Marki » C » kwiatowe « Grupy

Baiser Vole Cartier dla kobiet

lekko korzenny
Baiser Vole Cartier dla kobiet Zdjęcia Baiser Vole Cartier dla kobiet Zdjęcia Baiser Vole Cartier dla kobiet Zdjęcia Baiser Vole Cartier dla kobiet Zdjęcia Baiser Vole Cartier dla kobiet Zdjęcia Baiser Vole Cartier dla kobiet Zdjęcia

Baiser Vole marki Cartier to kwiatowe perfumy dla kobiet. Baiser Vole został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Mathilde Laurent. Nutami głowy są lilia i cytrusy; nutą serca jest lilia; nutami bazy są zielona lilia i nuty zielone.

Lilia Cytrusy

Lilia

Zielona lilia Nuty zielone

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Baiser Vole by Cartier.

Funeral Home

Baiser Vole Recenzje Perfum

Nan
Nan

Producenci perfum lubią szafować określeniem „romantyczny”. Czasem jest to określenie dość zabawnie nieprzystające do zapachu, który został tak nazwany. Zazwyczaj są to jakieś rozwodnione kwieciuchy bez wyrazu, albo co gorsza słodkie ulepy w różowych butelkach. Tymczasem Baiser Vole jest w mojej opinii bardzo romantycznym zapachem. Jest to bez dwóch zdań kwieciuch jak się patrzy, ale na pewno nie bez wyrazu. Romantyczność rozumiem tu oczywiście w sensie potocznym, a nie epoki historycznej, tej z piorunami, wichrami, pokutującymi duszami (ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie!) i tak dalej.

Baiser Vole to zapach przejrzysty jak tafla wody, lekki jak jedwabna chusta i właściwie jednoskładnikowy. Zazwyczaj nie przepadam za tak nieskomplikowanymi zapachami, ale ten jest naprawdę wyjątkowy, gdyż lilia jest tu podana w sposób wyjątkowo piękny. Nie jest to mocny, często migrenogenny zapach prawdziwych kwiatów lilii, tylko lekki woal, który nie jest ani przez chwilę męczący, nawet przy najwyższych temperaturach. Powiedziałabym, że nawet nieco orzeźwia i daje wrażenie czystości. Porównanie z jedwabiem jest nieprzypadkowe, perfumy są bowiem zupełnie jak jedwabna suknia, uszyta z cieniutkiego, miękkiego materiału. Nie mam z nim żadnych funeralnych skojarzeń, raczej romantyczne właśnie, czyli przechadzka po ogrodzie w letni poranek, w powłóczystej jedwabnej sukni i słomkowym kapeluszu. Obrazek jak z powieści dla pensjonarek. Do pensjonarek nie zaliczam się już od kilku dekad, a mimo to mogłabym nosić te perfumy z wielką przyjemnością, szczególnie w upalne dni lata. Wiekowo są moim zdaniem uniwersalne, pogodowo niekoniecznie, bo świeżość i czystość jaka z nich emanuje najlepiej sprawdzi się właśnie w gorące dni.

Pięknie, proste perfumy z zaklętą w nim duszą kwiatu lilii.

katrinka
katrinka

Szukałam perfum o zapachu kwiaciarni. Polecano mi rożne typy i wśród nich właśnie ten okazał się tym czego szukałam, zwycięzcą w swej kategorii. Prawdziwy, realistyczny zapach kwiaciarni! Świeżych płatków kwiatowych, nie na świeżym powietrzu, nie na łące, raczej ciętych kwiatów w wazonach. Upojna (ale według mnie niedusząca), soczysta woń różnych kwiatów, którą czuć, na wejściu, w kwiaciarni. Bez sztucznych klimatów, płatki, pręciki, łodygi, listki, woda w wazonach (świeża!), wszystko to parujące we wnętrzu.
Bardzo piękny, wyrafinowany zapach, zielony ale nie nadmiernie. Perfekcyjny i totalnie kobiecy.

Jol
Jol

Wąchaliście kiedyś w ogrodzie świeżą lilię, zanurzając nos w kwiatowym pyłku? Jeśli nie, wystarczy spryskać się tymi perfumami a poczujecie identyczny zapach. Otulający jak jedwabny szaliczek, ciepły jak wschód słońca, rozkoszny niczym letni spacer z ukochanym.

Lilia z natury nie pachnie orzeźwiająco, dlatego nie ma się co spodziewać orzeźwienia w tych perfumach. Lilia jest tak dusząca, jak irys pudrowy. Jednych te nuty przytłoczą, innych wprawią w błogi nastrój.

allie
allie

Jak chyba każdemu wiadomo, kwiat lilii w chrześcijaństwie – a co za tym idzie, w naszym kręgu kulturowym – uchodzi za symbol niewinności i czystości. Nie ukrywam, że lata całe się zastanawiałam, dlaczego tak jest. O ile biel, kolor najczęściej spotykany jeśli chodzi o lilie, z niewinnością kojarzy się w sposób naturalny, o tyle wszystkie inne cechy tej rośliny wydawały się być antytezą niewinności. Wybujałe, ostentacyjnie ozdobne kwiaty, ekspansywny, otumaniający zapach – wszystko to raczej przywodzi na myśl władzę, siłę i przedawkowanie zmysłowych doznań. Gdzie tu miejsce na niewinność?

Otóż w Baiser Vole. Nie wiem jak twórcy tego dokonali, ale ten zapach jest ponad wszelką wątpliwość liliowy, nie nosząc przy tym żadnych cech tych lilii, które ja kojarzę z majestatem i przepychem. Te perfumy to w otwarciu skromna, romantyczna lilijka, rozwijająca delikatne (naprawdę!) kwiatki wśród zielonych, trawiasto soczystych listków. Nie ma w sobie nic z nieco woskowej sztywności kwiatów znanych nam z nagrobkowych wiązanek. To młodość, lekkość i świeżość. Tak się ma ten kwiatuszek do dojrzałego, poważnego kwiatu jak ma się pierwsza, wyrwana prosto z wiosennej ziemi, aromatyczna, cieniutka i wiotka marchewka do gruboskórnego, twardego, łykowatego korzenia wygrzebywanego z kopca na smutnym przednówku.

Ta delikatna, liściasta, zielona liliowość trwa i trwa, gdyż Baiser Vole nie rozwija się na kształt tradycyjnej perfumiarskiej piramidy, w której jedne akordy słabną i ustępują miejsca innym. To zapach raczej linearny, choć z czasem nieco dojrzewa; troszkę się wysładza i robi ciut pikantniejszy. Nie jest to jednak wyraźna pikanteria rodem z półki z przyprawami; raczej lekki kontrapunkt, dodający zapachowi trochę więcej charakteru i wyrazu.

Perfumy, mimo że nie z gatunku niszowych, wyróżniają się oryginalnością na tle wielu podobnych im wiekiem (czyli relatywnie młodych) kompozycji. Trwałość zadowalająca, projekcja zauważalna. Flakonik to w mej ocenie minimalistyczne dzieło sztuki.

Izabela
Izabela

Romantyczna lilia.

W mojej głowie lilia zapisała się głównie jako przepiękny kwiat, który potrafi dosłownie zamordować nocą. Nie jeden raz dostałam bukiet różowych Stargazerów, na które lubię patrzeć (ach, ten cieniowany róż), ale niekoniecznie spać w ich otoczeniu. Tak samo wspominam lilię Casablankę. Jej biały kolor usypia czujność. A lilia potrafi udusić niczym boa dusiciel.
Lilia ma też dwojaką symbolikę - jest symbolem niewinności i czystości (Święci) ale także w średniowieczu była symbolem zmysłowego piękna (Wenus, Afrodyta).
Natomiast po poznaniu BV muszę na nowo poukładać sobie obraz lilii.
Cartier pokazał piękną, delikatną lilię. Nie ma w sobie nic z drapieżności, dzikości czy duszności.
Lilia połączona z zielonymi nutami. Delikatna, lekka, ultra dziewczęca.
Ten zapach nasuwa mi skojarzenie z pierwszą miłością. Z okresem motyli w brzuchu. Z bukiecikiem kwiatów wręczonych przed randką. Przy okazji wręczania kwiatów, chłopak skradł dziewczynie pocałunek. Zrobił to w sposób uroczo niezdarny.
Baiser Vole to skradziony pocałunek. Nazwa w pełni oddaje ich romantyczną naturę.

perfumeholic88
perfumeholic88

´´Na swych łodygach prostych i strzelistych
Stoją wyniosłe, ciche, zadumane,
Trzymając w dłoniach białych i przejrzystych
Kielichy słońcem po brzegi nalane.

Owad lecący na słodyczy połów
Omija z lękiem liljowe pijaństwo,
Bowiem nie z tego świata jest ich państwo,
Bo białe lilje są kwiatem aniołów.

A kiedy cisza letniego wieczoru
Miękko ułoży się na śpiących kwiatach,
Są tak jak mniszki w swoich białych szatach,
Na anioł pański zwołane z klasztoru.

Zapachy kwiatów słodsze niż wanilje
Płyną ku niebu ciepłą, wonną falą —
Zanim złociste gwiazdy się rozpalą
Mój ogród słucha, jak się modlą lilje´´

Ten piękny wiersz H. Zbierzchowskiego oddaje w pełni jak pachnie Baiser Vole. To białe lilie. Jest ich mnóstwo. Pachną słodko, ale tu są podbijane przez lekko gorzkawe zielone nuty co sprawia, że istotnie czujemy się odurzeni tą wonią. Zapach jest biały, czysty i zmysłowy. Bardzo go polubiłam, świetnie się w nim czuję, choć to dziwne, bo przecież nie lubię perfum składających się praktycznie z jednego składnika. Tu niby jest prosto, a bogato. Warto mieć, warto nosić, warto się nim cieszyć.

fortissimo1603
fortissimo1603

Z góry przepraszam wszystkich fanów tego pachnidła. Wiem, że są bardzo lubiane ale dla mnie to lilie duszące, pogrzebowe, surowe i zimne niczym nagrobna płyta. Kolejne podejście tak samo nie udane jak kilka poprzednich. Niezmienna, posągowa lilia. Dusi mnie swoim pyłkiem, nie daje zaczerpnąć nawet haustu powietrza. Kiedy je noszę czuję się jakbym była taką małą calineczką zamkniętą w liliowym kwiecie. Ciemna noc, jestem samotna, przygnębiona, otuchy nie dodaje mi wszechogarniające zimno. Siedzę zamknięta w szczelnym kielichu który powinien mnie odgradzać od wiatru i chłodu, ale tak się nie dzieję. Słyszę żałobne szlochy i marsz pogrzebowy. Mam wrażenie, że ten ogromny kwiat mnie nigdy nie wypuści i zostanę tu do końca swojego calineczkowego życia. Gdy nastaje ranek a kielich się w końcu otworzy uciekam w cieplejsze rejony gdzie kwitną inne, bardziej przyjazne kwiaty.
Fanom lilii na pewno się spodoba, mnie urzekł tylko flakonik, bo jest śliczny. Zapach niestety nie dla mnie. Trwałość mają jak na „pogrzebowy” zapach przystało-zabójczą :)

adaszek
adaszek

Zapach lilii i właściwie to mogłoby być na tyle. Nie zakończę jednak na tym zdaniu. Wniósł coś więcej, wniósł wrażenia pokazujące mi opuszczenie domu rodzinnego przez córkę. To młoda kobieta, chętna na eksplorację życia jak motyl zwabiony na kwiat lilii przyjemnym nektarem. Pozostawiająca po sobie pusty pokój, przestrzenny, o dobrym nasłonecznieniu, mało umeblowany – ruszyła w świat, w poszukiwaniu tego nektaru, za dnia i nocą też ;) W pokoju pozostał chłód, nieobecność, nieskalna niczym cisza i codzienność. Codzienność wypełniania przez matkę. Mającą w zwyczaju przebywać w tym pokoju, zwłaszcza po porannym przebudzeniu. Któregoś razu matka będąc w pokoju córki, podeszła do stołu. Stał na nim wazon z lilią. Jedną. Chwyciła ją od spodu i przybliżając nos - powąchała. Aromat był kwiatowy, gorzkawy, surowy w obyciu – jednowymiarowy. Utkany z białego, lejowatego kwiatu. I tak trzymając ją niczym kieliszek wina powiedziała ‘czegoś mi brakuje’. Była osamotniona, jak jej córka w świecie. Postanowiła więc dołączyć do niej kolejne kwiaty, tworząc gruby bukiet. Już nie musiała się przybliżać, było czuć je w całym pokoju. Zmienił się od razu wyraz zapachowy. Teraz jest bardziej gęsto, mięsiście, głęboko. Z nasyceniem i zaokrągleniem. Znikła charakterystyczna gorzkość. Córka też miała swoją lilię, która przybliżała ją do rodzinnego miejsca. To zapach Cartiera był tym mobilnym pamiętnikiem. Aplikowała go z rana i przypominała sobie chwilę poranków w domu, gdy budzik nie pełnił właściwej roli zbudzającej ;) chociaż dzwonił i domagał się podniesienia. A ona leżakowała w obłoku lilii - dopiero ciepły, delikatny głos mamy ją zbudzał. Czas wstawać, wszystko Ci przygotowałam na stole, mówiła. Matczyna troska, wypełniająca lukę między naszą próżnością, a obowiązkami. Ten zapach to relacja córki z matką, rozdzielona przeznaczeniem, wolą, ale nierozdzielona więziami. Czuję się tak jakbym przebywał obok nich niczym niewidzialny anioł, i obserwował jak sobie radzą. I tak stoją te lilie w wazonie i czekają na jutro. Czekają na powrót córki, na głos zbudzający matki. Zapach podążania i oddalenia, mijania się ludzi. Na drodze, na ulicy, na chodniku, w budynkach, w pomieszczeniach, w życiu. Z początku ta lilia jest płytka, osamotniona. Z czasem nabiera warstwy. Warstwy nastawionej na relację i poznawanie, odczuwanie emocji, na dotyk. Jak kwiaty w ziemi, poznają czym jest słońce, czym jest woda, czym jest dotyk pielęgnacji. Dzięki temu żyją, tak samo jak my żyjemy tym co nas spotkało, czego doświadczyliśmy. Towarzysz dnia, nasz wspólny kompan – jak anioł. Chroniący nas swoim kielichem, oddalającym złe pokusy :) Właściwie jednoskładnikowy, ale jest jedna rzecz która temu przeczy. Mianowicie kolejna lilia, która stoi za plecami i podtrzymuje :) Intymny i wrażliwy, ale mijanego zahaczy za nos. Jednak nie będzie to zwabienie do rozmowy. Ja i moja lilia, ja i mój drogocenny skarb, wyniesiony z domu. Na powrót przyjdzie czas, kiedyś, może.. już jutro?

kaka
kaka

Nareszcie zapach któremu moja dziwna skóra nie "zjada" nut kwiatowych po 20 minutach. Bałam się ze nawet z tym zapachem tak będzie i zostaną mi same cytrusy. Cudo, tylko trzeba naprawdę kochać lilie;)

amanda
amanda

Zapach zdominowany przez lilię w roli głównej, bo to ona właśnie znalazła się tu na widelcu.
W samej istocie pięknie została ujęta.Jest taka dosadna,po prostu jak żywa.
Staje się pudrowa,słodkawa,intensywna aż czasami może jej nadmiar być nader uciążliwy.
Zdecydowanie dla wielbicielek intensywnych woni kwiatów.
Po prostu wystarczy użyć bardzo oszczędnie by cieszyć się naturalnym pięknem lilii.

Aleksandra
Aleksandra

Jej Wysokosc Lilia, piękna , dostojna , niedostępna.
Kompozycja wiernie oddająca zapach lilii, jędrnego kwiatu skropionego rosą i przyprószonego żółtawym pyłkiem.
Zapach dwoisty jak ten pyłek - z jednej strony puszysty i delikatny, a z drugiej potrafi "przybrudzic"
Jak udało się twórcy odwzorowac tę woń, a przy tym nie przyprawic o mdłosci użytkowników - nie wiem... duuuży szacunek ode mnie!
Monika690 ma rację - pachnie " kwiaciarniano " , bo właśnie w kwiaciarniach można zauważyc ( a właściwie poczuc:-)) jak zapach lilii wiedzie prym nad innymi roślinami - prawdziwa królowa...
Nowoczesny, trwały, zwracający na siebie uwagę, kobiecy do bólu.

zuzia
zuzia

Psikniecie i rzeczywiście realna żywa lilia . Parę minut i staje się dusza przykurzona. Trochę stechla. Niestety nie dla mnie

Jedna z niewielu mainstreamowych nowości, która mnie naprawdę zainteresowała. Niestety po bliższym poznaniu czar prysł – metaliczny i duszny zapach lilii
jest na początku fascynujący, ale bardzo szybko blednie na skórze, w bazie pojawia się jeszcze gorzkawy puder przypominający pyłek z pręcików lilii i niemrawa wanilia. Trwałość średnia.

mangos
mangos

Marzę o tym zapachu,miałam kiedyś próbkę i się zaczęło...nachodzi mnie na lilia, raz nachalnie, raz nieco mniej nachalnie i wiem,że od czasu do czasu mogłabym ( chciałabym) tak pachnieć. Udany,kwiatowy zapach raczej nie dla podlotków;)

Kaskawlochy
Kaskawlochy

Perfekcja.Wanna z przezroczystego szkla pelna lisci,kwiatow i pylku lilii.Jedno psikniecie i zanurzacie sie w tej wannie.....Doskonale.Kocham wersje z drobinkami zlota.

garygarfild
garygarfild

idealny na chrzciny i grzeczne zareczyny :) do slubu jak ulał :)

Poprawność kompozycji jest zdumiewajaca, i ta powsciagliwosc - iscie francuska :)

bede go z pewnoscia jeszcze obwachiwac :)

matkachrzestna
matkachrzestna

Zapach bobasa! nie wiem jak udało im się to osiągnąć :)

kpnz
kpnz

Również uważam, że te perfumy są śliczne. Ładnie się rozwijają na skórze, pachną czystością, niedosłowną lilią. Długo trwają na skórze, mają w sobie coś nowoczesnego i budują pewien dystans (osoba nosząca te perfumy wydaje się być profesjonalna). Polecam przetestować.

monika690
monika690

Przepiękny odurzający zapach lilii, tak naturalny iż mam wrażenie, że trzymam nos w kwiatach lilii. Trochę przypomina zapach kwiaciarni, bardzo mi sie podoba, gdyż jestem wielbicielką lilii. Wielbicielkom innych nut niż kwiatowe może nie podpasować.

Zakupowe okazje

Cartier Baiser Vole by Cartier Eau de Parfum Spray 3.3 oz for Women
Cartier Baiser Vole by Cartier Eau de Parfum Spray 3.3 oz for Women
Eau De Parfum 3.4oz
74.99 USD
Cartier Baiser Vole by Cartier Eau de Parfum Spray 3.4 oz Body Lotion 3.4 oz Shower Gel 3.3 oz for Women
77.00 USD
Cartier Baiser Vole Eau De Parfum Spray 50ml 1.6oz
Cartier Baiser Vole Eau De Parfum Spray 50ml 1.6oz
77.00 USD
Cartier Baiser Vole Eau de Parfum, 1 oz
Cartier Baiser Vole Eau de Parfum, 1 oz
EDP Mini 3.4oz
77.99 USD
Cartier Baiser Vole by Cartier Eau de Parfum Spray 3.4 oz Body Lotion 3.4 oz eau de Parfum .2 oz Mini for Women
Eau De Parfum 2.7oz
Cartier Baiser Vole Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
Cartier Baiser Vole Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
Gift Set 1.6oz
106.00 USD
Cartier Baiser Vole Coffret Eau De Parfum Spray 50ml 1.6oz Eau De Parfum Spray 9ml 0.3oz 2pcs
Cartier Baiser Vole Eau de Parfum, 1.6 oz
Cartier Baiser Vole Eau de Parfum, 1.6 oz
138.00 USD
138.00 USD
Gift Set 3.3oz
144.00 USD
Cartier Baiser Vole Coffret Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz Shower Gel 100ml 3.3oz Body Lotion 50ml 1.6oz 3pcs
Cartier Baiser Vole Eau de Parfum, 3.3 oz
Cartier Baiser Vole Fraiche 1.6 oz Eau de Parfum Spray
Sephora.com, Inc.
Cartier Baiser Vole 1.6 oz Eau de Parfum Spray
Cartier Baiser Vole 1.6 oz Eau de Parfum Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Cartier Baiser Vole, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Cartier Baiser Vole, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Baiser Vole marki Cartier. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Baiser Vole marki Cartier reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Roberto Cavalli Roberto Cavalli Eau de Parfum Christian Dior Dune Cartier Le Baiser Du Dragon Juliette Has A Gun Lady Vengeance Fendi Fendi Theorema Kenzo Kenzo Amour Givenchy Ange ou Demon Bottega Veneta Bottega Veneta Christian Dior Poison Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Yves Rocher Voile d'Ambre Yves Saint Laurent Opium Thierry Mugler Alien Jean Paul Gaultier Classique Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - La Rose Angel Guerlain Shalimar Parfum Initial Agent Provocateur L'Agent Lacoste Lacoste Pour Femme Hermes Eau des Merveilles Calvin Klein Obsession