Marki » C » orientalne « Grupy

Must de Cartier Cartier dla kobiet

Must de Cartier Cartier dla kobiet Zdjęcia Must de Cartier Cartier dla kobiet Zdjęcia Must de Cartier Cartier dla kobiet Zdjęcia Must de Cartier Cartier dla kobiet Zdjęcia Must de Cartier Cartier dla kobiet Zdjęcia Must de Cartier Cartier dla kobiet Zdjęcia Must de Cartier Cartier dla kobiet Zdjęcia Must de Cartier Cartier dla kobiet Zdjęcia Must de Cartier Cartier dla kobiet Zdjęcia

Must de Cartier marki Cartier to orientalne perfumy dla kobiet. Must de Cartier został wydany w 1981 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Jacques Diener. Nutami głowy są aldehydy, ananas, zielona mandarynka, galbanum, brzoskwinia, bergamotka, brazylijskie drzewo różane i cytryna; nutami serca są goździk (roślina), skóra, Żółty narcyz, piżmo, orchidea, korzeń irysa, jaśmin, wetyweria, neroli, ylang-ylang i róża; nutami bazy są ambra, drzewo sandałowe, fasolka tonka, wanilia, wetyweria i cywet.

Aldehydy Ananas Zielona mandarynka Galbanum Brzoskwinia Bergamotka Brazylijskie drzewo różane Cytryna

Goździk (roślina) Skóra Żółty narcyz Piżmo Orchidea Korzeń irysa Jaśmin Wetyweria Neroli Ylang-ylang Róża

Ambra Drzewo sandałowe Fasolka tonka Wanilia Wetyweria Cywet

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Must de Cartier by Cartier.

Obsession
Must de Cartier Gold

Must de Cartier Recenzje Perfum

maszula
maszula

Długo wzdychałam do pustych flakonów, zanim ponownie kupiłam kolejny. Odstęp czasu - 15 lat. Szarpnęłam się od razu na 100 ml, niestety tylko w wersji EDT, ale to zawsze Must De Cartier, będę szanowac i tulic moją butelkę, za każdym razem, gdy wyjmę ją z szuflady.. i nici z tego. Wcale nie chce mi się na nią patrzec. Dzisiaj ten zapach to jakaś kpina. Otwiera się strasznym narcyzem (nie znoszę narcyzów!!) i dusi tak przez pół godziny, czyli o pół godziny za długo. Potem się wysładza i czuc rozwodnioną ambrę i zapewne całą resztę składu, stojącą w kolejce do "wystawienia nosa". Ta "cała reszta" brzmi jakby moczyła się przez tydzień w misce z wodą i tej wody użyto do stworzenia zapachu...zapachu bliskoskórnego i niezaskakującego, taka po prostu nijaka ambra przez ok.5-6 godzin. Po prostu mój zawód, jeszcze nigdy nie był tak ogromny :( to świętokradztwo i oszustwo, popłuczyny i mizerne naśladowanie MdC sprzed reformulacji. Przed 15 laty, miałam wersję edt i edp, które różniły się między sobą zapachem, ale obie były niewiarygodnie bogate, głębkie, złożone i wspaniałe, to był właśnie najprawdziwszy słodki kurz o męskim zabarwieniu, cudowny, najcudowniejszy,achhhh.. nawet jeśli trafię na stare wydanie, to zapewne ich nie kupię, gdyż ceny są zatrważająco wysokie jak na moją kieszeń. Pozostaną w sferze marzeń, a nową butelkę puszczę dalej, żeby nie psuc sobie wspomnień i każdorazowej nadziei, gdy widzę flakon.

Roma
Roma

To pachnidlo dostalam w prezencie od kolezanki "perfumowej", Moniki, ktora ma podobny gust, jak ja:-) Dziekuje M. z calego serca :-*
Mam 10 ml w swietnym, bialym, ciezkim, eleganckim flakoniku ze zlota pieczecia...
Skojarzyla mi sie z Obsession - CK, ale to tylko pierwsze wrazenie, jednak, na szczescie, Must de Cartier sa inne, piekniejsze, slodsze, ciezsze, bardziej oleiste... Poczatek bywa ciezki do zniesienia, dziwny, ale potem to, co sie dzieje, to dla mnie czysta rozkosz dla zmyslow...
Gesto od tu zywic: jest galbanum, ambra, bob tonka... i drzewa: palisander i drewno sandalowe oplecione soczystymi owocami: ananasem, nektarynka, czuje, jakby stal kosz egzotycznych, napoczetych owocow, "widze" steskniona pieknosc... wieczorem, w polmroku, tylko przy swietle malenkiej lampki, lezaca w lozku, czekajaca na swego wybranka, ktora pachnie mocno, ponetnie olejkami, sobie tylko znanej kombinacji.
Juz po krotkim czasie pachnidlo wyzbywa sie tej dziwnej, odpychajacej nieco nuty (ale nie zawsze odpycha), kojarzacej mi sie ze zbytkiem, ze wschodnim przepychem (i z jedzeniem) i staje sie cudnie slodki, kobiecy, dalej oleisty.
Wanilia, mocna, ciemna, mroczna jak w Addict - Diora, kroluje tu i uwodzi, wciaz mam ochote na jeszcze krople...
Niewatpliwie jest tu slodki kwiat ylang-ylang i narcyz, to dlatego tez tak go polubilam, zreszta same fajne nuty tu umieszczono, wetiweria zmienia, "tasuje" skladniki - sprawia, ze jest ciekawszy. Skora daje spora ciezkosc tej kompozycji.
Must to przepiekny, orientalny zapach - jak dobrze, ze wciaz dostepny...
Perfumy te na skorze pachna inaczej, niz na ubraniu... i (wiadomo) o niebo lepiej, slodziej - tak jak opisalam powyzej... a na ubraniu jest jakas dysharmonia i... zielone nuty, za ktorymi nie przepadam sie przypaletuja...

ela812
ela812

Pamiętam moje pierwsze spotkanie z tym zapachem, w turkusowej drogerii ;-)Jeden psik na bletterek i po chwili test noskiem. Pomyslałam wtedy: "Boziu, ten zapach by mnie zabił! ratuj się, kto może!" :-)))
Ale po upływie jakiejś godzinki z ciekawości ponownie wciągnęłam tę woń do nosa i... przepadłam, z kretesem. Wyczułam składnik, który totalnie mnie oczarował. Wtedy nie wiedziałam jeszcze, że nazywa się ambra:-)teraz już wiem i jestem jego absolutną maniaczką. Chociaż w spisie nut jest podany jako jeden z elementów bazowych, to ja wyczuwam go już na początku. Jest tam, tyle że w cytrusowej otoczce i dopiero stopniowo wychodzi na prowadzenie, przynajmniej na mojej skórze.
Zapach podbił moje serce i szybko znalazł się na osobistej liście "must have". Obecnie jestem szczęśliwą posiadaczką sporej butelczyny o kształcie zapalniczki, zawierającej płyn w pięknym ciepłym bursztynowym kolorze (jak ja lubię zapachy o tej barwie :-) ).
Polecam gorąco wielbicielkom ambry i orientalnych klimatów...

Savanoja
Savanoja

Niewiele nowego dodam od siebie. Możliwe że ten zapach jest bogaty, ale dla mnie całość jest nie do zniesienia. Przykro mi, ale ów słodki kurz odbieram jako drażniący, jak zapach tynku. I niestety nic więcej, bo to co pod tynkiem u mnie nie ma szans wyjścia na powierzchnię. Nic się nie rozwija, nie czaruje, warstwa tego kurzo-tynku jest zbyt gruba. Gdy już prawie coś wyławiam, to chmura tynku mnie nokautuje. Po prostu są nie w moim typie.

mangos
mangos

Bogactwo składników ... a sam zapach? Wyczytałam wielokrotnie,że pasuje do nich okreslenie "słodki kurz". Ja mam wersję "parfum" i TAK! ZDECYDOWANIE! - to trafne porównanie. Bardzo orientalny, aldehydy są zaledwie dodatkiem do całej, przebogatej reszty. Ja wyczywam minimalne podobieństwo do Addicta, dziwne to bardzo ...;)

salvadora
salvadora

Piękny, wielowarstwowy, bogaty zapach. Kwaśno-cierpko,ostro i intensywnie jest na początku. W czasie trwania układa się w coś fantastycznego, dochodzą do głosu kwiaty, wanilia, nuty drzewne.Zapach nabiera słodyczy i miękkości. Jest miło i przytulnie, ale z nutką pikanterii.

perfumeholic88
perfumeholic88

Niestety testy Must de Cartier zakończyły się dla mnie całkowitą porażką.
Początek to zby mocne, wręcz drażniące aldehydy. Strasznie mi się to nie podobało.
Po ok. 15min jest minimalnie lepiej, bo dołącza galbanum, ale w dalszym ciągu te nieznośne aldehydy tak ´´kłuły´´ mnie w nos, że myślałam, iż oszaleję.
W Must wyczuwam też wyraźnie jakieś męskie nutki.
Najgorsze jednak jest to, że w zcasie testów globalnych, praktycznie każdy kto miał ze mną stycznośc odwracał głowę, mój mąż stwierdził,że to najgorszy zapach jaki kiedykolwiek miałam na sobie, a Mama,że pachnę poprostu okropnie i drażniąco.
Must de Cartier nie zdobył mojego serca, być może jeszcze do niego nie dorosłam, ale naprawdę nie dobrze mi się go nosiło.

Seth
Seth

Klasyczny, jednak ujmujący swą oryginalną zmysłowością zapach. Na skórze mojej żony, ewoluuje w trójstopniowy sposób, począwszy od aldehydowo gorzkawego otwarcia, wybrzmiewającego owocowymi nutami serca w wyraźnie pudrowym bogactwie kwiatów, ocieplonych szlachetnymi drewnami bazy oraz zmysłowo podkreślonymi nutami animalistycznymi i słodkawą wanilią. Wyczucie twórcy, wirtuozerski warsztat oraz najwyższej jakości składniki dały w efekcie dzieło niebanalnej urody, udanie odzwierciedlające prestiż i luksusowy charakter marki. Doskonale zrównoważony charakter zapachu, ekspozycja w granicach fizycznej prywatności oraz więcej niż dobra trwałość, idealnie podkreśla intymność spotkania we dwoje, jednocześnie predysponuje do użycia przy okazjach wieczorowych, nie wykluczając również dziennych. Komfortowo spełnia swoje zadanie, przyciągając, intrygując oraz zadziwiając zmysłową urodą. W skali (1-6): za kompozycję - 5; oryginalność - 5; intensywność - 4; trwałość - 5. Ocena końcowa: 4,75.

Must de Cartier by Cartier 3.98 out of 5 based on 48 ratings and 8 user reviews

Zakupowe okazje

Sample
4.99 USD
Must De Cartier by Cartier EDT Spray Vial For Women EDT Spray Vial For Men 2X0.06 Oz for Unisex
Beautyspin.com
44.41 USD
Cartier Must De Cartier eau de toilette for women 3.3 oz
Cartier Must De Cartier eau de toilette for women 3.3 oz
45.99 USD
Must De Cartier Perfume by Cartier, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Tester for Women
46.55 USD
Must de Cartier Parfum, 1.0 oz
Parfum 1.6oz
Must de Cartier Parfum Refill, 1.6 oz
Must de Cartier Parfum Refill, 1.6 oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Cartier Must de Cartier, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Cartier Must de Cartier, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Must de Cartier marki Cartier. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Must de Cartier marki Cartier reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Dune Cartier Le Baiser Du Dragon Yves Rocher Neonatura Cocoon Guerlain Shalimar Sisley Soir de Lune Yves Saint Laurent Opium Christian Dior Dolce Vita Guerlain Shalimar Parfum Initial Estée Lauder Knowing Cacharel LouLou Guerlain Samsara Eau de Parfum Calvin Klein Obsession Molinard Habanita Thierry Mugler Angel Eau de Toilette John Galliano John Galliano Christian Dior Dior Addict Hermes Elixir des Merveilles Hermes 24 Faubourg Christian Dior Poison