Marki » C » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Downtown Calvin Klein dla kobiet

Downtown Calvin Klein dla kobiet

wodny
Downtown Calvin Klein dla kobiet Zdjęcia Downtown Calvin Klein dla kobiet Zdjęcia

Downtown marki Calvin Klein to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. Downtown został wydany w 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Caroline Sabas. Nutami głowy są włoska cytryna, bergamotka, tunezyjskie neroli, gruszka i Śliwka; nutami serca są różowy pieprz, gardenia i liść fiołka; nutami bazy są cedr teksański, kadzidło, wetyweria i piżmo.

Włoska cytryna Bergamotka Tunezyjskie neroli Gruszka Śliwka

Różowy pieprz Gardenia Liść fiołka

Cedr teksański Kadzidło Wetyweria Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Downtown by Calvin Klein.

Reveal Men

Downtown Recenzje Perfum

Raisa
Raisa

Wąchając, nie mogę usunąć sprzed oczu tego obrazu: siedzi dziewczyna (albo kobieta) w wieczorowej sukience (albo w wieczorowych dżinsach) w klubie tuż przed zamknięciem (czyli bardzo nad ranem). Sama, samotna. Wokół pałęta się jeszcze pozostałość wczorajszych perfum - mocnych, nieco retro, tradycyjnie kobiecych (wiadomo - gardenia). Z oczu kapie to i owo, widać wieczór nie był zanadto udany. Kapie i kapie - wprost do talerzyka z hm, ni mniej, ni więcej, tylko coraz bardziej rozmokniętą gruszką. I nie jest to gruszka wyrafinowana, tylko pierwsza lepsza, z syropu, z puszki.

Taki to zapach: trochę wczorajszy, trochę rozcieńczony, rozczarowujący.

Nie dla mnie, ale pewnie ma swoje fanki.

Takabeata
Takabeata

Nie łatwo jest zkomponowac zapach który bedzie lekki i za razem lekko słodki. Tu się udało. Ma w sobie swieżość a przy tym jest owocowo waniliowy. Napewno przy dłuzszych testach zyskuje. Butelka piękna.

mala9mi
mala9mi

No fakt - jakieś mega zaskoczenie to to nie jest. Zapach jest przyjemny ale po prostu się gubi wśród innych bo nie ma w nim nic co by przyciągało uwagę. Przypomina raczej zapach jakiegoś lepszego kosmetyku do ciała. Dla mnie to zapach gruszki i gardenii utopiony w czymś, co przypomina krem Nivea. Jest słodkawy, kremowy, taki gładki. No, dość przyjemny ale żebym go miała kupić? Raczej nie...
Myślę, że zda egzamin w sytuacjach kiedy chcemy czymś pachnieć ale nie wypada się za bardzo wyróżniać czy drażnić innych. Można ale niekoniecznie.

Projekcja delikatna, trwałość ok 3 godziny.

Mira Bai
Mira Bai

Zapach ten był/jest rozczarowaniem miłośników perfum CK. Miał być hitem 2013 a nie zdobył popularności takiej jak Euphoria czy Eternity. Moim zdaniem jest śródmiejsko, kobieco i z delikatnym pazurem, ale bez przesady - raczej dziennie niż wieczorowo.Zapach zdobył moje serce, a raczej mój nos. Jest coś w nim co mnie przyciąga - może to gardenia, może fiołek. Nie ma tu landrynek, to nie ulepek. Dodatkowo czuję coś słonego,lekko morskiego. Coś co potem ukaże się w Reveal. Downtown jest bezpieczny, idealny do szkoły, na uczelnię czy na co dzień do biura. Trwałość i projekcja zadowalająca.
Ciekawy korek, taki otwarty, zastanawia mnie czy atomizer jest zakryty szczelnie czy jednak nie ...

kadanka
kadanka

slabiutkie. Bardzo ladna buteleczka, kolory. fajny, klimatyczny spot reklamowy. tyle ze ten zapach zadnego klimatu nie ma. jest przeslodzony, nijaki, nie ma zadnegj glebi, ani wyrozniajacych sie skladnikow - jedynie sztuczna, landrynkowata slodycz. na dodatek jest ponoc wybitnie nietrwały, ale w przypadku tego zapachu to raczej zaleta...

Beata Maria
Beata Maria

Beznadziejny zapach.Tandetny, absolutnie niczym nie wróżniający się.Należy do zalewu bylejakości.Nie lubię i nie polecam.

Alarte
Alarte

Robiliśmy z żoną mały przedświąteczny rajd po perfumeriach i tym razem próbowano nam wcisnąć Downtown CK zachwalając go prawie jako jeden z uznanych cudów świata. Żona słabo zna język polski, więc znowu ja musiałem stanąć w obronie naszego portfela.
Ludzie kochani, co to jest? Mam zapłacić prawie 300 zł za 90 ml tego czegoś? Przecież to jest zwykła gardenio-gruszka, która nie może się zdecydować, czy woli być gruszką, czy jednak gardenią. Do tego dodano kroplę śliwki, kroplę bergamotki i jedno ziarenko pieprzu. To jest wszystko - niczego więcej w tym zapachu nie znaleźliśmy (testy były na skórze i ubraniach; nigdy nie bierzemy zapachowych papierków).
Projekcja słaba; trwałość około 2 godzin, choć to edp.
W porównaniu do dawniejszych zapachów CK, jak choćby do Obsession, Escape, Truth czy Eternity, ten Downtown na dobrym poziomie ma tylko cenę, ale sam jest zupełnie nijaki i bardzo marny. Kiedyś firma CK aspirowała do pierwszej ligi perfumiarskiej - dziś już chyba nawet nie pamięta o tych aspiracjach.

OlaC
OlaC

Zatem....od rana wącham i wącham i niestety mam wrażenie, że to już gdzieś było. Nie wiedzieć czemu CK Downtown (choć składnikowo zupełnie różny) pachnie na mnie tak samo jak Burberry Brit. o.O.

Może to zasługa cytryny, bo to właśnie ona pojawia się na początku i to w duuużej ilości, potem jest tylko coraz bardziej słodko. Wypływa fiołek i gardenia w lekko wyczuwalnej dla mnie otoczce piżma.
Ale to wszystko jest ciut za ciężkie jak dla mnie. Czuję się nimi trochę przytłoczona. Po rześkim początku zapach staje się ciężki, pudrowy i męczący.

Po dwóch godzinach czuję się tak jakoś tak pudrowo-różowa - idę się wykąpać :P

Rybitwa2000
Rybitwa2000

Nic odkrywczego, zwykły, codzienny zapach. ładny, ale bez ŻADNEGO wow! Takich zapachów jest wiele, trudno więc coś mądrego tu napisać, takie buteleczki zalewają półki w perfumeriach. Kwiatki, dobre mydełko i to wszystko. W porównaniu chociażby z CK In2U wypada blado. Nie jest nawet specjalnie trwały, jakieś 3-4 godziny ... Dla niewymagających idealne, dla wymagających, w ramach odpoczynku od czegoś mocniejszego, też mogą się chwilowo nadać . Zapach z serii : zaaplikować , chwilę się cieszyć i zapomnieć...

Martielle
Martielle

Calvin Klein poszedł na łatwiznę. Stworzył zapach na kształt i podobiznę kontrowersyjnego i jednocześnie kultowego zapachu Thierry'ego Muglera - Womanity.

Choć składy tych dwóch perfum są zupełnie różne, ich woń jest do siebie bardzo zbliżona. Początek jest cytrynowy i nieważne czy ta cytryna pochodzi z Włoch, Ameryki, czy Azji, jest po prostu cytrynowa. Do niej dochodzi jakaś na mój gust malina (która na pewno z gruszką i śliwką nie ma nic wspólnego) i odurzający, słony, morski kawior. Identyczny jak w Womanity, wręcz powiedziałabym że obsesyjnie identyczny. Cała otoczka wokół niego jest bardziej słodkawa niż w oryginale, jednak nie da się tych dwóch zapachów ze sobą nie porównać. Podobieństwo jest uderzające. Bardzo mocno dziwi fakt, że w Downtown nie znajduje się żadna pochodna kawioru. Ciekawi mnie zatem, w jaki sposób dokonano miksu składników, że uzyskano właśnie taki efekt. I czy jest on przypadkowy, czy z premedytacją zamierzony? Dla mnie odpowiedź jest oczywista, choć daleka jestem od narzucania własnego zdania innym.
Zapach w dalszym etapie broni się fiołkiem i gardenią nieśmiało wyglądających spoza słonych nut, dzięki którym woń delikatnie łagodnieje. Gdybym nie znała Womanity, pewnie Downtown uznałabym za oryginalny i specyficzny. Tak jednak nie jest i dlatego nie wróżę mu świetlanej kariery na miarę CK One czy Euphorii. To nie ten poziom, niestety.

Carli
Carli

A więc.......miałam okazję przetestować tą nowość, którą zapowiadano jako dzieło na miarę Euphori. Niestety uważam, że zapach jest wtórny i nie wyróżna się na rynku perfumeryjnym. Dla mnie stanowi mix Womanity - w pierwszym momencie i Believe Birtney Spears po pewnym czasie. Nic zaskakującego, ale przyjemny i ładny. Trwałość mocno średnia - na bloterze 4 godziny.

Zakupowe okazje

EDP Mini 0.33oz
12.99 USD
Downtown Calvin Klein by Calvin Klein Eau de Parfum Rollerball .33 oz Mini for Women
17.44 USD
24.29 USD
Downtown Perfume by Calvin Klein, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Downtown Perfume by Calvin Klein, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
24.99 USD
Downtown Calvin Klein by Calvin Klein Eau de Parfum Spray 3 oz Unboxed for Women
26.99 USD
29.99 USD
Downtown Calvin Klein by Calvin Klein Eau de Parfum Spray 3 oz for Women
Downtown Calvin Klein by Calvin Klein Eau de Parfum Spray 3 oz for Women
34.29 USD
Calvin Klein Downtown Gift Set III. Eau De Parfum 3 oz Body Milk 3,4 oz Shower Gel 3,4 oz
37.69 USD
49.00 USD
Calvin Klein Downtown Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Calvin Klein Downtown Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
49.35 USD
Calvin Klein Downtown Gift Set IV. Eau De Parfum 90 ml Body Milk 100 ml Eau De Parfum 10 ml
59.50 USD
Calvin Klein Downtown Eau De Parfum Spray 90ml 3oz
Calvin Klein Downtown Eau De Parfum Spray 90ml 3oz
60.50 USD
Calvin Klein Downtown Coffret Eau De Parfum Spray 90ml 3oz Body Lotion 100ml 3.4oz Shower Gel 100ml 3.4oz 3pcs
105.00 USD
Calvin Klein Downtown Coffret Eau De Parfum Spray 90ml 3oz Body Lotion 200ml 6.7oz 2pcs
105.00 USD
Calvin Klein Downtown Coffret Eau De Parfum Spray 90ml 3oz Body Lotion 200ml 6.7oz Pink Box 2pcs

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Calvin Klein Downtown, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Calvin Klein Downtown, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Downtown marki Calvin Klein. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Downtown marki Calvin Klein reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Moschino Cheap & Chic I Love Love Thierry Mugler Angel Lancome La Vie Est Belle Katy Perry Killer Queen Nina Ricci Nina Yves Rocher Vanille Noire Burberry London Lanvin Eclat d’Arpège Gucci Gucci Rush Azzaro Visit for Women Lacoste Lacoste Pour Femme Calvin Klein Contradiction Oriflame Architect Bvlgari Omnia Crystalline Calvin Klein Truth Vivienne Westwood Boudoir Madonna Truth or Dare Yves Saint Laurent Nu Kenzo Le Monde Est Beau Lolita Lempicka Si Lolita