Marki » C » orientalne « Grupy

Must de Cartier Cartier dla kobiet

Must de Cartier Cartier dla kobiet Zdjęcia Must de Cartier Cartier dla kobiet Zdjęcia Must de Cartier Cartier dla kobiet Zdjęcia Must de Cartier Cartier dla kobiet Zdjęcia Must de Cartier Cartier dla kobiet Zdjęcia Must de Cartier Cartier dla kobiet Zdjęcia Must de Cartier Cartier dla kobiet Zdjęcia Must de Cartier Cartier dla kobiet Zdjęcia Must de Cartier Cartier dla kobiet Zdjęcia

Must de Cartier marki Cartier to orientalne perfumy dla kobiet. Must de Cartier został wydany w 1981 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Jacques Diener. Nutami głowy są aldehydy, ananas, zielona mandarynka, galbanum, brzoskwinia, bergamotka, brazylijskie drzewo różane i cytryna; nutami serca są goździk (roślina), skóra, Żółty narcyz, piżmo, orchidea, korzeń irysa, jaśmin, wetyweria, neroli, ylang-ylang i róża; nutami bazy są ambra, drzewo sandałowe, fasolka tonka, wanilia, wetyweria i cywet.

Aldehydy Ananas Zielona mandarynka Galbanum Brzoskwinia Bergamotka Brazylijskie drzewo różane Cytryna

Goździk (roślina) Skóra Żółty narcyz Piżmo Orchidea Korzeń irysa Jaśmin Wetyweria Neroli Ylang-ylang Róża

Ambra Drzewo sandałowe Fasolka tonka Wanilia Wetyweria Cywet

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Must de Cartier by Cartier.

Obsession
Must de Cartier Gold
L'Agent

Must de Cartier Recenzje Perfum

Nan
Nan

Cóż mogę dodać do poniższych opinii? Must de Cartier to dla mnie kwintesencja tego, co kocham w perfumach vintage: niezwykłe bogactwo nut, gęstość, trwałość, świetna projekcja i kompletny brak infantylizmu. Zbiór widocznych powyżej ingrediencji mógłby śmiało posłużyć do stworzenia co najmniej pięciu współczesnych kompozycji. Ciekawe jest to, że nie ma w tym wszystkim kakofonii, a doskonała harmonia, nuty zamiast bić się ze sobą o pierwszeństwo, doskonale się uzupełniają, tworząc zapach spójny, orientalny, słodki od przypraw, owoców i nut drzewnych.

Mam przyjemność posiadać w swych zbiorach czyste perfumy i są one istną ucztą dla zmysłów. Stopień skomplikowania tego zapachu utrudnia wyłowienie poszczególnych nut, co zresztą do niczego nie jest potrzebne: jak w wielu perfumach sprzed lat całość jest czymś znacznie więcej niż tylko sumą poszczególnych składników. Na tym właśnie polega zresztą moim zdaniem magia perfum z poprzedniego stulecia i za to kocham je najbardziej.

Must de Cartier to orient taki, jakim go rozumiano w latach 80-tych. Odmienny od obecnego, przystępniejszy niż starsze kompozycje tego nurtu, ale wciąż niełatwy. Must jest trochę brudny, trochę ziemisty, ale niesłychanie pociągający i sensualny. W dalszym ciągu noszalny i intrygujący, choć dla obecnych nosów zapewne dość trudny, z uwagi na ciężar kompozycji, tylko w niewielkim stopniu złagodzony cytrusami.

Najbardziej lubię go nosić jesienią i zimą, ale mogę śmiało polecić osobom, które są w stanie nosić cięższe zapachy w gorące dni – w upale projektuje doskonale i zyskuje zupełnie nowy wymiar (wszak orient nie pochodzi z krainy pingwinów i białych niedźwiedzi).

maszula
maszula

Długo wzdychałam do pustych flakonów, zanim ponownie kupiłam kolejny. Odstęp czasu - 15 lat. Szarpnęłam się od razu na 100 ml, niestety tylko w wersji EDT, ale to zawsze Must De Cartier, będę szanowac i tulic moją butelkę, za każdym razem, gdy wyjmę ją z szuflady.. i nici z tego. Wcale nie chce mi się na nią patrzec. Dzisiaj ten zapach to jakaś kpina. Otwiera się strasznym narcyzem (nie znoszę narcyzów!!) i dusi tak przez pół godziny, czyli o pół godziny za długo. Potem się wysładza i czuc rozwodnioną ambrę i zapewne całą resztę składu, stojącą w kolejce do "wystawienia nosa". Ta "cała reszta" brzmi jakby moczyła się przez tydzień w misce z wodą i tej wody użyto do stworzenia zapachu...zapachu bliskoskórnego i niezaskakującego, taka po prostu nijaka ambra przez ok.5-6 godzin. Po prostu mój zawód, jeszcze nigdy nie był tak ogromny :( to świętokradztwo i oszustwo, popłuczyny i mizerne naśladowanie MdC sprzed reformulacji. Przed 15 laty, miałam wersję edt i edp, które różniły się między sobą zapachem, ale obie były niewiarygodnie bogate, głębkie, złożone i wspaniałe, to był właśnie najprawdziwszy słodki kurz o męskim zabarwieniu, cudowny, najcudowniejszy,achhhh.. nawet jeśli trafię na stare wydanie, to zapewne ich nie kupię, gdyż ceny są zatrważająco wysokie jak na moją kieszeń. Pozostaną w sferze marzeń, a nową butelkę puszczę dalej, żeby nie psuc sobie wspomnień i każdorazowej nadziei, gdy widzę flakon.

Roma
Roma

To pachnidlo dostalam w prezencie od kolezanki "perfumowej", Moniki, ktora ma podobny gust, jak ja:-) Dziekuje M. z calego serca :-*
Mam 10 ml w swietnym, bialym, ciezkim, eleganckim flakoniku ze zlota pieczecia...
Skojarzyla mi sie z Obsession - CK, ale to tylko pierwsze wrazenie, jednak, na szczescie, Must de Cartier sa inne, piekniejsze, slodsze, ciezsze, bardziej oleiste... Poczatek bywa ciezki do zniesienia, dziwny, ale potem to, co sie dzieje, to dla mnie czysta rozkosz dla zmyslow...
Gesto od tu zywic: jest galbanum, ambra, bob tonka... i drzewa: palisander i drewno sandalowe oplecione soczystymi owocami: ananasem, nektarynka, czuje, jakby stal kosz egzotycznych, napoczetych owocow, "widze" steskniona pieknosc... wieczorem, w polmroku, tylko przy swietle malenkiej lampki, lezaca w lozku, czekajaca na swego wybranka, ktora pachnie mocno, ponetnie olejkami, sobie tylko znanej kombinacji.
Juz po krotkim czasie pachnidlo wyzbywa sie tej dziwnej, odpychajacej nieco nuty (ale nie zawsze odpycha), kojarzacej mi sie ze zbytkiem, ze wschodnim przepychem (i z jedzeniem) i staje sie cudnie slodki, kobiecy, dalej oleisty.
Wanilia, mocna, ciemna, mroczna jak w Addict - Diora, kroluje tu i uwodzi, wciaz mam ochote na jeszcze krople...
Niewatpliwie jest tu slodki kwiat ylang-ylang i narcyz, to dlatego tez tak go polubilam, zreszta same fajne nuty tu umieszczono, wetiweria zmienia, "tasuje" skladniki - sprawia, ze jest ciekawszy. Skora daje spora ciezkosc tej kompozycji.
Must to przepiekny, orientalny zapach - jak dobrze, ze wciaz dostepny...
Perfumy te na skorze pachna inaczej, niz na ubraniu... i (wiadomo) o niebo lepiej, slodziej - tak jak opisalam powyzej... a na ubraniu jest jakas dysharmonia i... zielone nuty, za ktorymi nie przepadam sie przypaletuja...

ela812
ela812

Pamiętam moje pierwsze spotkanie z tym zapachem, w turkusowej drogerii ;-)Jeden psik na bletterek i po chwili test noskiem. Pomyslałam wtedy: "Boziu, ten zapach by mnie zabił! ratuj się, kto może!" :-)))
Ale po upływie jakiejś godzinki z ciekawości ponownie wciągnęłam tę woń do nosa i... przepadłam, z kretesem. Wyczułam składnik, który totalnie mnie oczarował. Wtedy nie wiedziałam jeszcze, że nazywa się ambra:-)teraz już wiem i jestem jego absolutną maniaczką. Chociaż w spisie nut jest podany jako jeden z elementów bazowych, to ja wyczuwam go już na początku. Jest tam, tyle że w cytrusowej otoczce i dopiero stopniowo wychodzi na prowadzenie, przynajmniej na mojej skórze.
Zapach podbił moje serce i szybko znalazł się na osobistej liście "must have". Obecnie jestem szczęśliwą posiadaczką sporej butelczyny o kształcie zapalniczki, zawierającej płyn w pięknym ciepłym bursztynowym kolorze (jak ja lubię zapachy o tej barwie :-) ).
Polecam gorąco wielbicielkom ambry i orientalnych klimatów...

Savanoja
Savanoja

Niewiele nowego dodam od siebie. Możliwe że ten zapach jest bogaty, ale dla mnie całość jest nie do zniesienia. Przykro mi, ale ów słodki kurz odbieram jako drażniący, jak zapach tynku. I niestety nic więcej, bo to co pod tynkiem u mnie nie ma szans wyjścia na powierzchnię. Nic się nie rozwija, nie czaruje, warstwa tego kurzo-tynku jest zbyt gruba. Gdy już prawie coś wyławiam, to chmura tynku mnie nokautuje. Po prostu są nie w moim typie.

mangos
mangos

Bogactwo składników ... a sam zapach? Wyczytałam wielokrotnie,że pasuje do nich okreslenie "słodki kurz". Ja mam wersję "parfum" i TAK! ZDECYDOWANIE! - to trafne porównanie. Bardzo orientalny, aldehydy są zaledwie dodatkiem do całej, przebogatej reszty. Ja wyczywam minimalne podobieństwo do Addicta, dziwne to bardzo ...;)

salvadora
salvadora

Piękny, wielowarstwowy, bogaty zapach. Kwaśno-cierpko,ostro i intensywnie jest na początku. W czasie trwania układa się w coś fantastycznego, dochodzą do głosu kwiaty, wanilia, nuty drzewne.Zapach nabiera słodyczy i miękkości. Jest miło i przytulnie, ale z nutką pikanterii.

perfumeholic88
perfumeholic88

Niestety testy Must de Cartier zakończyły się dla mnie całkowitą porażką.
Początek to zby mocne, wręcz drażniące aldehydy. Strasznie mi się to nie podobało.
Po ok. 15min jest minimalnie lepiej, bo dołącza galbanum, ale w dalszym ciągu te nieznośne aldehydy tak ´´kłuły´´ mnie w nos, że myślałam, iż oszaleję.
W Must wyczuwam też wyraźnie jakieś męskie nutki.
Najgorsze jednak jest to, że w zcasie testów globalnych, praktycznie każdy kto miał ze mną stycznośc odwracał głowę, mój mąż stwierdził,że to najgorszy zapach jaki kiedykolwiek miałam na sobie, a Mama,że pachnę poprostu okropnie i drażniąco.
Must de Cartier nie zdobył mojego serca, być może jeszcze do niego nie dorosłam, ale naprawdę nie dobrze mi się go nosiło.

Seth
Seth

Klasyczny, jednak ujmujący swą oryginalną zmysłowością zapach. Na skórze mojej żony, ewoluuje w trójstopniowy sposób, począwszy od aldehydowo gorzkawego otwarcia, wybrzmiewającego owocowymi nutami serca w wyraźnie pudrowym bogactwie kwiatów, ocieplonych szlachetnymi drewnami bazy oraz zmysłowo podkreślonymi nutami animalistycznymi i słodkawą wanilią. Wyczucie twórcy, wirtuozerski warsztat oraz najwyższej jakości składniki dały w efekcie dzieło niebanalnej urody, udanie odzwierciedlające prestiż i luksusowy charakter marki. Doskonale zrównoważony charakter zapachu, ekspozycja w granicach fizycznej prywatności oraz więcej niż dobra trwałość, idealnie podkreśla intymność spotkania we dwoje, jednocześnie predysponuje do użycia przy okazjach wieczorowych, nie wykluczając również dziennych. Komfortowo spełnia swoje zadanie, przyciągając, intrygując oraz zadziwiając zmysłową urodą. W skali (1-6): za kompozycję - 5; oryginalność - 5; intensywność - 4; trwałość - 5. Ocena końcowa: 4,75.

Zakupowe okazje

44.99 USD
Must De Cartier Perfume by Cartier, 1.6 oz Eau De Toilette Spray for Women
Must De Cartier Perfume by Cartier, 1.6 oz Eau De Toilette Spray for Women
45.99 USD
Must De Cartier Perfume by Cartier, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Tester for Women
45.99 USD
Parfum 1.6oz
206.00 USD
Must de Cartier Parfum Refill, 1.6 oz
Must de Cartier Parfum Refill, 1.6 oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Cartier Must de Cartier, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Cartier Must de Cartier, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Must de Cartier marki Cartier. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Must de Cartier marki Cartier reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Dune Cartier Le Baiser Du Dragon Guerlain Shalimar Guerlain Samsara Eau de Parfum Calvin Klein Obsession Christian Dior Poison Estée Lauder Knowing Yves Rocher Neonatura Cocoon Christian Dior Dolce Vita Estée Lauder Youth-Dew Sisley Soir de Lune Givenchy Organza Cartier La Panthere Yves Saint Laurent Opium Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Dior Addict Chanel Chanel N°5 Cacharel LouLou Hermes 24 Faubourg