Marki » C » skórzane « Grupy

Tabac Blond Caron dla kobiet

Tabac Blond Caron dla kobiet

Mam: 2 Chcę: 3

skórzany
Tabac Blond Caron dla kobiet Zdjęcia Tabac Blond Caron dla kobiet Zdjęcia Tabac Blond Caron dla kobiet Zdjęcia

Tabac Blond marki Caron to skórzane perfumy dla kobiet. Tabac Blond został wydany w 1919 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Ernest Daltroff. Nutami głowy są goździk (roślina), skóra i kwiat lipy; nutami serca są wetyweria, irys i ylang-ylang; nutami bazy są piżmo, paczula, cedr virginia i wanilia.

Goździk (roślina) Skóra Kwiat lipy

Wetyweria Irys Ylang-ylang

Piżmo Paczula Cedr Virginia Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Tabac Blond by Caron.

En Avion

Tabac Blond Recenzje Perfum

marialisa
marialisa

Recenzja dotyczy koncentracji "współczesna edp".
Tabac Blond to perfumy kultowe; stworzone w roku 1919 miały towarzyszyć wyzwolonym kobietom, które swoją niezależność demonstrowały między innymi paleniem tytoniu. Aromat miał ponoć maskować (informacja niepotwierdzona u źródła) zapach papierosów. Ale nie tylko o to tutaj chodzi: w latach dziesiątych-dwudziestych XX wieku były szalenie popularne w warstwach zamożnych automobile, do prowadzenia których trzeba było używać specjalnych skórzanych rękawiczek, skórzanych kasków automobilowych. Wygląda na to, że aromat opowiada nam historię pierwszych kobiet niezależnych.
Zaczyna od skóry, miękkiej, kobiecej, irchy czy zamszu. Materiały, których użyto to m.in. undekalakton (brzoskwinia), irys, mnóstwo kumaryny (zapach siana i lekko tytoniu właśnie).
Po kilku godzinach zapach robi niespodziewaną woltę - kobieta to nie tylko nowoczesna na wskroś istota, zdaje się mówić twórca zapachu, ale również buduarowa kusicielka. Pojawia się ylang i wanilia, goździk podane na puchatym piżmie. Wiem, że stara wersja miała bazę "mousse de sax" - mech saksoński (akordy izobutilchinoliny - skóra, geranium, lukrecja, zapach jodyny), którą szeroko wykorzystywano w aromatach Carona, zwłaszcza w tych przedwojennych (z innych znanych miała ją m.in. Habanita od Molinard). Niestety, moja wersja tej bazy została pozbawiona, więc in dry down zostaje nam cieplarniana kokietka, a nie sufrażystka za kierownica auta, ćmiąca papierosa. Nie trzeba chyba zgadywać, którą z nich wolę ;)

aistionnelle
aistionnelle

Tabac Blond przyciąga zapachem irysa, ale nie jest to irys ziemisty ani dymny, nie chodzi bowiem o kłącze, ale o kwiat.Irysowy puder doprawiony odrobiną skóry,nie mającej jednak nic wspólnego z animalistycznym,artisanowskim Dzingiem! czy zdecydowaną, wytrawną, niemal "meblową " skórą w Cuir Ottoman Parfums d`Empire.Dolne, dobrze wyeksponowane, tytoniowe nuty w bazie przypominają...Habanitę i to tak silnie,że gdyby jeszcze dodać różę mielibyśmy dokładny klon zapachu Molinarda.Nie wyczuwam nuty goździka ani innych kwiatów.Piękna butelka.Trwałość średnia, zapach jest dość płaski,nie ewoluuje.Zdecydowanie dla wielbicieli/ek retro-innym osobom będzie się kojarzył z płynami do pielęgnacji włosów w międzywojennym zakładzie fryzjerskim w centrum Warszawy;)lub innej europejskiej metropolii.Mimo to - warto poznać.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Caron Tabac Blond, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Caron Tabac Blond, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Tabac Blond marki Caron. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Tabac Blond marki Caron reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Caron Pois de Senteur Hermes Parfum d`Hermes Jean Patou 1000 Miller Harris Fleur Oriental Jean Patou Joy Annick Goutal Les Orientalistes - Encens Flamboyant Serge Lutens Louve Prada Prada Intense Guerlain Samsara Eau de Parfum L`Artisan Parfumeur Patchouli Patch Estée Lauder Beautiful Christian Dior Miss Dior Givenchy Ysatis Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Thierry Mugler Angel Les Parfums de Cuir Prada Prada (Amber) Hermes 24 Faubourg Guerlain Shalimar Jean Patou Sublime Nicolai Parfumeur Createur Vanille Tonka