Marki » C » orientalno - drzewne « Grupy

Obsession for Men Calvin Klein dla mężczyzn

Obsession for Men Calvin Klein dla mężczyzn

Mam: 66 Miałem: 60 Chcę: 21 Ukochany zapach: 2

cynamonowy
Obsession for Men Calvin Klein dla mężczyzn Filmy Obsession for Men Calvin Klein dla mężczyzn Filmy Obsession for Men Calvin Klein dla mężczyzn Filmy Obsession for Men Calvin Klein dla mężczyzn Filmy
Obsession for Men Calvin Klein dla mężczyzn Zdjęcia Obsession for Men Calvin Klein dla mężczyzn Zdjęcia Obsession for Men Calvin Klein dla mężczyzn Zdjęcia Obsession for Men Calvin Klein dla mężczyzn Zdjęcia Obsession for Men Calvin Klein dla mężczyzn Zdjęcia Obsession for Men Calvin Klein dla mężczyzn Zdjęcia

Obsession for Men marki Calvin Klein to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. Obsession for Men został wydany w 1986 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bob Slattery. Nutami głowy są kolendra, lawenda, mandarynka, grejpfrut, bergamotka, lima i cynamon; nutami serca są gałka muszkatołowa, goździk (roślina), jaśmin, szałwia, brazylijskie drzewo różane, sosna, mirra i czerwone jagody; nutami bazy są ambra, drzewo sandałowe, paczula, piżmo, wanilia i wetyweria.

Kolendra Lawenda Mandarynka Grejpfrut Bergamotka Lima Cynamon

Gałka muszkatołowa Goździk (roślina) Jaśmin Szałwia Brazylijskie drzewo różane Sosna Mirra Czerwone jagody

Ambra Drzewo sandałowe Paczula Piżmo Wanilia Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Obsession for Men by Calvin Klein.

Black Suede

Obsession for Men Recenzje Perfum

KMWTW
KMWTW

Hmmmmm. Obsesja. Pachnie to obsesyjnie. Stara, dobra szkoła. Nie uświadczysz tu banału, nie uświadczysz słabości dobranych składników, nie uświadczysz tu grania pod publiczkę. Jest to pachnidło z tego okresu, gdzie praktycznie wszystko, co było wypuszczane, posiadało charakter, klasę i styl. Cynamon jest tutaj podany w niezwykle ciepły sposób, w towarzystwie słodkawej wanilii i zmysłowej ambry. Wyczuwam też delikatny wydźwięk drzewa różanego lub geranium. W spisie nut pojawia się jeszcze wiele innych składników, które są jednak tylko tłem. Całość tworzy cudowny, ciepło-korzenny charakter, wspaniale otula i automatycznie podnosi poziom endorfin. Nazwa tego dzieła jak najbardziej adekwatna do tego, co niniejszy bohater sobą reprezentuje. Obok Eternity, najlepsza pozycja tej marki. Nie zgadzam się, że pasuje wyłącznie dla dojrzalszych facetów. Ja, przywdziewając na siebie Obsesję czuję, że mam na sobie fantastycznie skrojone pachnidło, które wcale mnie nie postarza i mimo moich 22 wiosen na karku, nie pachnie na mnie abstrakcyjnie. Świetna, obsesyjna woda.

eufonium
eufonium

pierwszy raz psiknąłem się nimi u dziadka jakieś 15 lat temu i tak już ze mną zostały

Artplum
Artplum

Mój Boże... Ile to lat ma już ten zapach? Ile lat minęło, kiedy wąchałem go po raz pierwszy? A ile, kiedy skończyłem ostatni flakon? Sporo...
Ale z Obsession jest jak z jazdą na rowerze - nie da się tego zapomnieć. Wraz z unoszącą się z nadgarstka wonią wróciły obrazy z przeszłości. Jakież to wtedy robiono zapachy!... A ryby jakie były w lasach, a grzyby w rzekach (lub na odwrót)!... A kamienie jakie twarde!... Kobiety były piękne, niekłótliwe i gniotły orzechy pośladkami, a wódka, choć mocniejsza niż dzisiaj, to w ogóle nie szkodziła!...
W tych pięknych czasach pojawiła się męska Obsesja i potem nic już nie było takie samo...
Bo też nic nie pachniało tak głęboko, gęsto, zawiesiście i otulająco, a przy tym przestrzennie. Nic nie tworzyło wokół nosiciela takiej aury ciepła i spokoju z jednej, a męskości i zwierzęcego magnetyzmu z drugiej strony. To jakby Dr Jekyll i Mr Hyde w jednym flakonie. Jak kolacja wigilijna z prostytutką - słodycze, owoce, przyprawy i życzenia przy dźwiękach kolęd, ale nie skończy się to pójściem na pasterkę, tylko ostrym seksem na dywanie pod choinką...
.............
Minęły lata... Ówczesne dziewczyny lekkich obyczajów noszą dzisiaj moherowe berety, walczą z aborcją i antykoncepcją, a kolacje wigilijne coraz częściej jada się na fejsbuku.
Perfum też powstało tysiące i Obsesji wyrosła przeliczna konkurencja.
Ale ona nie daje się zmieść wiatrowi zmian. Mimo paru siwych włosów trzyma się mocno i podając dziewczynie słodkie ciastko uśmiecha się dwuznacznie, przygryza wargę i ewidentnie puszcza oko ;)

MHW
MHW

Psikając się Obsession przenoszę się do lat 80. i początku 90. Do czasów wschodzącego kapitalizmu, upadania murów, wschodzących gwiazd i ikon. Do czasów, gdy świat był inny, prostszy niż dziś, mimo to wszystko potrafiło być niezwykłe. Ten zapach jest właśnie taką niezwykłą ikoną swojej epoki, istny wehikuł czasu. Ciekawe, czy John Titor powiedziałby mi, czy te perfumy są dalej produkowane w 2036. Zapach otwiera się cynamonem, całość eksploduje, wybucha wprost na człowieka. Krzyczy "uśmiechnij się, jesteś w ukrytej kamerze!", po czym dodaje "to twój szczęśliwy dzień, zrobię z ciebie gwiazdę". Tak też się dzieje, zapach sprawia, że osoba, która ma go na sobie przyćmiewa wszystkich innych, zwraca na siebie uwagę, lecz w nienachalny sposób, robi to bowiem z klasą. Bliżej mu do uwodzicielskiej elegancji Meryl Streep, lub Bruce'a Willisa, niż do ordynarnej Madonny i Boya Georgea. Czyli zapach nie strąca samolotów i nie pozostawia traumy.
Nie wiem jak można byłoby go nie znać.

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Dziś, Obsession to już prawdziwy klasyk. To zapach z czasów, gdy Calvin Klein wypuszczał na rynek prawdziwe perfumy, a nie nijakie, bezjajeczne, do bólu mainstreamowe „popierdółki”, jak to ma aktualnie miejsce (no, przynajmniej w wypadku większości nowych wypustów…). Piękne, męskie pachnidło, które mimo niemal 30 lat na karku, nadal potrafi zachwycić.
Kompozycja rozpoczyna się cytrusami o nieco klasycznym zabarwieniu. Bergamota oraz świeżo starta skórka z pomarańczy, połączone zostały z lawendą, kolendrą i sporą ilością szałwii, która jest chyba najbardziej winna temu klimatowi „retro”. Nawiasem mówiąc, nie jestem fanem tej nuty, ba – najczęściej mnie zwyczajnie denerwuje, poprzez charakterystyczne „postarzanie” wybrzmiewania kompozycji i zdecydowaną, mocną ziołowość. Tutaj również wydaje mi się zbędna, aczkolwiek nie przeszkadza aż tak bardzo i jestem w stanie ją w takiej postaci zaakceptować. Po niedługim czasie, na pierwszy plan zaczyna wychodzić najważniejszy składnik Obsesji – cynamon. Piękny, aromatyczny i słodkawy, ale nie przesłodzony na szczęście. Towarzyszy mu wanilia oraz ambra, a także solidna dawka piżma, dodającego zmysłowości i męskiego temperamentu. W bazie ujawniają się jeszcze nuty drzewne. Reszta składników stanowi dla mnie zapachowe tło i nie jestem w stanie ich z tej kompozycji wysupłać. Całość jest niewątpliwie złożona, ale zarazem bardzo zgrabna i spójna. Zmieszana z kunsztem, a na dodatek pachnąca względnie naturalnie, szczególnie biorąc pod uwagę pułap cenowy.
Parametry również stoją na dobrym poziomie, choć podejrzewam że w starszych wersjach były jeszcze lepsze. Trwałość wynosi mniej więcej 8-9h, przy dobrej projekcji przez pierwsze 3-4h. Warto zachować zdrowy rozsądek podczas aplikacji, gdyż w większych ilościach zapach może męczyć. I nie jest to zasługa jedynie parametrów, ale chyba nawet bardziej "ciężkawego" charakteru tego pachnidła.
O męskim wcieleniu Obsession naprawdę ciężko powiedzieć coś złego. To po prostu świetne, słodkie, otulające perfumy o orientalnym zabarwieniu, przeznaczone zdecydowanie na zimne dni. Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny rzekłbym, że mamy tu do czynienia z pachnidłem wręcz genialnym. Mimo to, czuć że jest to zapach stworzony w „innych czasach” i dla mnie jest to jedna z tych pozycji, które widziałbym raczej na dojrzałym facecie, powiedzmy po 30-stce. Ja, mimo wszystko, czuję się na tego Calvina za młody i nie najlepiej mi się go nosi. Nie zmienia to jednak faktu, że Obsesję poznać po prostu trzeba – to prawdziwa ikona olfaktorycznego świata, na dodatek w pełni zasługująca na swój status :)
Piękna sprawa…

Kokos ;)

Napiszę recenzję od nowa, gdyż tamta pochodzi z czasu kiedy pisałem co myślę jak leci.

Rok 1986, dzień 24 Grudnia. Jest poranek a pan Calvin Klein jest już myślami do przodu aż do czasu wigilijnej kolacji. Wszyscy ubierają choinkę, teściowa właśnie upiekła pierniki, zaś żona obiera pomarańcze aby przyozdobić tradycyjne 12 potraw. Na dworzu panuje mróz, bez zastanowienia pan Calvin Klein idzie na dwór po drewno do kominka. Świeże bale rozpala w kominku, unosi się piękny zapach żywicy z bali oraz charakterystyczna nutka palonego drewna. Pan Klein siada w wygodnym fotelu, rozkłada gazetę i wyciąga z kieszeni świeżo zakupione na targu laski wanilii. Duma, zastanawia się i myśli, co by było gdyby ten aromat zamknąć we flakonie perfum, czy to by miało sens ? Czy aby na pewno ktoś chciał pachnieć tak jak jego złote myśli ?

Tak właśnie sobie wyobrażam powstanie Obsession, czyli obsesji pana Kleina. Obssesion to zapach świąt i ich całej magii zamknięty we flakonie. Perfumy wręcz stworzone do domowego dumania przed kominkiem i otulania nas w zimowe wieczory.

Całość otwiera się wonią pięknej kandyzowanej pomarańczy lub świeżo wyciśniętej mandarynki wymieszanej z zapachem cynamonu i piernikowych ciastek. Kolendra nadaje całości męskiego, lekko wytrawniejszego charakteru. Ale hola, hola co się dzieje dalej ! Wychodzi całe morze cynamonu, wanilii i ciepłego drewienka. Jest niezwykle przyjemnie, nuty nie łączą się ale wręcz topią się ze sobą. Po 2-3 godzinach cała kompozycja osiada na pięknych ambrowo - żywicznych brzmieniach z odymionym akcentem i prawdziwym kremowym sandałowcem. Zdecydowanie najlepsze ujęcie tej nuty jakie do tej pory poznałem.

Takich kompozycji się już nie robi, czuć tutaj lata minione i mistrzostwo łączenia naturalnych składników. Szkoda że Calvin Klein poszedł za modą jak reszta mainstreamowych marek, bo na prawdę miał potenciał. Ocena ? Za stosunek jakości do ceny, kompozycję i piękno tych perfum nie może być żadna inna ocena niż 10/10 !

Lincoln

Legenda CK ma jak najbardziej prawo bytu, nawet za 100 lat. To przykład perfumeryjnej klasyki, która świetnie opiera się upływowi czasu, a udaje to się nielicznym. Niedługo skończę dopiero 22 lata, ale nie widzę lepszego zapachu na zimowo-jesienne wieczory dla siebie, niż Obsession.

Marcin__
Marcin__

Oceniam wersję sprzed ok. 12 lat.

Obsession for Men, sygnowany teoretycznie dla mężczyzn, jest idealnym uniseksem. Na skórze kobiety pachnie wyśmienicie, długo, mocno - i wcale nie samczo.

Na mojej - męskiej skórze - w zasadzie nie zmienia swojej barwy. Jest to, jak mniemam, mający nawiązywać do równie legendarnej "Obsesji" dla kobiet, słodziak, opatulony zgrabnie ambrą, drzewem sandałowym i przyprawami (głównie - cynamonem i wanilią), okraszony na wstępie sporą dawką ziół i cytrusów.

Trwałość - wyśmienita - na mnie wynosi 12 h. Projekcja - doskonała przez 4 h, bardzo dobra przez pozostałe 8 h.

Przyznam szczerze - nie wiem, kiedy męska "Obsesja" przeszła reformulację - pewien jestem natomiast, że do tego doszło. Nową wersję testowałem kilkukrotnie - chcę o niej zapomnieć, chcę zachować w moim umyśle ten zapach takim, jakim go zapamiętałem po raz pierwszy - mocny, przenikliwy i cholernie (przepraszam za wyrażenie, ale inne nie przychodzi mi do głowy) zmysłowy.

Ocena dotyczy wersji sprzed reformulacji, w przeciwnym razie musiałaby zostać drastycznie obniżona.

Kokos ;)

Zapach bardzo pociągający.Wyróżnia się z tłumu.Dla osób lubiących pachnieć orginalnie.Otwarcie jest bardzo intensywne mocno podbite kolendrą.Przez cały trwania zapachu na skórze dominuje słodki ale zarazem bardzo przyjemny cynamon.Do tego dochodzi intensywna lawenda oraz mirra.CK Obsession jest bardzo słodki i zarazem mocno orientalny.Kojarzy się z zapachem ciasta pomarańczowego.Po kilku godzinach da się czasem wyczuć drewno jednak jest ono schowane.Sama w sobie kompozycja jest ciężka ale otoczenie raczej odbiera go pozytywnie.
Nadaje się na wieczór np na Romantyczną Kolację.

arturovittorio
arturovittorio

Ciężki i zabójczo słodki zapach. Ja takie bardzo lubię! Kojarzy mi się ze swobodą i nonszalancją lat osiemdziesiątych XX wieku. Moim zdaniem najlepszy zapach Calvina Kleina. Idealny na różne bardzo intymne okazje, ale też na spacer w chłodny wietrzny dzień (ocieplający cynamon i wanilia) czy kolację w przytulnym wnętrzu. Ze względu na obezwładniające piżmo idealny na wieczór/noc, najlepiej w czyimś towarzystwie. Nigdy mnie nie męczy, bo to w pełni moja bajka. Dla wszystkich tych, wg których męskość ma wiele twarzy i odsłon.

Johnny Tetris
Johnny Tetris

"Ty i ja... mając lat dwadzieścia parę moczymy prześcieradła". Ciekawe czy Kasia Nosowska pisząc te słowa nawiązywała mniej lub bardziej świadomie do kampanii reklamowej marki Obsession czy zwyczajnie wspominała młodość? Faktem jest, że słowa te idealnie wpisują się w charakter tej wody.
Perfumy przywędrowały do mnie z za wielkiej wody w zestawie, który zawierał kremy, balsamy nawet talk do stóp a to wszystko w przepięknej męskiej kosmetyczce, która mogłaby chyba przetrwać nuklearny holocaust. Swoją drogą w Polsce pod hasłem - zestaw - nasze kochane sieciowe perfumerie, rozumieją co najwyżej dodatek w postaci żelu pod prysznic + podatek VAT...
I jak tu ich nie lubić?

Ludziom, którzy mieli za zadanie nakłonić klientów do ich kupna, chyba nie do końca chodziło o obrazek romantycznych chwil z grzanym winem przy kominku, raczej o zwierzęcy magnetyzm oddziałujący na kobiety… Warto jednak dodać, że tak płytkie podejście do tej wody nie do końca oddaje jej prawdziwy charakter. Perfumy proponują zdecydowanie więcej. Sama lista składników jest imponująca a fakt, że 27 lat są na rynku to też wyznacznik ich jakości. Projekcja jest zdecydowanie umiarkowana. Flakon pozbawiony kantów. Trochę kobiecy.

Ten zapach to młodość, namiętność, temperament.

Erupcja hormonów każdego kto je na siebie 'włoży' jest gwarantowana. Zapach ciężki. Wyraźnie podbity piżmem.
Ładnie wyeksponowane składniki mirry i gałki muszkatołowej. Nuty drzewne nie dominują całości kompozycji ale wzbogacają głębie tego pachnidła. Lawenda kozacko przebija się przez cynamon, wszystko pomieszane a jednak w tym bałaganie jest metoda. Zapach jest przez to bardzo charakterystyczny. Podobnie jak śpiewu Ivana Komarenko nie da się go pomylić z żadnym innym. Trwałość to 5 - 6h. Potem przez jeszcze godzinę spokojnie wyczuwalny blisko ciała. I dobrze, bo na dłuższą metę Obsession chyba mógłby trochę zmęczyć.
Obok Eternity i Contradiction to zdecydowanie pretendent do miejsca na podium w wesołym świecie Calvin Klein.
Przynajmniej w moim rankingu.

Rekomendacja? Tak. To ciekawa propozycja dla lubiących styl lat 80-tych, jak również dla miłośników niebanalnych kompozycji zapachowych osadzony w orientalnej stylistyce. Raczej na chłodne dni. Dla samców 20+ / 30+ lubiących coś cięższego.
Nie jest to jednak zapach, który powinno się kupować w ciemno, choć cena do tego zachęca.

Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Z nut które wyłapuję to na pewno czuć lawendę i cynamon, potem drzewo sandałowe i mdlący wetiwer. Jak dla mnie trochę za ciężki zapach i "za dużo grzybów w tym barszczu",ale z czasem człowiek się od niego uzależnia. Najfajniej pachnie na samym początku, potem staje się ciężkawy i może być drażniący dla otoczenia- nie polecam go do pracy. Na razie się do niego przyzwyczajam, ale jedno jest pewne, ma coś w sobie, co przyciąga nos. Zapach megatrwały- na skórze pachnie cały dzień.

Lincoln

Podpisuje się pod recenzją pknbgr. Od siebie mogę dodać że jego dużą zaletą jest stosunkowo niska cena do wysokiej jakości i oryginalności całej kompozycji, a także rodowód z lat 80-tych co osobiście jakoś bardzo sobie cenię. Widzę w nim swoje Ja :-). Kocham klasyczne Obsession i kochać będę.

pknbgr
pknbgr

Romantyczny wieczór w klimatycznej restauracji zamknięty we flakonie perfum. Inaczej tego nie widzę.
Ciężki, duszący, wybitnie wieczorowy zapach. Ale bardzo dobrze podany. Cynamon dominuje, ale nie przytłacza, gdyż dosłodzony jest piżmem i wanilią, i otulony milionem innych przypraw.
Jeden z nielicznych zapachów od Kleina, które można nazwać wybitnym. Bardzo dobra projekcja i tytaniczna trwałość. Należy uważać z dawkowaniem, bo może rozboleć głowa.

Zakupowe okazje

Calvin Klein Obsession for Men Eau De Toilette for men 6.7 oz
Calvin Klein Obsession for Men Eau De Toilette for men 6.7 oz
Gift Set 2oz
40.89 USD
Calvin Klein Obsession for Men Gift Set V. Eau De Toilette 4,2 oz Aftershave Balm 3,4 oz Deodorant Stick 2,5 oz
Eau De Toilette 2.5oz
Calvin Klein OBSESSION FOR MEN 4 oz Eau de Toilette Spray
Sephora.com, Inc.
Calvin Klein OBSESSION FOR MEN 6.7 oz Eau De Toilette Spray
Calvin Klein OBSESSION FOR MEN 6.7 oz Eau De Toilette Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Calvin Klein Obsession for Men, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Calvin Klein Obsession for Men, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Obsession for Men marki Calvin Klein. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Obsession for Men marki Calvin Klein reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Givenchy Pi Davidoff Zino Davidoff Thierry Mugler A*Men Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Guerlain Habit Rouge Eau de Toilette Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Givenchy Givenchy Gentleman Lalique Encre Noire Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Hermes Terre d'Hermes Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Christian Dior Fahrenheit Gucci Gucci pour Homme Joop! Joop! Homme L`Occitane en Provence Eau des Baux Yves Saint Laurent M7 Christian Dior Dior Homme Intense Burberry London for Men Rochas Rochas Man Chanel Egoiste Platinum