bardziej. Niesamowita mieszanka ziół no i drzewo sandałowe z tą wanilią. Powala. Nie można nie mieć.
Koncentrat musi zabijać!. Tej wersji jeszcze nie znam.

Santos de Cartier by Cartier 3.29 out of 5 based on 32 ratings and 7 user reviews

Zakupowe okazje

37.82 USD
Santos De Cartier Cologne by Cartier, 3.3 oz Eau De Toilette Spray Tester for Men
38.99 USD
Santos De Cartier by Cartier EDT Spray 3.3 oz Tester for Men
Santos De Cartier by Cartier EDT Spray 3.3 oz Tester for Men
Eau De Toilette 3.4oz
39.00 USD
Santos De Cartier Cologne by Cartier, 3.4 oz Eau De Toilette Concentree Spray Tester for Men
47.52 USD
Santos De Cartier Cologne by Cartier, 3.3 oz Eau De Toilette Spray for Men
Santos De Cartier Cologne by Cartier, 3.3 oz Eau De Toilette Spray for Men
48.99 USD
Santos De Cartier by Cartier EDT Spray 3.3 oz for Men
Santos De Cartier by Cartier EDT Spray 3.3 oz for Men
Eau De Toilette 3.4oz
51.40 USD
Santos De Cartier Cologne by Cartier, 3.4 oz Eau De Toilette Concentree Spray for Men
Eau De Toilette 1.6oz
Santos de Cartier Eau de Toilette, 3.3 fl. oz
110.00 USD
Santos de Cartier Concentree Eau de Toilette, 3.3 fl. oz
Santos de Cartier Concentree Eau de Toilette, 3.3 fl. oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Cartier Santos de Cartier, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Cartier Santos de Cartier, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Santos de Cartier marki Cartier. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Santos de Cartier marki Cartier reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Givenchy Givenchy Gentleman Yves Saint Laurent M7 Davidoff Zino Davidoff Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Guerlain Habit Rouge Eau de Toilette Calvin Klein Obsession for Men Christian Dior Fahrenheit Christian Dior Eau Sauvage Chanel Antaeus Azzaro Azzaro pour Homme Yves Saint Laurent Kouros Ralph Lauren Polo Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Hermes Terre d'Hermes Montale Red Vetyver Guerlain Vetiver Bvlgari Black Gucci Gucci pour Homme Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Versace Dreamer