Marki » C » aromatyczne « Grupy

Pour Un Homme de Caron Caron dla mężczyzn

Pour Un Homme de Caron Caron dla mężczyzn

Pour Un Homme de Caron Caron dla mężczyzn Zdjęcia Pour Un Homme de Caron Caron dla mężczyzn Zdjęcia Pour Un Homme de Caron Caron dla mężczyzn Zdjęcia Pour Un Homme de Caron Caron dla mężczyzn Zdjęcia Pour Un Homme de Caron Caron dla mężczyzn Zdjęcia Pour Un Homme de Caron Caron dla mężczyzn Zdjęcia

Pour Un Homme de Caron marki Caron to aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Pour Un Homme de Caron został wydany w 1934 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Ernest Daltroff. Nutę głowy stanowi lawenda; nutą serca jest wanilia; nutą bazy jest piżmo.

Lawenda

Wanilia

Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Pour Un Homme de Caron by Caron.

Pour un Homme Millesime 2014
English Fern
Pour Un Homme de Caron Sport

Pour Un Homme de Caron Recenzje Perfum

agat1969
agat1969

Długo broniłem się przed poznaniem tego zapachu, bo bałem się, że może mnie rozczarować.
No, ale na szczęście po kilkunastu testach, w tym globalnych , wpadłem na dobre, zapach mnie oczarował, jestem pod ogromnym wrażeniem.
A człowiek szuka w "niszy", a tu pod nosem ma kolejny wybitny zapach.
I oto kolejny zapach, który mnie zaczarował.

Zapach ten wg mnie jest bardzo w stylu zapachów marki L`Occitane oraz Penhaligons.
I jest podobny do L'Occitan Eau de Toilette, od którego różni się tym, że nie posiada w składzie pieprzu. Pewne podobieństwo też jest w stosunku do Penhaligons English Fern.
Zapach Caron niezmiennie też mi kojarzy się z zapachem Prady Amber pour Homme.

I nawet dość mizerna trwałość i projekcja nie przeszkadzą mi w tym zapachu.
Choć jest to zapach jak się przekonuję dość kapryśny.
Raz czułem go na nadgarstku ponad 10 godzin.
Trwałość zwiększa się poprzez większą aplikację i dopsikanie po około trzech godzinach- to sprawdziłem i na mnie to zadziałało.

Gdybym miał taką możliwość aby coś pogrzebać w tym zapachu to odjął bym trochę z tego zapachu wanilii, a w jej miejsce dodałbym ciut nut wytrawnych.

Artplum
Artplum

Coś mnie ciągnie do takich klasyków - chcę sprawdzić, jak to pachnie, wydaje mi się, że "powinienem" się z takimi dziełami zapoznać. Poza tym wiele z nich zwyczajnie mi się podoba ;)
Pour Un Homme de Caron od dłuższego czasu chodził mi po głowie, a że się trafił w niewygórowanej cenie, to wziąłem.
Na podstawie opisów mniej więcej wyobrażałem sobie, co mnie może spotkać, ale jednak zapach mnie zaskoczył.
Otwiera się ostro - czuć coś sztucznego i niezbyt przyjemnego, ale trwa to chwilę. Praktycznie od początku zapach zostaje zdominowany przez lawendę ze znacznym dodatkiem rozmarynu. Lawenda jest słodkawa i pachnie bardzo naturalnie. Zmieszana z rozmarynem może się kojarzyć z zawieszką na mole ;) Nie jest to nieprzyjemne, ale pociągające też raczej nie. Trochę jak futro właśnie wyciągnięte ze starej szafy, zanim zdąży się wywietrzyć - słodkawe to, trochę mdłe, trochę apteczne... Na swój sposób miłe, ale jednak chce się, żeby się już wywietrzyło ;)
W przypadku PUHdC "wywietrzenie" polega na osłabieniu lawendy i rozmarynu i pojawieniu się wanilii.
W sercu perfumy stają się też dużo mniej inwazyjne. Zaczynają trzymać się blisko skóry i coraz bardziej pachnieć wanilią. Ktoś kiedyś określił tę wanilię jako "budyniową" i myślę, że jest to trafne.
Zawieszka na mole trochę zwietrzała i wpadła do waniliowego budyniu...
Jest ciepło, słodkawo, otulająco, trochę mdło... I znów nie jest to nieprzyjemne, ale porywające też nie.
Perfumy nie są złe. Brzmią naturalnie, klasycznie, oldskulowo. Całkiem miło się je nosi.
A jednak nie przekonują mnie. Za dużo tej lawendy. Za słodko, zbyt mdło, zbyt pudrowo. Papuśnie tak jakoś, pulpowato, bez zadzioru, bez pikanterii.
Doceniam szlachetność i prostotę kompozycji, ale nie widzę się w roli jej nosiciela.
Może potrzeba więcej czasu? Chociaż PUHdC to raczej proste pachnidło, więc nie sądzę, żeby zbyt wiele miało mi jeszcze do powiedzenia

Piodr
Piodr

Generalnie podpisuję się pod opinią belor'a.

A tak od siebie, to oczekiwałem innej lawendy. Ta mnie niczym nie zaskoczyła, bo intrygi zapachowej ciężko tu szukać. No, chyba że ktoś chce być jak chodząca zawieszka na mole, to wtedy naprawdę polecam ! Bo skojarzenia ze specyfikami rodem z szafy nasunęły mi się od pierwszego poznania.

Na koniec podsycę i dodam, że dwie kobiety w ciągu jednego dnia zwróciły mi uwagę, że pachnę "starym dziadkiem". Także tego...

belor
belor

Bardzo prosty, przyjemny i przede wszystkim transparentny zapach. Cały koncept to naturalne ujęcie lawendy, aksamitnej, delikatnej podlanej z lekka słodyczą wanili. W bazie odrobina piżma, całościowo jest przyjemnie ale chyba zbyt zwiewnie.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Caron Pour Un Homme de Caron, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Caron Pour Un Homme de Caron, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Pour Un Homme de Caron marki Caron. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Pour Un Homme de Caron marki Caron reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Habit Rouge Eau de Toilette Zirh Ikon Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Prada Infusion d`Homme Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui Antonio Puig Quorum Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin Guerlain Vetiver Davidoff Zino Davidoff Yves Saint Laurent Body Kouros Guy Laroche Drakkar Noir Calvin Klein Obsession for Men Issey Miyake L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme Gucci Envy for Men Thierry Mugler B*Men Joop! Joop! Homme Burberry London for Men Christian Dior Dior Homme Intense Christian Dior Fahrenheit Absolute Givenchy Givenchy Gentleman