Marki » C » orientalno - przyprawowe « Grupy

Parfum Sacre Caron dla kobiet

Parfum Sacre Caron dla kobiet

dymny
Parfum Sacre Caron dla kobiet Zdjęcia Parfum Sacre Caron dla kobiet Zdjęcia Parfum Sacre Caron dla kobiet Zdjęcia

Parfum Sacre marki Caron to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet. Parfum Sacre został wydany w 1991 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Pierre Bethouart. Nutami głowy są kardamon, cynamon, pieprz i mimoza; nutami serca są jaśmin, esencja różana, pomarańcza i goździk (przyprawa); nutami bazy są piżmo, wanilia i mirra.

Kardamon Cynamon Pieprz Mimoza

Jaśmin Esencja różana Pomarańcza Goździk (przyprawa)

Piżmo Wanilia Mirra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Parfum Sacre by Caron.

Parfum Sacre Eau de Parfum Intense
Seville a l`Aube

Parfum Sacre Recenzje Perfum

Początek niespecjalnie mi się podobał – z powodu mirry, za którą nie przepadam, kojarzy mi się z ostrym, gorzkim dymem. Ale później jest coraz ładniej – mirra łagodnieje, pojawia się róża i białe piżmo. Zapach robi się kremowy, miękki, trochę mydlany. Piękny.

agusia12321
agusia12321

Zapach niecodzienny, pełen olfaktorycznych tajemnic.
Początek to istna goździkomania (przyprawa)podbita mirrą. Tak więc jeśli ktoś nie przepada za goździkiem, a łaknie poznać inne nuty Sacre to musi uzbroić się w cierpliwość, bowiem gdy minie czas goździka zapach pięknie wysładza się, ale w delikatnym stopniu.
Wyczuwalny jest cynamon, róża i cudowna mimoza...
Bardzo ciekawe pachnidło..

aistionnelle
aistionnelle

Sacre Carona są jak opowieść o sztuce tworzenia perfum, legenda niemal.Dlaczego?Bo już pierwsze nuty mówią nam,że to zapach wyjątkowy: delikatny i potężny zarazem.Trudny, charakterny i rasowy.Bardzo kobiecy.Doskonale zmieszane składniki układają się w obłok: przypraw, żywic i kwiatów. Kolejność nie jest przypadkowa-pierwszy akord tworzą mirra, cynamon, kolendra.Odrobina goździków.Są to bardzo ciepłe nuty, a zarazem bliskoskórne, nie ma tu mowy o krzykliwości, powstaje natomiast intymna, zmysłowa przestrzeń między tym, kto nosi ten zapach, a jego emanacją.Powoli do głosu dochodzą kwiaty:róża, jaśmin i mimoza, ta ostatnia bardzo delikatna. W ogóle kwiaty są w Sacre umieszczone na drugim planie.
I bardzo dobrze, w przeciwnym razie zniszczyłyby całe to piękno walcząc o prymat z przyprawowym, żywicznym początkiem.Jeśli pierwsze było słowo jest nim: równowaga, wewnętrzna harmonia.
Perfumy Carona mają w sobie pewną charakterystyczną nutę, nadającą gładkość, pozwalającą połączyć się składnikom, stworzyć całość.Jest ona i w Sacre.
Nieprawda, że zapach jest monumentalny, nudny czy staromodny.Wiele się tu dzieje, po statycznym otwarciu wyłaniają się nuty kwiatowe,ciekawie ewoluuje ambra.Wszystko to umieszczone na piżmowo-waniliowej podstawie. Sacre ma rodzeństwo zapachowe-siostra Asja Fendi, brat (przyrodni?) Rouge Hermesa.
Trwałość doskonała, umiarkowana projekcja.Perfumy raczej na wieczór czy na oficjalne okazje. Zapach zamknięty w pięknym, ozdobnym flakonie z grawerowanego szkła z rozkręcanym, złotym korkiem.
Początkiem sukcesu była nazwa ..Kto nie jest ciekaw jak pachną takie perfumy :)?Ja byłam .Choć nosiłam je niegdyś, w innym czasie i miejscu, wciąż przywołują tamte chwile, niosą z sobą utrwalony w wyobraźni obraz, dźwięk.
Paryż, może Londyn, pokaz mody, haute couture,gasną światła, niepozorna projektantka wychodzi z modelkami na wybieg .Jak jej było na imię ? Donna ?Stella?Coco?To już nieistotne, liczą się emocje, klimat, tamten dzień, pierwszy sukces.

Savanoja
Savanoja

Ciężko jest opisywać takie perfumy. Bo jak opisać charakterystyczną nutę tej marki? Co to jest...? Dla mnie w tych perfumach to taka jakby drożdżowa róża, musująca, szampanowa. I ta właśnie ta musująca, drożdżowa nuta wydaje mi się charakterystyczna dla marki Caron.
Sacre to perfumy niedzisiejsze, oldskulowe ale absolutnie nie staromodne. Pomimo, że zostały stworzone na przełomie lat 80-90 to pozbawione są charakterystycznej dla tego okresu krzykliwości, aldehydowego kopa. To jedna, gładka całość, trudno wyłowić więcej niż 1-2 wybijającą się nutę. Są dosyć jednostajne, niewiele tu się zmienia poza tym, że elegancko i z gracją układają się na skórze otaczając, wręcz otulając mięciutką, słodkawą i żywiczną chmurką.
Wyciszają, koją, dają wrażenie czegoś więcej, niż tylko pięknego zapachu i ciśnie mi się na usta słowo "uduchowione"
Nie polecam w upały, bo ich gęstawa słodycz może nudzić, jednak na chłodniejsze dni z naciskiem na wieczory zdecydowanie tak.
Parametry użytkowe bardzo dobre.

Izabela
Izabela

Jest w nich moc.
Piękna, bogata kompozycja, z retro nutą.
Nie oznacza to, że są starodawne, są piękne, złożone i misternie zmieszane.
Szerokie spektrum nut, mamy pikantność, słodycz, kwiaty, a nad tymi wszystkimi nutami króluje aromatyczna żywica-mirra.
Absolutnie fantastyczne, flakon niepozorny, zazdrośnie strzegący posiadanego skarbu. :)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Caron Parfum Sacre, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Caron Parfum Sacre, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Parfum Sacre marki Caron. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Parfum Sacre marki Caron reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Yves Saint Laurent Opium Donna Karan Black Cashmere John Galliano John Galliano Guerlain Shalimar Givenchy Organza Indecence Fendi Fendi Theorema Agent Provocateur L'Agent Yves Saint Laurent Nu Estée Lauder Youth-Dew Christian Dior Poison Vivienne Westwood Boudoir Givenchy Organza Serge Lutens Ambre Sultan Molinard Habanita Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Clinique Aromatics Elixir Chanel Chanel N°5 Christian Dior Dolce Vita Guerlain Mahora Yves Rocher Voile d'Ambre