Marki » C » orientalno - kwiatowe « Grupy

Narcisse Noir Caron dla kobiet

Narcisse Noir Caron dla kobiet

żółtych kwiatów
Narcisse Noir Caron dla kobiet Zdjęcia

Narcisse Noir marki Caron to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Narcisse Noir został wydany w 1911 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Ernest Daltroff. Nutami głowy są kwiat afrykańskiej pomarańczy i narcyz; nutami serca są jaśmin, pomarańcza i esencja różana; nutami bazy są wetyweria, piżmo i drzewo sandałowe.

Kwiat afrykańskiej pomarańczy Narcyz

Jaśmin Pomarańcza Esencja różana

Wetyweria Piżmo Drzewo sandałowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Narcisse Noir by Caron.

Narcisse Noir Recenzje Perfum

Oliwka
Oliwka

Próbka ekstraktu Narcisse Noir trafiła do mnie przypadkiem (jak dobrze, że przypadki się zdarzają!). Nie szukałam sexy zapachów, a poznane legendy w tej kategorii jak Mitsouko czy Femme Rochas jakoś mnie nie oczarowały. Uznałam, że to nie moje klimaty i już. No, ale skoro Narcisse już mi wpadł w ręce, oczywiście go użyłam. Pierwsza faza: brrr od razu stanął mi przed oczami stół wigilijny z kompotem z suszonych, mocno wędzonych owoców (moja Mama ma specyficzny przepis na niego – przyznam szczerze: nigdy go nie lubiłam). Więc pierwsza myśl była oczywista: o jacie to ma być sexy?! Z biegiem czasu coraz częściej przyklejałam nos do nadgarstka, po godzinie nie łudząc się już, że wpadłam jak… śliwka w kompot. Nie rozbiorę tych perfum na części wyłapując poszczególne nuty, nie potrafię.
Narcisse Noir był ulubionym zapachem Anais Nin (wieść niesie, że Mitsouko były dla niej za słabe). Kiedyś zaczytywałam się w jej „Dzienniku”, uwielbiałam film „Henry & June”, szyłam bardzo obcisłe czarne sukienki itd. Czy wtedy te perfumy też by mną zawładnęły? (nosiłam wówczas Coco Chanel). W każdym razie dziś mam już flaszkę, bo po tym jednym dniu testów wiedziałam, że sprzedam inne, by kupić Narcisse Noir póki jest, bo kto wie, czy w obecnych czasach ktoś nie zdecyduje, by tą zasłużenie WIELKĄ LEGENDĘ unicestwić.

Zapach, na punkcie którego miałam prawdziwą obsesję, przeczytałam chyba każdą dostępną w necie recenzję. Współczesna woda toaletowa bardzo mnie rozczarowała - blady, kwiatowy szypr o mizernej trwałości i intensywności.

Na szczęście udało mi się zdobyć próbkę ekstraktu vintage i dopiero teraz naprawdę zrozumiałam wielkość tych perfum, tak podkreślaną często w recenzjach. Całą kompozycję stanowi słodko – mydlany kwiat pomarańczy bardzo obficie podlany mocno animalnym, kwaśnym, niemal urynalnym cywetem. Ernest Beaux, twórca Chanel no 5, napisał niegdyś, że Narcisse Noir to najbardziej wulgarny zapach z jakim się zetknął i myślę, że zawdzięcza tę opinię właśnie cywetowi.

Baza jest bardzo delikatnie pudrowa, piżmowo – sandałowa. Wspaniały – marzę o własnym flakoniku ekstraktu z zatyczką w kształcie czarnego narcyza. Może kiedyś....

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Caron Narcisse Noir, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Caron Narcisse Noir, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Narcisse Noir marki Caron. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Narcisse Noir marki Caron reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Tom Ford Black Orchid Oriflame Enigma Charles Jourdan L`Insolent Arrogance Arrogance Mix Vaniglia, Papaya Lubin L de Lubin Alyssa Ashley Fizzy Ayala Moriel Indigo DSH Perfumes The Color Orange Tauer Perfumes 09 Orange Star Smell Bent Monaco-Dependant Lulu Beauty Marlena Lucy B Royal Egyptian Amber and Honeysuckle