Marki » C » kwiatowo - owocowe « Grupy

Eaux de Caron Forte Caron dla kobiet i mężczyzn

Eaux de Caron Forte Caron dla kobiet i mężczyzn

Eaux de Caron Forte Caron dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Eaux de Caron Forte marki Caron to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Eaux de Caron Forte został wydany w 1999 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Richard Fraysse. Nutami głowy są bergamotka, pomarańcza, czarna porzeczka i zielone jabłko; nutami serca są kolendra i bez; nutami bazy są piżmo, cedr virginia i ambra.

Bergamotka Pomarańcza Czarna porzeczka Zielone jabłko

Kolendra Bez

Piżmo Cedr Virginia Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Eaux de Caron Forte by Caron.

Eaux de Caron Forte Recenzje Perfum

Forest
Forest

Nawet nie wiedziałam, że Caron uznawany jest za markę niszową, ceniłam ją jako twórców ‘z jajami’ a tu taka miła niespodzianka. Jak to mój partner mawia, że pewne rzeczy są ‘jakieś’ i właśnie taki Caron Forte jest, nie jest to moja ulubiona kompozycja, nie będę kłamać bo i po co ale chcę mieć na półce bo próźno szukać tak bezkompromisowych dzieł.
Początek jest niesamowicie przestrzenny - bergamotka i gorzka cytrusowa skórka, jest chłodno i nawet zimą ma ogromną moc.
Po ok. godzinie minimalnie przebija bez, po 3h dosyć mocno daje o sobie znać sucha, pylista kolendra i nieco zieleni porzeczkowych liści. Cudny to zapach, nic w stylu popularnego, cytrusowego świeżaka. To gorzki drink, coś wspaniałego. Jeśli ktokolwiek szukałby niebanalnej świeżości w zapachu Caron to znajdzie.
I dla mnie w ogóle nie ma kolońskiej nuty, mimo to na mężczyźnie jak najbardziej go widzę, sprawdzę latem na partnerze.
I o dziwo, dobrze sprawdza się jesienią i zimą, wydaje mi się, że zabiera wówczas jeszcze więcej powietrza.
Mój nos nie wychwytuje nuty mocznika, w tym wypadku dla niektórych nosów tworzy ją czarna porzeczka. Moja koleżanka natomiast stwierdziła, że przysłowiowym moczem czuć i koniec, także lepiej przetestować przed kupnem.
Projekcja przez pierwsze 2h super, na ok. 40-50cm. Potem dosyć bliskoskórna, trwałość rzędu 5-6h.
Opakowanie piękne, dopracowane, szkło jak rżnięte, z efektownymi wypustkami, czesem mniej znaczy więcej.

2017
Malwina
Malwina

Co za dziwny zapach. Zakup w ciemno, liczyłam na coś w rodzaju 'O de Lancome'. Przy pierwszym niuchnięciu nadgarstka parę sekund po spryskaniu, odrzuciło mnie. Dopiero później zaczęłam oswajać się z tą kompozycją. Są cytrusy, ale doprawione miodem. 'Smakują' jak śródziemnomorska, wytrawna nalewka. Ktoś porównał ją kiedyś do zgniecionych cytrusów zmieszanych z kruszonym lodem i myślę, że to trafne określenie. Oj, jest gorzko lecz z każdą minutą zapach łagodnieje. W trzydziestostopniowe upały dobrze się z nim czułam. Taki nietutejszy, wyobrażałam sobie, że tak mogą pachnieć ogrody w Cannes. Dość specyficzny, ale polubiliśmy się. Bardzo elegancka butelka.

edit: Jest zima, a ten zapach jest nie do ogarnięcia. Zrobił mnie w bambuko od pierwszej chwili powąchania, kiedy dziwiłam się co też sobie w ogóle myślałam, zamawiając to paskudztwo. Uzależnia. W pierwszym zetknięciu może wydawać się dziwny, ale za chwilę uświadamiamy sobie, że mamy do czynienia z zapachem absolutnie wyjątkowym. Może za krótko żyję na tym padole, ale nie potrafię porównać go do niczego mi znanego (nie wiem jak pachnie Eau de Rochas). Nie da się go też z niczym innym pomylić. Cytrusy są tu podane w sposób szlachetny. Jest świeży i jednocześnie ciepły i głęboki. Jest jak łyk mocnego, wytrawnego trunku. Rozlewa się po ciele rozgrzewającym ciepłem po czym okazuje się, że chłodzi. Nikomu nie znana, szara eminencja. Nie chadza po czerwonym dywanie, ale na wszystkich festiwalach i pokazach czeka na niego rezerwacja w pierwszym rzędzie. Coś mi mówi, że powinnam zrobić zapas, bo to potomek szlachetnego rodu na skraju wyginięcia.

Dużo owoców, paczuli i masa męskawych, kolońskich nut - nie podoba mi się, nie lubię takich uniseksów. Trwały za to nieziemsko.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Caron Eaux de Caron Forte, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Caron Eaux de Caron Forte, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Eaux de Caron Forte marki Caron. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Eaux de Caron Forte marki Caron reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Donna Karan DKNY Energy for Women Guerlain Cherry Blossom Fruity Benetton Cumbia Colors Woman Victoria`s Secret Very Sexy Now 2007 Oriflame Pop Glam Glossy Pink Mojo Be Sexy Montale Fruits of the Musk Hugo Boss Hugo XX Summer Edition Marc Jacobs Pomegranate Splash Agatha Ruiz de la Prada Oh La La! Victoria`s Secret Enchanted Apple Ulric de Varens Varens & Moi  L'Emotion