Marki » C » kwiatowo - aldehydowe « Grupy

Infini Caron dla kobiet

Mam: 3 Miałem: 2

aldehydowy
Infini Caron dla kobiet Zdjęcia

Infini marki Caron to kwiatowo - aldehydowe perfumy dla kobiet. Infini został wydany w 1970 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Ernest Daltroff. Nutami głowy są jaśmin, narcyz, konwalia i aldehydy; nutami serca są irys, bez, tuberoza i róża; nutami bazy są wetyweria, piżmo, drzewo sandałowe, ambra i fasolka tonka.

Jaśmin Narcyz Konwalia Aldehydy

Irys Bez Tuberoza Róża

Wetyweria Piżmo Drzewo sandałowe Ambra Fasolka tonka

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Infini by Caron.

Infini Recenzje Perfum

marialisa
marialisa

Testowana wersja współczesna (sprzed wycofania)edt.
Zapach, którego wiek jest łatwy do odszyfrowania, jeśli zna się historię domu Caron i dzieła jego głównych perfumiarzy. W oderwaniu od kontekstu historycznego brzmi bardzo vintage i staropanieńsko. Kompletnie niepodobny do "starych", przedwojennych Caronów, posadzonych na jedną, firmową bazę "mousse de sax".
Infini to aldehydowy aromat, gdzie aldehydy pełnią rolę spoiwa, trzymając wszystkie nuty razem aż do bazy. Ta nuta nie pełni rolę wstępu albo proscenium, jest bardzo wyraźna i szkieletokształtna - piszę to ku przestrodze niemiłośników aldehydów - omijać wielkim łukiem.
Infini to kwiatowy bukiet w starych tradycjach, w którym narcyz gra pierwsze skrzypce. Przy czym mam podejrzenie, że szczodrą ręką chluśnięto do flakonu naturalnego absolutu narcyzowego, który wbrew pozorom nie pachnie jak żonkil, lecz mokrym sianem. Ten narcyz nie ma w sobie goryczki ze środka kwiatowego kielichu, nie przypomina w ogóle żywego kwiatu, z jego pyłkami czy pręcikami.
Po bokach bukietu umościły się skromnie konwalie, bzy, jaśminy, niewyczuwalne w ogonie. A propos ogona, bazy i trwałości. "Infini" oznacza nieskończoność, takaż jest trwałość zapachu (edt!). Baza drzewno-sandałowa, coś tam po 13 godzinach od zaaplikowania się wykuwa w tym kierunku;)

Dość zimny aldehydowiec z wyraźną, gorzko – zieloną nutą narcyza. Są też inne kwiaty – głównie jaśmin i konwalia. Nieco wyniosły, w klasycznym stylu.

Gaśnie na skórze bardzo szybko – nie ma solidnej bazy, na skórze po kilku godzinach zostaje tylko gorzkawa, mydlana nuta. Rozczarowanie.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Caron Infini, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Caron Infini, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Infini marki Caron. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Infini marki Caron reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy kwiatowo - aldehydowe
Gianfranco Ferre Ferre by Ferre Dolce&Gabbana D&G Yardley Lace Van Cleef & Arpels First Pour l`Ete Weil Antilope Nina Ricci Farouche Valentino Valentino Eau de Parfum ID Parfums Eclat d`Orient Molyneux Gauloise Weil Chunga Anne Klein Anne Klein Guerlain Vega