Marki » C » cytrusowo - aromatyczne « Grupy

Eau de Cartier Cartier dla kobiet i mężczyzn

Eau de Cartier Cartier dla kobiet i mężczyzn

Eau de Cartier marki Cartier to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Eau de Cartier został wydany w 2001 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christine Nagel. Nutami głowy są kolendra, yuzu i bergamotka; nutami serca są liść fiołka, lawenda i fiołek; nutami bazy są cedr, paczula, piżmo i biała ambra.

Kolendra Yuzu Bergamotka

Liść fiołka Lawenda Fiołek

Cedr Paczula Piżmo Biała ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Eau de Cartier by Cartier.

Molecule 01
Eau de Lalique
Eau des Merveilles
Le Monde Est Beau

Eau de Cartier Recenzje Perfum

rosehill
rosehill

Smarowała kogoś mama jak był chory amolem z ateki? Amol to ziołowy środek na różne bóle w tym głowy, nie wiem czy jeszcze można go dostać w aptece dla mnie te perfumy w 100 procentach pachną tak samo, ziołowy, niestety męczący zapach, nie należy do najpszyjemniejszych, jest niby zapachem dla kobiet i dla mężczyzn no ale do licha jak facet może pachnieć tym zapachem??? Nie jest też zbyt trwały a może nawet na szczęście że nie jest :-)

Nan
Nan

Pierwsze zetknięcie z niektórymi zapachami będę pamiętać do końca dni moich, no chyba że na starość tknie mnie kompletna demencja. Pierwsze spotkanie z Eau de Cartier pamiętać będę na pewno, bo po prawie 15 latach wspomnienie jest wciąż tak samo żywe.

Zacznijmy od tego, że nigdy nie pociągały mnie specjalnie tzw. świeżaki (chociaż obecnie w zalewie czekolady i karmelu zaczynam za nimi tęsknić). Wolałam i wolę zapachy cięższe, bardziej klasyczne, esencjonalne. Eau de Cartier znalazłam w perfumerii sieciowej (której już w Polsce nie ma) w drodze na rozmowę kwalifikacyjną w 2001 roku. Stała sobie, wyeksponowana jako nowość na poczesnym miejscu, więc postanowiłam spróbować. To był szok. Eau de Cartier miała w sobie przestrzeń większą chyba jeszcze niż Eternity Calvina Kleina. Była niczym haust zimnej wody dla spragnionego wędrowca, jak chłodny powiew w cieniu starych drzew, podczas gdy wokół skwar nie do zniesienia. Liście fiołka, cytrusy i zupełnie niezwykła niby-drzewna baza, serce zapachu. Niepodobny do innych świeżaków, produkowanych wówczas wręcz taśmowo, Eau de Cartier zdobył mnie szturmem i boleśnie zapragnęłam mieć go natychmiast. Niestety, cena była wtedy dość zaporowa, a ja szukałam pracy, nie był to więc dobry moment na szaleństwa. Co dziwne – tak już zostało. Od wielu, wielu lat co roku latem myślę sobie, że czas zakupić i… nie kupiłam do tej pory. Nie potrafię powiedzieć dlaczego. Zawsze jakaś inna fascynacja wypycha biedaka z kolejki. Nie zmienia to faktu, że wśród świeżych, letnich zapachów, Eau de Cartier wciąż ma swoje miejsce na ryku i prędko się to nie zmieni. Obrosła nawet licznymi flankerami, co świadczy niewątpliwie o sukcesie rynkowym tych perfum.

Teraz wiem, że niezwykłość Eau de Cartier to nic innego, jak duża dawka Iso E Super, tej niezwykłej chemicznej molekuły i to właśnie ona namieszała mi wówczas w głowie. Moim zdaniem zapach jest bardzo dobrą alternatywą dla Molecue 01 Escentric Molecules, no i bez wątpienia znacznie tańszą, nie tracąc przy tym zbytnio na jakości. Molekuła solo jest może trwalsza, ale zapachy są tak podobne, że nie jestem pewna, czy byłabym w stanie je odróżnić.

Lizbet
Lizbet

Świeży zapach. Otwiera się herbacianą bergamotką, w tle kolendra, która staje się coraz głośniejsza, bergamotka znika. Po chwili i kolendra wyciasza się i pozostaje bardzo delikatny fiołek posadzony na jeszcze delikatniejszym piżmie w otoczeniu cedru.
Jego unisexowość przechyla subtelnie się w stronę męską, ale właściwie jest to bez różnicy - małe szanse, że ktoś z otoczenia go wyczuje. To zapach do noszenia dla siebie, by poczuć się odświeżonym i doenergetyzowanym. Świetna propozycja na okazje, gdy nie wypada pachnieć perfumami, ale chce się mieć przy sobie delikatny zapach świeżości.

Projekcja - bardzo-bliskoskórna
Trwałość - do 3 godzin

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Cartier Eau de Cartier, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Cartier Eau de Cartier, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Eau de Cartier marki Cartier. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Eau de Cartier marki Cartier reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Hermes Un Jardin Apres la Mousson Kenzo Kenzo Amour Chanel Cristalle Eau de Toilette Cartier Le Baiser Du Dragon Christian Dior Dune Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Hermes Un Jardin Sur Le Nil Yves Rocher Rose Oud Gres Cabotine Jean Paul Gaultier Classique Chanel Chanel N°19 Versace Versense Christian Dior Poison Kenzo Le Monde Est Beau Guerlain Samsara Eau de Parfum Serge Lutens Fille en Aiguilles Hermes Un Jardin En Mediterranee Hermes Jour d'Hermes Hermes Voyage d`Hermes Agent Provocateur L'Agent