Marki » C » drzewno - kwiatowo - piżmowe « Grupy

Declaration Cartier dla mężczyzn

Declaration Cartier dla mężczyzn Zdjęcia Declaration Cartier dla mężczyzn Zdjęcia Declaration Cartier dla mężczyzn Zdjęcia Declaration Cartier dla mężczyzn Zdjęcia Declaration Cartier dla mężczyzn Zdjęcia Declaration Cartier dla mężczyzn Zdjęcia Declaration Cartier dla mężczyzn Zdjęcia Declaration Cartier dla mężczyzn Zdjęcia

Declaration marki Cartier to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla mężczyzn. Declaration został wydany w 1998 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Ellena. Nutami głowy są dzięgiel, kminek, kolendra, brzoza, mandarynka, bergamotka, neroli i gorzka pomarańcza; nutami serca są irys, imbir, cynamon, pieprz, jałowiec, korzeń irysa, jaśmin i gwatemalski kardamon; nutami bazy są skóra, ambra, herbata, tahitiańska wetyweria, mech dębowy i cedr.

Dzięgiel Kminek Kolendra Brzoza Mandarynka Bergamotka Neroli Gorzka pomarańcza

Irys Imbir Cynamon Pieprz Jałowiec Korzeń irysa Jaśmin Gwatemalski kardamon

Skóra Ambra Herbata Tahitiańska wetyweria mech dębowy Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Declaration by Cartier.

Declaration Essence
S.T. Dupont pour Homme
Voyage d`Hermes
Declaration L'Eau
Narciso Rodriguez for Him Bleu Noir

Declaration Recenzje Perfum

Kokos ;)
Kokos ;)

Kminek,kminek i jeszcze raz kminek :) On tutaj wiedzie prym tej kompozycji. Jednak wbrew pozorom nie jest to jego kuchenna odmiana. W tych perfumach jest on bardzo suchy i korzenny wyraźnie jego brzmienia podbija brzoza. Głowy ten Cartier nie urywa jednak czuć jakość i dobry gust twórcy.

yhmmma
yhmmma

Znakomite perfumy ! Bardzo złożone, czuć bogactwo składników. Nie można go pomylić z niczym innym. Bardzo męski, elegancki, nie nadaje się do codziennego ubioru [ no chyba, że ktoś na codzień ubiera się elegancko]. Dla dojrzałego faceta, a nie dla chłopca! Świeżak, ale nie banalny ! Idealnie zrównoważony, nikomu się nie narzuca, mimo tak wielu składników, nie jest przeładowany. Składniki wspaniale ze sobą "współgrają". Mimo to, że nie jest to słodziak i ulepek - to jest niesamowicie seksowny, bardzo podoba się kobietom. Miałem flaszkę, ale sprzedałem gdyż to kolejny zapach z tych, do których trzeba dorosnąć. Teraz tylko się nim raczę z próbek w domu :)! Trwałość jest na wysokim poziomie ok. 9h bez problemu - na początku dobrze wyczuwalny, później jakby przygasał. Kolejny zapach, który jest PONADCZASOWY! Daję mu 6 !

Jakub1965
Jakub1965

Na przykładzie sławnego Declaration/Cartier, który rozczarował mnie okrutnie, zastanawiam sie, jakie znaczenie w podejmowanych przez nas decyzjach ma marka, a co za tym idzie cena perfum. Czy oba te czynniki łagodzą ,,nos'', a samemu zapachowi przydają co należne. Ilość wielkich porażek, przy testowaniu ,,wielkich'', drogich zapachów, która mnie ostatnio spotkała jest przerażająca. I wtedy przypomniał mi sie felieton/kronika Marka Bieńczyka, którego opowieści o winach czytam z ogromnym smakiem. Otóż podał przykład zdarzenia, które zrewolucjonizowało recenzowanie drogich, markowych win. Jeden ze słynnych, renomowanych paryskich włascicieli sklepów z winami zaprosił na degustacje najdroższych, najbardziej znamienitych roczników bordeaux wybitnych ekspertów. Wcześniej jednak pomieszał Francuzów z kalifornijskimi ,,cienkuszami'' i wszystkie butelki pozbawił etykiet. Ku zdumieniu niemal całego świata eksperci zachwycili sie winami z Kalifornii, gardząc niemal sławnymi bordeaux. Jakie byłyby nasze odczucia, gdybyśmy perfumy oceniali bez flakonu i tego wieloznacznego stempla: Chanel, Dior, YSL, Lutens...czy nasze odczucia byłyby takie same?

estabas

Mam już własny flakon.Teraz już od rana testuję bardzo dokładnie i we wszystkich porach dnia.Pod koniec dnia mogę powiedzieć że nawet duże pieniądze nie przekonały by mnie do napisania tak barwnej i ciekawej recenzji na temat tego zapachu jak Twoja.Przyznaję recenzja barwniejsza,bardziej złożona,przekonująca i zdecydowanie lepsza od samego zapachu.Skojarzenia otwarcia to krem do golenia dziadka,używał jeszcze pędzla z niklowanym trzonkiem i z prawdziwego końskiego włosia , brzytwy i kremu w tubce.Póżniej przypomniało mi się że taki zapach czułem w dzieciństwie często u fryzjera.Podobna nutę ma socjalistyczny brutal tyle że w zabójczym stężeniu.Jedyną zaletą i interesującym akordem jest ta kardamonowa słoność której z niczego innego nie znam i nie wiem jaki składnik oprócz kardamonu ten akord tworzy.Oprócz tego nie znajduję żadnego wrażenia elegancji,luxusu,wyjątkowości jakiego od perfum oczekuję.Nie potrafię odnależć wyrażniej męskości zapachu-to też wada.Brak w nim charakterystycznej dla perfum męskich nuty dysonansu (jak np paczula,konwalia,anyż lub pomarańcza ,benzoes)A to co tu zastosował słynny Ellena czyli nerolli i mech dębowy odpowiada własnie za ten dziadkowy klimat kompozycji bo to połączenie nie tyle old fashion czy old school ale poprostu niemodne.Cztery kobiety zapytane o opinie uznały:”taki delikatny,sieży?”-pytającym głosem.Jedna kobieta że hotelowe mydło.A dziecko ok 12 lat powiedziało że to pachnie jak zgniecione lodygi od tulipanów na dzien kobiet i inne to potwierdziły.Dla mnie wciąż brak luksusu jakiego oczekuje od perfum,brak męskiego charakteru.Za dużo stęchłego mchu i nerolli.Za dużo obrazu zieloności który zastrzegłbym raczej dla czystej łazienki czy werandy pełnej roślin ale nie dla podkreślenia cech wizerunku meżczyzny.I tej ewolucji nie ma prawie wcale i wcale nie trzeba biegać by cokolwiek zmywać bo delikatny to raczej zapach i niemęczący tylko kłopot że w niedzisiejszym już stylu.Jeżeli Ellena myślał że z zielonosci mchu i nerolli zrobi evergreena to się pomylił.

estabas

Gdyby to był dezodorant za 20 zł nikt by nie zwrócił na niego uwagi.Ja tego zapachu nie rozummiem.Jest płaski bo brak mu cherakterystycznego akordu.niby jest brzoza ale chyba nawet spektrograf by jej nie wykrył.Takiego owocowego swieżaka nawet na jednej półce bym nie położył obok Terre Hermesa bo jest nijaki.Terre ma benzoes który z grapefruitem i pomarańczą imituje zapach ciepłej wiosennej ziemi i jest charakterystyczny,męski,przyciągający.Declaration naddaje sie do nadania aromatu płynowi do mycia ciała i to unisex bo męskości w nim żadnej nie czuję.No może jeszcze woda odswieżajaca na lato i nic wiecej.Oczywiście dla mojego nosa,bo kazdy z nas widzi,czuje a nawet rozumuje zupełnie inaczej.Dobrze że go nie kupiłem bo bym żałował niestety.tak pachną moje ręce po płynie do zmywania naczyń.

Roq
Roq

O mamo... Jakie to wyraziste. Aż łeb urywa. Kupiłem w ciemno, zachęcony bardzo pozytywnymi opiniami, a kiedy rozpakowałem i strzeliłem na łapę, nie mogłem wyjść z podziwu, jak coś tak monotonnego zrobiło taką karierę. Mam i miałem parę zapachów Cartier i większość wydała mi się zbyt barokowa i raczej dla starszej, konserwatywnej, mocno upierścienionej klienteli. Na tle np. Must czy Santosa, Declaration zdaje się być czymś, co właśnie zaczęto komponować, a potem zadzwonił telefon...

Ten zapach jest złożony? Bułka z masłem jest bardziej złożona. W Declaration, od początku do śmierci wyczuwam prawie wyłącznie nuty zielonego badyla zatopionego w alkoholu. Coś jak babcine geranium. Koszmar dla mojego powonienia i w dodatku powodujące migreny.
W zasadzie, to od zakupu Declaration przestałem polegać na opiniach egzaltowanych "znawców", którzy uwielbiają pławić się w określeniach - Ojej! Mistrz Ellena, Monsieur Polge itp. bzdetach, bo szczerze mówiąc, mam gdzieś, kto komponował zapach. Jeśli będzie piękny, a stworzy go stara Maciaszczakowa, z pewnością kupię.
Dodam jeszcze, że Koszmar Zielonego Badyla trwa i trwa, aż do następnego dnia.
I chyba ten czynnik, plus upiorna wyrazistość sprawiły, że Declaration zbiera tak wiele pozytywnych opinii.
Ups! Rozpisałem się, choć ze względu na prostotę tej wody wystarczyło by zaledwie parę zdań.

Panie Ellena! Pańska matka wie, że pan ćpasz? :)

gilbert
gilbert

Wysoko oceniam Declaration, nie mam wątpliwości.
Jedna z wielu fantastycznych kompozycji Elleny.
Trudno uniknąć porównań do Terre d'Hermes. Obydwa zapachy są mistrzowskie, niezwykle trudne do opisania, zawierające w sobie wiele kontrastów. Deklaracja jest chyba bardziej elegancka i stonowana, ale charakter i tu, i tu - olbrzymi.
Pachnidło w moim odczuciu idealne do noszenia w pośrednich temperaturach. Latem, ze względu na swoją intensywność może być za 'ciężkie'. Myślę, że jego 'żywioł' to jesień i wiosna (z nastawieniem na tą drugą opcję).
Polecam, bo to taka kompozycja, którą każdy fan perfum chyba powinien poznać.

Seth
Seth

Kiedy po szalenie ekskluzywnym i doskonałym Pasha De Cartier poznałem kolejny zapach od jednego z najznamienitszych domów jubilerskich – pomyślałem, że coś złego dzieje się w La Maison Cartier. Wydało mi się, że dzieło domu, który od zawsze był synonimem ponadczasowej elegancji, niezwykłej jakości i niepowtarzalnych projektów – zarówno biżuteryjnych, jaki i zapachowych – nagle poszukuje poklasku u szerokiej publiczności pragnąc dogodzić prostym gustom a jednocześnie poprzez możliwość obcowania z historią i prestiżem marki – zamkniętymi choćby w niedrogim flakonie – zaspokoić płytką potrzebę rzekomej wyjątkowości. Na mojej skórze zapach otwiera się wyczuwalną cierpką, lecz smutnie przytłumioną świeżością cytrusów, szybko zepchniętych przez dominujące połączenie przypraw z cieleśnie słodkawo-słonawym akordem kwiatów, w którym nadająca niewątpliwej oryginalności nuta kminu długo grzmi irytującym dysonansem, łagodzonym dopiero przez ciepłą i dymno-skórzaną bazę, pozostawiającą jednak niespójne wrażenie. Szeroki rozkrok, rozpaczliwe poszukiwanie złotego środka tam, gdzie nie sposób go znaleźć. Próba połączenia w jednym niezwykłej maniery Cartier z trendami, bogactwa środków i jego przaśnego postrzegania, orientalnej zawiesistości i swoistej transparentności – w założeniu – specjalnie nie przeszkadzającej a przez większość tolerowanej. Mnóstwo składników w rzemieślniczo rzetelny sposób zmieszanych – co ze względu na kontrastowość i wymyślność, już należy uznać za sukces – a nade wszystko wpisujących się w koncepcję odmłodzenia wizerunku marki i przybliżającą ją szerszemu gronu odbiorców. To była dla mnie rzeczywista i namacalna zapowiedź fin de siecle. Byłem zasmucony, gdyż nie tego oczekiwałem od Cartier a ponadto zrozumiałem, że oto nadeszła epoka dominacji marketingu, księgowych i reklamy a ponadczasowe i tradycyjne wartości, ze względu na coraz węższe grono wyznawców, tracą na znaczeniu pod jej naporem. Pomimo przykrych wspomnień, kilkakrotnie ponawiałem próby przynajmniej oswojenia tego projektu, ale pomimo upływu kilkunastu lat i kilku późniejszych interpretacji tej kompozycji, zasmuconym pozostaję. Dobra projekcja i bardzo dobra trwałość świadczy o wysokiej jakości użytych składników, sprawia też, że zapach jest wysoce uniwersalny, stosowny na każdą okazję i dla każdego. Odpowiedni jako zapachowa wizytówka – inna rzecz, czy warta okazania. W skali (1-6): za kompozycję - 3; oryginalność - 5; intensywność - 4; trwałość - 4. Ocena końcowa: 4,00.

cassyoosh
cassyoosh

3 słowa: genialny, ponadczasowy i elegancki

pknbgr
pknbgr

Na razie jedyna woda, której nie mogę wąchać, bo od razu zaczyna boleć mnie głowa. Nie ma znaczenia czy blotter, czy skóra. Reakcja zawsze taka sama. Zatem nie bardzo mam co (d)oceniać.
Mogę się pokusić o stwierdzenie, że to przerost formy nad treścią, ale może to być teza krzywdząca. Biorąc jednak pod uwagę temat podjęty przez pana Ellenę to (dla mnie) to mocno przekombinowany Terre d'Hermes.

belor
belor

W zasadzie można powtórzyć wszystko co napisali koledzy powyżej - elegancki, złożony, bogaty aromat. Wielowymiarowy i sprawiający wiele przyjemności noszącemu. Równocześnie niebanalny, bo dzięki niektórym akordom, zdarza się że jest odbierany jako "drażniący". Bogactwo składników w tym wypadku autentycznie przekłada się na jakość. W portfolio pana Elleny - jedna z najlepszych kompozycji.

lukesho
lukesho

Zdecydowanie lepszy od ułagodzonej wersji Essence, trwałość i projekcja również na wyższym poziomie. Używając go mam nieodparte wrażenie, że znajduję się w warzywniaku. Zapach zdecydowanie nie pasuje do bluzy z kapturem - ale już do casual elegance - jak najbardziej.

kwiatek
kwiatek

Wielkie dzieło Pana Ellena'y. Można go nielubieć ale szanować trzeba moim zdaniem. Bardzo elegancka to kompozycja, do dtroju formalnego wręcz idealna. Na mnie trwała, z bardzo dobrze wyczuwalną projekcją.
Kluczem do piękna tych perfum jest skromna aplikacja, przesadzając kilkoma chmurami więcej możemy być posądzeni o noszenie spoconego kilkudniowego t-shirt'a bądź o wymiotowanie, serio ;) myślę, że dwie, max trzy chmury to max. Na pewno nie polecam zakupu w ciemno, to trzeba sprawdzić na skórzę.

Trwałość - 10/10 (ok 10h, na odzieży aż do prania)
Wyczuwalność - 10/10 (tworzy taką bańkę wokół noszącego)
Zapach - 9/10 (odjąłem jedno oczko bo raczej wymusza pewien sposób ubioru, okazji, nie jest to codzienna kompozycja)

Krzysztof M.
Krzysztof M.

Wspaniały zapach od CARTIERA. Idealny do granituru. Elegancja uderza z niego w niezaprzeczalny sposób. To taka zapachowa niezapominajka. Zawsze rozpoznawalny w 100%. W miejscu dawkowania skóra robi się bardzo ciepła wręcz w namacalny sposób. Mocne, przyprawowe nuty robią swoje. Zapach jest kontrastowy, bo świeże akcenty dopełniają całości. Po pewnym czasie się ochładza, ale nie jest to dry down w złym kierunku. Dosyć trwały. Zdaje sobie sprawę, że niektórym trochę się "przejadł", ale to nadal świetny zapach.

Declaration by Cartier 3.59 out of 5 based on 97 ratings and 14 user reviews

41.39 USD
Cartier Declaration D Amour Limited Edition eau de toilette for men 3.3 oz
Cartier Declaration D Amour Limited Edition eau de toilette for men 3.3 oz
45.29 USD
Cartier Declaration Gift Set III. Travel Edition Eau De Toilette 3,4 oz Shower Gel 3,4 oz
45.54 USD
Declaration by Cartier EDT Spray 5 oz for Men
Declaration by Cartier EDT Spray 5 oz for Men
Gift Set 1.6oz
67.00 USD
Cartier Declaration Coffret Eau De Toilette Spray 50ml 1.6oz Eau De Toilette Spray 9ml 0.3oz 2pcs
67.00 USD
Cartier Declaration L'eau 1.6 oz Eau de Toilette Spray
Cartier Declaration L'eau 1.6 oz Eau de Toilette Spray
Gift Set 1.6oz
70.00 USD
Cartier Declaration Coffret Eau De Toilette Spray 50ml 1.6oz All Over Shampoo 30ml 1oz After Shave Emulsion 30ml 1oz 3pcs
75.00 USD
80.50 USD
Cartier Declaration Eau De Toilette Spray Limited Edition 100ml 3.3oz
Cartier Declaration Eau De Toilette Spray Limited Edition 100ml 3.3oz
80.50 USD
Cartier Declaration Eau De Toilette Spray Leather Sheat Edition Prestige 100ml 3.3oz
Eau De Toilette 6.7oz
87.50 USD
Cartier Declaration Eau De Toilette Spray 200ml 6.7oz
Cartier Declaration Eau De Toilette Spray 200ml 6.7oz
88.50 USD
Cartier Declaration Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz Tonifying All Over Shampoo 100ml 3.3oz 2pcs
95.00 USD
Cartier Declaration L'eau 3.3 oz Eau de Toilette Spray
Cartier Declaration L'eau 3.3 oz Eau de Toilette Spray
103.00 USD
Cartier Declaration Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz All Over Shampoo 100ml 3.3oz After Shave Emulsion 30ml 1oz 3pcs
103.00 USD
Cartier Declaration Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz Deodorant Stick 75ml 2.5oz 2pcs
Cartier Declaration 3.3 oz Eau de Toilette Spray
136.00 USD
Eau De Toilette 5.1oz
136.00 USD
Cartier Declaration Eau de Toilette Spray, 5.1 oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Cartier Declaration, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Cartier Declaration, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Declaration marki Cartier. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Declaration marki Cartier reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Hermes Terre d'Hermes Gucci Gucci pour Homme Gucci Gucci Pour Homme II Lalique Encre Noire Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Burberry London for Men Kenzo Kenzo pour Homme Christian Dior Fahrenheit Hermes Voyage d'Hermes Parfum Yves Saint Laurent M7 Chanel Egoiste Lalique Lalique Pour Homme Equus Givenchy Givenchy Gentleman Christian Dior Dior Homme Intense Loewe Loewe 7 Creed Aventus Hermes Voyage d`Hermes Lalique Hommage a L'Homme Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Olivier Durbano Black Tourmaline